Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
minisvami

Tubakadirektiivi kokkulepe - loe e-sigarettide kohta

Recommended Posts

Parlament kiitis heaks tubakadirektiivi kokkuleppe

Kolmapäeval andis parlament heakskiidu direktiivi eelnõule, mis muudaks tubakatooted noorte jaoks vähem atraktiivseks. Direktiivi eelnõu, mille osas on ELi ministritega juba mitteametlikule kokkuleppele jõutud, kohustaks tubakatootjaid katma oma toodete pakendid tervisehoiatustega 65% ulatuses. Ühtlasi reguleeritaks e-sigaretid sõltuvalt otstarbest kas meditsiini- või tubakatoodetena.

[---]

E-sigaretid

E-sigaretid peavad olema reguleeritud, kas siis meditsiinitoodetena, juhul kui neid turustatakse abivahenditena suitsetamisest loobumiseks, või tubakatoodetena. Müües e-sigarette tubakatoodetena, ei tohi nende nikotiinisisaldus olla suurem kui 20 mg/ml. Taastäidetavad padrunid oleksid lubatud. Lisaks peaksid e-sigaretid olema lastekindlad, kaetud tervisehoiatustega ning alluma samadele reklaamipiirangutele kui ülejäänud tubakatootedki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tervisehoiatustega kaetud evic või vamo oleks päris naljakas.

Müügijaoks kleeps peale mille pärast saab iga omanik maha tõmmata, ega eraisikult enam küsita mis sul seal aparaadipeal kirjas on :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jätkuvalt olen arvamusel, et seaduseandjad ei tea, et on olemas modid, rba-d jms selline staff. Jahutakse ainult midagi padrunitest ja täitekapslitest. Krt, enne kui midagi reguleerima tõtata, tuleks endale teema selgeks teha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

20mg on okei mu poolest, ise tirin 9mg. Aga jah need djuudid kes otsustavad asju peaks ikka natuke enda jaoks selgeks tegema teemat. (ullike)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tervisehoiatustega kaetud evic või vamo oleks päris naljakas.

Direktiiv ei reguleeri nikotiinivabasid vedelikke. Järelikult ei saa reguleerida ka nikotiinivabade vedelike tarbimiseks mõeldud seadmeid. "Vaesed" tootjad peavad hakkama pakendile kirjutama, milliste vedelike tarbimiseks on nende seade mõeldud (psühho);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvan, et Evicule või Vamole või muule modile/akule kindlasti hoiatussilte vaja pole nagu tavalisele piibulegi. Silmas peetakse ikka eeltäidetud e ühekordseid e-sigarette ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigaretid peaks olema lastekindlad?? Meenub nali, et lastekindlate pakendite avamisel tekib probleeme enamasti täiskasvanutel :D Kuid tekkis ka küsimus, et kuidas siis analoog lastekindel on? Kui laps peaks analoogi ja tikud kuskilt kätte saama, siis pläru süütamine pole ju mingi probleem. Teistpidi mõnes mõttes e-sigarett juba on lapsekindel.... kui aku välja lülitada, siis ei saa tõenäoliselt isegi suur osa täiskasvanuid seda tööle kui ei tea, et peab 5x kiiresti nuppu vajutama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20mg/ml on küll möga minu meelest. Eks ise olen 12mg/ml peal aga tunnen inimesi kellele alla 30mg/ml ei tuleks kõne allagi (N)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20mg/ml on küll möga minu meelest. Eks ise olen 12mg/ml peal aga tunnen inimesi kellele alla 30mg/ml ei tuleks kõne allagi (N)

eks podpolnõi jääb nii või teisiti alles, olgu ta nii ametlik kui tahes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20mg/ml on küll möga minu meelest. Eks ise olen 12mg/ml peal aga tunnen inimesi kellele alla 30mg/ml ei tuleks kõne allagi (N)

Alati võimalus mech modiga subohmida, saab 30 mg laksu 10 mg vedelikust kätte.

Ise tõmbasin ennem 18 mg, nüüd rdaga 5 mg peal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...