Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
admin

Ravimiamet püüab piirata e-sigarettide äri

Recommended Posts

Lugedes Tubakaseadust avastasin et tiba probleem on... Ravimiamet tahab e-sigaretti või siis vedelikke suruda apteeki ja kuskil kirjutati et e-sigaret läheb tubakaseaduse alla.

 

Väljavõte tubakaseaduse 22. punktist:

§ 22. Keelud tubakatoote jaemüügil

(1) Tubakatoote jaemüük on keelatud müügikohas, mis paikneb järgmiste asutuste ruumides või nende piiratud maa-alal:

1) laste hoolekandeasutus;

2) koolieelne lasteasutus, lasteaed-algkool, algkool, põhikool, gümnaasium, kutseõppeasutus, huvialakool, avatud noortekeskus või noorte- ja projektlaager;

3) haigla.

(2) Tubakatoote jaemüük on keelatud:

1) kandekaubanduses;

2) müügiautomaadist;

3) tänava- ja turukaubanduses kaubandustegevuse seaduse § 17 tähenduses;

4) apteegis;

5) aktsiisilaos.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kukus rääkis minister, et läheb tubakaseaduse alla. e-suits pidi minema tubakatoodetega sarnaste asjade alla vms...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No minister on loll ka, olgem ausad.

Ikka "kapslid" ka käisid jutust läbi?

:)

Mulle meeldis see osa kus ta rääkis sellest kuidas on erinevaid e-sigarette ja nad kõik polegi nikotiiniga :)

Täpselt nagu läheks iga päev poodi ja ostaks paki e-suitse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravimiameti uus üllitis 14.08.2013

Lugedes seda - eriti 3 ja 5 lõiku hakkasin ma kahtlema oma matemaatilistes võimetes - kas ma ei taba asja või on nendes numbrites midagi mööda. Ilma süvenematta võiks välja lugeda, et alla 4mg/ml kohta pole ravim - lihtsa loogika põhjal siis 10ml/40mg? (psühho)

Ja kes see hull küll oli - liigitada e-sigaret meditsiiniliseks abivahendiks. :evil:

Pigem ikka alternatiiv suitsetamisele (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravimiameti uus üllitis 14.08.2013

Lugedes seda - eriti 3 ja 5 lõiku hakkasin ma kahtlema oma matemaatilistes võimetes - kas ma ei taba asja või on nendes numbrites midagi mööda. Ilma süvenematta võiks välja lugeda, et alla 4mg/ml kohta pole ravim - lihtsa loogika põhjal siis 10ml/40mg? (psühho)

 

Paraku on veel toote ühiku mõiste ja seal ei tohi nikotiini olla kokku rohkem kui 1,5 mg. Saan aru nii, et Ravimiameti poolest võid Sa täitsa vabalt tellida endale netipoest 1ml pudeli vedelikku kangusega 1,5 mg/ml. Soovides omandada pisut suuremat kogust, näiteks 2 ml, peaksid võrma veidi lahjemat - 0,75 mg/ml ja kui eriti laristada soovid ning ostad korraga 4 ml, võib selle kanguseks olla 0,375 mg/ml kohta (psühho)

Loodetavasti arvutasin õieti, matemaatika pole kahjuks just tugevam külg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soetasin omale ennetavalt 400ml baasvedelikku. Nüüd on külmikus ca 600ml. Varud täienevad veelgi, sest mine tea, millal mahlamüüjaid näidispooma hakatakse.

 

Sent from my CAT B15 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega see midagi uut pole, Ravimiameti regulatsioon on kogu aeg selline olnud, lihtsalt rohkem lahti kirjutatud. Loodetavasti on Ravimiametil ka olulisemaid tegevusi, mida arendada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...