Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
YRO

Isetehtud e-piip

Recommended Posts

Niisiis. Ma tean, et ma ei ole maailmas ainuke, aga siit foorumist ei leidnud vastavat teemat, kuhu oma vallandunud loomepalang paigutada.
Täiesti juhuslikult sattusid ühes foorumis isetehtud e-piibu piltidele, mis mind paelusid. Olen kunagi tavalist piipu tõmmanud ja see tundus e-ajastul olevat päris hea viimistluse ja mõttega tehtud. Lisan siia pildid ka piibust, mis on prinditud lõpuks 3D printeriga.
post-3394-0-11085000-1460064773_thumb.jpgpost-3394-0-43730100-1460064797_thumb.jpgpost-3394-0-37100500-1460064833_thumb.jpg
Nagu näha on sisu poolest täiesti kaasaegne seade, kui välja arvata, et kasutab 18350 akut. 

Ma ise kaalusin, et võiks ju võtta poest odava Smok'i piibu, aga vastupidavust ei julge ennustada ning ilmselt ei lähe sellega teele. Lisaks isetegemise palavik vemmeldab. Mõtlesin-mõtlesin-mõtlesin ja siis vaatasin ja siis jälle mõtlesin. Kokkuvõttes mõtlesin välja, et kõige lihtsam on minna teele doonoritega. Mul on üks nutiaku, mis ootab oma korda, aga esmalt võtan ette mehhaanilise (mõne kaitsmega) aku. Kuna piibus pole ruumi just palju, siis valik langes Atto kasuks 22x79mm täispikkuses ja 18350 akuga 49mm. Lisaks paelusid mind küljepealne nupp ning mõningad kaitsmed, mis ei luba põski õhku lasta.

Disain ei ole lõplik ja võib veel muutuda. Hetkel jõudsin lahenduseni, kus saab kasutada mõlemat akuga kaasasolnud toru. Boonusena selgus, et mehhaanilist ei pea üldse lammutama.
18650 versioon
post-3394-0-23410700-1460065383_thumb.png
ja 18350
post-3394-0-68485000-1460065334_thumb.png

Lahtised küsimused:
* Millest teha kere - valada epoksiidist, kasutada doonorina mõnda puidust piibu keret või veel midagi?
* paagi osa on lahtine. Mõtlesin, et võiks olla mõni küljelt täidetav (Crius), mis teeks elu eriti lihtsaks, aga see ei ole primaarne. Esmatähtsad peaks olema ikkagi maitse ja visuaal.
* huuliku osa on ka lahtine - hea oleks keermega kinnitatav, sest siis ei kaksa huulikut nii kergelt ära.
* nupu asukoht - selgub ilmselt paigaldamise käigus, milline on kõige mugavam koht
* mida peale hakata nn kambrisse jääva vaba ruumiga?! Nuputada lisavedeliku hoidikuks või panna taskulamp sisse või hoida varuosi/akut seal - lõputult valikuid...
* milline värvilahendus tuleb?
* tankide katsetamine pika huulikuga. 

Kui enne huvi otsa ei saa, siis läheb järgmise projekti doonoriks Heatvape Invader 50W TC.

Kuna e-piibul ei pea põlemiskamber just taeva poole vahtima, siis võib järgmine lahendus olla ka palju innovatiivsem või edevam, kui soovite. Näiteks selline:
post-3394-0-60753900-1460067052_thumb.jpg
või võluripiip hoopis
post-3394-0-91503100-1460067104_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna ise olin varem pikki aastaid puhtalt piibumees ning endalegi meeldib hobikorras nokitsemine ja aretamine, siis kiidan ideed.

Tiheda õhuga 1,5+ oomidel M2L popsimise jaoks on 18350 akud piisavad (mitu varuakut peab taskus olema), kuid kindlasti ei sobi need Criusele.

Samas paksu aurupahvaka saamiseks vajad võimsamaid koile.

