Jump to content
E-sigareti foorum
walc

DNA40 ehk nikli keeramise kunst

Recommended Posts

2-3 paaki selle aja jooksul. Samas vaakumisse paaki ei lasknud.

Uue coili peale kulus ca 0,5m traati. Sitad kruvid, keerab traadi katki pesas, 3 korda järjest. Ja ma ei kasutanud jõudu

Mis puudutab kruvisid, siis proovi traat ümber kruvi keerata, mitte ära pane traati sinna auku.

Sitad kruvid, keerab traadi katki pesas, 3 korda järjest. Ja ma ei kasutanud jõudu

Lihvi kruvide otsad siledaks. Sageli algab keere terava krassiga, mis kinni keerates toimib nagu lõiketera :D

Kõige mugavam seda teha kui leiad mingi plaatmaterjali, kasvõi plastmassist joonaud, uuristad sinna täpselt kruvi mõõdus augu sisse ja surud sellega selili kruvi vastu lauda ning lihvid peeneteralise luisuga otsa siledaks :)

...hmmm, kas niklist coili keeramine lihtsam, vähem-kapriissem ka? vs tavalisest traadist... kuna tc-ga ja nikliga kärssamisprobleemi ei tohiks olla siis lihtsam wickida ka coili? Näiteks mul ei tulnud kanthaliga coili keeramine üldse välja- ei suutnud head coil valmis teha, kuna kas andis kärssa või lurises.... kas nikliga vähe lihtsam , või jäävad samad probleemid kummitama...?

Nii ja naa, kohati raskem, kohati lihtsam. Nikliga see lugu, et kärssama ei hakka (näiteks vatti liiga palju), vaid TC piirab ära, aga lurisema võib ikka hakata, kui vatti liiga vähe pandud. Vatti vahetada on ka hirmus jama, sest ni200 on väga pehme ja vatt välja tõmmates läheb tavaliselt coil metsa, titaania seda muret pole, vb on selle tempered ni200-ga seda probleemi pole, aga ma pole seda veel proovinud.

Nunii niklidripperid. Mis ja kuidas? Ma ei saa normaalset coili ei Veritase ega Orchidi klooni. Kanthaliga ei kannata üldse võrdlust. Tempi üles ajades kaob maitse ja aur täiesti. Mingi kuum suss lihtsalt. Vanas heas Kayfuni kloonis on ideaalne. Stabiilsuse huvides teen vahedega coile. Äkki selles asi?

Vahedega coilid jah. Sihi mingi 8, 9 või 10 tiiru. Kenad ühtlased vahed. SX Minis on 0,075ohm coil ja toimib hästi. Pagan, mis on nikliga IPV4 madalaim ohm? Peab uurima.

Edit: Paistab, et 0,12ohm. Ehk siis 10+ tiiru.

Mul toimib 0.100 coil kenasti. Aga dripperites või teistes rohke õhuga asjades ei kannata kanthaliga võrreldes mingit kriitikat. Kayfunilaadses läheb täna kolmas paak ja väga rahul. Ei tea, mis värk on. Liiga peenike traat äkki...