Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Speal

Modi valimine - Subox

Recommended Posts

Mul RBA põhi ujus alt :D vb sellepärast kõikus nii tihti, et kontakti koht oli täiesti märg.

 

Aga siis veel selline proble, et esimene päev kasutasin 0.5 occ coili ja vahepeal tuli kerget kärsakat/dry hitte siis otsustasin selle kõrvale visata ja RBA'd proovida(eeldades, et hiljem saan occ'd edasi kasutada). Nüüd 2 päeva hiljem panin selle sama occ coili sisse ja auru ei tulnud pmst absoluutselt. Kas coil läheb tuksi kui see mahlasena kapi peal vedeleb või mis teema sellega on? Olgu ka mainitud, et leotasin coili uuesti üle ja primesin enne kasutust, aga mida ei tule on aur...

Nüüd olin sunnitud 1.5se coili kasutusele võtma, sest cotton pmst otsas ja ma ei oska veel RBA'd korralikult wickida(coili keerdude seest kärssab wick koguaeg ära, 3korda rewickisin ja alati sama jama...)

Niiet sooviks teada miks occ enam ei funka peale seismist.

Ja andke mingeid soovitusi kuidas rba'd wickida niiet keskelt ära ei kärssaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovi võimsust pisut vähendada, tundub et coil läheb liiga kuumaks ning sellepärast ajab vati kärssama. Kas saad dry hitte või kärsakat ka ning kuidas maitse on?

Üldiselt kanthaliga on normaalne vati paksus coili sees selline, et kui e-sigaret laua peal ilma kinni hoidmata püsti seisab, saad vati otsast kinni võttes selle läbi coili tõmmata nii, et e-sigaret pikali ei kukuks, kuid samas tuleks üsna raskelt läbi coili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovi võimsust pisut vähendada, tundub et coil läheb liiga kuumaks ning sellepärast ajab vati kärssama. Kas saad dry hitte või kärsakat ka ning kuidas maitse on?

Üldiselt kanthaliga on normaalne vati paksus coili sees selline, et kui e-sigaret laua peal ilma kinni hoidmata püsti seisab, saad vati otsast kinni võttes selle läbi coili tõmmata nii, et e-sigaret pikali ei kukuks, kuid samas tuleks üsna raskelt läbi coili.

Aa okei good tip! mul oli just raskusi selle läbi ajamisega sest vatt kippus rebenema(ei tulnud kergelt läbi)... Järelikult panin liiga palju vatti või ei keeranud piisavalt kokku seda cottonit... Samas ei julgenud väga kokku keerata, sest video guides õpetas, et wick peab jääma fluffy ja ei tohi olla kokku surutud... Sellest lähtuvalt keerasin ainult ühe otsa kokku ja hakkasin coilist läbi tirima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa okei good tip! mul oli just raskusi selle läbi ajamisega sest vatt kippus rebenema(ei tulnud kergelt läbi)... Järelikult panin liiga palju vatti või ei keeranud piisavalt kokku seda cottonit... Samas ei julgenud väga kokku keerata, sest video guides õpetas, et wick peab jääma fluffy ja ei tohi olla kokku surutud... Sellest lähtuvalt keerasin ainult ühe otsa kokku ja hakkasin coilist läbi tirima.

/muidu maitse vähenes iga mahviga ja mingi 5nda mahviga hakkas kärsakat tulema. Siis hoidsin õhuavasi kinni ja tõmbasin kuivalt vaakumisse nii, et räigelt mulle tuli ehk wickis ära ja siis järgmise 5 mahviga sama. Aga no esimest korda wickisin siis ei olnud nii, lihtsalt kui päev läbi olin tõmmand siis hakkas kärsakat tulema ja otsustasin uue vati panna. Kõik järgnevad korrad kärssas kohe coili keskelt ära. Sp ei viicind jamada enam ja võtsin tehase coili kasutusse.

 

Muidu see vatt võib coili keskelt sellepärast ka ära kärsata, et ma suht chainvaper. Tõmban väikeste vahedega(1s) mingi 3-6 sec draw ja sedasi mingi 10-15 korda järjest.

Äkki pean kuidagi lõdvemalt wickima või vähem vatti panema, et peaks vastu sellisele aurutamisele

Share this post


Link to post
Share on other sites

/muidu maitse vähenes iga mahviga ja mingi 5nda mahviga hakkas kärsakat tulema. Siis hoidsin õhuavasi kinni ja tõmbasin kuivalt vaakumisse nii, et räigelt mulle tuli ehk wickis ära ja siis järgmise 5 mahviga sama. Aga no esimest korda wickisin siis ei olnud nii, lihtsalt kui päev läbi olin tõmmand siis hakkas kärsakat tulema ja otsustasin uue vati panna. Kõik järgnevad korrad kärssas kohe coili keskelt ära. Sp ei viicind jamada enam ja võtsin tehase coili kasutusse.

 

Muidu see vatt võib coili keskelt sellepärast ka ära kärsata, et ma suht chainvaper. Tõmban väikeste vahedega(1s) mingi 3-6 sec draw ja sedasi mingi 10-15 korda järjest.

