Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
4ular

Mis juhtus vedelikega?

Recommended Posts

No siis pole muud, kui lase natukene soojas seista, raputa läbi ja proovi uuesti. Võid pudeleid soojas vees ka hoida natukene ja siis proovida. Kui siis ka midagi ei muutu, on vedelikud pekkis. Kusjuures mul seisavad ka vedelikud kõik külmkapis, aga pole midagi paha nendega juhtunud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui väga kaua külmkapis on siis on maitse muutust märgata päris palju. Mnul vähemalt. Tegin endale mingi partii boba klooni umbes novembris, mida siiamaani ja maitse muutund päris palju, ei saa küll öelda et kehvemaks :)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui väga kaua külmkapis on siis on maitse muutust märgata päris palju. Mnul vähemalt. Tegin endale mingi partii boba klooni umbes novembris, mida siiamaani ja maitse muutund päris palju, ei saa küll öelda et kehvemaks :)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Oled kindel, et kapis hoidmiseta maitse ei muutuks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakuks, et vaja pruulimeistriga kontakteeruda, ehk on võtmesõnaks Ethyl Maltol (Cotton Candy)? See on esimene pähe tulev maitse, mis temperatuuri langedes võib tükki tõmmata ja sel juhul muutub loomulikult ka vedeliku maitse. Kange Ethyl Maltol imiteerib kõrvetatud puuvilla (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walc juba jõudis mulle ise kirjutada. Ta ei osanud konkreetselt öelda mis juhtuda võis.

Siit võib isegi midagi kooruda, sest vedelikel on tõesti selline kõrvetatud puuvilla maitse.

Ainuke vedelik mis tükki oli tõmmanud oli mentool , selle walci õpetuse järgi "sulatasin" kuumas vees uuesti ühtlaseks(toatemperatuuril ise normaalseks ei läinud). Bobas küll polnud tükkis, aga proovisin ka toda loksutada ja soojas vees leotada. Maitsed sellest ei muutunud ühelgi vedelikul.

Põhimõtteliselt olen need vedelikud korstnasse kirjutanud ja ostan lihtsalt uued.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Külmkapp pole kohe kindlasti süüdi, mul näiteks pärast 9 kuud külmkapis ja kõik ok...

Aga kõige tõenäolisem põhjus, et ostsid lihtsalt juhtumisi mingit saasta, millest esimsel hetkel ei saa arugi... Eestiski on ostetud seaduslikust poest puupiiritust, mis kenasti Viru Valge pudelisse villitud (alkohoolikud ei saa arugi), ega tootjad ja kaupmehed ei pühitse, samast kohast rohkem vedelikke osta ei soovita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakuks, et vaja pruulimeistriga kontakteeruda, ehk on võtmesõnaks Ethyl Maltol (Cotton Candy)? See on esimene pähe tulev maitse, mis temperatuuri langedes võib tükki tõmmata ja sel juhul muutub loomulikult ka vedeliku maitse. Kange Ethyl Maltol imiteerib kõrvetatud puuvilla (psühho)

Siiani ei ole üheski maitses kasutanud seda ja ka retseptides. Tulemas on küll retsept, kus olemas ja see info tuleb ka täiendavalt sinna.

Mentooli osas ei oska ma väga miskit kommenteerida enamat, et maitsena on ta mentool+PG ja kui segada 25/75 seguga, siis jahedas ta hangub ja üldse seguneb jube kehvasti. KAs seal on neid kristalle juurde lisatud - kahtlen. TPA kodulehel vähemalt sellist informatsiooni ma pole leidnud, samuti pudelilt mitte...

Maitsena on ta tugev mentool.

 

Oli minulgi 12mg asemel pudelis 0mg ja kinnine selkaga pudel oli

Ega ometi minult sellist kaupa saanud? Teadlikult pole tillist küll sikutanud kedagi.

 

 

Praegu peale SO klooni ja Calibitter Chow lutsutamist terve päeva ei suutnud vastu panna ja käisin kodust läbi ning haarasin enda jääkidest BB klooni. kaifari pesin puhtaks ja alguses veega koos tõmmates oli ilgelt rõve. Kui vee sain paagist välja lutsutatud, siis edasine oli igati okei kaup.

