Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Wots

Akude vastupidavus

Recommended Posts

Kui suur on akude eluiga? Ma mõtlen millal ta mahutavus on juba häirivalt väikseks muutunud. Eeldame,et praagiga pole tegemist.

Ise olen E sigaret kasutanud 2 nädalat ja ei oma nii palju kogemusi veel. Tean,et Skysmoke Slimi 2x akut uuest peast ei kesta isegi ühe tööpäeva kus veidi mahvimist ja paar korraliku suitsupausi :)

 

Ja kas akude eluiga mõjutab kui hakata täislaadima pool tühja akut või peab ootama kuni ta hakkab kustuma(aku tuluke vilkuma) juba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideepoolest on nad loodud kestma kuskil 300 täis/tühjakslaadimist ehk siis mõistlikul kasutamisel hiljemalt aastapärast on puhta kutu.

Endal üks 650mah sai kuu aega kasutust ja üks 1300mah sai samuti kuu aega kasutust ning kummalgi ei täheldanud mahtuvuse vähenemist.

Nüüd edaspidi enam ei tea kuna sai eVic soetatud ja kasutan seda põhilisena...

neid ego akusi ei pea täitsa tühjaks laadima ja võib ka poolepealt täis laadida.

 

Muidugi mida rohkem tõmbad ja mida väiksema takistusega coile kasutad seda kiiremini nad tühjaks saavad ja seda tihedamini neid laed ning "ära kulutad".

Endal 650mah kestis ca kl 9.30 kuni kl15-17 olenevalt päevast ja suitsetamis kogusest. 1300mah kestis 9.30 kuni 22-02. AGA mõlemal juhul viimane "veerand" oli juba kõvasti nõrgem töövõime kui alguses ja see on ka loomulik. Seega oli alati taskus "teine" varuks mille külge keerasin ja koju jõudes esimese laadima panin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on 1100 ego aku ja kestab hommikul 7-st. umbes kella 5-6-ni õhtul. Seda siis mt3-e ja 1.8 coili-ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liitium akude mahutavus kaob keskmise kasutuse juures ~20% aastas, kui neid hoida aga 4C temperatuuril või 40-60% mahutavuse juures siis on see kadu ~2% aastas (läpaka aku ööseks külmkappi! :D )

 

650mah on muidu suht häiriv, peab mitu korda päevas laadima, minu jaoks on 1300 selline hea number. VV akude juures peab lisaks veel arvestama, et nende amper-tunde arvestatakse 3.7v peal, kõrgemale minnes kasvab ka voolu tarve, lisaks on nende boost regulaatorid 60-80% effektiivsusega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reaalsuses on juba 1100 ja 1300mha akud nii odavad,et väiksematega jamamine ei tasu ära. Alguses ostad väikse ja siis lõpuks ikka suure ja väikse aku raha on maha visatud :) Kui väiksele akule veel arvestada sisse normaalne "kulumine" ja külm talveilm ning see,et lõpus ennem tühjaks saamist ka aurusti töö võime langeb siis nende efektiivne periood ebanormaaselt väike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1100 kahjuks räägib enamasti pikkus. 1300 tehaks õnneks "paksukest" mis mul sahtlis varuks vedeleb nüüd.

pikkus 87mm ehk siis võrdne tavalise 900'sega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ühte jämedat pastakat pole ju keeruline ega ebamugav kaasas kanda. Mul näiteks üks töökaaslane ise keerab suitse kokku ja tal on taskus: suur tubaka pakk,filtrid,paber ning tulemasin kah. Üldiselt tundub,et 1300 vist jääbki laeks Ego tüüpi akudele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav kas Peleoni ego T akud on paremad kui osta.ee-st saadavad hiinakad.

