Jump to content
E-sigareti foorum
rainel

Coili keeramine/Takistus

Recommended Posts

Seda ma jälgisin eriti hoolikalt, et lühiseid ei oleks. Kui ma nüüd väga ei eksi, siis traat hakkas esimesena keskelt punaseks minema ning siis ülejäänud keerud. Õhtal katsetan uuesti ja kui siis ka kärsakat annab, siis mina loobun.

Katsetasin nüüd uuesti (nichrome 0,16 traadiga), hotspote ei olnud. Tegin mitu dry burni ning coil läks ilusti keskel punaseks ning seejärel äärmised keerud, tilgutasin mõned tilgad vedelikku peale ja tegin uuesti dry burni. Lõpptulemus see, et ikka annab rõvedat kirbemaitset. Eelmised katsed tegin kanthal 0.20 traadiga. Rohkem ei viitsi jamada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegin sama setupi mis enne: mt3, 2mm wick, 0.2mm Nichrom traat ja 7 keerdu. Kuid keerasin enne traadi keerutamist wicki topelt. Seega wick on 4mm. Takistuseks sain 2,1. See meeldib isegi rohkem, 1,7 oomi oli natuke liiga vähe. Kisus päevaga 650mah aku tyhjaks ja maitse... ei tea. proovime seda 2,1st siis kommenteerib edasi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda ma jälgisin eriti hoolikalt, et lühiseid ei oleks. Kui ma nüüd väga ei eksi, siis traat hakkas esimesena keskelt punaseks minema ning siis ülejäänud keerud. Õhtal katsetan uuesti ja kui siis ka kärsakat annab, siis mina loobun.

Katsetasin nüüd uuesti (nichrome 0,16 traadiga), hotspote ei olnud. Tegin mitu dry burni ning coil läks ilusti keskel punaseks ning seejärel äärmised keerud, tilgutasin mõned tilgad vedelikku peale ja tegin uuesti dry burni. Lõpptulemus see, et ikka annab rõvedat kirbemaitset. Eelmised katsed tegin kanthal 0.20 traadiga. Rohkem ei viitsi jamada.
Mulle tundub, et wick on see mis seda kirbemaitset annab. Vahetasin Peleoni T3 coilil pealmise wicki ning kohe oli kirbemaitset tunda. Natuke aega aurutasin ning siis hakkas vaikselt ära kaduma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt on see jah wick. Keerasin endale kahekordse wickiga coili. st siis 4mm paksuse, 0,2 mm traadiga. 2,2 oomi. maitse oli enamvähem kuid mõne ajapärast oli kõrbekas kohal. ei tea kas ainult wicki süü või see et mahla ei imendunud korralikult peale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere kaas foorumlased.

 

Olen coili keeramises veel sut roheline ja mul on ikka väike segadus. Nimelt keerasin Aspire Nautilue sisse coili. 2mm kruvika ümber keerasin 0.32 mm (28 AWG?) Kanthal A1 traati 9 keerdu. Tulemuseks sain 1.5 ohmi. Kuidas ma saaksin tulemuseks umbes 1.7-1.8 ohmi nii et coili pikkus ei muutuks väga? Kas suurem diameeter ja peenem traat - nt 32 AWG ja 2.5 mm diameeter na 12 ringi? Kas keegi oskab selle hästi lahti seletada äkki palun?

 

Tänan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama traat aga suurema diameeter või peenem traat. Miks 1,5 ei kõlba, täitsa ok ju. Ise kayfunis popsutan 1,3 - 1,4ohm. Sõltuvalt evicu tujust :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere kaas foorumlased.

 

Olen coili keeramises veel sut roheline ja mul on ikka väike segadus. Nimelt keerasin Aspire Nautilue sisse coili. 2mm kruvika ümber keerasin 0.32 mm (28 AWG?) Kanthal A1 traati 9 keerdu. Tulemuseks sain 1.5 ohmi. Kuidas ma saaksin tulemuseks umbes 1.7-1.8 ohmi nii et coili pikkus ei muutuks väga? Kas suurem diameeter ja peenem traat - nt 32 AWG ja 2.5 mm diameeter na 12 ringi? Kas keegi oskab selle hästi lahti seletada äkki palun?

 

Tänan.

