Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

E-sigarettide müüja: Üldsust eksitatakse

Recommended Posts

Eilses saates Aktuaalne kaamera oli lugu e-sigaretidest, kus üheks osapooleks Eesti suurim e-sigarette müüv firma Elgery OÜ. Selle omanikud leidsid, et saatelõik heitis neile alusetult halba varju, mistõttu riputas ettevõtte omanik Kirill Vlassov firma Facebooki lehele avaliku pöördumise.

 

Üldsust eksitatakse

 

Eilsetes uudistes näidati eesti suuremat e-sigareti firmat veidi mustas valguses. Kontekstist väljatõmmatud sõnade järgi võis jääda mulje, et e-sigaretipood on koht, kust saavad alaealised osta endale e-sigareti tooteid ning firma propageerib suitsetamist.

 

Me tahame lõpetada igasuguse arusaamatuse meie ettevõtte ja toodete suhtes! Sotsiaalminister on väitnud, et e-sigarette võib osta ka laps, mis on tema silmis probleem. Probleem on tegelikult selles, et seadustega ei ole müük reguleeritud ja see ei ole ettevõtjate süü, vaid ministeeriumi tegemata töö ja jõustumata regulatsioonid.

 

Meie poodides saab osta tooteid ainult dokumendi alusel. Me EI müü alaealistele tooteid, ei ole seda kunagi teinud ning ei kavatse ka tulevikus teha!

 

1. Sotsiaalministrile on saadetud kirju meie poolt palvega kohtumiseks, et arutada e-sigarettide teemat. See oli tehtud siis, kui e-sigarettide teema ei olnud nii atraktiivne.

 

2. Me EI müü alaealistele tooteid vaatamata sellele, et seadusega ei ole see siiamaani reguleeritud.

 

3. Me EI propageeri e-sigareti tarbimist mittesuitsetajate seas

 

4. Me oleme selle poolt, et reguleerida seadusega mitte ainult nikotiini sisaldavaid vedelikke, kuid ka üleüldse e-vedelike koostist.

 

Inimesed, kes tarbivad e-sigarette, tellivad endale välismaalt nikotiini sisaldavaid e-vedelikke, mille koostis ei ole kontrollitav mitte ühtegi seadusliku organi poolt. Kui ministeeriumid soovivad seadusi täiendada või muuta, soovitame konsulteerida ja arvestada inimestega, kes on tavasigarettide suitsetamise maha jätnud tänu e-sigarettidele, kui ka maaletoojatega, kes on aastaid sellega tegelenud ning oskavad kaasa rääkida.

 

Kui väidetakse, et e-sigarettide toime ei ole uuritud, siis see ei vasta tõele. Fakt on see, et kvaliteetse e-vedeliku kasutamisel on e-sigareti tarbimine PALJU vähem kahjulik, kui tavasigareti suitsetamine!

 

Ning, kui paljud on leidnud e-sigareti tarbimises endale tervist vähem kahjustavat alternatiivi tavasuitsetamisele, siis ei ole mõistlik piirata nende õigusi! Ei ole vaja panna neid inimesi tagasi suitsuruumidesse, kust nad on äsja välja saanud. E-sigareti aur (just nimelt AUR, mitte suits) ei sega enamjaolt kõrvalviibijaid.

 

Ainus asi on eetiline moment. Me oleme nõus, et lasteaedade, koolide ja muude alaealistele mõeldud asutuste territooriumil ning haiglates ja ühistransportides oleks e-sigarettide tarbimine keelatud, kuid ei ole vaja liialdada.

 

Me pöördume läbi avalike allikate nii rahva kui ministeeriumi poole:

 

1. E-vedelikes nikotiini sisaldust ei mõõdeta samamoodi, nagu tavasigarettides.

 

2. E-sigarettidega tarbitud nikotiin sattub inimorganismi palju väiksemates kogustes, kui tavasigarettidega tarbitud nikotiin.

 

3. Palun, ärge rääkige „nikotiinisisaldavad e-sigaretid“. See kõlab nagu kofeiinisisaldavad pabertopsid. E-sigaretid ei sisalda nikotiini. Seda võib sisaldada ainult e-vedelik.

 

4. Kui e-vedelik võib kahjulik olla, siis seda ainult siis, kui selle tootmine on kontrollimatu ning koostis ei ole reguleeritud seadusega. Ja see sõltumata sellest, kas on nikotiin sees või mitte.

 

5. E-sigareti kasutajad on ostnud varem e-vedelikke mujalt riikides ning teeb seda ka edaspidi, kui Eestis keelatakse nende müük. Seega ei kaasne ainult suur rahakaotus riigi jaoks, vaid ka oht inimeste tervisele sertifitseerimata e-vedelike kasutamise pärast.

