Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

Ministeerium: e-sigarettide eelnõu tuleb veel sel sügisel

Recommended Posts

Sotsiaalministeeriumis on töös eelnõu, mis keelaks e-sigarettide reklaami ja müügi alaealistele praegusest selgesõnalisemalt, lisaks kaalutakse lisapiirangute sisse seadmist ka Euroopa Liidu tasandil.

 

Vastuseks tänasele Eesti Tervise Fondi avaldusele ütles sotsiaalministeerium ERRi uudisteportaalile, et nii mõnigi fondi väljapakutud piirangutest on juba käsil ning nad loodavad vastava eelnõu veel sel sügisel valmis saada.

 

Praegu on üle 4 mg/ml sisaldavate ravimi müügiloaga e-sigarettide reklaamimine lubatud, kuid ministeeriumi tubakaseaduse muutmise eelnõu keelaks ka alla raviannuse ehk alla 1,5 mg nikotiini sisaldavate e-sigarettide reklaami.

 

Kuigi ka kehtiv tubakaseadus keelab tubakatootega sarnanevate toodete müügi alaealistele, soovib ministeerium müügikeeldu sõnastada praegusest selgemini.

 

E-sigarette reguleerimise üle arutab ka Euroopa Liit, kus vastavale tubakadirektiivile teevad praegu muudatusettepanekuid europarlamendi liikmed.

 

SA Eesti Tervise Fond tegi sotsiaalministrile ettepaneku võrdsustada e-sigaret tubakatoodetega, keelata toote reklaam, müük alaealistele ja avalikes kohtades suitsetamine ning maksustada nikotiinivedelik aktsiisiga. Sarnase ettepanekuga on varem välja tulnud ka lastekaitseliit.

 

Ministeerium põhjendab täiendavaid piiranguid sellega, et vedela nikotiiniga toodetes on lisaks nikotiinile mitmeid teisi kemikaale, mille toimet inhalatsiooni teel manustamisel ei ole uuritud. Samuti ei ole teada nende ainete võimalik koostoime nikotiiniga sellisel manustamisviisil, ega ka imenduva nikotiini kogus.

 

http://uudised.err.ee/index.php?06287894

Share this post


Link to post
Share on other sites

mul pole lihtsalt sõnu, midagi nii lolli tehakse riiklikul tasemel öäk, sellist idiootidemaad me küll ei tahtnud. edu kõigile valimistel, ref ruulib (N)

Share this post


Link to post
Share on other sites

etv ringvaates kohe tuleb juttu sellest

 

-- 25 Sept 2013 19:13 --

 

vot ringvaates räägiti mõistlikku juttu. ok, suht yldiselt, aga mitte nii, et keelame kõik, pistame vangi jms mida krd terviseamet ja riik yritab teha (relv)(kick)

alaealistele keelata.......OK

avalikus kohas (nagu analoogi) suitsetamine keelata ....... OK

kõik keelatas........ NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

minge p .... oma 4mg juttuga, siiski järgmine kuu tellin viimast korda nikotiiniga baase ja teema lõpp minu jaoks, aga tulevastel aurutajatel läheb küll raskeks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisaksin veel , et mitte miski ei takista riiki meid kottimast, sest see riik on kokkuvarisemise äärel ja nad nii vajavad seda raha, mis analoogidest tuleb. Kui olete lugenud uudiseid, siis saab igaüks aru, millises pasas see riik on, iga uudis on, et selleks ja tolleks ei jätku raha. Teed saavad veel vähem raha, kui praegu, varsti on meil isiklikud kopterid, sest teedel me sõita ei saa. Otsitakse meeleheitlikult kust saaks veel makse, näiteks firmaautode jant. Uudiseid veel, ei viitsi neid üleslugeda, aga sinna kokkukukkumiseniviibki meid ansipi säästupoliitika, mis on toonud rahvale madalad palgad ja lasknud tuhandeid inimesi üle piiri ära minna. Lähen ka mina minema, andke mulle veel poolteistaastat ja olen siit läinud ja seda jäädavalt. Sest minu jaoks pole eesti riiki enam olemas, inimesed kaovad siit ja kui kaovad inimesed siit, siis pole ka riiki kelle jaoks see riik on mõeldud. Ansip sellest aru ei saa, muudkui väidab, et see meie õnnistus, et välismaal töölised toovad raha siia tagasi, aga meie riigis selline mudel ei tööta, sest me pole kuuba taoline riik. Ja kui midagi kritiseerid, tuleb klassikaline vastus, aga vaata kui hästi meil läheb ja võrdle seda bulgaariaga. Tuleks muuta trastiliselt eesti valitsemissüsteemi, muuta riigikogu demokraatlikumaks, seostada nendes istujad kohalike valimistega ja võimaldada rahval saadikute tagasikutsumine ükskõik, missugusest riigiametist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

