Jump to content
E-sigareti foorum
Scuall

Ukraina kriis, arutleme.

Recommended Posts

NB! Kui sa leiad, et maailm peakski olema nii nagu ta praegu on ja kõik, mis täna toimub majanduslanguste, tõusude, tööpuuduse ja näljaga on normaalne, siis ära spoileril kliki =)

Lambiähkimist ei taha kuulda, spekulatsioon on teretulnud. Enamus on ilmselt isegi netiavarustest kõik selle üles leidnud aga enamus peab ka tabuks välja öelda asju, mis tänapäeva "normaalsusega" niivõrd vastuolus on. Mina leian, et üha rohkem asju, mis meiega täna toimub, viib üht või teistpidi ikkagi kokku vaid ühte kohta ja ilus pilt see kellelegi ei ole. Ma ei karda ka välja öelda, mis ma asjast arvan.

 

 

 

Ma nüüd avaldan arvamust, mille najal ma sügavlt loodan, et enne tuleriidale panemist mõtleja inimene kaalutleks ja näeks pisut "karbist välja" =)

Putin on õige poiss õigel kohal, misiganes meedia ka ei pasandaks. Tuleks vaadata natuke teisele poole - kellele on Ukrainat vaja? Kas Euroopa liit tänapäeva tähenduses tõesti VAJAB veel ühte kolmanda maailma riiki, kel pappi pole? Mis eesmärgil? Tuumafüüsikat vaja ei ole, et aru saada, et EU'l teda tegelikult vaja ei ole ja ei ole ka Venemaal.

Nüüd teisest otsas vaadates on USA ennast juba väga kenasti ümber venemaa ja hiina sättinud. IraanidIraagid on käes, baasid püsti, baltikumi polnud raske võtta, tasus ainult küsida, Poolaga sama keiss - lehvita raha ja rotid söövad peost, kõik on vägev. Ainult, et üks pool veel on katmata, et oleks täielikult Venemaa ümber piiranud. Ukraina oleks ju magus pesa selle jaoks.

"Hmm...aga Unemployer kuule, kui USA seda Ukrainat tahab, miks ta lihtsalt ei võta? Jõudu jagub ju!" Jagub jah aga kuidas vaataks sellele maailm, kui USA niisama sisse trambiks? Ilmselt päid tõuseks ja küsimusi hakataks küsima. Mis siis ikka...surume Ukrainlastele mingi seadusemuudatuse, millele "alla kirjutades" saaks euroliidu rahakest vähe kulutada...noh teid parandada või. Venemeelsed läheks sellest närvi ära ja hakkaks oma õigusi nõudma. Vaesem Ukraina kodanikkond hakkaks aga vastu sõdima: "Ei taha enam porgandit müüa, tahan ka euroopasse!! Fak juu venemeelne!"

Esimene faas on loodud - mäss. Samal ajal, kui maailmapank käsi kokku hõõrub peksavad need seal tänaval üksteisel päid puruks ja no kui ei peksa, siis istutame paar agressorit, laseme sinna tänna paar kuuli...peaks kära tekkima küll =)

Teine faas on nüüd valmis - Ukraina, väike riik, saadab appikarje maailmale. USA siin, maailmaparandaja nagu ikka: "Ohh muidugi Ukrainakene! Me tuleme appi! Aga veel oleks vaja paar seadust ära muuta...noh me annaks teile pappi...aga väikse intressiga ja no siiasinna ehitaks paar putkat, kus sõdurid magada saavad...ei midagi suurt dont worry, võtame vaid mõned õigused oma sõduritele."

Nüüd on aga probleem - ei tahaks maailma silmes suur tülinokkija olla, mis teha?

Kolmas faas on nüüd valmis - "PUTIN ON MU*N!" CNN, NBC jne. seda muudkui räägivad, et pedekas Putin kiusab Ukrainat ja vist hakkab kolmas maailmasõda, kui Putin kohe normaalseks ei hakka. USA rahvas nõuab: "SANKTSIONEERIME! Maksud peale sibulatele!! Kiusavad raisk!"

