Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Läpaka aku lõhkumine ja sees olevad 18650 akud

Recommended Posts

Vape Safe 2 kannatab max 6A

Okei, ei olnud sellest teadlik. Arvasin kogu aeg, et pea nullini laseb välja. Mul endal ka ühes modis hetkel Sony VTC4 akuga 0,38 ohmine dual coil. Töötab täitsa ilusti, vedeliku kangus on sees ~2 mg/ml, kangemat vedelikku ei kannata eriti teha. Mõnusad pilved tulevad sellest küll, ei ütleks, et ohutu aga ettevaatlikult tuleb tõmmata. Täna jõudis posti üks mod koos rda-ga, mis on mõeldud ainult quad coilile, eks saab õhtul järgi proovida, kuidas tõmmata on seda 0,2-0,3 ohmi juures.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ärge rohkem lahake seda teemat, ma ei saa mitte emmigi aru (facep):oops:

Ma tean mis tunne teil on... ega ikka ei tea küll :D... tean tean mul oli ka sama tunne, enne kui avastasin https://play.google.com/store/apps/details?id=com.calculatorco.ohmslaw siis sai kõik palju selgemaks. Kuigi seda saaks kalkulaatoriga ka ilusti teha on selle proge abil väga hästi näha mida kust muutes mis juhtub ja tekib hea ülevaade ohmidest ahmides ja voltidest.

 

-- 11 Mär 2014 18:32 --

 

Vape Safe 2 kannatab max 6A

Okei, ei olnud sellest teadlik. Arvasin kogu aeg, et pea nullini laseb välja.
Kui sa mõtled takistust 0ni siis põms lasebki näiteks 0.1ohm võid ka vabalt panna aga siis ei tohi rohkem kui 0.7V peale anda. Kas sellest nüüd ka kasu on ... see on juba ise küsimus. Muidu sain aru küll mida mõtlesid niisama katsun tark välja paista (relv) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere. Olen siin foorumis uus. Regasin äsja ära ning veidi ringi vahtides leidsin selle teema. Järgmine hetk olin juba noaga oma kõrvale jäänud Delli aku taga. Sain sealt seest 6x2200mAh LG akut. Tahaksin teada, kas need on kasutatavad. Googlest leidsin vaid saksakeelset teksti;

 

Aku peal: LG LGDBB11865

 

6x Lithium Ionen Akkus 3,6V

 

echte 2200 mAh

 

Die Akkus stammen aus einem neuen Notebook Akku, wurden noch nie benutzt und besitzen ihre volle Kapazität.

 

Ladeschlussspannung: 4,2V

 

Entladeschlussspannung: 2,75V

 

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasutatavad on aga ära alla 1.2ohmi mine. Kontrolli ennem akud ära mitu volti sees on. Need mis alla 3.5 (mul paar tükki on ka 2.9V pealt ilusti tööle hakanud) võid ära visata tõenäliselt. Pane akud laadima... kui ilusti laevad ja kohe põmm täis ei näita siis peaks ok olema.... ja loe kogu see teema algusest peale läbi :D. Alguses kindlasti kontrolli, et laadimise (ise ära juurest ära mine kui laevad) ja kasutamise ajal kuumaks ei lähe. Kui lähevad siis ei ole hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vamo-sse käivad küll...mehhi mina tundmatu kasutus välba läbinud akut ei aneks (psühho)

Ja nagu old mainis, laadimist tuleb jälgida ning ka kui ruttu tühjaks saavad (palju mahtuvust järel on)...mul siin üks on - volti nagu oleks (laeb ka nagu) aga tühjaks saab imeruttu (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Läpakas püsis selle aku peal mingi tund aega vastu, seega midagi tal peaks veel sees olema. Kui kasvõi päeva vastu peavad, siis minule täiesti piisab. Mehhi peale ei julge praegu minna. Üritan kõigepealt RBA ja muude ulmelisega ära harjuda. Eks siis näis. Mehhi vist parem kui on kaitsega akud(turvalisuse mõttes)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Läpakas püsis selle aku peal mingi tund aega vastu, seega midagi tal peaks veel sees olema. Kui kasvõi päeva vastu peavad, siis minule täiesti piisab. Mehhi peale ei julge praegu minna. Üritan kõigepealt RBA ja muude ulmelisega ära harjuda. Eks siis näis. Mehhi vist parem kui on kaitsega akud(turvalisuse mõttes)?

See kui kaua läpaka seest saadud klotsid kestavad pole väga seotud sellega kui hästi läpaka aku kestis... sealt saadav korras elemntide arv aga küll on. Läpaka akus on nii, et kui mingid elemendid õhtal siis terve aku ei toimi... samas on reeglina osad heas korras. 6aastat vanast akust mis sentigi ei kestnud sain 2 elementi mis kestavad sõbral vabalt 1-2 päeva.