 

Varem polnud üritanud, kuid just proovisin oma Subtank mini's olevat punutud koili (pilt foorumi DIY coiliartiklis) pisima õhuava ja 10 W-ga.
Koili kuumaks saamine, võttis aega mõned sekundid, kuid seejärel oli piibupopsimise tunne ja paks "tossupilv" täiesti olemas   :)

Piibust otse kopsu veipimine tunduks aga imelik ja ei vastaks minu meelest "piibukultuuri" stiili hulka (kanepipiibud on teine teema ja neid ka pikalt ei popsita). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crius oli toodud näitena küljelt täitmise kohta - välimuselt on see nii kole (üledisainitud) paak. Ace tundub tulevat veel hullem - varsti ilmselt müüakse reklaampinda ka osade tankide peale, et välja näha rohkem nagu Delfi.ee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crius oli toodud näitena küljelt täitmise kohta - välimuselt on see nii kole (üledisainitud) paak. Ace tundub tulevat veel hullem - varsti ilmselt müüakse reklaampinda ka osade tankide peale, et välja näha rohkem nagu Delfi.ee.

 

Pead vist uut Criuse "projekti" silmas?

Vanemal pole misikit kurta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinna võiks näiteks kayfun mini v3 musta klooni külge kruvida. Sellega saaks väga mõnusalt popsida. Miinuseks on muidugi 2ml paagi maht. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subtank Mini "pikendatud" kloon mahutab 9 ml ja värvi saab valida vastavalt piibu "kehale"     (relv)

Must "bell cup" võiks koos piibu drip-tip'iga samuti kena olla, kuid selle konstruktsioon ei ole turvaline painutusele ja taskusse panekuks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinna võiks näiteks kayfun mini v3 musta klooni külge kruvida. Sellega saaks väga mõnusalt popsida. Miinuseks on muidugi 2ml paagi maht. 

Saan torkele pihta, aga kuna mecha on hõbedane, siis pigem hõbedane tank. 

Kayfunide valik on mul olnud silme all.

Üks variant on kasutada Tube RTA põhja ja nt Kayfun 3.1 keret, millel on keermetega huulikuadapter - täitmine  ebamugav

Põhi post-3394-0-70202600-1460104966_thumb.jpegpost-3394-0-76468800-1460105006_thumb.jpg ja tankpost-3394-0-68643700-1460105188_thumb.jpg

Teine variant kasutada Tube RTA põhja ja nn tuukrikella selle peal.

Kolmas variant on kasutada Tube RTA põhja ja Kayfun Lite Five Pawns tanki:

post-3394-0-94260600-1460105516_thumb.jpg

Neljas variant on kasutada SXK Nebula Wine paaki:

post-3394-0-32282200-1460105751_thumb.jpg

Viies variant on kasutada Pico paaki (pildil koos Atto mechaga :) )

post-3394-0-81489000-1460105797_thumb.jpg

 

Kindlasti ei tule tule kasutusele ühtegi Subtanki enne, kui olen ostnud endale Fiat Multipla.

Kurta muidugi ei saa, värvivalikut on   :arrow: 

post-3394-0-54804600-1460108322_thumb.jpg

post-3394-0-73682300-1460105986_thumb.jpg ...sel juhul on vähemalt teada, et ma olen kaotanud silmanägemise ja mõistuse.

 

Kes tahab Tube RTA frankenmode uurida, siis link on siin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain kätte Atto ja tuleb tunnistada, et mul on raske hetkel ja pisarad valguvad silma - see asi on thing of beauty. Süda tilgub verd, et 12€ asja doonoriks kasutada. Sama akutoru on veebis saadaval mitmes versioonis, millest mõnel on probleeme viimistluse ühtlusega ja mõnel kiipidega. Sellel paistab olevat SXK kiip ning väga kena töötlus.  Seda enam tundub mulle, et pean musta Wine kõrvale tellima ka hõbedase. Kahju, et kodus pole hetkel ühtegi 18350 akut, sest 49mm formaadis on see toru eriti nunnu.
post-3394-0-55142400-1461422072_thumb.jpg

Rohkem juttu Atto kohta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mängisin natuke mõtetega ja püüdsin Attot igatpidi käes hoides kasutamist ette kujutada. Otsus: Atto ei lähe piibu sisse, kuna pikema akuga variandis ei ole mingit mugavat võimalust nupule vajutada. Lühema variandiga saab, aga pole kuigi mugav. Nupp peaks olema ikkagi kambri küljel, kas nimetissõrme või pöidla all.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...