Jump to content
E-sigareti foorum

xiios

Foorumi toetaja
 • Postitusi

  900
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  100%

Everything posted by xiios

 1. Hmm, mina ei saa neid teemasidki mingil põhjusel ignoreerida. Pole punast nuppu.
 2. Aga minu retsept isiklikuks tarbimiseks on 30% PG, 10% H2O, 60% VG, stirred-not-shaken, punkt. Julgustan proovima -- kui alguses tundubki imelik, siis ära harjub kiiresti
 3. Tahaks 25mm diameetriga paaki ja selle alla 1 akuga TC toega (s.h. SS või TCR) võimalikult madalat modi, aga leidmisega on raskusi. Oskab keegi miskit soovitada? Pagana elukauged tunduvad tootjad mõnikord -- ma ei saa aru, kuidas jäeti kasutamata suurepärane võimalus nt. Pico Mega paagipoolne ots 25mm teha...
 4. Poleks üldse halb idee Tõsiselt, eesrindlikuimaile võhikutele võiks ära kuluda...
 5. Kahel päeval lausa: 16. nov. kell 17:45 ja 18. nov. kell 16:00. Piletid ostetud!
 6. Tuleb meelde, kuidas kord ammusel aal haigena otse iClear30 paaki paar-kolm tilka Inawera eukalüpti kontsentraati tilgutasin ning siis päevi ja paagitäisi hiljem (tervenema hakates) imestasin kulmud kukla taha, kuidas see maitse üha tugevamaks muutub. Seda oli veel pärast paagi pesemist tunda, kui mitte coilivahetustki.
 7. Aitäh vihje eest, kuhu minna. Sain Baltic Bolt'ist musti 1,3mm kuuskante varuks, istuvad täpselt.
 8. Käisin äsja Siberis (lennukiga Moskvasse ja sealt Tomskisse). Kriitilisema osa kamast dubleerisin: 100ml, rta ja mod ära antavas; valmis keeratud varucoilid, vatt, tööriistad, 100ml, laadija, rta, mod (aku sees) ja karbis 4 varuakut käsipagasis (akud tohivad ju ainult käsipagasis olla). Vedelik oli mul kodus enne klaaspudelites, aga reisi jaoks valasin igaks juhuks plastpudelitesse ning pakendasin ka suletavatesse kilekottidesse. Käsipagasis oli mod koos täidetud rta-ga lendude ajal tagurpidi nahkvutlaris -- null leket. Sinna sõites ei pidanud kordagi näitama, küsiti lihtsalt, et kas e-sigaret. Kuna Tallinn-Moskva lend hilines üle kahe tunni ei jäänud kolmetunnisest lendude vahest järele ainsatki varusekundit ning Tomski lennule jõudsime ainult tänu abivalmile lennujaamatöötajale, kes meid (9 inimest) ilma ekslemata otse lennukilt lennukile talutas (isegi pileteid kontrolliti väravas kiirustades nii, et võeti ainult iga kolmas). Tagasisõidul oli Tomski lennujaama sissepääsul turvakontroll, mille esimesel läbimisel küsiti, kas e-sigaret, teisel pidin juba näitama. Moskva Šeremetjevo jaamas jälle uksel kontroll ja ainult küsiti, mis asjandused need paistavad. Aega oli seekord pea 8 tundi ning ma lasin end lolli peaga ülejäänud kambal läbi passikontrolli juhtida, pärast mida selgus, et mingit suitsuruumi pole *^!]%{,}<,#! Kuskil infos mu üle sisuliselt naerdi, aga saadeti lõpuks armulikult korrus kõrgemale tagurpidise suunaga mingisse passikontolli, kus omakorda pööritati silmi ja noomiti, et suitsetamine on ju kahjulik -- sellise näoga, nagu nad poleks ise päris sigaretti elus käeski hoidnud -- aga kuna mul oli viisa, siis lõpuks lasti sealt turvatöötaja saatel läbi minna ning pääsesin alla ja õue. Pidin laskma checkinis uue pileti trükkida ja passisin siis pea 6 tundi seal all ülejäänud seltskonnast eraldatult, et saaks soovi korral õues käia (ja pärast iga käimist turvakontrolli-lotot mängida: tuleb/ei tule kott lahti teha).
 9. xiios