 

Läpaka akusid kindlasti ära kasuta mech modis ilma kickita. Kaitse teema väga asja vist ei muuda... pigem on hästi oluline, et mech modis oleks aku mille A on suur. Sony VTC 4 on mida hetkel sub ohmerid soovitavad. Ja enne mech modi külge atomizeri panemist peab kontrollima... ja see järel üle kontrollima, et lühist poleks. Kui see juhtub ja toru hakkab kuumaks minema siis nii kiiresti lahti kerida kui võimalik... või hästi kaugele vista ja järele mitte joosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mehhi vist parem kui on kaitsega akud(turvalisuse mõttes)?

Veipimiseks ei ole üldse kaitsega akud mõeldud. ICR, IMR jne on kõik kaitseta akud, et palju ampreid välja anda. Kaitsega akud jäävad enamasti 3 ampri ligi, mis on igasuguseks veipimiseks madal, on ka erandeid aga üldiselt ikka kaitsega akusid veipimiseks ei kasutata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja enne mech modi külge atomizeri panemist peab kontrollima... ja see järel üle kontrollima, et lühist poleks. Kui see juhtub ja toru hakkab kuumaks minema siis nii kiiresti lahti kerida kui võimalik... või hästi kaugele vista ja järele mitte joosta :D

Just sellepärast ma neid veel ei vaata :D Potensiaalset granaati ei viitsi ehitada. Igal juhul, tänud info eest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ettevaatlik ja tea-mis-teed muidugi aga teete uutele inimestele asja ikka väga hirmsaks... :D

Järgnev jutt algajatele, puudutab siis mehaanilist seadet koos ise kokku klopsitud spiraaliga. VV/VW seadmetel savi mis seal sees, need ise kaitstud. Üldjuhul ei rebi suuremalt levinud VV/VW seadmed alla oohmi asju käimagi (va. DNA20/30 etc. aga need on jällegi kaitstud)

 

Nii kergelt neid torupomme ka ei ehita... Peab olema mingi väga sub-ohm coil (alla 0.5 ohm) + nupu põhja unustama mehaanilisel seadmel. AW 18650 on 10 amprit, 18490 8A ja 18350 6A. Aga seda pidev koormus, taskulamp vms. Aurutades sa vaevalt kasutad seadet jutti üle 5-10 sek. Topeltkoormust taluvad selle aja vabalt. Ja on lubatud. Akut kahjustamata. Kui need läpakast võetud isendid on halvimal juhul 3A siis kui just mingeid 1min mahve ei kisu on 0.7 ohmi spiraal täitsa OK. Ei soovita aga matemaatiliselt on OK. Kui need on IMR, mul on endal paar läpaka 18650 ja mina sealt kül välja ei loe mis akukeemiaga tegemist on. Kõvema veipimise peale lähevad mul soojaks nii AW mehaanilises ja no-name Vamos, se pole mingi näitaja veel. Aga ainult soojaks, kui midagi kisub kuumaks on jama! Coilid jäävad mul vahemiku 0.6-1.5 ohm.

Ja enne kui se aku paugu teeb siis läheb seade VÄGA kuumaks. Ja minu arusaamise järgi muutub seade torupommiks alles siis kui seadmel puuduvad vent augud. Kui need olemas sülitab endast ainult mahlad välja. Seda siis IMR tüüpi akukeemiaga, midagi muud väga ei soovitagi.

 

Kui nüüd muidugi saab sellise lollusega hakkama, et unustab kuskile ja nupp põhjas ei päästa enam ka kõrged amprid. (facep)

Väga kiirelt võiks külge kuluda "kaitseriivi" (locking ring) peale kruvimine :D

Kui siiski peaks kõige hullem juhtuma, seade kuum ja kisub tossama siis mõnda klaasist anumasse vee sisse ja nt. kraanikaussi või õue ja lasta maha rahuneda. Muidugi ätti või akukaas maha keerata kui toru ise on lühises. (facep)

 

Algaja lühike meelespea kui tahad suurt auru (alla oohmi):

1. Tehke endale selgeks oohmi seadus. Kasutage mõnda äppi kui ise ei viitsi arvutada.

2. Uurige palju aku lubab pidev/hetkeline A, millal täis ja millal laadima peab - soovitan muretuks aurutamiseks AW või EFEST IMR akusid, nt. taskulambid.eu

3. Mõõtke oma vidinaid (VV/VW seadmega, multimeetriga), aku seisu ja oohme. Tehke selgeks, et midagi lühises ei ole.

4. Saage aru mis selle kõige omavaheline seos on. Küsib igaksjuhuks üle kui päris arusaadav ei ole. Lõpudelõpuks ei ole siin mingi raketiteadusega tegemist (lamp)

 

Natuke ingliskeelset juttu ka:

 

Just the cold hard facts for AW batteries!

2000mah 18650 is rated for 10A continuous. Its also can burst 20A for 5 seconds draw with a 30 seconds rest in between! Without damage to the battery.

700mah 18350 is rated at 6A continuous. It also burst 12A for 5 seconds with a 30 seconds rest in between! Without damage to the battery.