Äkki pean kuidagi lõdvemalt wickima või vähem vatti panema, et peaks vastu sellisele aurutamisele

 

Subtanki RBA (vähemalt esimese versiooni oma oli) on suht kapriisne ja tahab hoolikalt vati sättimist, et ei hakkaks lekkima ja kärssama. Vaata, et vatti väga tihkelt coili vahel ei oleks. Pead saama vatti vabalt liigutada, samas ei tohi ta ka väga vabalt seal olla. Siis pead jälgima, et vatt peab ulatuma täpselt RBA põhjani ja ei tohi mahlakanaleid ära ummistada. Mahl peab jõudma kanalist coili sisse ja siis kohe peale seda vatini jõudma. Uus coil niisuta alguses korralikult ära ja peale kokkukeeramist tõmba paar-kolm pikka mahvi, et näha kas hakkab korralikult wickima või mitte. Kui peale paari pikka tõmmet coil pikalt susiseb, siis on pekkis ja pead vatti veel sättima või uue vati panema. Ideaalne variant on see, kus coil peale nupu lahtilaskmist ei susise, samas tõmbe ajal väga ei lurise ka. 

Ühesõnaga natuke on vaja alguses katsetada, mingi aja pärast saab käppa, siis on juba lihtsam. Edu katsetamisel :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oiblääääää... Harjutasin siin coili ehitamist ja suutsin paagi maha kukutada...(1m kõrguselt,betooni peale) Põhja polnud küljes ja kukkus nii õnnetult, et klaas mõrane :/ korralik ebaõnn.

Kas eestist saab kuskilt spare pyrex glassi subtank minile osta? Või nüüd ongi vsjo ja uut tanki vaja?

 

Gg suht mase :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meil olemas klaasid.

Kas on võimalik tellida ka värvilisi? Okei ilmselt sobib läbipaistev ka.

Aga siis tahaks veel silikon rõngaid mida tanki ümber panna, et klaasil oleks mingigi kaitse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oiblääääää... Harjutasin siin coili ehitamist ja suutsin paagi maha kukutada...(1m kõrguselt,betooni peale) Põhja polnud küljes ja kukkus nii õnnetult, et klaas mõrane :/ korralik ebaõnn.

Kas eestist saab kuskilt spare pyrex glassi subtank minile osta? Või nüüd ongi vsjo ja uut tanki vaja?

 

Gg suht mase :D

Muidu, subtank minile tuli varuklaas kaasa .. kui mu mälu ei peta   8-)   (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subtank minil on jah tihendid ning varuklaas kaasas. Tallinnas võin silikoonrõnga müüa :)

Minu teada ainult vana versiooniga sai tihendid ja klaasi. Uues pakendis neid ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et äkki jäi karbil see "valepõhi" kahe silma vahele? :)

EDIT: Aga vist Subox kitis pole varuklaasi.

Noo kuidas see kahesilma vahele saab jääda kui coilid, rba, cotton ja kõik muu seal.

Ei ole mingeid varu tihendeid ega klaase.

 

Spezzi kodukal toote all pole ka kirjas ju, et pakk sisaldaks varuklaasi voi tihendeid :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subtankidega ongi. Suboxi komplektis ei ole.

Aha, nojah, ei viinud 2:2 kokku ning arvasin, et ta ostsis eraldi subtanki. SIis tuleb jah eraldi klaas osta. Mul üks subtank mini klaas olemas 2 euro eest, asub Tallinnas ja saab käest-kätte tehingut teha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nii, üritasin teie õpetussõnade järgi wickida, et vatt liiguks coili sees sedasi, et mod ümber ei kuku kui otstest sikutada. Tundub, et tulemus päris hea, wickib normaalselt, vahepeal õhuava juures isegi tilk vedelikku ja kärsa maitset pole veel olnud. Aga kahjuks susiseb/säriseb peale nupu lahti laskmist. Esimene mahv pole mingit susinat, aga sealt edasi tekib susin mis kestab peale igat mahvi aina kauem. Mingi 10 mahvi järjest teha siis tuleb ka dry hit.

Kuidas wickida, et seda susisemist/särinat siis ei oleks? Tahaks asja ikka korralikult selgeks saada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma subtanki nüanssidest ei tea suurt miskit, aga ise väänan vatti vahele nii, et ega ta väga kergelt edasi-tagasi seal coili sees ei liigu. Korralik tuust on mõlemal pool, mis siis kogub vedeliku...ja dryhiti saan ainult siis, kui jätan vedeliku-kontrolli kinni. 

Ütleme nii, et edasi-tagasi liigub, aga coili pean küll paigal hoidma. Traadiks siis 0,32mm nikkel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nii, üritasin teie õpetussõnade järgi wickida, et vatt liiguks coili sees sedasi, et mod ümber ei kuku kui otstest sikutada. Tundub, et tulemus päris hea, wickib normaalselt, vahepeal õhuava juures isegi tilk vedelikku ja kärsa maitset pole veel olnud. Aga kahjuks susiseb/säriseb peale nupu lahti laskmist. Esimene mahv pole mingit susinat, aga sealt edasi tekib susin mis kestab peale igat mahvi aina kauem. Mingi 10 mahvi järjest teha siis tuleb ka dry hit.

Kuidas wickida, et seda susisemist/särinat siis ei oleks? Tahaks asja ikka korralikult selgeks saada :)

Alguses katse-eksitus meetodil. Keera lahti ja säti vatti nii, et mahla rohkem vatile peale tuleks. Tõmbamise ajal tekib coili vaakum ja nii imetakse vatile mahl peale. Kui mahlakanal on vatti täis topitud, siismahl ei saa peal voolata. Võid kääridega seda traadi vahelt väljaulatuvat vati osa ka kääridega õhemaks lõigata, võta näiteks alguses äärest natukene maha, vaata aga et liiga õhukeseks kohe ei lõika. Siis keerad kokku ja proovid niikaua, kui hea saab.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...