Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
k2ldas

Vamo värvimine

Recommended Posts

Terv. 

 

Kuna v5 korpus on omadega läbi, kroom on maha kulunud ja kole, otsustasin mingise uue kihi peale lasta. Pole värvimise alal väga kõva ekspert, seega siiani kõik mis tegin, oli see, et lihvisin ära, kiht krunti ja kiht suvalist valget spray värvi, mida prismast leidsin. Värvid valisin õiged, aga halvad, sest mul on selline tunne, et kui kasvõi küünega kõvasti tõmmata, tahaks see värv nagu maha tulla. Kesta suutsin korra ka kuhugi kukutada, näha, et all kohe jäljed sees ja värv maas. Ehk keegi oskab soovitada mingit värvi, mis peaks hästi vastu sellisele piinamisele?

 

 

vajuta pildile, et näha suurelt!

10934352_943057582373969_122867621_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere. Kuna asi on suht tihti näputatav siis tuleb sealt pikapeale iga värv maha. Korralike autovärvidega/lakkidega tehes kestab vast kauem aga tegemine läheb kallimaks kui see toru väärt on.

Alustada tuleks korralikust matistamisest, edasi happekrunt (tagab nakke roostevaba terasega), täitevkrunt ja selle lihvimine ning edasi kahekomponentne akrüülvärv või lakialune värv pluss poolteist kihti kahekomponentset lakki. Lihtne ju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere. Kuna asi on suht tihti näputatav siis tuleb sealt pikapeale iga värv maha. Korralike autovärvidega/lakkidega tehes kestab vast kauem aga tegemine läheb kallimaks kui see toru väärt on.

 

Alustada tuleks korralikust matistamisest, edasi happekrunt (tagab nakke roostevaba terasega), täitevkrunt ja selle lihvimine ning edasi kahekomponentne akrüülvärv või lakialune värv pluss poolteist kihti kahekomponentset lakki. Lihtne ju :)

Sain mersul koopaääred ka vähemaga tehtud, pigem ootan oma box modi ära siis :D Või tõmban samamoodi kahe komp krundi, värvi ja lakiga üle. Ulme, lihtsat pole seal midagi. Kas tõesti mingit spray värvi ei ole, mis korralikult peal püsiks?

 

EDIT:

vamoga ka tagasi alguses. Proovin ehk musta veljevärvi ära, äkki see hoiab paremini?

 

10934525_943143569032037_1412611923_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loomulikult. Ma olen ka kliendi soovil nooblil Audil roosteauke ilma keevituseta lappinud... Müügiks.

Matista korralikult ja värvi mitu kihti, vahekuivatustega... Pulbrit võid kah proovida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loomulikult. Ma olen ka kliendi soovil nooblil Audil roosteauke ilma keevituseta lappinud... Müügiks.

 

Matista korralikult ja värvi mitu kihti, vahekuivatustega... Pulbrit võid kah proovida.

Pulbriga ei viitsi küll jamada, pole vahendeid, praegu lihvisin selle kuradi vasekihi maha, nüüd puhas messing. Ehk üldse lihtsam ära poleerida ja jätta selline läikiv messing? Tean et varsti näeb välja nagu Browningu hülss, aga saab alati uuesti pollida. Ehk oskad soovitada mida ja kuidas seda ilusti ära poleerida, ilma igasuguse masinavärgita. Käsitöö on tähtis, käed mul nagu 2 ussimunni otsas peale seda lihvimist aga tulemus päris hea :D

 

 

10945316_943201379026256_275386583_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villane sokk (või suvaline kalts)/(raud)švamm või pesukäsna karedam pool ja midagi suvalist abrasiivset pastat. Hambapasta vast on liiga peen, Cif ja muu köögiküürimisekraam...
And some elbow-grease...


Editedit: Ma ei vastuta millegi eest kui sa kiibi/aku sisse jätad ja soga või loputusvesi kuskile vahele satub!



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jämesool(meresool) ja sidrunist pigistatud mahl aitas mind vasest modi puhastamisel ja poleerimisel. Tegin seda küll trelli otsas aga toimis hästi. Viimane poleer oli tavalise shvammiga, kareda poolega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palja lihvitud metalli jaoks püsib üks kombo minu kogemustele põhinedes väga hästi peal ning kahtlemata talub ka sellist käppimist ja näperdamist, nagu e-sigarett saab.

Matistad metalli ära, peale Motipi metallikrunt (väike aerosoolpurk, krunt ise läbipaistev), sinna peale Motipi veljevärv (suur aerosoolpurk, mingi joonistatud veljepilt on peal) ja kõige peale Motipi lakk (suur aerosool, kork läbipaistev). Siiani olen igasuguseid erinevaid metallesemeid nii värvinud ning tulemus on väga mõnus ja püsiv. Värvi ei tohi ainult jooksma lasta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Villane sokk (või suvaline kalts)/(raud)švamm või pesukäsna karedam pool ja midagi suvalist abrasiivset pastat. Hambapasta vast on liiga peen, Cif ja muu köögiküürimisekraam...

And some elbow-grease...

 

 

Editedit: Ma ei vastuta millegi eest kui sa kiibi/aku sisse jätad ja soga või loputusvesi kuskile vahele satub!

 

 

 

 

Vaata mu eelmist posti, seal juba sisu välja tõmmatud. Tänud. 

 

Tänud teistele ka, ostan mingise trelli ja proovin homme järgi. Selle värvimise asjus ilmselt see viimane lakk on tähtis, see mis värv seal all, suht pohhui?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutikas VAMO V5 maksab fasttechis alla 20 euro. https://www.fasttech.com/products/0/10009229/1491700-vamo-v5-variable-voltage-wattage-mod-apv

 

Kas see krunt, värv ja lakk kokku kallim ei tule?

Ei tule, ca 9€ tuleb kokku.

 

Tõin trelli ära, aga nüüd küsimus, kuidas ma selle kesta trelli otsa ühendan... mingid vanad ce4 ja asjad juba ribadeks lasknud. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasutasin kangeri mega aerotanki põhja a la adapterina, päris ilusti hoidis, ei tulnud kordagi lahti. Praegu tõmbasin paberi ja siis lihvimiskäsnaga, aga kuna ostes olid mõlemad akud suht tühjad trellil, siis praegu rohkem edasi ei jõudnud teha. Tulemus juba enam vähem, aga tahan täiesti siledaks. Peaks siis hambapasta ja nuustikuga niikaua tegema kuni kõik sile? 

 

Vajuta pildi peale, et suurelt näha: 

10943255_943497008996693_2115498017_n.jp

 

10934216_943496972330030_1921085709_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...