Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

MTA: täitevedelikud võiksid olla maksustatud

Recommended Posts

Maksu- ja tolliameti (MTA) tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul võiks nikotiini sisaldavad e-sigarettide täitevedelikud olla maksustatud.

 

Tänasel 2013. aasta kokkuvõttel avalikustas MTA, et e-sigarettide täitevedelike import kasvanud ligi viiekordseks võrreldes eelmise aastaga. 2012. aastal imporditi Eestisse 750kg e-sigarettide täitevedelikke ja 2013. aastal oli kogus 3600kg, mis vastab 40 miljonile sigaretile.

 

Kuna e-sigarettide levik on niivõrd palju kasvanud, võiks MTA tollikontrolli osakonna juhataja sõnul kaaluda vedelike maksustamist, kuid praegu lähtub MTA siiski ravimiameti ettekirjutusest, mille kohaselt liigitatakse e-sigarettide vedelikud ravimitena.

 

"Meie lähtume ravimiameti seisukohast, et need on ravimid. Peab täpsustama, et meie kontrollime ainult kolmandatest riikidest tulevat kaupa. Enamasti tulevad need postist, mis avastame. Kolmandatest riikidest tulevate kaupade hulgast kätte saadud e-vedelike kogus on tõesti hästi kiiresti kasvanud," kommenteeris Koidu.

 

Koidu sõnul tellitakse palju e-sigarettide vedelikke Ameerika Ühendriikidest internetipoodidest, kuid ka Euroopa Liidust. "Euroopa Liidu saadetisi me rutiinselt ei kontrolli, kuid on ette tulnud, et postikeskusest saame midagi kätte. Meil ei ole otsest rutiinkontrolli EL-i kaubale."

 

Koidu lisas, et "isetegevust nad teha ei saa" ja MTA peab lähtuma ravimiameti seisukohast, mis on seaduste ja ravimiameti tõlgendusega paika pandud. Kuid Koidu tõdeb, et arvestades e-sigarettide populaarsuse hüppelist kasvu aasta jooksul, peaks kaaluma nikotiini sisaldavate vedelike maksustamist analoogselt teiste tubakatoodetega. Seda seetõttu, et e-sigaret tundub Koidu sõnul pigem asendavat tavalist sigaretti, mitte ei ole kasutusel ainult võõrutamise eesmärgil. "Statistika näitab, et e-sigaretid on nii massiliselt levinud, et pigem on tegemist kasutamisega ja sellisel juhul võiks need pigem maksustada."

 

Ravimiameti õigusnõunik Kaili Lellep ütles, et suure nikotiinisisaldusega (enam kui 1,5 mg või 4 mg/ml toote kohta) e-sigarettide täitekapslid on tõepoolest kehtivate normide kohaselt reguleeritud ravimina ning nende turustamine ja käitlemine on lubatud, kui on tagatud toodete ohutus ja inimesel kasutamiseks sobiv kvaliteet - selleks väljastatakse ravimi müügiluba. Alla viidatud nikotiinimäära olevaid tooteid võib oluliste piiranguteta turustada.

 

"Kui muudetakse e-sigarettidele kehtivaid nõudeid, muutub kahtlemata ka ravimiameti määratlemise praktika vedelat nikotiini sisaldavate e-sigarettide täitekapslite osas. Kehtiv õigus nikotiini täitevedelikele erisusi ei tee ning toote ravimina määratlemata jätmine ei pakuks lahendust viidatud aktsiisimaksuprobleemile," selgitas Lellep.

 

Allikas: http://epl.delfi.ee/news/eesti/urmas-ko ... ajandus%29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis........plaanitakse tõmmata kriips kuhugile mg/mg vahele, alla selle maksad maksu, yle selle tood salaja sisse.

 

Tundub nagu poolik plaan, tegelt plaani polegi, lihtsalt mõttevälgatus MTA ja ravimiameti vahel.

 

Liigume õiges suunas vähemalt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui nad oma arvutusi ei muuda , et 1 analoog on 0,09ml vedelikku (tihedust ei arvestanud, võtsin nagu oleks vesi), siis selle järgi tuleks ühe ml aktsiisiks 0,46 euri umbes ja 10ml siis 4,6euri + vedeliku enda hind ja saamegi kokku praeguse kahe suure ''lemmiku'' hinna.

 

Ma tegelikult loodan, et ma väsinuna kuskil nats valesti arvutasin :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui nad oma arvutusi ei muuda , et 1 analoog on 0,09ml vedelikku (tihedust ei arvestanud, võtsin nagu oleks vesi), siis selle järgi tuleks ühe ml aktsiisiks 0,46 euri umbes ja 10ml siis 4,6euri + vedeliku enda hind ja saamegi kokku praeguse kahe suure ''lemmiku'' hinna.

 

Ma tegelikult loodan, et ma väsinuna kuskil nats valesti arvutasin :?

Aktsiisivabalt saaks eraisik eraisikule siis saata 4,5ml vedelikku :lol:

 

Üldiselt minu jaoks väga segane lugu. Nt imporditakse tonnide kaupa nikovedelikku (jutt käib ju sellest?) kuid ravimiamet pole ühtegi müügiluba kellelegi väljastanud... (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui nad oma arvutusi ei muuda , et 1 analoog on 0,09ml vedelikku (tihedust ei arvestanud, võtsin nagu oleks vesi), siis selle järgi tuleks ühe ml aktsiisiks 0,46 euri umbes ja 10ml siis 4,6euri + vedeliku enda hind ja saamegi kokku praeguse kahe suure ''lemmiku'' hinna.