Kõik kulgeb plaanipäraselt, vahepeal kukutatakse alla paar lennukit, veel paar inimest saab surma...noh et lõket üleval hoida, sest kui meedia jahtub, siis ei ole tolku sellest apluaast. Vaheapeal maailmapank hõõrub käsi veel rohkem kokku: "Nii USA, siin, võta laenu, osta tanke värke. Normaalne" ja siis teisele poole "Heip venemaa, mis toimps? Kle usal on sitaks firepowerit, äkki väike laen? Saaks ka omale osta head tavaari...no igaks juhuks"

Neljas faas ja valmistumine lõppmänguks - "Euroopa toetus" vaestele Ukrainlastele. Ainult, et toetus on tegelikult laen, mis korjatakse EU riikide pealt kokku ja ulatatakse üle "abiraha" näol, mis on ka tegelikult euroliidult (maailmapangalt) laenatud raha. Ukraina on nüüd võlgu.

Viimane faas - "Ukraina nahui maksa võlg ära!", "Uii plät, hea usa, praegu pole, ostsime just tanke ja värke...homme maksan", "Ahah okei raha ei ole siis me võtaks selle maalapi siin, ja selle siin, ehitame USA baasid. Kui papi ära maksad, lähme minema" DIIL!

Tänaseni ei ole ükski riik ilmselgelt võlga tasunud ja USA, kõige suurem võlgnik, on kõige lihtsamini manipuleeritav.

 

"Ennustan" siin mis edasi hakkab juhtuma - Obama, esimene must president Keeniast. Miks? Et Aafrikat oleks lihtsam võtta. "Ma olen ka Keeniast! ÄGE! Teeme koos demokraatiat!" Pikalt kiusatud neegrid on ka rahulikumad nüüd ja ei vihka USA'd ni palju. Teiseks lükatakse kokku Mehhiko, USA ja Kanada ja luuakse omaette EU (AU). Euraasia ühendriik on juba loodud ja sellest üldsus väga ei tea midagi. Dollar põletati juba läbi, kuna kõiki suurkorporatsioone ja börsi hoiavad samad inimesed ja kõigutavad majandust oma äranägemist mööda. Mis on dollari (maailma kapitali alustala) põletamise põhjus? - Üks valuuta, üks maailma valitsus ja oleme orjad kes jah, ei tööta raudteel aga higistavad vaesuses ja näljas ja kui astud rivist välja ja hakkad küsimusi küsima, lülitatakse kiip välja (vana hea vandenõuteooria). Kui see jutt tundub kahtlane, siis tasuks mõelda selle peale, kas meie praegune maailm on ikka päris selline nagu ta peaks olema? Kas me ei peaks hoopis ühtse planeedina avastama kosmost, uurima oma päritolu ja õppima tundma üksteist? Sünnime siia kõik alasti ja kasvame üles piirangutes ja üksteise veres...midagi vist on ikka paigast ära? Kui kogu maailma resursid on 120 inimese lükata-tõmmata olgugi, et need sama alasti sündisid, kui mina, kas siis midagi ei ole pisut veider???

Veel enam, USA's toimib "süsteem" juba täie pasaga - sind võidakse vahistada iga kell, ilma põhjuseta ja "kinni pidada" määramata ajaks, ilma kohtuta. Lisaks, on sul kodanikuna KOHUSTUS asuda Homeland Securiti ridadesse ja tõsta gaas ja nui omaenda naabri vastu, kui see mässul peaks osalema. Punkti paneb see, et USA president (mitte Obama vaid presidendi koht) võib seadust muuta ilma kongressita ja kogu usa sõjaväge kamandada oma äranägemist mööda KA OMA RAHVA VASTU NII USAS KUI PIIRI TAGA ilma, et kongress või nn. kaitseminister peaks kordagi sekkuma (mida see tähendaks ühe maailma valitsuse korral, kui kogu mailma valitseks usa seadus??) - kurat, kui see ei tekita küsimusi inimeseks olemise ja inimkonna ja maailma suuna suhtes, siis peaks kruvid korralikult ikka logisema =)

 

Nüüd Putini juurde tagasi tulles...saab Venemaa sellest aru ju, mis USA'l plaanis on. Õigemini mitte isegi USAl vaid maailmapangal, kes USA'd ja Obamat näidendi jaoks kasutab. Ainult, et Putin on nagu Kennedy, kes ütles: "Aint gonna eat this shit! Gotta restore the constitution and boot this corporate corruption" aaaaga enne kui liiga palju rääkida jõudis, lasti lihtsalt maha :(

 

Kahtlane jutt? Kuidas mindi Afganistaani, Gruusiasse? Tuletage meelde Kony 2013 kampaaniat. Veel enam Pearl Harbor ja teised false flag operatsioonid ajaloost. See kõik kordub. Skeem on laias laastus igalpool sama juba viimased 2000 aastat - Tekita kära, vala õli tulle, pane meedia tööle nagu veski, saa rahva toetus reageerida, marsi sisse, WIN!

