Jump to content
E-sigareti foorum
walc

DNA40 ehk nikli keeramise kunst

Recommended Posts

Hr Comp müüs aparaadi ja sai kohe proovitud ehitada. Kasutasin 2,4mm kruvikeerajat ja 14 keerdu. Aparaat loeb 0.12ohm.

Kui keerata korralikult ja kõvasti kruvikale keerud, lükata need kokku ja siis kohendada lahti tõmmates, saavad vahed täitsa kenad. Näha pildil ka.

Subtank rebuild deckile tegin ka coili ja hetkel tundub täitsa töötavat.

Järgmisena proovin ehitada niklist uue OCC coili Subtanki.

 

OCC coil valmis. 0,11ohm, 360°F ja 25W. Tuba tuulutama...

post-1253-0-20664200-1426347327_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis parameetritega subtank coilid tegid? Lisaks huvitab mind kaua kestavad, mul nii tihedate vahedega pikalt ei toimi, coil läheb mustaks ja vajuvad kokku vahed ning hakkab takistus jamama. Mul sõbral ka see hana kloon ja võrreldes rdnaga takistus .05 madalam. Mul tuleb 2.4mm kruvika ümber 0.32mm traat 0.15-0.16 8 tiiruga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takistust näitab samamoodi, nagu ohm-meter. Aga need 6 tiiru on üsna laiali, nagu originaal OCC coilil. Hetkel on coil 0,10ohm.

Ilmselt tuleks teha 7-8 keeruga, siis stabiilsem ehk? Ei tea, peab katsetama ja proovima.

 

Proovisin ehitada eGo ONE aurustajale uut BVC coili aga kuna seal ruumi vähe, tõuseb temp. kiiresti ja reguleerimine algab ruttu. Ei tule minu jaoks piisavalt auru. Coil tuli 0,13ohm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pidasin silmas seda 14 tiiruga coili, oleks hea teada kaua kestab. Ma subtank minile pole veel jõudnud coile teha sellrpärast uudishimutsengi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole suurem dripperi kasutaja, aga peab proovima, mis ta teeb. See oli pigem esimene coil, et pihta saada, kuidas ja mida. Dripperisse kõige lihtsam coili ehitada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panin vahelduseks kanthali sisse. Nikkel va vana raibe ei kesta, max 4 päeva. Viimane 24h (kick)

Ei tea mis juhtus, lihtsalt hakkas kärsakat andma, coil oli sama "ilus" kui tehasecoil pärast 2-3 nädalat kasutust.

Vaatab ja   testib

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt kusagil oli hotspot, mul titaanist traat kestab juba üle nädala, ainult 1 korra vatti vahetanud (see minu enda kiiks, et meeldib väga puhas maitse + ilmselt walci kõrge VG-ga mahlad avaldavad ka mõju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikkel püsib mul ca 15 paagitäit (50-60 ml), ka vatt ja maitse on selle aja täitsa ok. Mahlad enamasti värvitud või kerge tooniga. Puhastamist esialgu vaid paaril korral kasutanud, keeran pigem uue - katsetamise huvi veel säilunud. Kanthal püsis ca 1/3 kuni pool aega vähem, siis küsis puhastamist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõrbenud kohti tekib, aga rõngad pole koos. Kuidas see hotspot tekib?

Vatti tuleb nii panna, et saaks vabalt liigutada ilma aparaadi kinni hoidmata?

Ma olen nats rohkem pannud muidu :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hotspot tekib nii, et oled kusagilt painutanud seda traati või kohendades tekitanud traadile vigastusi. Vatti võiks panna jah nii, et see ikkagi liigub ilma, et peaks jõuaga tõmbama. Mul üldiselt vatt liigub modi hoidmata, aga mul suur ja raske mod ka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coili vahel peaks vatt jah suht vabalt olema, paisub ju ka väheke. Kui seda sellisel juhul külgedele väheks jääb, jäta pikemad otsad ja keera topelt. Parima coili saad sirgest traadist. Eelnevate painutus- või murdmiskohtade sirgeks ajamine nikli puhul head tulemust ei anna (minu arvates).

