Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

Sotsiaalminister: e-sigarette ei tohi alaealistele müüa

Recommended Posts

Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul keelab kehtiv tubakaseadus juba praegu tubakatootega sarnanevate toodete müügi alaealistele. Sotsiaalministeerium plaanib tubakaseaduse muutmist alla raviannuse (alla 1,5 mg nikotiini) sisaldavate e-sigarettide tubakatoodeteks määratlemiseks Eesti siseselt.

 

"Praegu kehtiv tubakaseadus ütleb, et alaealistele ei tohi müüa, ega pakkuda tooteid, mille kuju sarnaneb tubakatoote omaga," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. "Seega ei tohi alaealistele e-sigarette müüa, olgu need siis suure või väikse nikotiinisisaldusega või nikotiinivabad," lisas ta.

 

Sotsiaalminister tõi välja, et plaanitav tubakaseaduse muudatus tähendaks ka reklaamikeelu laiendamist e-sigarettidele, alaealistele müügikeelu täiendamist ja suitsetamiseks keelatud kohtades e-sigareti kasutuse piiramist. Minister soovib muudatusettepanekutega minna valitsusse käesoleva aasta sügisel.

 

"E-sigaret sisaldab erinevaid kemikaale, millest osad on ärritavad (maitse ja lõhnaained) ja mürgised (nikotiin ise)," ütles Rõivas. "Kutsun nii lapsevanemaid, kaupmehi kui ka ühiskonda tervikuna lähtuma kainest mõistusest ning alaealiste puhul üles näitama nulltolerantsi tubakatoodete ja nendega sarnaste toodete tarvitamise suhtes," lisas ta.

 

Helena Nõmmik

Sotsiaalministeerium

Meediasuhete nõunik

 

http://www.sm.ee/aktuaalne/uudised/b/a/ ... ueuea.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pressiteatest ministeeriumi kavasid välja lugeda on suhteliselt raske :(

 

Sotsiaalministeerium plaanib tubakaseaduse muutmist alla raviannuse (alla 1,5 mg nikotiini) sisaldavate e-sigarettide tubakatoodeteks määratlemiseks Eesti siseselt.

Seega siis - alla 1,5 mg tubakatoodeteks ja kauplusse?

 

Sotsiaalminister tõi välja, et plaanitav tubakaseaduse muudatus tähendaks ka reklaamikeelu laiendamist e-sigarettidele, alaealistele müügikeelu täiendamist ja suitsetamiseks keelatud kohtades e-sigareti kasutuse piiramist. Minister soovib muudatusettepanekutega minna valitsusse käesoleva aasta sügisel.

1)Seega siis reklaamikeeld.

2)"Suitsetamiseks keelatud kohtades e-sigareti kasutuse piiramine" - aru pole saada kas võrdselt tubakatoodetega või erisustega?

 

E-sigaret sisaldab erinevaid kemikaale, millest osad on ärritavad (maitse ja lõhnaained) ja mürgised (nikotiin ise)," ütles Rõivas.

Kas kangemad kui 1,5 mg ravimiks ja apteeki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tundub, et nüüd keeratakse vint kohe üle ja e-sigareti suitsetamine on edaspidi võimalik vaid suitsuruumides koos tavasuitsude suitsetajatega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tundub, et nüüd keeratakse vint kohe üle ja e-sigareti suitsetamine on edaspidi võimalik vaid suitsuruumides koos tavasuitsude suitsetajatega.

kohvi ja teed peaks ka seal samas jooma, auravad, haisevad jne.

Unustagu ära see bs, ajudeta idioodid töötavad seal faking ministeeriumis.

Ma teen tööl seda siseruumides, näidake mulle see emm ette, kes väidab et ma teen seal suitsu?

Kui ma just auruvedurit ei tee, siis edu tõestamisel (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui ma just auruvedurit ei tee, siis edu tõestamisel (Y)

Kuigi üherselt ja karmilt väljendatud, võiks siin pisut edasiarendatuna peituda üks lahendusi - kui sa ei ole kinnises väikeses ruumis mitteaurajaga, ei puhu aurupilvi demonstratiivselt teise inimese poole, ei ole lasteasutuses vms - ehk siis ei häiri teisi, poleks ju kellelgi kobisemist (vähemalt teoreetiliselt)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktuaalses kaameras oli enda foorumlast isegi näha ;)

Tähelepanelik poiss ;)
kuningas isiklikult? (psühho)