riiki enam olemas, inim

Lisaksin veel , et mitte miski ei takista riiki meid kottimast, sest see riik on kokkuvarisemise äärel ja nad nii vajavad seda raha, mis analoogidest tuleb. Kui olete lugenud uudiseid, siis saab igaüks aru, millises pasas see riik on, iga uudis on, et selleks ja tolleks ei jätku raha. Teed saavad veel vähem raha, kui praegu, varsti on meil isiklikud kopterid, sest teedel me sõita ei saa. Otsitakse meeleheitlikult kust saaks veel makse, näiteks firmaautode jant. Uudiseid veel, ei viitsi neid üleslugeda, aga sinna kokkukukkumiseniviibki meid ansipi säästupoliitika, mis on toonud rahvale madalad palgad ja lasknud tuhandeid inimesi üle piiri ära minna. Lähen ka mina minema, andke mulle veel poolteistaastat ja olen siit läinud ja seda jäädavalt. Sest minu jaoks pole eesti riiki enam olemas, inimesed kaovad siit ja kui kaovad inimesed siit, siis pole ka riiki kelle jaoks see riik on mõeldud. Ansip sellest aru ei saa, muudkui väidab, et see meie õnnistus, et välismaal töölised toovad raha siia tagasi, aga meie riigis selline mudel ei tööta, sest me pole kuuba taoline riik. Ja kui midagi kritiseerid, tuleb klassikaline vastus, aga vaata kui hästi meil läheb ja võrdle seda bulgaariaga. Tuleks muuta trastiliselt eesti valitsemissüsteemi, muuta riigikogu demokraatlikumaks, seostada nendes istujad kohalike valimistega ja võimaldada rahval saadikute tagasikutsumine ükskõik, missugusest riigiametist.

+9 (Y)(õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võtke asja väheke rahulikumalt, sest soovunelm e-vedelike üle kontroll ja monopol saavutada on juba eos põhimõtteliselt läbikukkumisele määratud.

Isegi kui E(NS)V poliitikud nii turakad on ja nad selle lollusega hakkama saavad, et e-vedelikud apteeki müügile panevad, ei hakka ükski terve mõistusega inimene neid sealt eales hingehinna eest ostma ja seda sel lihtsal põhjusel, et e-vedelike müügikohti üle maailma on kümneid tuhandeid, vahest isegi sadu tuhandeid... kõike neid Eesti apteegiketi kontrolli alla saada on absoluutselt ja põhimõtteliselt võimatu.

Unistagu oma rumalates fantaasiates monopoli loomisest edasi. Monopoli on võimalik saavutada ainult siis, kui võtta inimeselt ära valikuvõimalus, mis aga käesoleval juhul on põhimõtteliselt võimatu. Või arvavad nad tõemeeli, et kogu maailm hakkab Toompea poliitikute pilli järgi tantsima...

Nad võivad üritada ja katsetada ning Eesti inimesi sellega peedistada, kuid kaotajaks jäävad nad eelpooltoodud põhjusel ikkagi ainult ise. Valik, kust e-vedelikke osta (ka nikotiiniga) on tohutult, mingeid raskusi nende ostmisel tulevikus kellelgi ei teki. Seda küll, et poodi ei saa sisse astuda ja koheselt osta, peab mõned päevad ootama, kuid ega e-vedelik ole piim, mida ülepäeva ostma peab - see ei tilgastu ega lähe hapuks ning aastane e-vedeliku varu, kes tossab ca 3 milliliitrit päevas, maksab ainult 120 euri... isegi vähem, sõltub kui kanget keegi tõmbab.

Ei lähe ei tänastel ega tulevastel aurustajatel raskeks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutt õige. Ega jah, üks asi on peedistamine ja teine asi on see, et ega kõik ei ole ajupestud parteilased. Interneti vahendusel saab kõik võimalikke asju muretseda, ei saa see eestikene kuidagi EU ja vaba kaubanduse vastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...