 

Ma tegelikult loodan, et ma väsinuna kuskil nats valesti arvutasin :?

Aktsiisivabalt saaks eraisik eraisikule siis saata 4,5ml vedelikku :lol:

 

Üldiselt minu jaoks väga segane lugu. Nt imporditakse tonnide kaupa nikovedelikku (jutt käib ju sellest?) kuid ravimiamet pole ühtegi müügiluba kellelegi väljastanud... (psühho)

Sest neid müüakse sõbralike vennasvabariikide firmade alt

 

-- 04 Veebr 2014 18:41 --

 

See maksustamine on kahe otsaga asi... ühtepidi saaks selguse ja vedelikud normaalselt liikuma. Teistpidi on see, et siis peaks niko plaastrid jms maksustama. See et osad kasutavad igapäev ja teised maha jätmise eesmärgil see poel mingi näitaja.

Ma arvan, et kui maksustatakse siis kang mg /ml kohta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole sellel asjal muud eesmärki, kui riigi rahakotti täita :x

Riigi rahakott on ju meie enda rahakott... seda on lausa rõõm täita ju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole sellel asjal muud eesmärki, kui riigi rahakotti täita :x

Riigi rahakott on ju meie enda rahakott... seda on lausa rõõm täita ju
no ikka ei ole kyll, aastatega on rõõm muutunud kurvastuseks ja pettumuseks.

iga shita asja pealt ainult maksa ja maksa, saadud rahadega tehakse igast mitte vajalikku shitta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole sellel asjal muud eesmärki, kui riigi rahakotti täita :x

Riigi rahakott on ju meie enda rahakott... seda on lausa rõõm täita ju

mai tea, kui riik tuleks ja maksaks mu kanafilee ja jõukasaali kuukaardi kinni, siis oleks lausa rõõm makse maksta ju (lamp)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tulemas on majandustõus ehk buum.

Off-Topic :
No peabki tulema ju kui seda FIAT s***a nii käbedalt juurde trükitakse... aga hästi see ei lõpe. Kui see toimiks oleks eelmine võim kõiki rikasteks trükkinud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole sellel asjal muud eesmärki, kui riigi rahakotti täita :x

Riigi rahakott on ju meie enda rahakott... seda on lausa rõõm täita ju
no ikka ei ole kyll, aastatega on rõõm muutunud kurvastuseks ja pettumuseks.

iga shita asja pealt ainult maksa ja maksa, saadud rahadega tehakse igast mitte vajalikku shitta

Täitsa nõus. Ei hakkagi kaugele vaatama, kuid autoga sõitmine on üks tohutu piin siin banaanivabariigis. Teistest asjadest rääkimata. Riigiasutused valavad raha lihtsalt asjalikema sulide taskutesse sh enda omadesse ja ongi JOKK. 7miljoni kasiinos põletaja elab mõnusalt, tagasi pole essugi maksnud põhimõtteliselt...jne. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ikka ei ole kyll, aastatega on rõõm muutunud kurvastuseks ja pettumuseks.

iga shita asja pealt ainult maksa ja maksa, saadud rahadega tehakse igast mitte vajalikku shitta

(Y)(Y)(Y)(õlut)

meil siin estOonias pole mitte riik inimeste vaid inimesed riigi jaoks! Kui te nüüd aurupilve puhudes sügavamalt järgi mõtlete, siis saate aru, et feodaalne kord ja pärisorjus pole mitte kuhugi kadunud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurat kõige kurvem on see, et need kes lõpuks seadused teevad ja maksustavad, need ei tea ju sellest teemast mitte sittagi ja veibimehed saavad lihtsalt suhkamit! (kick)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurat kõige kurvem on see, et need kes lõpuks seadused teevad ja maksustavad, need ei tea ju sellest teemast mitte sittagi ja veibimehed saavad lihtsalt suhkamit! (kick)

Jah nii ta on ... ebapädevus ja ebõige alusinfo on see mis paljud seadused tuksi keeravad. Aga no kui tubaka aktsiis langeb siis kuskilt peab ju puuduva papi kokku ajama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nonäed siis, pole veel aastatki veiper olnud ja juba maksustamise jutt lahti. Ma salamisi lootsin, et saan vähemalt aastakese rahus olla, aga juba on riigi karvane käsi mu tasku kohal ja valmis seda küünarnukini jälle sisse ajama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vedeliku hinna pärast niivõrd ei põe, enamus eestlasi tõmbavad meeletu juurdehindlusega vedelikku, kui asi legaalsemaks muutub tuleb ehk konkurentsi juurde mis ml hinna peale ehk nullib maksu ära või teeb isegi odavamaks. Pigem seaks küsimärgi alla õiguse mille järgi seda maksustada püütakse. Tubaka ja alko aktsiise saab põhjendada sellega kui palju haiged inimesed riigile maksma lähevad, samas e-sigareti kulu on teadmata ning arvatavasti madalam kui teised "legaalsed mürgid". Arvestades eesti valitsuse võimetust selliste küsimuste ise lahkamisel oodatakse ilmselt ära mõne muu EL riigi otsus ja siis ahvitakse järgi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...