Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Guest

Maitsed hajuvad?

Recommended Posts

Guest

Nimelt sai siis toodud omale prooviks Flavourart Orange ja Mad Fruit.
Egas midagi, Aerotank vanast tühjaks, läbi pesta, coil puhta VG'ga puhtaks kimuda(igasugused jääk-maitsed välja nii), jälle tühjaks ja puhtaks, sai segatud omale esimese asjana Orange kokku nagu kõiki teisi teinud otse paaki. 5 tilka maitset sisse(teistega võrreldes mul 5 tilka keskmine). Mõnusa maitsega asi, pole liialt tugev ega lahja.
Järgmine hommik aga tõmmates uniselt hakkasin mõtlema et mille kuradi pärast ma puhast baasi kimun, maitset pole mitte mingitki. Ega polnud midagi targemat teha kui järgmised 5 tilka juurde, mille peale tekkis õrn kõrvalmaitse, nagu oleks liigset maitset pannud(mõruda võitu).
Paar tundi hiljem, kui olin proovinud teises tankis Mad fruiti ära(samamoodi tegin tanki sisse kui teistega), sai uuesti oranget tõmmatud.. Jälle maitsetu täiesti, kibe maitse ka läinud. Sai pandud 10 tilka otsa, maitse hea kõik hea. Järgmine hommik jälle olid mõlemad täiesti maitsetud.
Samast kohast samal hetkel ostis sõber Flavourarti Watermeloni, millega sellist probleemi pole olnud. Baasid samad millega kõiki teisi kimunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimelt sai siis toodud omale prooviks Flavourart Orange ja Mad Fruit.

Egas midagi, Aerotank vanast tühjaks, läbi pesta, coil puhta VG'ga puhtaks kimuda(igasugused jääk-maitsed välja nii), jälle tühjaks ja puhtaks, sai segatud omale esimese asjana Orange kokku nagu kõiki teisi teinud otse paaki. 5 tilka maitset sisse(teistega võrreldes mul 5 tilka keskmine). Mõnusa maitsega asi, pole liialt tugev ega lahja.

Järgmine hommik aga tõmmates uniselt hakkasin mõtlema et mille kuradi pärast ma puhast baasi kimun, maitset pole mitte mingitki. Ega polnud midagi targemat teha kui järgmised 5 tilka juurde, mille peale tekkis õrn kõrvalmaitse, nagu oleks liigset maitset pannud(mõruda võitu).

Paar tundi hiljem, kui olin proovinud teises tankis Mad fruiti ära(samamoodi tegin tanki sisse kui teistega), sai uuesti oranget tõmmatud.. Jälle maitsetu täiesti, kibe maitse ka läinud. Sai pandud 10 tilka otsa, maitse hea kõik hea. Järgmine hommik jälle olid mõlemad täiesti maitsetud.

Samast kohast samal hetkel ostis sõber Flavourarti Watermeloni, millega sellist probleemi pole olnud. Baasid samad millega kõiki teisi kimunud.

Ma ei oska isegi anda hinnangut, et kas aurutanki 5 tilka (mõlemad terminid on minu jaoks vägagi subjektiivsed) on palju või vähe.

 

Osad maitsed vajavadki rohkem lisamist. Samamoodi osad maitsed ajas muutuvad.

 

Proovi 1ml 9ml baasi, lase seista u. 12....48h ja proovi siis. Kui lahja, siis lisa maitset.

 

Kindlasti proovi coili vahetada, millal viimati tegid?

 

Mulle isiklikult FA maitsed ei istu väga, aga seda pigem sellel põhjusel, et neid ei saa ma suurtes kogustes :P

 

FA ametlikult on  üpris optimistlik, et ainult 1...3% vaja. ISe aga kahtlen. Ühes retseptid läheb mul (ja seal on ta üks väiksemaid osalisi) maitset 2%.

Netist leiab infot vahemikus 1....20%. Pead oma sweetspoti üles otsima.

 

Mad fruiti ei ole proovinud, aga oranget kasutan. Üks parimaid.

 

Jube keeruline puhastamistehnika muidu :D Aga võibolla paremat ei olegi. Ma tehase coilidest juba kaugel....

