Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
4ular

RBA & wick

Recommended Posts

Russian 91, ehk nö. tibla täna Spezzilt kätte saadud. Originaal Coil oli nööriga kummaline olevus, kruvisin maha, ei mõõtnud takistust.

Peale pesu tegin coili 03 mm traadist ümber 2,4 kruvika 7 või 8 tiiru- tulemus oli 1,6 oomi , vatti parasjagu liikuvalt coili.

Asi toimib , abiks foorum ja videod.

Ühesõnaga- Rammus suutäis kõike!

Videod ikka abiks, mulle isegi venekeelsed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eile sai 40 päeva täis e sigaretiga.Raudvarast- nigorexi pulk +T3S ja vamo v5 + Russian 91.

Venelasele sai aretatud twistet coil 0,25 traat ümber 2 mm. kruvika- 10 või 11 tiiru.

Sain 1,4 oomi, panin vati sisse näitas 2 oomi. veerand paagiga läks oom 1,3 peale ja selline ta jäigi.

Vamole vist piirid kätte jõudnud? Millest kõikumine?- lahtine coil või vatiniidid?

Tavalise microcoiliga soojenes kiiremini, sellega pikemalt !0 wati juures.

   Järeltus - peab hakkama kõvasti lahjemat tõmbama, 12mg. kuul kiire tulema :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks coil vs 2 coili loogika on lihtne.

Pinge on konstantne, kui coilide takistus võrdne - mõlemal lahendusel 1ohm näiteks.

Reaalsuses aga on sul rauda palju rohkem 2 puhul ja voolud jagunevad. Kui kogu kremplist läheb läbi 5 amprit, siis dualcoili puhul läheb 2,5ampsu ühest ja 2,5 ampsu teisest.

 

Lihtsuse mõtte dualcoili lammutame lahti 2 eraldi seisvaks coiliks.

Et saada sama takistus, siis on ühe coili takistus ca 50% suurem kogu takistusest. Ampreid aga jookseb täpselt 50% vähem läbi. Pole siis ime, et soojaks ei lähe ja soojenemine peakski võtma ca 2x kauem aega....

 

Suure tõenäosusega dualcoil kuskil puutub kokku ja sellest ka erinevused....

 

Ma üldse ei ründakski dualcoili alla 15W. Ise tarvitan ühte coili 14-15W juures ja tossu looma moodi ning maitset jätkub ka homseks.

 

Kokkupuutepinda (mis dualcoili eesmärk suuresti) saab ka teisiti muuta - näiteks linttraat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõik su jutt on õige, aga coil on nö. keerutatud 2 traati omavahel käte vahel. Asi toimib ka 15 watiga, aga 10- 12 watti on tagasihoidlikum  (esiga)

Momendil kõik toimib-1,3 oomi ja 12 watti, ainult kange kuramus :!:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõik su jutt on õige, aga coil on nö. keerutatud 2 traati omavahel käte vahel. Asi toimib ka 15 watiga, aga 10- 12 watti on tagasihoidlikum  (esiga)

Momendil kõik toimib-1,3 oomi ja 12 watti, ainult kange kuramus :!:

 

Ok, kui ainult kangus mängus, siis PG-d ja/või nikot vähendada. Mõlemad peaks mõjuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ei saa mina korrakiku tulemust kayfariga... 0.7ohmi kuid nautilus tossab oma 1.8ohmise coiliga ikka tunduvalt rohkem

 

Ehk keegi oskab pildipõhjal öelda kas on midagi valesti. Kas coil on liiga madal?

post-1415-0-17397900-1412839463_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,7 oomi äkki liiga vähe, kayfar ei suuda talle piisavalt õhku peale anda. 7 tiiru ümber kruvika ja saad miski 1,3-1,4 oomi ning tossab kui meeletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ei saa mina korrakiku tulemust kayfariga... 0.7ohmi kuid nautilus tossab oma 1.8ohmise coiliga ikka tunduvalt rohkem

 

Ehk keegi oskab pildipõhjal öelda kas on midagi valesti. Kas coil on liiga madal?

 

Mis sul traadi jämedus on? Coili kõrgus auru kogust väga ei muuda. Kuidas ta sul kuivalt ilma wicita punaseks läheb? .. kas läheb kiiresti ja ühtlaselt? Kas on kõrbekat... kuiva maitset. Proovi tilgutada otse wickile ja siis paar mahvi tõmmata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,7 oomi äkki liiga vähe, kayfar ei suuda talle piisavalt õhku peale anda. 7 tiiru ümber kruvika ja saad miski 1,3-14 oomi ning tossab kui meeletu.