 

Jutt sai nüüd pikk aga usun, et mõtlejale inimesele on siin mõtteainet küll selle üle, mis meiegi järgmised viis aastat toovad, olles selle veidra lauamängu keskel.

 

 

Ma ei ole paadunud ja paranoiline vandenõuteoreetik. Ma ei arva, et "eliit" on sisalikud või muu bullshit, mis youtubes täna levib. Olen jälginud infot erinevatest allikatest aastaid ja "kätt pulsil hoidnud". Enda jaoks loogilised argumendid välja nokkinud ja pildi joonistanud. Loodan südamest et mina ja kõik need inimesed eksivad. Kahjuks aga on maailmapilt täna teine - selle asemel, et tegeleda teadusega, uurida välja miks prootonil ei ole massi ja miks teoorias tegelikult mateeriat ei ole olemaski, uurida kosmost, rännata, minna vabalt valitud kohta planeedil maa ja tutvuda teises kohas sündinud inimesega ja temaga koos midagi ilusat luua, me lihtsalt killime üksteist, mürgitame oma toitu ja vett "säilitusainetega", põeme AIDS'i, laktoosi talumatust, vähki ja muud ebainimlikku. Terve inimene saab aru, et see ei ole õige!

Lisaks arvan, et Alex Jones on Bill Hicks ja kontrollitud vastupanu =)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njuh =) Rahu rahu, see vaid minu arvamus. Keegi ei sunni sind minuga nõustuma. Mina näen, et maailm ei tööta õigesti ja liiga palju paska kuidagi vedeleb. Tekib küsimusi palju ja mina seda sitta küll väga süüa ei viitsi. Kui sina pea maa alla tahad peita ja uskuda, et see on normaalne ja üksteise tapmine peab olema, siis mina sind hukka ei mõista. Igaühele jääb oma sõna ja arvamus.

Närvi minna küll ei ole vaja kuigi hästi tõestasid mu pointi - kümne küünega üksteise kõri kallal (Y) Süsteem on sinu üle uhke! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paraku nõustun Jeesusega. 

Unemp, http://www.para-web.org/ , seal oled sa selle pullikakaga omal kohal.

Sa peaksid vaatama tikutopsist välja, mitte selle psühhodeelilist väliskesta. Sa peaks olema piisavalt vana arusaamaks, et õnneks oleme me seekord teisel pool tulevast eesriiet. Kuna me oleme niivõrd väike riik, siis paraku peame võtma kellegi sisukoha ja õnneks seekord on mõistusega inimesed võtnud inimlikuma geopoliitilise jõu poole.

Aga noh, oma arvamust võid sa ikka avaldada, kuigi soovitatavalt eelpool antud lingil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hea küll. Vabandan, kui see liiga avameelne sai. Katsun seda teemat rohkem mitte puutuda aga ootan põnevusega siis spekulatsioone Ukraina teema arengul. Ma ei ole seni aru saanud, miks USA uurib lennuki alla kukkumise lugu ja kas nemad ka raporti koostavad ja veel huvitab mind, mis huvid on Venemaal Ukrainaga. Asja eest teist taga pappi kulutada roti iigi vallutamiseks tundub veider. Ukrainalt ei ole midagi ju võtta...

(NB! Ei noki ega midagi, päriselt huvitavad erinevad aspektid)

 

BTW mõni minut tagasi läks Gazas ka teemaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jääks ikka ikka viisakaks. (Kuri pilk on pööratud Jeesusele)

Lugesin ka Unemp. jutukese läbi -. Ma ei ütle, et ma kõige sellega nõustuks aga väike tõetera on seal sees.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jääks ikka ikka viisakaks. (Kuri pilk on pööratud Jeesusele)

 

Lugesin ka Unemp. jutukese läbi -. Ma ei ütle, et ma kõige sellega nõustuks aga väike tõetera on seal sees.

