Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
reinolen

Aku laadija ohutus?

Recommended Posts

Vähemalt mina netist ei leia midagi peale müügi (ali-whatever). Mõnes üksikus kohas keegi isegi mainib, et tal mingi GTL laadija on, aga ei mingeid arvamusi. Keegi nagu ei kiida, aga samas ei karju ka, et maja maha põles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul mingit odavamat sorti "reisilaadija" . Eile hommikul panin akud töö juures laadima ning sinna need jäidki. Täna tööle saabudes oli igatahes kabinet alles ja akud ilust täis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miks seda aku laadimist nii hirmsasti karta? Ma panin eile 4 pulka Nitecoresse, õhtul katsusin, laadija oli kergelt leige, akud olid jahedad. Hommikuks olid akud täis, laadija jahe, pulgad ka. Kas ma peaksin ka hakkama kartma midagi? Eluaeg akusid niimoodi laadinud, et ei seise ja ei värise nende kõrval kogu laadimise aja :ugeek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis ju tore kui teil kõik toimib, aga ärge siis hiljem tulge kurtma, et keegi ei hoiatanud...

Aga mismoodi sa ise akusid laed? Või mismoodi neid tuleks laadida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis ju tore kui teil kõik toimib, aga ärge siis hiljem tulge kurtma, et keegi ei hoiatanud...

Aga mismoodi sa ise akusid laed? Või mismoodi neid tuleks laadida?

Esiteks ei osta ma kindlasti kõige odavamat laadijat hiinast.

Teiseks ei jäta ma kindlasti akusid ilma järelvalveta laadima.

Kolmandaks kasutan laadimiskotti või laen tulekindlal alusel.

 

See kus juures kehtib ka mobiilide ja tahvlite kohta.

 

Ma olen korduvalt näinud kui vägeva leegiga liitium aku põleb ja kui suure paugu nimh teeb, oma kodus ma seda näha ei taha. Aga eks igaüks ise teab kuidas oma varaga käitub.

 

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 4 Beta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna mul on odav hiina laadija, laadimise juures aega passida pole, sellist laadimiskotti kuhu läpakas, tahvel, ja 4 telefoni mahuksid korraga laadima pole silma hakanud siis kasutan oma erialast tulenevaid teadmisi ja rajan liivakottidest laadimispunkri.

 

edit: tegin oma kinnisvarele väikses tiiru ja selgub, et pole sellist vaba nurka kuhu see punker rajada :(

:o meil keldris ju miski nõuka aegne tuumavarjend(seal ühistu elekter (Y) ) Tapakad, saate minu juures laadida- ohutus ennekõige (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pauku ei pruugi ollagi. Väike sisin ainult ja seejärel mitmemeetrine lahtine tuli. Kui ära tabad, siis kraba aku potikaanega poti sisse ja saada aknast kuradile, sest seda ei kustuta niipea või süttib see uuesti. Kui see pole võimalik, saad mingi poti vast ikka peale panna ja tegeleda ümbritseva kustutamisega, kuni leegiheitmise protsess lõpeb. Kui ära ei taba (magad teises toas), siis pole jah midagi teha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pauku ei pruugi ollagi. Väike sisin ainult ja seejärel mitmemeetrine lahtine tuli. Kui ära tabad, siis kraba aku potikaanega poti sisse ja saada aknast kuradile, sest seda ei kustuta niipea või süttib see uuesti. Kui see pole võimalik, saad mingi poti vast ikka peale panna ja tegeleda ümbritseva kustutamisega, kuni leegiheitmise protsess lõpeb. Kui ära ei taba (magad teises toas), siis pole jah midagi teha :)

Palju häid mõtteid (Y)(Y)(Y)

Keegi võiks mingi statistika ka kusagilt välja koukida, et mitu akut nt. miljonist plahvatavad! Või mõne artikli kus kirjas, et akulaadimise tõttu põles elamine maha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis ju tore kui teil kõik toimib, aga ärge siis hiljem tulge kurtma, et keegi ei hoiatanud...

Aga mismoodi sa ise akusid laed? Või mismoodi neid tuleks laadida?

Esiteks ei osta ma kindlasti kõige odavamat laadijat hiinast.

Teiseks ei jäta ma kindlasti akusid ilma järelvalveta laadima.

Kolmandaks kasutan laadimiskotti või laen tulekindlal alusel.

 

See kus juures kehtib ka mobiilide ja tahvlite kohta.

 

Ma olen korduvalt näinud kui vägeva leegiga liitium aku põleb ja kui suure paugu nimh teeb, oma kodus ma seda näha ei taha. Aga eks igaüks ise teab kuidas oma varaga käitub.

