Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
theodor

Kõrged watid, madalamad oomid jne

Recommended Posts

Nii mind tõsiselt huvitab, mis wattide juures keegi oma teatud koostisega, kangusega evedeliku tõmbab. Minu jaoks küsimus milleks, kas lihtsalt meeldibki suur kogus auru või lihtsalt suure vg koguse tõttu püütakse kättesaada laksu. Mina oma tagasihoidliku kogemuse juures ´arvaksin, et väiksemad oomid ja suurtemate wattidega, võtaksin maha kangust e-vedelikus. Mina teeksin nii, aga mis teie motiiv on?

Ärge mind risti lööge, aga tahan lihtsalt teoreetiliselt teada, mis kasu võib sellest saada. Lisaks on sellekohta info väga laiali valgunud foorumis. Ma väga loeksin erinevaid versioone miks, milleks jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina panen watte täpselt nii et oleks parasjagu mõnus tõmmata lihtsalt. hetkel ca 1,0-1,1 ohmi, 16 Watti. vedelik on 85VG15PG, selles VG vedelikus on juba eelnevalt ka mingi 13 % vett vms.. ja kasutan 3mg nikotiini sisaldusega vedelikke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

6 mg nikotiini hetkel vedelikes(kaalun juba sellegi vähendamist). Hetkel veel kasutusel mehh mod ja 0,8 oomi peal 3,7 V peal tuleb 17-15 W. Subohmiga takistusel 12 mg nikotiiniga vedelikke väga ebameeldiv tõmmata, ajab köhima. Nikotiini kogus mida tõmmatakse oleneb päris mitmest muust asjast ka. Näiteks enne tõmmatud sigarettide kangusest/kogusest, vape'imise tihedusest ja sellest, et kas üritatakse ka nikotiinist ennast võõrutada. Watt/oom setup oleneb ka juba mitmest asjast. Madalamatel oomidel tuleb tõesti auru juurde, aga mulle näiteks 0,8st madalam ei meeldi kuna sellest rohkem auru pole vaja, madalamatel oomidel on vaja suuremaid watte coili kuumutamiseks ja läheb vedeliku ja akumahu tarbimine liiga kõrgeks. Eelistused on muidugi erinevad ka erinevad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 mg nikotiini hetkel vedelikes(kaalun juba sellegi vähendamist). Hetkel veel kasutusel mehh mod ja 0,8 oomi peal 3,7 V peal tuleb 17-15 W. Subohmiga takistusel 12 mg nikotiiniga vedelikke väga ebameeldiv tõmmata, ajab köhima. Nikotiini kogus mida tõmmatakse oleneb päris mitmest muust asjast ka. Näiteks enne tõmmatud sigarettide kangusest/kogusest, vape'imise tihedusest ja sellest, et kas üritatakse ka nikotiinist ennast võõrutada. Watt/oom setup oleneb ka juba mitmest asjast. Madalamatel oomidel tuleb tõesti auru juurde, aga mulle näiteks 0,8st madalam ei meeldi kuna sellest rohkem auru pole vaja, madalamatel oomidel on vaja suuremaid watte coili kuumutamiseks ja läheb vedeliku ja akumahu tarbimine liiga kõrgeks. Eelistused on muidugi erinevad ka erinevad.

Täpsustame siis põhitõdesid elektrist - väiksematel oomidel kindlasti ei ole vaja suuremaid watte, vaid vähemaid ;)

 

watt = ohm * amper ruudus

 

Aga ise eelistan 15W ja 0,1...0,2ohm nikli lahendust. Kanthal läheb jube kuumaks ikka. Vedelikud rohkema VG-ga. Vee osakaal ca 5-6%. Ilma jääb jamaks. Aga see maitse asi.

 

 

Väiksema kangusega vedelikud suurematel wattidel teeb teoorias sama välja, mis kangem vedelik väiksematel wattidel (kuigi ma ei ole ühtegi teadusliku artiklit näinud, et kui palju nikotiini inimene erinevatel wattidel manustab per mahv).

Isiklikult ei ole ka püsivalt üle 15W miskit tõmmanud - ei näe vajadust. Vatt hakkab kiiremini läbi põlema, kui suurem võimsus. Akuga sama jama.

 

Väiksemate ohmude eelis on äkilisem e-piip ehk kui klikid tööle seadme, siis saad kiiremini auru kätte. Suuremal takistusel tekib kerge inerts. Olenevalt wattidest on siis inertsi pikkus.

 

Sweetspoti leidmine on igal inimesel personaalne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

3mg ja 0,2 oomi 11,2w juures viimasel ajal stabiilselt.