 

Viska see krd miinus ära, poogen sellega

Hea küll. Vabandan, kui see liiga avameelne sai. Katsun seda teemat rohkem mitte puutuda aga ootan põnevusega siis spekulatsioone Ukraina teema arengul. Ma ei ole seni aru saanud, miks USA uurib lennuki alla kukkumise lugu ja kas nemad ka raporti koostavad ja veel huvitab mind, mis huvid on Venemaal Ukrainaga. Asja eest teist taga pappi kulutada roti iigi vallutamiseks tundub veider. Ukrainalt ei ole midagi ju võtta...

(NB! Ei noki ega midagi, päriselt huvitavad erinevad aspektid)

 

BTW mõni minut tagasi läks Gazas ka teemaks.

Ukrainast on nii mõngagi võtta, alustades põllumaadest, tehastest, lõpetades maavaradega.

Arvad,et faking krimm võeti randade pärast ära? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krt ma ei tea, kas kaks põldu ja üks plastmassi vabrik on väärt ikka kogu seda maaima apluaad nii. Aga no mine sa venelast tea, äkki ongi ennast lõplikult sodiks joonud nüüd. Jään siiski skeptiliseks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viska see krd miinus ära, poogen sellega

 

No igas teemas on see, et kui sulle midagi ei meeldi hakkad sa lahmima. Hetkel ma viisakalt hoiatasin, kui aru ei saa siis lähed puhkusele.

Teema pealkiri on "Ukraina kriis, ARUTLEME"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukrainas on ka maavarasid palju ja samuti need yyratud põllumaad. aga mis oluline on, et seal asuvad kyllaltki tähtsad ja suured venemaa relvatehased.

neid aga nad ei taha kaotada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja venemaal neid ei ole? Sellel asjal on ikkagi sügavam tagamõte kui lihtsalt mõned tehased ja paar maalappi.
Vaadake palju venemaal on asustamata põllu ja metsamaad, nii et see pole kindlasti põhjus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venemaa on Ukrainast sõltuv rohkem kui arvata võib, sh ka sõjatööstuskompleks.

Siin lühike ülevaade ühest päris asjalikust blogist

 

 

 

Ukraina kriisi tagamaadest ― I osa «Euro-Süüria lõks» 

 
Maailm on seatud fakti ette – tulime, oleme ja võidame, moraalipolitseinikule on trääsa näidatud ja ülejäänud G7 klubi pikalt saadetud.
 
Ukraina kriisi tagamaadest ― II osa «Eelmäng» 
 
On võimatu, et seda ei valmistatud aastaid ette! Täpselt samamoodi on võimatu, et vaid ööpäevaga eksib Ukraina territooriumile üle 15,000 hambuni relvastatud Vene õhudessant- ja erivägede kõrilõikajat! See ei juhtu lihtsalt niisama, selleks on vaja aega, ressursse ja väga sügavat konflikti soovi. 
 
Ukraina kriisi tagamaadest ― III osa «South Stream» 
 
Nõukogude armeest jäi Ukraina aladele maha võrdlemisi palju sõjatehnikat ning selle tagasi saamisest on venelased küllaltki huvitatud.
 
Samuti on venelaste jaoks kriitilise tähtsusega Ukrainasse maha jäänud suured laevadokid ja tehased, mis on seni otseselt piiranud Vene sõjalaevastiku ookeenia võimekuse välja arendamist. Nimelt pole Vene laevastikul eriti lennukikandjaid peale «Admiral Kuznetsovi» ja teisi suuremaid sõjalaevu, millede ehitamiseks puudub täna Venemaal veel vastav taristu, mis asub Nõukogude Liitu poolt mahajäetuna Ukrainas. Sestap on venelaste poolt vaadatuna äärmiselt oluline lisaks Krimmile ja Ida-Ukraina tööstusbaasile hõivata ka laevatehased, mis võimaldaksid nõukogude aegset sõjalaevastiku hiilguse taastamist alustada. 
Lisaks tagab see täiendava julgeoleku ka ehitamisel olevale South Streami gaasijuhtmele, millega jäetakse Lääne-Ukraina aga ka Euroopa vastavalt vajadusele gaasita.
 