Kloon oli seisnud u. kuu aega kapi otsas valguse käes. Enda tarbeks välja valatuna ja samast partiist, kuid kuna uusi asju vaja katsetada, siis ei jõudnud selleni eriti. Ilmselt poleks ka jõudnud, kui sellist kahtlust poleks tekkinud...

 

Ühes teises teemas leidsin infot keemikute laborantooriumist, kus väideti, et teatud maitsed vees ajas muutuvad talumatuks, eriti puuviljad, marjad jms. Seal ei olnud midagi mainitud, et maitsed ära kaovad täielikult.

Sellepärast ei soovitata ka pudeleid avade otse külmkapist ja kiirelt, sest neelavad sooja auru endasse vee kujul.

 

4ular aga ei olnud neid avanudki, nagu ma aru sain. Seega head vastust anda ei oska. Nagu eile kokku leppisime, siis võtab oma korstnakauba kaasa, vaatame üle ja tühjade kätega kindlasti minema ei marsi. Pole äriliselt mõistlik tegu müüa kinnises foorumis solki tahtlikult. Maitsed on nii ja naa, osad on head, osad ei ole. Midagi paremaks ma muutma ei hakka. Samuti ka halvemaks. Klooni osas aga huvi suurem, sest seal minu karvane käsi ju mängus rohkem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA mentooliga on teistelgi sarnaseid probleeme olnud ;) Nüüd vähemalt teada (Y)

 

I mixed their menthol in VG, and it started to gel up. I added a bit of distilled water, and that just made the problem worse. I'm not sure what's going on.

Mentol and VG dont get along in a high VG ratio.. Which is why the Menthol Liquid is in an alcohol base. If your diluting it, you can dilute with PGA or a 90 or above vodka (stick to clear alcohols, to avoid things that can ruin attys)

It does work in PG if you dont want to use more alcohol also

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakun, et kaheks päevaks läks elekter ära, mahlad settisid ja siis tuli vool tagasi ja kiirelt jahutati settinud mahl maha uuesti. Kasutades ei loksutanud ja tossutasidki baasi...

 

Off-Topic :
Ja siis tulid underpants gnomes ja susserdasid ringi külmikus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pigem oli teema selles, et walc ise kasutab kayfuni ja sellega tulevad maitsed palju paremini esile.

Kuna walci vedelikud sisaldavad/sisaldasid ainult 5% maitsestajaid (va. kokteilid) siis suvalise protanki või vivi novaga polnudki midagi aru saada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pigem oli teema selles, et walc ise kasutab kayfuni ja sellega tulevad maitsed palju paremini esile.

Kuna walci vedelikud sisaldavad/sisaldasid ainult 5% maitsestajaid (va. kokteilid) siis suvalise protanki või vivi novaga polnudki midagi aru saada :)

Vihjest õppust võetud ja suurendasin maitsete osakaalu.

Niipalju kui saanud proovida, siis on maitset korralikult. Testseadmeks oli VT ego pulgal. Ofc pole jõudnud veel kõiki maitseid proovida.

 

Kiugi ma pigem kardan ise, et kuna sai kaupa võetud ühe korra teiselt edasimüüjalt, siis kas oli ära lahtunud maitsed vms. Igastähes proovisin lõhna järgi maitseid ka võrrelda - nagu A ja O. Mingi inglise sait pakub suures valikus. Igastähes ise sealt rohkem ei telli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pigem oli teema selles, et walc ise kasutab kayfuni ja sellega tulevad maitsed palju paremini esile.

Kuna walci vedelikud sisaldavad/sisaldasid ainult 5% maitsestajaid (va. kokteilid) siis suvalise protanki või vivi novaga polnudki midagi aru saada :)

Mul oli kunagi üks tuttav baarmen, kes tegi krooniliselt lahjat kohvi. Kusjuures iga kord vabandas "Ära arva, et ma sind pügada tahan, tegin nagu endale, aga ma ise armastan lahjat kohvi" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...