Proovisin ka korra 11,2w ja siis ei toimu nagu suurt midagi ja temp üle 140c ei tõuse. Ise teen 0.14-0.16 20w ja 190c temp limiidiga, püsib 170-180c juures niko 9mg traadiks nikkel ja kõrge VG sisaldus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikkel 0,13-0,17ohmi, 18-20 W, 180-190c TC, vedelik VG70/PG30, 4,5 mg.

Proovisin minagi Kala eeskujul 11W, auru kogus minimaalne. TC hakkab nende parameetrite juures minul rakenduma alles 17W kõrgematel võimsustel ja sedagi mitte alati (sõltub tombe tugevusest, tugevama tõmbe korral töötab ilmselt "õhkjahutus" rohkem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise tõmban 12W-40W, olenevalt seadmest, coilist (takistus, single, dual, mis traat) jne. Vastavalt sellele on ka vedeliku nik (0-4mg), sest kõrgete vattidega on auru palju rohkem ja niko kogus, mis siseneb organismi (kopsu) on ka hulka suurem. Ehk siis, mida suurem pilv, seda vähem nik'i, kuni nullini välja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Täpsustame siis põhitõdesid elektrist - väiksematel oomidel kindlasti ei ole vaja suuremaid watte, vaid vähemaid ;)

 

watt = ohm * amper ruudus

 

 

Oeh, kuidas väiksem oom(samal materjalil) siis äkilisem on kui watte juurde ei tule? Miks on vaja ampreid kui on olemas Ohmi ja Joule'i-Lenzi seadus? Sinu mainitud sõnadega näeks kergem valem välja niisugune: Watt= volt^2/ohm.

Kõik valemid on siin kirjas(hea kalkulaator ka amprite, voltide, wattide, oomide arvutamiseks): http://www.rapidtables.com/calc/electric/watt-volt-amp-calculator.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oeh, kuidas väiksem oom(samal materjalil) siis äkilisem on kui watte juurde ei tule? Miks on vaja ampreid kui on olemas Ohmi ja Joule'i-Lenzi seadus? Sinu mainitud sõnadega näeks kergem valem välja niisugune: Watt= volt^2/ohm.

Kõik valemid on siin kirjas(hea kalkulaator ka amprite, voltide, wattide, oomide arvutamiseks): http://www.rapidtables.com/calc/electric/watt-volt-amp-calculator.htm

Jäi märkamata, et sa mehhaaniline mehike, seega mu "kriitika" elektritõdede mitte tundmisest oli alusetu :D. Arvestasin enda vaatenurgast, ehk VW mod-iga. Seal oleks loogiline, et kui watid on konstant, siis vähendades coili takistus ta muutub äkilisemaks ehk ampreid lippab rohkem läbi ja traat soojeneb kiiremini.

 

Takistust mehhaanilise juures on hea hinnata läbi juhtivuse, mis siis teadaolevalt on takistuse pöördväärtus ehk mida väiksem takistus, seda suurem juhtivus. Ehk antud olukorras (vähendades ohme sa suurendad juhtivust) muidugi watid suurenevad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

26gauge kanthal 0.8 oomi 12-20watti. 12 on siuke mõnus cool breeze, 18-20 peale keeran siis kui suitsu nälg kuidagi piinama hakkab, walci 9mgsed mahlad tõmbavad ikka mõnusa vine sisse.

Aga ei jõudnud ma uudishimu enam taltsutada ja otsin ka TC riistapuu ära, eks saab näha siis kas on hype või tegelikult ka parem vape kui kanthal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud teile, pilt on enamvähem selline nagu arvasin. Seejuures pani mind mõtlema, kas väiksemad oomid ja rohkem auru on ikka mõistlik. Endal oli kogemus protank 2lt üleminnes aspire auruti peale. olin 18mg peal,aga kuna aspire andis auru kõvasti rohkem, siis tekkis kohe OD. Praegu ise 1,6 oomi ja nii 10-13 watti vahel on paras 12mg juures, saaks veel minna 9 mg peale aga alla seda jääb lahjaks. Vähendades oome ja seega viia alla niko kangust ei tundu nagu eriti mõistlik, kui saad teoorias ikkagi sama koguse nikot kätte, mis enne. Samas kui olla kuskil 6mg juures ja sealt tasapisi alandades polegi ehk hullumeelne plaan. Igaljuhul tänud poisid asjaliku ülevaate puhul. Kui miskit muud ei saa, siis rahaline võit tuleb ikka ehk, nikotiiniga baasi vähem ja nulli rohkem või siispole vahet, suurem pilv, suurem vedeliku kulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...