Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
KP

Coilide tüübid?

Recommended Posts

Tere

Algajana palun lihtsat emakeelset selgust erinevate coili tüüpide osas:

1) mis erinevus on micro- ja nano coilil ning millisel juhul millist neist kasutatakse?

2) mis coili tüüpe veel kasutatakse lisaks eelmistele ja single- ning dual-idele? (eksootilised setup-id pole olulised).

 

Minu tänud ette ja ka ilmselt teiste huviliste omad ka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu tassike teed. Micro ja nano coil on mõlemad võimalikult tihedad. Süttivad keskelt ja kuumus laieneb ühtlaselt servade poole. Micro on suurema läbimõõduga u. 2mm, nano on väiksema läbimõõduga 1 ja alla mm.

 

 

Lisaks micro/nano coilile ei ole suurt midagi märkimisväärset. Need on ilmselt coilide kuningad. Loomulikult saab neidki erinevalt keerata/seadistada, aga microcoili põhimõte, tihedalt kokku surutud keerud, jääb ikka. Ja see on minu arvates parim lahendus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu tassike teed. Micro ja nano coil on mõlemad võimalikult tihedad. Süttivad keskelt ja kuumus laieneb ühtlaselt servade poole. Micro on suurema läbimõõduga u. 2mm, nano on väiksema läbimõõduga 1 ja alla mm.

 

 

Lisaks micro/nano coilile ei ole suurt midagi märkimisväärset. Need on ilmselt coilide kuningad. Loomulikult saab neidki erinevalt keerata/seadistada, aga microcoili põhimõte, tihedalt kokku surutud keerud, jääb ikka. Ja see on minu arvates parim lahendus.

Mina sooviks ka teada, et mis vahe on siiski nano coilil ja micro coilil. Füüsikatundi ma mäletan ja nende terminite erinevust tean hästi...aga mis erinevus neil siis e-suitsetajate ringkonnas on, sest ma kahtlen, et keegi suudab nii väikesed mõõtmeid silmaga eristada :lol:

 

Varsti tuleb mõni tublim välja mõistega piko coil (psühho)

 

Kaugusi eristatakse üldiselt meetrites, ehk siis micro coil tähendaks siis 0,000001 meetrit ja nano coil siis 0,000000001 meetrit?! Kardan, et oma käega neid keerata on üpris raske. Kipuvad ilmselt pigem tulema rohkem milli-micro vahemikku....aga et keegi suudab oma kätega valmis keerutada ka ühe füüsilise nano coili - seda tehnikat tahaks oma kätega ka näha. Õpiks selgeks vms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu tassike teed. Micro ja nano coil on mõlemad võimalikult tihedad. Süttivad keskelt ja kuumus laieneb ühtlaselt servade poole. Micro on suurema läbimõõduga u. 2mm, nano on väiksema läbimõõduga 1 ja alla mm.

 

 

Lisaks micro/nano coilile ei ole suurt midagi märkimisväärset. Need on ilmselt coilide kuningad. Loomulikult saab neidki erinevalt keerata/seadistada, aga microcoili põhimõte, tihedalt kokku surutud keerud, jääb ikka. Ja see on minu arvates parim lahendus.

Mina sooviks ka teada, et mis vahe on siiski nano coilil ja micro coilil. Füüsikatundi ma mäletan ja nende terminite erinevust tean hästi...aga mis erinevus neil siis e-suitsetajate ringkonnas on, sest ma kahtlen, et keegi suudab nii väikesed mõõtmeid silmaga eristada :lol:

 

Varsti tuleb mõni tublim välja mõistega piko coil (psühho)

 

Kaugusi eristatakse üldiselt meetrites, ehk siis micro coil tähendaks siis 0,000001 meetrit ja nano coil siis 0,000000001 meetrit?! Kardan, et oma käega neid keerata on üpris raske. Kipuvad ilmselt pigem tulema rohkem milli-micro vahemikku....aga et keegi suudab oma kätega valmis keerutada ka ühe füüsilise nano coili - seda tehnikat tahaks oma kätega ka näha. Õpiks selgeks vms.

Heh. Samuti kutsutakse näiteks telefoni SIM kaarti micro ja nano liitega. Kumbi Sim ei oma seost tähise füüsikalise suurusega. Mul täiesti kama, kuidas neid nimetatakse aga nii olen mina ja vast paljud teised harjunud. Nanocoil on microcoilist väiksema läbimõõduga ja sama takistuse juures pikem. Mulle meeldib pikem coil. Maitset kuidagi rohkem. Ja 15-20mm pikkuse volaski kuivalt kuumutamine on mulle meeldiv vaatepilt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh. Samuti kutsutakse näiteks telefoni SIM kaarti micro ja nano liitega. Kumbi Sim ei oma seost tähise füüsikalise suurusega. Mul täiesti kama, kuidas neid nimetatakse aga nii olen mina ja vast paljud teised harjunud. Nanocoil on microcoilist väiksema läbimõõduga ja sama takistuse juures pikem. Mulle meeldib pikem coil. Maitset kuidagi rohkem. Ja 15-20mm pikkuse volaski kuivalt kuumutamine on mulle meeldiv vaatepilt. :)

Seda küll. Ega alati loogikat ei olegi. Ma lihtsalt mõtlesingi pigem, et mis vahe reaalsuses on micro ja nano coilidel.

Micro ja Nano sim-idel on silmaga nähtav vahe. Samuti mirco ja mini jms usb laienditel...

Kas reaalsues on ka visuaalne erinevus, et mis olekus on micro ja mis olekus on ta nano coil?!

 

Kes tõmbab seda nn piiri...ja kust ta umbes võiks minna?