 

6. Palun, austatud ministeeriumid, lubage osaleda e-sigareti teemalises diskussioonis nendel, kes seda tarbivad aastaid ning neil on mida öelda enda kogemustest ja ka meil, professionaalidel, kes tunnevad enda kauba kõiki nüansse.

 

7. E-sigaretti, kui elektroonilist seadet, ei ole ka mõistlik panna müüki apteekidesse. Võib tekkida olukord, kus e-sigareti toodete ostjad koormavad liialt apteeke, kus samal ajal kannatavad hädavajalikke ravimeid ootavad inimesed. Kõige mõistlikum on osta e-sigareti tooteid esinduspoodidest, kus inimesele seletatakse põhjalikult lahti toodete omadusi ning nende kasutamisprintsiipe.

 

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/e- ... ajandus%29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Mind natuke hirmutab see vedelike reguleerimine professionaalide poolt.

Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Seesama firma ikka, teeme teisi maha, et endal paremini läheks. (N)

Muidu on jutt muidugi õige, delfis ka muuseas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Seesama firma ikka, teeme teisi maha, et endal paremini läheks. (N)

Muidu on jutt muidugi õige, delfis ka muuseas.

No selge on see, et nikotiin võiks olla vabamüügis(ja soovitavalt sellise klassifikatsiooniga, et alaealised seda kätte ei saaks) ja selle eelduseks on mingisugune regulatsioon. Ilma vastavate seadusesäteteta tekib kõntsamüüjaid(fake liqua lugu vast kõik lugenud).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Seesama firma ikka, teeme teisi maha, et endal paremini läheks. (N)

Muidu on jutt muidugi õige, delfis ka muuseas.

Novot, see on natuke kahtlane mis sealt siis välja tuleb kui neid sinna ainukesteks professionaalideks seda arutama võetakse. Ma eelistaks ilma etanoolita vedelikke tõmmata.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Seesama firma ikka, teeme teisi maha, et endal paremini läheks. (N)

Muidu on jutt muidugi õige, delfis ka muuseas.

No selge on see, et nikotiin võiks olla vabamüügis(ja soovitavalt sellise klassifikatsiooniga, et alaealised seda kätte ei saaks) ja selle eelduseks on mingisugune regulatsioon. Ilma vastavate seadusesäteteta tekib kõntsamüüjaid(fake liqua lugu vast kõik lugenud).
Ma olen 100% nõus et mingi regulatsioon peab olema. Mind lihtsalt hirmutas punktide 4 ja 6 koosmõju.

Samas kõntsamüüjaid need regulatsioonid nagunii ei huvita. Praegu ju ei tohi nikotiiniga vedelikke müüa, ikka müüakse nikotiiniga kõntsa. Muidugi kui nikotiiniga vedelike müük lubatakse ametlikult ja seetõttu kättesaadavus paraneb, siis on ilmselt raskem kõntsale kliente leida.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see ikka väga (Y) pöördumine on. Enamus punktidega olen ma muidugi nõus, aga see neljas punkt on kahtlane. Kas see pole mitte see sama firma kelle foorumis kirjutati et veega lahjendatud vedelikke tarbides tekib kopsu vesi vms? Ma võin muidugi eksida, sellisel juhul vabandan.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Seesama firma ikka, teeme teisi maha, et endal paremini läheks. (N)

Muidu on jutt muidugi õige, delfis ka muuseas.

No selge on see, et nikotiin võiks olla vabamüügis(ja soovitavalt sellise klassifikatsiooniga, et alaealised seda kätte ei saaks) ja selle eelduseks on mingisugune regulatsioon. Ilma vastavate seadusesäteteta tekib kõntsamüüjaid(fake liqua lugu vast kõik lugenud).
Ma olen 100% nõus et mingi regulatsioon peab olema. Mind lihtsalt hirmutas punktide 4 ja 6 koosmõju.

Samas kõntsamüüjaid need regulatsioonid nagunii ei huvita. Praegu ju ei tohi nikotiiniga vedelikke müüa, ikka müüakse nikotiiniga kõntsa. Muidugi kui nikotiiniga vedelike müük lubatakse ametlikult ja seetõttu kättesaadavus paraneb, siis on ilmselt raskem kõntsale kliente leida.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Jeah, sellest ajendatuna ka see teema nüüd sai tehtud: avalik-e-suitsetajate-poordumine-taavi-roivas-ele-t646.html

Meil siiski üle 1000 inimese selja taga siia kogunenud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...