Ma vaid kuulasin ja nägin yht pimedas olevat neegrit , rohkem ei vaadanud

Share this post


Link to post
Share on other sites

tyrr se herr Rõivas.. Eesti ühiskond on seda meelt, et neid kangemaid e-vedelikke ei peaks levitama.. Kelle eest ta õige räägib?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktuaalses kaameras oli enda foorumlast isegi näha ;)

Tähelepanelik poiss ;)
kuningas isiklikult? (psühho)

Ma vaid kuulasin ja nägin yht pimedas olevat neegrit , rohkem ei vaadanud

Ma olin neegrist järgmine, üleni valges nagu ikka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida rohkem ma meedia kajastust näen ja tava rahva reaktsiooni sellele, seda enam arvan, et kuidagi oleks vaja üldist publikut harida e-sigareti teemal. Vbl mingi a5 flaieri tüüpi asi kus on lühidalt selgitatud e-sigaretti ennast, vedelikku, selle mõju organismile, statistiline projektsioon mõjust rahvastiku tervisele ja riigi ja ravimifirmade rahakotile ja siiani avaldatud teaduslikud uuringud. Need saaks poetada kuhugi kohtadesse, kus on palju ootamist ntx perearsti koridori või juuksuri juurde stiili kataloogide vahele :P Neid eesti e-sigareti kette sellega küll usaldada ei saa, need kasutavad igat võimalust, et asi enda reklaamiks ja teiste maha tegemiseks pöörata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Põhimõtteliselt on sul õigus, aga üldise mõtteviisi muutmiseni sellisel moel 2-4 kuuga ei jõua. Pigem panustaks e-suits.eu lehele ja selle aktiivsele promole sotsiaalmeedias. Tõsiselt tuleks kaaluda mooduseid, kuidas viia kogu vajalik info ja e-suitsetajate hääl sotsiaalministeeriumisse (lihtne öelda, raske teostada :( )

Pikas perspektiivis on ka flaieritel kindlasti mõju, kuid käesoleval ajal võiks kiirem abi olla mõne uuriva ajakirjaniku põhjalikust loost (jällegi - kuidas äratada asjaliku inimese huvi?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lastekaistjad jõudsid kah rindele. Lõpus link põhalikematele argumentidele pdf-is.

E-sigarettide regulatsiooni puudumine on vastuolus rahvusvaheliselt tunnustatud lapse õigustega


MTÜ Lastekaitse Liit on seisukohal, et olukorras, kus suitsetamise levimusmäär Eesti noorte hulgas on endiselt üks Euroopa Liidu kõrgemaid, ning noored proovivad suitsetamist noorimas vanuses Euroopas (keskmiselt 11,9-aastaselt), tuleb senisest enam pöörata tähelepanu alaealiste tervisele, ning viia seadusandlus võimaliku lühima aja jooksul kooskõlla ühiskonnas reaalselt valitsevate tendentsidega.

Eestis hetkel kehtiv tubakaseadus e-sigaretiga seonduvat ei reguleeri, seega ei sea seadus ka vanuselisi piiranguid e-sigarettide tarvitamisele. „Regulatsiooni puudumine on vastuolus rahvusvaheliselt tunnustatud lapse õigustega,“ toonitab Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm. 

Täna esitas MTÜ Lastekaitse Liit märgukirja Sotsiaalministeeriumile ja Riigikogu sotsiaalkomisjonile, milles rõhutab, et Eestis on vaja endisest tõhusamalt tõkestada tubakatoodete tarvitamise alustamist ja alaealiste tubakatoodete tarvitamist tervikuna. Ennekõike on vaja kehtestada võimaliku lühima aja jooksul e-sigaretile (ka ilma nikotiinita) tubakatoodetega võrdsed piirangud (reklaamikeeld, vanusepiirang toote müümisel, kasutamise keeld suitsetamiseks keelatud kohtades), et tagada seeläbi alaealiste tervise parem kaitse. 

ÜRO Lapse õiguste konventsioon rõhutab vanemate kõrval riigi rolli lapse õiguste kaitsmisel ja arenguks vajalike tingimuste loomisel. Lapsesõbraliku ühiskonna kindlustamiseks peavad seadusandja, valitsus, kohus, ettevõtjad, ühingud ja ühiskonna liikmed hindama otsuste ning tegevuste mõju lastele.  


Märgukiri on leitav: http://www.lastekaitseliit.ee/wp-content/uploads/2013/08/E-sigarettide-tarvitamise-reguleerimise-vajalikkusest-lapse-õigustest-lähtuvalt.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...