Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
xxlmaster

Teeme uue coili (vivi nova coil)

Recommended Posts

Neti avarustes uurides avastasin kui lihtne on tegelikult ise coile valmistada.

Põhiline lüke miks seda üldse teha võiks 1. väga lihtne 2. Ei tea kas nüüd aasta aga materjali kulu on olematu. 2 meetrit nööri ja 2 meetrit traati maksis mulle natuke üle 5 euro. Palju coile selle eest saab? 2.5 täpselt kuna coili hind kipub odavates kohtades olema 2euro kandis.

 

Hakkame siis pihta. Vaja oleks nööri, traati (elementaarne, watson), kääre ja pikkade peenemate otstega näpitsaid.

Posted Image

Eemaldame selle kummist "kübara" ja peenikeste näpitsate abil põhja

Posted Image

Nüüd lõikame sobiva pikkusega nööri. Eks selle pikkus ole erinev, hea oleks eelmise pealt vaadata kas ta ulatus ilusti põhja ja siis selle järgi lõigata. Minu oma oli 5cm aga oleks võinud tiba pikem olla, seega lõikasin 5.5cm

Posted Image

Järgmisena võtame traadi ja traadiga on selline asi, et pikkusega väga ei maksa koonerdada sest liiga lühikesega on väga ebamugav majandada. Ise keerasin siis traadi lihtsalt ümber nööri aga soovitan teistel mõni pikem/ja peenem nõel valida, see nöörile asetada ja siis ümber selle keerata.

Ise keerasin 4 tervet ringi. "Spiraal" võiks võimalikult tihe/lähestiku olla.

Posted Image

Järgmisena lükkame need kaks traadi otsa läbi "kesta". Siin peaks ka ära märkima, et valige õige nöör "kesta" jaoks. Ise kasutan 2mm ja jämedamat väga pole mõtet kuna need kesta servad lõikavad nööri läbi ja teie paksemast nöörist ei ole mingit kasu.

Posted Image

Nüüd võtate selle "kummist" südamiku" ja ajate läbi ÜHE traadi, teine jääb teisele poole kummi.

Posted Image

ja siis südamiku

Posted Image

nüüd võtke käärid (hea oleks teravate otstega) ja lõigake traat läbi nii lähedalt kui võimalik muidu kipub kusagile jalgu jääma.

Kellel vähe "ägedam" riist saab kohe külge keerata ja takistust mõõta

Posted Image

Järgmiseks oleks soovitav traati lihtsalt põletada kuivalt ajades ta punaseks (umbes 5sec) ja korduvalt. See eemaldab traadilt igasuguse tehase määrde ja muu prahi. Sama asi on ka soovitav poest ostetud coilidega.

Kui see tehtud, võtke vähe mõnda oma vedeliku, ja tilgutage paar piiska peale ja põletage uuesti (korrake nii 3x näiteks). Viimasega tagatakse korrosiooni kindlus ja coili kohene kasutus valmidus (ei pea ootama kuna wick on läbi imbunud).

Ja nii ta käibki, mul kulus asja valmistamiseks umbes 5minti (koos pildistamisega). Endal oli see esimene keeratud coil ja tean, et alati saab midagi paremini teha aga põhiline on see, et selle coili tulemus oli 1:1le poest ostetuga. (Y)

Materjal ostetud http://www.puff.fi

 

Järgmine nädal saan võrku ja siis teen õpetuse kuidas samale colilie võrgust Wick keerata (esiga)

 

õpetusi leiab ka youtubest kui midagi segaseks jäi http://www.youtube.com/results?search_q ... 8bqL_qqXV0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma arvan et traadi põletamine enne kui hakata spiraali keerama annaks veel parema tulemuse, sodi ei seti nööri peale ning peaks pikemalt puhast maitset andma (esiga).

 

Neid traate on ka erineva jämeduse, takistuse ning koostisega,millist kasutasid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina kasutan kanthal A (või D) 0,20mm ja ka nichrome 0,18mm traati. Traadi põletamine on nii ja naa. Mõnel pool soovitatakse ja mõnel pool ei nähta vajadust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina kasutan kanthal A (või D) 0,20mm

Sama oli ka mul

Resistance wire Kanthal A 0.20 mm 44.8 ohm / m

Nööriks

Silica-wick thread imulanka 2mm

Üldiselt traadi põletamiselt enne keeramist mingisugust mõtet ei näe. Spiraali ümbert põletab nagunii puhtaks ja peale eelnevat põletamist saab ta ikka mingi jamaga ju kokku mis su kätelt tuleb (psühho)

poteido/potado

Share this post


Link to post
Share on other sites

päris nii see ikka ei ole :D

Põhiline mida tuleks jälgida on see, et keerud ikka tihedad saaks AGA kokku ei tohi puutuda, muidu on takistuse kadu päris mehine.

Mainisin kül õpetuses aga nüüd tegin ise ka nii, ühesõnaga keerde tehes kasutage kindlasti mingit peenikest nõela nööri peal. Keerde palju lihtsam teha ja mis põhiline, te ei pigista nööri keerde tehes liiga kinni. Muidu tekibki see, et nöör ise wikib hästi aga spiraali keskele väga midagi ei jõua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga noh kui panedki mingi 4 tiiru ega ta siis vaevalt 1.3oomi või siis 4oomi jääb.Eks ta sinna 1.9 lähestikku tuleb kui sama traati nagu sa kasutasid panna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

see oleneb ikka traadi jämedusest. Sellega peaks ta umbes nii olema jh aga siin ühe jubinaga sain peenemat traati ja 6 ringi andis 1.3-14 oomi :D toimib muidugi hästi (Y)

Siiani sellel arvamusel, et ega oomidest ei olene kui hea su põleti on vaid ikka kuidas nöör wickib ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis kui evici pole,peab mingi multimeetri vist sebima.

Kuigi multimeetri osas väga algaja,kas mingi 10 eurone saaks hakkama?

Sobib igasugune multimeeter, ei ole sellist näinud millel poleks takistuse mõõtmist peal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei, coli keerajad.

Sillamäelt enam vajalikku träni ei saa, kas keegi veel nendega Eestis äritseb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

muide kanger protankile saab ka samamoodi ise teha ainult et nööri panin topelt töötab tiptop .

viiviga on selline lugu mida mina olen märganud et kummist südamikud peavad vastu umbes 7-8 korda siis kipuvad lagunema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh wow, tänud posti nekrojale. Ilgelt hea ja informatiivne lugu.

Teeb siis nautiluse sisse rõõmsalt dual nanocoili ja kärsatab mehhi peal xD Tea kas õnnestub klaas jälle prõksti puruks lasta kuumaga? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei!Kas Vision STV 3,5ml ise coili tehes on mõtet vatiga teha.Kas tuleb tossu rohkem.

Ma katsetasin vatiga. Mingil põhjusel sain kõrbemaitset. Tegin vati peenemaks aga ikka pikematel tõmbamistel kõrbes. Analoogselt tehtud vatiga coil aga Protank Minis toimib ideaalselt. Ehk siis minu kogemuse kohaselt sobib vatiga coil pigem alumise coiliasetuse puhul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...