  18650 Akud

  Elektroonilise modi puhul on P = I^2 * R ehk I = sqrt(P / R) kasutatav küll coili läbiva voolu tugevuse arvutamiseks, aga tuletan meelde, et elektroonilise korral ei oma coili takistus aku poole jaoks tähtsust. Arvutamisel tuleb silmas pidada, et elektroonika pole muundamisel 100% efektiivne -- pigem näiteks kusagil 95%. Seega tuleb kohe teha korrektuur võimsuse osas -- kui väljundvõimsus 40W, on sisend akust (40/95)*100=42W. Ma eeldan üheakulist modi. Kes kasutab 2 või 3 akuga modi, peab siinkohal leidma võimsuse aku kohta ehk jagama 42W vastavalt 2 või 3-ga. Coili takistuse asemel tuleb mängu aku pinge ja valemiks P = V * I ehk I = P / V . Pinge V on el. mod puhul vahemikus 4,2V (täis aku) - 3,2V (tühi aku, modi "cut-off"). Vaadates valemi kuju I = P / V on selge, et mida väiksem on pinge V, seda suurem voolutugevus I. Sellest tulenevalt tuleb akul suurimat voolutugevust taluda siis, kui see on peaaegu tühi: I = P / V = 42W / 3,2V = 13A --- Vahest tundub, et kuna tulemused on nii sarnased, pole see täiendus üldse oluline? Aga võtame mingi teise näite: võimsus 70W, takistus 0,5Ω. sqrt(P / R) annab 11,8A, mis tundub igati turvaline 20A aku jaoks. Tegelikult aga on nii, et võimsuseks on (70W / 95) * 100 = 73,7W ja voolutugevuseks tühjeneva aku korral 73,7W / 3,2V = 23A. Näiteks 20A akude jaoks võime ka väga lihtsalt arvutada maksimaalse soovitusliku võimsuse, kui teisendame I = P / V kujule P = I * V ja pärast võtame arvesse ka muundamise kao. P = I * V = 20A * 3,2V = 64W (64 / 100) * 95 = 60,8W Seega kuni 60W peaks olema 20A akudega ohutu. 2- või 3-akuliste modide jaoks oleks see vastavalt 120W ja 180W. --- https://www.e-cigarette-forum.com/forum/blog-entry/calculating-battery-current-draw-for-a-regulated-mod.7532/
 10. Ega ta suuremaks ei lähe. Kui neid kahte baasi pooleks segad, on tulemuses veesisaldus 12,5%. Kui veel pikemas perspektiivis parimat hinda taga ajada, siis abiks võtta ilma veeta PG ja VG ning apteegist destilleeritud vett. Mina lisan seda 10%.
 11. Äkki ikka pool millimeetrit ei ole coili diameetriks? Lõin prooviks neid andmeid steam-engine'sse sisse ja selle põhjal pakuks, et kusagil 2.5-3.0mm diameeter võiks klappida? Või on siiski mingi jämedamat sorti kruvikas? Ma lõin sisse nii: http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=ss316l&s=dp&r=0.18&awg=26&id=3&ll=6 Kui mahub, siis rohkem keerde võiks vast proovida küll, kuna TC SS-traadiga töötavat suurema takistusega täpsemalt.
 12. Sellest videost ka sellist kohta ei leidnud, seega millises videos? Või põletati hoopis Kanthalist tehtud coili?
 13. Mulle jääb mulje, et kasutaja peab silmas just RDA-d -- antud link ja varasemas nõuküsimise teemas toodud kohaliku poe link viitaks nagu dripperi suunas. Pakuks kah, et kas kruvid lõdvalt või traadikeerud puutuvad omavahel kokku. Viimast saab lihtsalt korrigeerida, kui coil natuke küüntega laiali venitada ja uuesti kokku suruda (soovitatavalt uue traadi puhul). Roostevaba traat on vedrujas ning väikesed vahed jäävad keerdudele vahele. Aga milleks seda SS traati on tarvis kuumutada?
 14. xiios

  18650 Akud

  Sellise valereklaami peale eeldaks ma neist akudest ja nende müüjast halvimat. Kui sa nüüd lähed LG-sid või muid akusid ikkagi Ebayst otsima, siis loe hoolikalt tagasisidet, mida müüjad saanud on, sest ka LG HG2 asemel võidakse sulle äravahetamiseni sarnase välimuse all midagi muud müüa. Abiks võib olla ka selline leht: http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size.html
 15. Ikka näitab, et 58 results, aga ei kuva midagi. Võin tagiks kirjutada ka "asdasd".
 16. Akud. Pluss siiapoole = laetud, miinus = tühi.
 17. Ega jah, see täispuidust uks läks lõpuks ikka liiga hulluks kätte -- nurk oli juba pea 10mm irevil. Tegin uue MDFist ning lõikasin serva ja esikülje jaoks männist spooni. Osta oleks lihtsam olnud:) Kapis sees tegin uue akusalve natuke rohkemate pesadega (6 vs. 8).
 18. Proovisin otsida tag'i "pildid" ja oma autorlusega poste, tulemuseks: Mida see tähendab?
 19. Viled juba olid ("õige" õhuregulli korral), nüüd siis kellad kah. Suvel näitab teatud kellaajal huuliku vari põhjasuunagi kätte. Nüüdsest siis palju kuulimalt häälduv nimi: nt. "eevik viituu".
 20. Edaspidi vaata enne sõitma hakkamist, ega sulle kolmandat plekikruvi pole istutatud sinna
 21. xiios

  Sõnamäng

  indikaator Mina küll ei mäleta, et üle ühe tähe pidanuks tingimata olema;)
 22. Aga kus on kirjas, kui vana teemat loetakse aegunuks?
 23. Näen müügi all ainult 32 teemat -- kas mingi kala?
×
×
 • Create New...