Peleonis 1000mAh - 18 eur , kohalikel ärikatel 1300mAh ja 13 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen kindel, et peleoni omad ka hiinas tehtud. Kvaliteet kõigub seinast seina ja kunagi ei tea. Kui satub hea, on ok, kui ei, siis ostad uue.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milline see kohalik 1300mah 13€ eest on? Linnu tee või nõmme tee (hetkel ei mäleta ja on sassis) tüübil kohe kindlasti need 1300mah pole kuigi ta väidab , et on (mõõtude poolest juba puhtfüüsiliselt võimatu) . Aga noh ta ei teadnud takistusest ja voldist ka midagi kui ükskord sai natukene rohkem räägitud - SEEGA ta lihtsalt müüb midagi mida ta tellib ja võtab jutu suvaliselt hiina lehelt kust ta tellib.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milline see kohalik 1300mah 13€ eest on? Linnu tee või nõmme tee (hetkel ei mäleta ja on sassis) tüübil kohe kindlasti need 1300mah pole kuigi ta väidab , et on (mõõtude poolest juba puhtfüüsiliselt võimatu) . Aga noh ta ei teadnud takistusest ja voldist ka midagi kui ükskord sai natukene rohkem räägitud - SEEGA ta lihtsalt müüb midagi mida ta tellib ja võtab jutu suvaliselt hiina lehelt kust ta tellib.

Jep sama tüübi käest ... visuaalne kvaliteet tundub hea , aga mahtuvus tõesti tema jutu järgi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinna sisse ei mahu isegi AA tüüpi(14-14,7mm) cellid mille lagi jääb 1200 kanti. Hädavaevu mahuks 2 AAA tüüpi celli mille lagi 600 kanti aga kahtlen, et neid seal 2 on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah , see ei saa olla 1300mah sellise läbimõõdu ja pikkusega.

14mm paks 1300mah on 129mm kui ma õieti mäletan.

16-17mm paks 1300mah on 87mm jah aga tänu paksusele ongi ruumala suurem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi nedest Panasonic 3400mAh akudest teab ka midagi rääkida?

On kellegil kasutuses? Kuidas vastu peavad?

Sama jutt siit, üks selline on aasta päevad kasutuses, 2tk on pool aastat umbes. Ilusti töötavad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üldjoontes lubatakse 18650 Li-ion akudele tööiga 500 inimliku laadimistsükli juures. Olen tähendanud, et suure voolutarbega seadmetes kestavad *****Fire akud ca 50 laadimist, pärast seda on tunda, et aku hakkab väsima ja mahutavus on tunduvalt langenud - ühseõnaga aku rändab prügikasti. Panasonic NCR18650 elementidega on hetkel kogemus ca 75...80 laadimist 6 kuu jooksul. Ütleks, et akut on veel küll. Kui on võrdlusmoment, siis saad aru, et aku mahutavus on vähenenud, kuid mitte oluliselt. Seda mõtet pole veel tekkinudki, et vahetaks värskema vastu välja. Minu pikemaaegne kogemus siis kaitsega NCR18650A ehk 3100mAh akuga.

 

Ja asjaolu, et enamus tänapäeval erinevate nimede all müüdavaid akusid sisaldavad tegelikult Panasonicu NCR elementi räägib iseenda eest.

 

Seega Panasonicu akusid võib soovitada iga kell. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natuke OT, aga jutt on siiski akudest.

Täna otsisin akutrellile uut akut. Vanad on Ni-CD 2Ah. Sobivaid on leida kas 1.3Ah ni-cd või suuremaid ni-mh. Ni-cd ja ni-mh erinevusi juba googeldasin ja kuna laadija sobib ka ni-mh jaoks, siis ostsin ni-mh ära. Aga küsimus, et see akutrell ise on küll ca 8 aastat tagasi ostetud, aga kasutatud isiklikuks otstarbeks ehk mitte ülemäära tihti ja laadimiskordi võib neil akudel vaid 100 kanti olla kui sedagi. Kas oleksin pidanud neid akusid kuidagi paremini hoidma või ongi ootuspärane, et mahutuvus aja jooksul ise olematuks muutuks. Kuna tööriista akud väga odavad pole, siis uusi tahaks paremini hoida, aga ei saa seda teha kui ei tea, mida enne valesti teha võisin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...