Ukraina kriisi tagamaadest ― IV osa «Ukraina jagamine» 
 
Krimmi ainus väärtus on tema strateegiline asukoht Vene Musta mere laevastikule, mis on alates Vene mereväe loomisest olnud alati Vene diktaatorite üks kahest parimast ja ainsast sõbrast lisaks maaväele. Poolsaar on vajalik Musta mere laevastiku lahinguvõimekuse säilitamiseks, et  sellega sõjaliselt tõusvat Türgit aga ka NATO kohaolekut survestada. Samas sealne laevastik pole kunagi kujutanud eriti suurt eskaadrit, ent tema olemasolu on piisav, et mõjutada naaberriikide kaitsepoliitikat ja arengukavasid. Pangem tähele ka seigale, et Musta mere laevastiku üks peamistest eesmärkidest pärast Ukraina ja Moldova (viimane ei kujuta pehmelt öeldes väljakutset) tasalülitamist saab olema South Stream nimelise gaasijuhtme julgestamine. See on vajalik eelkõige selleks, et vastavalt vajadusele Euroopat georelvaga survestada.
 
Ukraina kriisi tagamaadest ― V osa «Veidra sõja algus»
 
Konflikt jätkab eskaleerumist, sest mõlemad pooled on sundseisus. Järele andmine tähendaks selget kaotust nii Moskvale, Washingtonile kui Brüsselile, kes näevad siin suurepärast võimalust, et liialt tugevaks muutunud Venemaa enesekindlust maandada ― kroon näib mõnele mehele olevat pähe kasvanud. Miks on sündmused nõnda arenenud?
 
Vaadakem hetkeks seisu Kremli poolelt ― Ukraina on lähivälismaa, mille nii tööstus- kui ka põllumajandusressursse on vaja nii sõjatööstuskompleksile kui ka plaanitava Euraasia Liidu ellukutsumise ning alalhoidmise tarbeks. Ilma 45.5 miljonilise (1. jaanuari 2013 seisuga) Ukrainata pole loodaval liidul mõtet, sest see jääb lihtsalt lahjaks kui vastas on 505.7 (1. jaanuari 2013 seisuga)  miljoni inimesega Euroopa Liit ja Hiina Rahvavabariik 1.36 miljardilise (1. jaanuari 2014 seisuga) tarbijaskonnaga. 
 
Teiseks on Ukraina venelaste jaoks emotsionaalse väärtusega, sest esimese Vene riigi häll on Kiievis, mis on piltlikult öeldes slaavlaste Jeruusalemm. Selle käest andmine oleks rahvusvaheline alandus kuigi suuremale osale maailmast see täna enam korda ei lähe. Sümbolid on aga Moskvale olulised nagu ka trohveed, kelleks on Viktor Janukovõtši. Muide tagandatud Ukraina endine president jagab ka Eesti president Konstantin Pätsi sarnast saatust. President, kel pole poliitilist krediiti ega usaldust rääkimata riigist ja eneseväärikusest ― tegemist on justkui trofeega, mis ei anna tegelikult välja ka odava suveniiri mõõtu.
 
Kolmandaks vajab Moskva Ukrainasse maha jäänud sõjatehnikat ja ukraina sõjaväelasi, keda saaks enda huvides ja kaitsel hiljem kasutada. See, et palju sellest tehnikast on väsinud ja kiratsemas ei ole aga argument, sest kõike seda saab taastada ja kasutada nö teise ja kolmanda ründelaine tehnikana kui suuremad kontaktlahingud ja kaotused mõlemal poolel on peetud. 
 
Neljandaks surub Venemaad tagant rahvusvaheline maine. Kui isegi Ukrainat ei suuda venelased oma ukse ees "päästa" ja kinni hoida, mis sõnumi saadab see endistele külma sõja aegsetele liitlastele ja vene relvade ostjatele? Sõnum kõlaks umbes nii «osta saate aga garantiid ja kaitset mida endine NSVL pakkus kahjuks kaasa ei tule». Seega on taganemine iga nurga alt vaadatuna nõrkus, mis mõjuks laastavalt tuumariigi kuvandile. 
 
Ka Washingtoni seisukohast vaadatuna ei saa nemad enam taganeda, sest see oleks nõrkuse sõnum Moskvale ja kinnitakse lääne sõltuvust rahast ja välisvõlgadest, energiast ja prevalveerivast äritegemise soovist inimõiguste üle. Näib, et venelased teavad midagi, mida me täna veel ei tea aga võime aimata. Moskva aimab ja võimalik, et ka teab lääne räpast saladust ja see annabki neile sellise meelekindluse Ukrainas uksi paugutada, sest tõsisemaid rekatsioone ei ole endiselt järgnenud.
 

Loe täismahus http://nagelhannes.blogspot.com/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...