 

Edit: vaatasin pilti. Ega vati otsad mahlakanalit ei ummista? Ise võtaks otsad pisut lühemaks või pressiks näiteks kruvikeerajaga alumise osa kanalist eemale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina panen vatti just niipalju, et ta väga lõdvalt vahel ei liigu. Otsad lõikan vastavalt pakususele, et äärekambreid üle ei mahutaks vatiga. Toimib väga edukalt ja esimesed jäägid tekivad (olenevalt maitsest) kuskil 2....5 päeva vahemikus. Tavaliselt vahetan vatti 2x nädalas ehk ca iga 3-5 päeva tagant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeesus, mul üldse tunne, et sa paned liiga palju vatti, st mitte coili sees, vaid külgedelt üle liiga pikalt? Mis VG/PG mahl sul on? Ma ise Delta II ja Subtanki rba põhjadega tegin veel nii, et ilusti poetasin selle vati sinna põhja, aga siis tegin peenikese kruvikaga mahlaaugu juurde väääikese kanali, nii, et vastu valgust vaadates paistab hästi vähekese valgust, siis on kindel, et mahl wickib ka, aga see kõik oleneb mahlast. Mida paksem mahl (rohkem VG, nagu Walci omad), seda vähem võid vatti panna, mida vedelam mahl, seda rohkem vaja vatti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanalini peaks ulatuma küll, aga mitte nii, et ta kanali ära blokeerib/ummistab. Mina muidugi teen vastupidi ehk keeran selle toru ka külge, siis alles sätin vati põhja. Saab ka muidugi nii nagu sina teed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

See vatt peab ju kanalini ulatuma kui ei ulatu, siis ei saa ju mahla kätte :roll: ?

Walci mahl jah

https://www.dropbox.com/s/wmj7ljyqor7he8r/20150318_145848.jpg?dl=0

Lõikasin lühemaks nats parem pilt......

Mina olen sisepaagi paigaldamisel kõik vatid kruvikaga surunud vastu decki ehk keskele (center) - pealt vaadates tõmbad vati coilile lähemale. Sellega tekib olukord, kus sisepaaki tekib jaotus - ca 70....90% vatti ja ülejäänud tühjus. Muidu ei paista häda miskit su coilil hetkel.

 

Ainult Nanaga on probleeme olnud, aga Nana nüüd 30/70 baasile viidud. Ma pole küll vist ise proovida jõudnud veel.

 

EDIT: Praegu iTNT mul lausa mullitab vahepeal ehk sisepaaki voolab vedeliku. Siiani ei ole uputanud. K4 siis seadmeks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina olen sisepaagi paigaldamisel kõik vatid kruvikaga surunud vastu decki ehk keskele (center) - pealt vaadates tõmbad vati coilile lähemale. Sellega tekib olukord, kus sisepaaki tekib jaotus - ca 70....90% vatti ja ülejäänud tühjus. Muidu ei paista häda miskit su coilil hetkel.

 

Ainult Nanaga on probleeme olnud, aga Nana nüüd 30/70 baasile viidud. Ma pole küll vist ise proovida jõudnud veel.

 

EDIT: Praegu iTNT mul lausa mullitab vahepeal ehk sisepaaki voolab vedeliku. Siiani ei ole uputanud. K4 siis seadmeks.

Peale seda kui ta vatti lühemaks lõikas on parem jah, aga las annab tulemustest teada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel töötab. Tundub, et see tc näkku panemine on seotud sellega , et mahla ei saa korralikult kätte. Näitlikult vatita coil viskab tempi kohe põhja ja kukub karjuma. Hetkel 30 min möödas ja ok.

 

Oh jah, kõik on teoorias lihtne, praktikas mitte. Edu tuleb vist ajaga  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel töötab. Tundub, et see tc näkku panemine on seotud sellega , et mahla ei saa korralikult kätte. Näitlikult vatita coil viskab tempi kohe põhja ja kukub karjuma. Hetkel 30 min möödas ja ok.

 

Oh jah, kõik on teoorias lihtne, praktikas mitte. Edu tuleb vist ajaga   :D

....ütles Juku ja piilus Mari seeliku alla edasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel töötab. Tundub, et see tc näkku panemine on seotud sellega , et mahla ei saa korralikult kätte. Näitlikult vatita coil viskab tempi kohe põhja ja kukub karjuma. Hetkel 30 min möödas ja ok.

 

Oh jah, kõik on teoorias lihtne, praktikas mitte. Edu tuleb vist ajaga   :D

Selles mõttes on jah nikkel paha, ei saa aru, miks kohe TC vastu tuleb ja auru ära piirab. Paned kanthali, saad kohe oma dryhiti käte ja asjad kohe selged, et ei wicki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...