Rusika reeglid:

- Mida suuremad rõngad seda suurem takistus - proovi 2.5mm

- Mida peeneb traat seda suurem takistus

- Mida rohkem ringe kerid seda suurem takistus.

Ära kõike korraga muuda...

Peenem traat ja 12 ringi ajavad takistus tõenäliselt juba liiga kõrgeks.

Siin kül keerulisematest coildest juttu aga põhimõtted samad: http://foorum.e-suits.eu/twisted-clapton-mega-nano-jms-mis-tehtud-ja-mis-tulemused-t1302.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

see info vist juba piisav, Aitäh!

ei tea. 1,5 evicu otsas nautiluse sees ei ole mulle kuidagi piisavalt hea :D originaal 1,8 ohmi tndus ka parem kohati. kuigi maitse on ise keeratud coiliga oluliselt parem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovisin kh keerata nautilusesse, aga välja tuli nii et tellisin originaal coili ja naudin (facep)

See suht keeruline sinna korralik ja originaali lähedane coil saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegin double barrel coili kayfunile sisse, .8 coil tuli ja kuidagi üks coil läheb paremini punaseks kui teine :S kuna tund aega jamasin, ja üritasin õige läbimõõduga coili saada ja siis lõpuks valmis sain, siis ei viitsinud rohkem pead vaevama hakata. Töötab paremini kui 3-kordse twistediga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegin double barrel coili kayfunile sisse, .8 coil tuli ja kuidagi üks coil läheb paremini punaseks kui teine :S kuna tund aega jamasin, ja üritasin õige läbimõõduga coili saada ja siis lõpuks valmis sain, siis ei viitsinud rohkem pead vaevama hakata. Töötab paremini kui 3-kordse twistediga

mis traat, läbimõõt ja mitu keeru tegid? Kuidas maitse on?

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanthal 0.3 peaks olema, mõlemale coilile 10 keerdu ümber vedeliku pudeli nõela, täpselt ei oska öelda, mis selle mõõt peaks olema. Maitse on väga (Y) rohkem auru ka ja coil läheb kiiremini punaseks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegin ka täna ära. Coilide meisterdamine pold mingi suur kunst aga no damn, minu jaoks oli paras nuss sinna õige suurusega vatid sisse saada. Vot see võttis aega :D aga tulemus... Hot damn tõesti meeldiv

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea in tõesti aha ma mitte ei viici seda vatti uuesti panna kui vajadus tuleb :D

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keerasin tööl elu esimesed 3 pooli. Tavaline teravaotsaline hambaork ja 30 Kanthal, 7-8 ringi. Takistus 1.2 oomi ja udutab kui kurat. Kaasasaadud kollaste poiste poolt kokku rullitud õppepool lendas kõrge kaarega minema, viimane näit oli 2,6 oomi. 
Kes ütles et esimene vasikas läheb aia taha?  8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keerasin tööl elu esimesed 3 pooli. Tavaline teravaotsaline hambaork ja 30 Kanthal, 7-8 ringi. Takistus 1.2 oomi ja udutab kui kurat. Kaasasaadud kollaste poiste poolt kokku rullitud õppepool lendas kõrge kaarega minema, viimane näit oli 2,6 oomi. 

Kes ütles et esimene vasikas läheb aia taha?  8-)

tubli. tere tulemast õigete meeste seltsi :) Maitse ka kohe palju parem kindlasti. Oli ju 3.1 sul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.1 kloon. Mekk on tugevam aga samas aku tühjeneb jõudsamalt ja udumahla läheb mehiselt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esimene katsetus üldse RBAga ise ehitamist: Taifun GT-sse 7 keerdu kanthal 0,38mm traati ümber 2,4mm kruvika, vatti vahele.

MVP2 näitab 0,8 oomi. Tossab nagu vanakuradi aanus ja Dekangi kirss mekib mõnusasti. iClear30 lendas sahtlisügavustesse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esimene katsetus üldse RBAga ise ehitamist: Taifun GT-sse 7 keerdu kanthal 0,38mm traati ümber 2,4mm kruvika, vatti vahele.

MVP2 näitab 0,8 oomi. Tossab nagu vanakuradi aanus ja Dekangi kirss mekib mõnusasti. iClear30 lendas sahtlisügavustesse.

(Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...