 

EDIT: Proovi mõnda teist maitset. Teadaolevalt võivad maitsemeeled ka kägu mängida. Üldiselt maitsestajatega ei ole probleeme täheldanud omast kogemusest, aga inimeste maitsemeeltega väga palju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks asja point on selles, et kui otse paaki paned siis ei jõua maitsestaja ja baas korralikult seguneda. Hommikuks on need segunenud ja sellepärast ka maitset vähem. Soovitan ikka asju ette segada, et leida stabiilne maitse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FlavourArt UK: The Art Of Mixing Eliquid

http://www.flavourart.co.uk/eliquid-mixing-guide.html

 

....

If you are blending concentrates to create a new flavour, make small samples first and allow them to steep at least a few days; sweet flavours are usually fully-steeped in 7 days but tobacco flavours tend to take 14 to 21 days to fully mature, that's where patience comes into its own! More complex blends using 5 to 10 flavour concentrates also take longer to develop. Only when they are ready would I try some in eliquid to test how they vape. I have created around 40 new flavours over the past two years and many of them, particularly the tobacco and more complex ones, take three to four months from the idea stage to being market-ready.

 

Ise lasen segusid (mitte ainult FA) ca kuu laagerduda, valminud maitsete vahe toore seguga nagu öö ja päev :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ma ei oska isegi anda hinnangut, et kas aurutanki 5 tilka (mõlemad terminid on minu jaoks vägagi subjektiivsed) on palju või vähe.

 

Osad maitsed vajavadki rohkem lisamist. Samamoodi osad maitsed ajas muutuvad.

 

Proovi 1ml 9ml baasi, lase seista u. 12....48h ja proovi siis. Kui lahja, siis lisa maitset.

 

Kindlasti proovi coili vahetada, millal viimati tegid?

 

Jube keeruline puhastamistehnika muidu :D Aga võibolla paremat ei olegi. Ma tehase coilidest juba kaugel....

 

EDIT: Proovi mõnda teist maitset. Teadaolevalt võivad maitsemeeled ka kägu mängida. Üldiselt maitsestajatega ei ole probleeme täheldanud omast kogemusest, aga inimeste maitsemeeltega väga palju :)

Coili sai viimati vahetatud ehk kuuke tagasi, kuigi ei saaks isegi kurta et coil läbi on. Värskega ei päris ei saa võrrelda, kuid tossab hästi, kõrvalmaitseid ei ole, ei lurise ega midagi.

Hea meelega tegelikult vahetaks, kuid ei leidu kusagilt õigeid aerotank 3 coile lühikese korstnaga. Kõik mis tellitud on eri kohtadest on alati olnud pika korstnaga ning lurisema hakanud paariteist pahviga. 

Tänu sellele olen pidanud olema selle protankiga nö "säästureziimis", teine coil 4 kuu jooksul.  :razz:

Endas ei tahaks uskuda et viga oli, nendele sai otsa tõmmatud koheselt teisest paagist Firecreek coconuti, mis oli väga õrna maitsega, kuid sellel oli maitse täpselt nagu eelmisel päevalgi.

Teised maitsed mis said peale paagi puhastust sealt samast coilist läbi aetud(Firecreek cola, skittles, energy drink ja Inawera Golden Apple) olid samuti täpselt nii nagu nad olema peaks.

 

Eks asja point on selles, et kui otse paaki paned siis ei jõua maitsestaja ja baas korralikult seguneda. Hommikuks on need segunenud ja sellepärast ka maitset vähem. Soovitan ikka asju ette segada, et leida stabiilne maitse.

Eelnevalt pole ühtegi korda nii tehes probleeme olnud, kuid ehk on siis mingil teisel baasil need maitsestajad, et segunevad aeglasemalt.

 

 

Tuleb siis otsida mõni väike pudel ning sinna üks apelsinimahl valmis segada, kuna maitse oli tõesti väga hea.

Üritan seekord ka natukeseks laagerduma jätta, eelnevalt koguaeg mahladega paari tunniga kannatus otsa saanud ja ära tõmmanud.  :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis tuleb rohkem kokku segada Ma ei kujuta ette kangeri coiliga 2kuud lasta, mul kordagi üle 10 päeva ei kestnud. Äkki oleks mõistlik seade välja vahetada ja üldse rba peale minna, traat ja vatt ei maksa sisuliselt midagi võrreldes tehase coiliga. Kui tõmbamisega kiire siis võib alati 30min sooja vanni teha, kiirendab segunemist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...