Jump to content
E-sigareti foorum
hmekk

18650 Akud

Recommended Posts

Mulle tundub (tuli privavestluses teemaks) et akude mahutavuse ja amprite vahekorra teema pole laiemale avalikkusele üldsegi selge.

 

Prooviks siis hästi lihtsalt ja lühidalt: ei ole universaalselt head asja (ma ei räägi vuhvlitest), mis sobib kõigeks, keemia paneb siin piirid:

Rohkem mahtuvust -> väiksem koormuse taluvus - näiteks VTC5

Rohkem ampreid -> väiksem mahtuvus - näiteks VTC4

 

lugemist ka

VTC5 ja VTC4 on mõlemad 30A

Share this post


Link to post
Share on other sites

VTC5 ja VTC4 on mõlemad 30A

Kirjelduste järgi on VTC4 ja VTC5 mõlemad 30A, aga mõlemad, ka VTC4 lähevad ikka väga kuumaks (nagu ka teised 20A akud) kui tarbida üle 20A. Testist link ka https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/sony-vtc4-2100mah-18650-bench-test-results-a-20a-cell-that-can-be-used-to-30a.684876/

VTC5 kohta üks arvamuslugu redditis https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2lxkqr/the_venerable_sony_vtc5_is_it_really_a_30a_cell/ Ehk kas tegemist on ikkagi 30A akuga? Kui võtta aluseks selle, et normaalseks töötemperatuuriks akul loetakse ikkagi alla 100 kaardi Celsiust, siis VTC5 testid üle 25A kütavad aku kuumemaks kui 100C. Lisaks, kas keegi suudab leida data sheet'i, kus Sony kirjutab, et VTC5 aku kannatab 30A continuous?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ikka VTC5 oli see, mis üle 20A ei soovitatud

ja pikalt 20A tekitas VTC5-l juba kahjustusi, VTC4 kannatas ära selle veel

 

Aga paneks kokkuvõtva tabeli ka nende testimise tulemustest

 

Ja mis ma tahan elda on see et üks pole teisest uuem/parem või kallim; üldiselt head mõlemad aga neil on pisut erinev kasutusvaldkond

AA ok sa räägid testi tulemustest mitte sellest mis A seda müüakse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ikka VTC5 oli see, mis üle 20A ei soovitatud

ja pikalt 20A tekitas VTC5-l juba kahjustusi, VTC4 kannatas ära selle veel

 

Aga paneks kokkuvõtva tabeli ka nende testimise tulemustest

Ma lisasin ka teema lingi, kus ta kirjutas, et ei soovita ka VTC4-ja 30A tulistada ja, et tegemist on tegelikult ikkagi 20A elemendiga, kuid mis kannatab ka natuke "kuritarvitamist".

 

Ehk see sama Mooch kirjutab:

You can run the VTC4 to 30A but it's really a 20A cell that just lets you really abuse it. 

The HB6 is the only true 30A cell I've seen

AA ok sa räägid testi tulemustest mitte sellest mis A seda müüakse :D

Aga mille alusel seda müüakse 30A akuna? :) Kus on datasheet, et vtc5 kannatab 30A? Tootjapoolne kinnitus või kustkohast see 30A võetud on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tegelikult on natuke tervet mõistust ka vaja. Kui aku mahtuvus oleks 2500mAh, siis 30A paugutades oleks see aku tühi 5 minutiga ehk reaalses elus keegi tõenäoliselt ei osta seda 30A continuous paugutamiseks. Või kui seda pommi sütiku toitmiseks kasutad, siis on suht kama2, kas see aku pärast õhku lendab või mitte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 30W on umbes 8.1A

2. kui 0.13 coili otse aku peale paneksid, oleks 28.5A

 

Kui MOD-l on piir 30W, siis punkt 2 ei rakendu ehk punkt 2 on rohkem meh MOD-ga tegelaste jaoks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on 2200Mah aku 3.7V kas 0,13oomi on normaalne selle puhul? Praegu sätitud 30W peale, palju see amprites ja voltides teeb? Ja nagu ma lugesin, siis soovitate Samsung 25R akusid jah?

Keegi siit ka tellinud? On see originaal Samsungi aku ja toimib? http://www.epiip.ee/et/e-sigareti-akud/797-samsung-inr18650-25r-2500-mah.html

https://et.wikipedia.org/wiki/Ohmi_seadus

3.7V/0.13oomi=28,46 amprit

Ehk kui seadme elektroonika selle 3.7 volti madalamaks ära piirab siis on ka vastvalt amprid madalamad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 30W on umbes 8.1A

2. kui 0.13 coili otse aku peale paneksid, oleks 28.5A

 

Kui MOD-l on piir 30W, siis punkt 2 ei rakendu ehk punkt 2 on rohkem meh MOD-ga tegelaste jaoks.

Kas pole mitte 15.2A voolutugevuseks siis?

Oluline oleks teada, mis aku see on ja kas tal selline koormus turvaline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisub suht pudruks ja kapsaks.

0.15 oomi viitab temperatuurikontrollile.

Volte ei tea.

Kui aku soojaks ei lähe tõmbamise käigus siis anna minna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kummal juhul? Kontrollisin üle, peaks õige arvutus olema. Anna siis enda arvutuskäik, ei saa 100% välistada et eksisin.....

Võtsid ehk pingeks 3.7V, aga meil on hoopis võimsus vattides ja takistus oomides. Siis voolutugevuseks ruutjuur(võimsus/takistus) e. ruutjuur(30/0.13). Olen ma õigel teel?

 

Aga ma ei tea, takistus on jah väike nagu niklil. Hmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://energyusecalculator.com/watts_volts_amps_ohms.htm äkki abiks mingil määral, TC'ga küll numbrid muutuvad tõmmates.


Mul ka TC(nagu ka nimi ütleb) ja aku kuumaks ei ole veel läinud. Ja ma saan valida temperatuuri 200-600. Mis see normaalne oleks?

Normaalne on alla puuvilla süttimistemperatuuri ehk max 215-220 kraadi Celsiuse järgi. Kas müüja ei osanud nõu anda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

See tabel näitab mulle, et peaks 2v tõmbama kui panen 50w ja 0,08 oomi.ampriteks lööb  25...midagi ei klapi

 

Power (watts): 

Voltage (volts): 

Current (amps): 

Resistance (ohms): 


Samas kui modi enda elektroonika kaitseb, siis kuidas nad 1 akuga tõmbavad 100w 0,1 coili, kui üle teatud piirangu ei lähe?

Ärge mind väga viltu vaadake kui küsimus on loll   :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...