 

Unless your sub ohm coil is below .42 ohms and your battery is fully charged to 4.2 volts you will NEVER exceed the 10A continuous threshold of the 2000mah model. (let alone the burst capability) The belief that someone needs more amps is completely false. (Its like recommending a car that can do 200mph just to drive the speed limit) Your amp drain will be completely dictated by your coil and resistance of the mod itself a battery with a super high amp rating will do nothing to improve your vape at .42 ohms or above. These batteries with ultra high amp discharge rates may employ unproven battery chemistry introducing extra uncertainty to your vape setup. Just the facts: stick with AW!!!! Also considering that your mech mod will also add its own resistance AND the fact that your amps drained will decrease as your voltage deceases most people who are building sub ohm coils will never ever utilize more than 10A and even then its temporary. (In other words as your battery depleats the amount of amps your coil will use will also drop) Example 1 : 4.2 Volts (full charge) and a coil at 0.42 ohms will use a current of 10 Amps Example 2 : 3.9 Volts (A far from dead battery but not fully charged) and a coil of 0.42 ohms will use a current of 9.2Amps

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah ma pole isenesest ühtegi pommi näinud ega tea täpseid asjaolusid kuidas need on tekkinud.... aga kahtlustan, et nendel juhtudel pigem tegu "tihendi" veaga... ehk siis lühisega või 0.1-0.3ohm coiliga ja nupp pikakas ajaks alla vajutatud või siis aku defektiga.

Aga kuna see oht on olemas siis parem safe than sorry.... ehk siis parem võrdlus oleks lae taladega... parem varuga kui see, et pähe sajab katus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update; kõik 6 akut töötavad ideaalselt, laevad kuni 4.1, kuskil 2 päevaga langeb 3.7 peale, peale seda vamo enam hästi ei tossuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heia sain läpaka aku seest hunniku sellised elemente. 2 sellest hunnikust võtsid vamole kohe pildi ette näitasid 3.3V aga teised olid testeriga nii 1.8-2.5V juures, laadida veel ei ole julgenud aga sooviks nõu kas tohib neid kasutada?

Eelnevalt lugesin siin et Vamo-se võib igasugu 18650 akusid panna et need kaitstud.

Kuid iggakist ei julge veel et küsin igaksjuhuks üle :D

Ja kui kellegil soovi siis võin ka mõned tallinas niisama ära kinkida :D Hetkel kokku neid umbes 9tk.

 

http://madoc2069.en.busytrade.com/selli ... 650GR.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heia sain läpaka aku seest hunniku sellised elemente. 2 sellest hunnikust võtsid vamole kohe pildi ette näitasid 3.3V aga teised olid testeriga nii 1.8-2.5V juures, laadida veel ei ole julgenud aga sooviks nõu kas tohib neid kasutada?

Eelnevalt lugesin siin et Vamo-se võib igasugu 18650 akusid panna et need kaitstud.

Kuid iggakist ei julge veel et küsin igaksjuhuks üle :D

Ja kui kellegil soovi siis võin ka mõned tallinas niisama ära kinkida :D Hetkel kokku neid umbes 9tk.

 

http://madoc2069.en.busytrade.com/selli ... 650GR.html

1.8-2.5 need vii sinna kasti kus neid kogutakse. Reeglina laadija ei võta nendega pilti ette ja need on tõenäliselt kahjustatud.

Üldiselt mina olen ise kindlasti juures olnud ja nitecore laadijaga testinud neid millel vähegi voolu normaalselt sees. Kui kiiresti täis ei lae ja kuumaks ei lähe siis on OK olnud. Kui väga kuumaks läheb või laadima ei hakka siis läheb utiili.

Kui kõik korras siis elktroonilistes modides ei tohiks probleemi olla .. kuni 15W siis... vingemate modidega peab arvuama hakkama ... üle 3-4A tõmmet ma ei julgeks läpaka akudele regulaarselt anda... kui just pole teada mis mudel ja mis teh näitajad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tööjuures sai need pulgakesed järgi kontrollitud mehaanikute ja elektrikute poolt ja väitsid et peaksid korras olema aga eks ole näha viskan paar tükki laadijasse ja vaatan mis saama hakkab :D(relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tööjuures sai need pulgakesed järgi kontrollitud mehaanikute ja elektrikute poolt ja väitsid et peaksid korras olema aga eks ole näha viskan paar tükki laadijasse ja vaatan mis saama hakkab :D(relv)

Mida ja kuidas nad neid kontrollisid? ... Mina peale kuumenemise ja paisumise kontrolli küll ühtegi muud meedotit ei tea... aga kui on olemas siis oleks väga hea teada (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei kujuta ette :D Viskasin nende kätte hunnik akusid ja paari tunni pärast tõid tagasi ja ütlesid et mahtuvus on hea ja voolu langus on väike mingi takistus traadiga tegid seal ka testi. Aga küsin homme järgi et mis tegid täpsemalt.

Hetkel 2tk laevad ja soojaks pole läinud,tundub et hetkel laevad ilusasti viimased tund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ma räägin ikka kuumaks minemisest mitte soojaks minemisest. Jah voltage drop on ka üks oluline näitaja aga mõnel saastal akul on see ka juba sündides suur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...