Või kas antud nimed on lihtsalt võrdluseks, et kui sa oled kruvinud kaks coili ja üks on teisest väiksem, siis väiksemat nimetad nanoks ja suuremat mikroks, olgugi, et sõber võib mingi teise mõõtme ja vahega coile keerata?! Või siiski reaalsues on kõik kas siis micro või nano coilid - lihtsalt et heal lapsel mitu nime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Heh. Samuti kutsutakse näiteks telefoni SIM kaarti micro ja nano liitega. Kumbi Sim ei oma seost tähise füüsikalise suurusega. Mul täiesti kama, kuidas neid nimetatakse aga nii olen mina ja vast paljud teised harjunud. Nanocoil on microcoilist väiksema läbimõõduga ja sama takistuse juures pikem. Mulle meeldib pikem coil. Maitset kuidagi rohkem. Ja 15-20mm pikkuse volaski kuivalt kuumutamine on mulle meeldiv vaatepilt. :)

Seda küll. Ega alati loogikat ei olegi. Ma lihtsalt mõtlesingi pigem, et mis vahe reaalsuses on micro ja nano coilidel.

Micro ja Nano sim-idel on silmaga nähtav vahe. Samuti mirco ja mini jms usb laienditel...

Kas reaalsues on ka visuaalne erinevus, et mis olekus on micro ja mis olekus on ta nano coil?!

 

Kes tõmbab seda nn piiri...ja kust ta umbes võiks minna?

Või kas antud nimed on lihtsalt võrdluseks, et kui sa oled kruvinud kaks coili ja üks on teisest väiksem, siis väiksemat nimetad nanoks ja suuremat mikroks, olgugi, et sõber võib mingi teise mõõtme ja vahega coile keerata?! Või siiski reaalsues on kõik kas siis micro või nano coilid - lihtsalt et heal lapsel mitu nime?

Nagu Sa ütlesid, loogikat ei ole ja kutsu omi coile, kuidas tahad. Ise teen näiteks kayfuni Hiina koopiale 1,5-2,5mm läbimõõduga coile, mida kutsun microcoilideks. Protankile maksimaalsel 1,5mm coile, mis saavad samuti microcoil nime. Vahel keeran coili aga ümber süstla- või õmblusnõela, mis teeb siseläbimõõduks tublisti alla millimeetri. Vahe on silmaga nähtav ja sellist toodet kutsun hellitavalt nanocoiliks. Kogu terminoloogia olen üle võtnud ülal mainitud riptrippersi videodest. Tegemist ei ole muidugi EKI poolt kinnitatud terminitega. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Micro on suurema läbimõõduga u. 2mm, nano on väiksema läbimõõduga 1 ja alla mm

Ma teen sel juhul macrocoile :lol: - u 3mm (pastaka südamikul).

Kangeri clearodele väga hea VG vedeliku jaoks. Kusjuures 2mm silica wicki harutan lahti ja tõmban kahekordsena traataasa abil coilile sisse (0,25 kanthali 6 keerdu ca 2 ohmi), jääb otstest väga kohev ja wickib hästi. Kusjuures lahtist wicki peale enam ei pane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Micro on suurema läbimõõduga u. 2mm, nano on väiksema läbimõõduga 1 ja alla mm

Ma teen sel juhul macrocoile :lol: - u 3mm (pastaka südamikul).

Kangeri clearodele väga hea VG vedeliku jaoks. Kusjuures 2mm silica wicki harutan lahti ja tõmban kahekordsena traataasa abil coilile sisse (0,25 kanthali 6 keerdu ca 2 ohmi), jääb otstest väga kohev ja wickib hästi. Kusjuures lahtist wicki peale enam ei pane.

Mitu keerdu? Takistus jääb suureks vist...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirjutan ka igaks juhuks uuesti :lol:

0,25 kanthali 6 keerdu, jääb ca 2 ohmi. Olen ka 0,2 kanthaliga teinud, aga peenem traat on nõrgem ja tülikam nikerdada.

 

Tegemine nagu videos puuvillaga, ainult silica wicki (2mm) harutan veel rohkem lahti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Käisin apteegis ostmas vatti.. kõigepealt apteeker jäi lolli näoga otsa vaatama, et mis mõttes, valgendamata vatti on vaja.. jõudsin siis selleni, et seletasin talle ära e-suitsu hingeelu, kuidas-mida-mis ohud jne.. ja siis ütles, et ei olegi neil. Võtsin tavalist vatti (nagunii oli vaja) ja proovisin ühe T3 coiliga. takistuseks 2,4 oomi. natuke aega hiljem evic enam coili ära ei tunnistanud :D huvitav kas sulatas valgendatud vati ära või :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ükspäev käisin apteegist süstalt küsimas. Vaadati ka veidi viltu. Aga mis teha, elu on selline. Soovisin 10ml süstalt saada. Siis vaadati veel rohkem viltu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nano=väikestele pesadele, kanger etc d=~1mm

micro=rba/rda kus rohkem ruumi d=~2-3mm

 

Sent from my Nexus 7 using Forum Fiend v1.1.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nano=väikestele pesadele, kanger etc d=~1mm

micro=rba/rda kus rohkem ruumi d=~2-3mm

 

Kuidas peaks selle määratluse järgi nimetama Evodile keeratud coili d=2 mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

täiesti sinu asi kui palju sa suudad sinna ära mahutada. mina lähtun terminoloogias mida riptripper või pbusardo on välja pritsinud. sul on selle järgi siis evodis micro coil, tubli!

 

Sent from my Nexus 7 using Forum Fiend v1.1.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qpwdBKcNB9A

 

ajame paki veel segamin, super nano coil!

 

Sent from my Nexus 7 using Forum Fiend v1.1.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...