 

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 4 Beta

JazZ kuule, kuhu alla see laadija liigitada http://www.fastvape.eu/trustfire-liion- ... -p-22.html ja mis erilise turvameetmeid ma peaksin seda kasutades tarvitusele võtma? Ühtegi paberit-manuaali tootega kaasa ei tulnud :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks mõte veel. Kui me li-ion tulekahju peale ette ei mõtle, jättes selle kõrvale esinemise väga väikese tõenäosuse e. statistika põhjal, siis mille kuradi pärast nii mõnigi meist aeg-ajalt lotot mängib, lootes ehk umbes sama väikesele šansile? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kellelgi poole aasta jooksul midagi põlema on läinud?

Eriti ei taha uskuda, et mingid saastad akud/laadijad kõik. Vastasel korral neid ei myydaks.

15+aastat moblat öösiti laadinud.

Evic on ka öösel juhtme otsas.

Kodus on korralik AA laadija, laeb seegi päeval kui kedagi kodus pole ja öösel. Seni pole midagi kärssama hakanud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kunagi oli uudis kuskil kuidas üks tüüp põles läpakaga voodisse. Aku läks põlema.

Seal oli miski teine teema, aku ei läinud põlema vaid kui pani läppari voodile, kattis sellega kinni läppari alumised jahutusavad ja aparaat läks kuumaks ning hakkas kärssama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no aastaid tagasi sony tootis kaitseta akusid, siis mõned läpakad põlesid maha, mispeale sony loobus omaenda akude kasutamisest :)

praegusel hetkel peab omajagu vaeva nägema, et õnnestuks ilma temp ja ülepinge kaitseta akut osta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esimese posti laadijaid on eBay ja Amazoni kaudu müüdud sadu ja mitte ühtegi neg kommi. Keegi Amazonis kiidab, et väikese laadimisvooluga ja hea kaup. Hind ei ole alati kriteerium. Kui sama asja, mis Hiinas maksab 5€ siit 25€ eest ostad, siis kust see lisaturvalisus tuleb? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

JazZ kuule, kuhu alla see laadija liigitada http://www.fastvape.eu/trustfire-liion- ... -p-22.html ja mis erilise turvameetmeid ma peaksin seda kasutades tarvitusele võtma? Ühtegi paberit-manuaali tootega kaasa ei tulnud :(

FastVape poest ostsid ja ohutusnõuannetega lehte polnud pakis? Keegi jättis selle sinna panemata siis, vabandan. Pane oma maili aadress mulle privaatsõnumiga ja saadan sulle.

 

no aastaid tagasi sony tootis kaitseta akusid, siis mõned läpakad põlesid maha, mispeale sony loobus omaenda akude kasutamisest :)

praegusel hetkel peab omajagu vaeva nägema, et õnnestuks ilma temp ja ülepinge kaitseta akut osta...

Mod'ide akud mida kasutatakse on kõik ilma kaitseta...

Hind ei ole alati kriteerium. Kui sama asja, mis Hiinas maksab 5€ siit 25€ eest ostad, siis kust see lisaturvalisus tuleb? :D

Loomulikult ei ole siis vahet kui asi sama on. Tahtsin öelda et laadijat ei saa valida ainult hinna järgi vaid pigem peaks lugema teiste kasutajate arvamusi ja vaatama mida kiidetakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaitse ilmselt polnud kõige täpsem mõiste. asi mis ma mõtlesin, siis enamus uuematest 18650 akudest on disainitud nii et kõrgemal temperatuuril neil vooluring katkeb. ehk siis ülelaadimise või lühise korral katkeb aku sees vooluring, et vältida efektset tulevärki.

protektsioni ehk kaitse all tavaliselt mõeldakse lisajubinaid, mis akudele veel lisaks peale pannakse ja mille funktsioon on piirata ära voolutugevus mida aku saab välja anda. nö dumbuser kaitse, et vältida aku trastilist eluea vähenemist ebastandartsel kasutamisel....

 

mis laadijaid puudutab, siis ülelaadimise kaitse miroskeemike on piisavalt lihtne ja olematu hinnaga, et see on küll kõigil laadijatel peal ja piisavalt lollikindel. laadijate vahe tuleb sisse sellest, kas laadija oskab kasutada "õiget" laadimise reziimi sõltuvalt aku laetusest, või uhab sama vooluga laadida, mille efekt väljendub aku elueas... lisaks suudavad korralikumad laadijad ka "surnud" ehk täiesti tühjaks lastud akusid ellu äratada, mida odavamad teha ei suuda...

 

loomulikult, ei ürita ma väita et asi täiesti ohutu on, ent liigselt põdeda pole ka vaja.

 

edit. leidsin lingi ka kus liitium akude kaitse süsteemid pikemalt lahti seletatud.

http://www.lygte-info.dk/info/battery%2 ... %20UK.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...