 

Otse aku pealt väga meeletult 1.3 ohm ei aura. Mul on kayfunis 0.6 ja saab piisavalt õhku ... muidugi kayfuni õhkruvid on kõik ka välja keeratud täiesti... ehk siis lausa küljest ära :D.

Siis peaks kicki ka vahele panema?

 

Kui 1.3 ja sealt üles siis kindlasti kick vahele.

Mitu pööret, mis läbimõõduga ja mis traadist sul coil on hetkel? .... Miks sa coili traadid ülevalt kruvide alla tood? Alt ju lihtsam .. kuigi see ei tohiks midagi muuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis sul traadi jämedus on? Coili kõrgus auru kogust väga ei muuda. Kuidas ta sul kuivalt ilma wicita punaseks läheb? .. kas läheb kiiresti ja ühtlaselt? Kas on kõrbekat... kuiva maitset. Proovi tilgutada otse wickile ja siis paar mahvi tõmmata.

Traat on 0.30mm . Maitse on vägahea. Punaseks läheb ka korralikult.

 

Nüüd uuesti proovides oli korraks kõrbe maitset aga kohe oli kadunud ja tulemus sama

 

Edit: kas õhukruvi tuleks küljest keerata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traat on 0.30mm . Maitse on vägahea. Punaseks läheb ka korralikult.

 

Nüüd uuesti proovides oli korraks kõrbe maitset aga kohe oli kadunud ja tulemus sama

 

OK ... ma pole nii madala takistusega ühe traadiga coili teinud... st alguses vist proovisin aga head tulemust ei saanud. Sellise jämeduse traadiga teinud tavaliselt 1.3 ohmiseid.... siis on coili suurem ja seega ka kuumutamise pind suurem. Sellise (0.6-0.7) takistuse saavutamiseks analoogse tradiga soovitan teha kas twisted coil või double barrel colil.. ehk siis 2x1.3ohm. Twisted on lihtsam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võib olla ka selles keiss, et 0,7ohm-iga korralike wattidel sa lihtsalt tõmbad wicki kuivale. Ma olen suutnud isegi vati kuivale sikutada. See vast kaifari ainus probleem, et kui suurendad võimsuseid, siis kipub kuivale minema varem-hiljem.

 

Proovi sama lahendust vatiga. :) Maitse ka hoopis teine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võib olla ka selles keiss, et 0,7ohm-iga korralike wattidel sa lihtsalt tõmbad wicki kuivale. Ma olen suutnud isegi vati kuivale sikutada. See vast kaifari ainus probleem, et kui suurendad võimsuseid, siis kipub kuivale minema varem-hiljem.

 

Proovi sama lahendust vatiga. :) Maitse ka hoopis teine.

 

Ooot .. mis silicaga teed või? Silica ei jõua wickida selliste W juures ... ikka vatiga tuleb jah teha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lugesin teema pealkirja :P Vb minu möödapanek ka :D

Ooot .. mis silicaga teed või? Silica ei jõua wickida selliste W juures ... ikka vatiga tuleb jah teha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vatiga teen, tegin nüüd duble barreli ja juhtus 0.5 ohmi. Arvestades, et esimene vasikas läheb ikka aia taha siis olen rahul. Tossu võrdväärselt nautilusega hetkel aga vähemalt teada mis viga oli.

Eks tuleb nüüd katsetada ja leida see õige ;)

 

Tänud teile kiire abi eest  8-)  :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vatiga teen, tegin nüüd duble barreli ja juhtus 0.5 ohmi. Arvestades, et esimene vasikas läheb ikka aia taha siis olen rahul. Tossu võrdväärselt nautilusega hetkel aga vähemalt teada mis viga oli.

Eks tuleb nüüd katsetada ja leida see õige ;)

 

Tänud teile kiire abi eest  8-)  :idea:

 

Minu jaoks on double barrel liiga kuum. Aga selle õige leidmine kui alla 1.0ohm tulla on jah päris hunnik pusimist. Ma tegin vähemalt 10-15 erinevat coili enne kui sain sellise mis mulle tõesti meeldib ... ehk siis palju auru... mõistlik maitse ja mitte väga kuum.

0.30mm traat kui ma õieti mäletan ... korralikult twisted ja 2.5mm puuri ümber 4 tiiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...