Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Speal

Modi valimine - Subox

Recommended Posts

Pilt on rohkem väärt kui tuhat sõna.

Heh tõsi, oleks ammu pilte lisand, aga telo kaamera andis hiljuti otsad(error cannot connect to camera).

Samas võin üritada tahvliga pilti teha, aga no see kvaliteet on väga kesine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui vana coil on? Omades subtanki kogesin sama teemat kui olin alles coili keeranud siis esimene päev sisises. Järgmisel päeval oli juba rahulik. Coili sülitamisest sain lahti, kui vahetasin originaal drip tipi peenema vastu välja.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui vana coil on? Omades subtanki kogesin sama teemat kui olin alles coili keeranud siis esimene päev sisises. Järgmisel päeval oli juba rahulik. Coili sülitamisest sain lahti, kui vahetasin originaal drip tipi peenema vastu välja.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Pildil olev coil on eile wickitud, ehk siis 1 Päev vana.

Sülitamisega pole probleemi, esimesel päeval panin peenema metallist drip tipi, sest originaal kõrvetas huuled ära. Ja siis avastasin, et see originaal drip tip sobib metallist peenema tipi otsa tagurpidi. Mis pikendab dippi(jahedam veip) ja lisaks sellele on siis seal 2e drip tipi sees rant kuhu taha jääb kondens kinni või kui sülitab mahla siis see sealt sisemisest randist edasi üldjuhul ei tule.

post-3554-0-55928800-1450172896_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul pole kogemust Subtankiga, aga muudele tankidele tahi panekuga olen saanud sellised kogemused:
1. luriseb ja/või praksub pidevalt - taht liiga õhuline, peab rohkem vatti kokku rullima,

2. termokontroll hüppab pidevalt kaitsesse või ilma selleta põleva vati maitse - taht liiga tugevalt kokku rullitud,

3. tank lekib - 95% tahi paneku viga: taht pole piisavalt pikk, taht ei täida korralikult mahlakanalite pealset, traadi keeramise läbimõõt vale

4. termokontrolliga ei maksa teha kontaktmähist, traadil peavad vahed sees olema,

5. takistus hüppab - mähised erineva takistusega, üks mähistest puutub kuhugi vastu või kruvid ei haagi traati korralikult
6. tahti pole mõtet eelniisutada mähise pealt vaid ikka otstest ja lasta pisut oodata - see näitab omakorda, kas taht töötab nii nagu mõeldud.
7. kõik paagid on erinevad ja nõuavad katsetamist enne, kui leiad paagile ja endale sobiva seadistuse. Näit: mähise kõrgus, läbimõõt, traadi vahed, tahti tihedus ja pikkus, rääkimata traadi takistusest ning  läbimõõdust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul pole kogemust Subtankiga, aga muudele tankidele tahi panekuga olen saanud sellised kogemused:

1. luriseb ja/või praksub pidevalt - taht liiga õhuline, peab rohkem vatti kokku rullima,

2. termokontroll hüppab pidevalt kaitsesse või ilma selleta põleva vati maitse - taht liiga tugevalt kokku rullitud,

3. tank lekib - 95% tahi paneku viga: taht pole piisavalt pikk, taht ei täida korralikult mahlakanalite pealset, traadi keeramise läbimõõt vale

4. termokontrolliga ei maksa teha kontaktmähist, traadil peavad vahed sees olema,

5. takistus hüppab - mähised erineva takistusega, üks mähistest puutub kuhugi vastu või kruvid ei haagi traati korralikult

6. tahti pole mõtet eelniisutada mähise pealt vaid ikka otstest ja lasta pisut oodata - see näitab omakorda, kas taht töötab nii nagu mõeldud.

7. kõik paagid on erinevad ja nõuavad katsetamist enne, kui leiad paagile ja endale sobiva seadistuse. Näit: mähise kõrgus, läbimõõt, traadi vahed, tahti tihedus ja pikkus, rääkimata traadi takistusest ning  läbimõõdust.

Nice info! Salvestan selle omale (Y)

Aga mis siis valesti on kui 3 esimest punkti korraga esinevad? Hästi natuke lekib aegajalt. Koguaeg praksub töiega ja sülitab kergelt, ja nüüd võtsin 3 mahvi, 3s oli räiggeeee vati kärsakas lambist...samas eile toimis ilusti ja täna hommikupoole ka, lihtsalt nüüd hakkas kärsakat ajama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma võin ainult pakkuda: vatt on liiga pehme ja vedelikku täis, liiga palju vatte on peale keeratud, esimeste mahvidega kõrvetab kuum mähis vedelikku ja see praksub, järgmiste tõmmetega ei tule vedelikku nii hästi peale ja vatt põleb. Vaata mõnda online kalkulaatorit ja jälgi, kas selle traadi ja mähis takistuse jaoks mitte liiga palju vatte peale ei anna - optimaalne punkt võib olla üsna väikeses vahemikus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma võin ainult pakkuda: vatt on liiga pehme ja vedelikku täis, liiga palju vatte on peale keeratud, esimeste mahvidega kõrvetab kuum mähis vedelikku ja see praksub, järgmiste tõmmetega ei tule vedelikku nii hästi peale ja vatt põleb. Vaata mõnda online kalkulaatorit ja jälgi, kas selle traadi ja mähis takistuse jaoks mitte liiga palju vatte peale ei anna - optimaalne punkt võib olla üsna väikeses vahemikus.

Aam mul oli hoopis vatt coili mahla aukudest välja tulnud. Hoidsin ennem näpuga õhuavasi kinni ja tõmbasin, et coil üleujutada ja see vaakum kiskus vati välja, siis ei wickind enam nii hästi vict.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kas te kisute ka vatilt selle pealmise kihi maha? Video guides õpetas, et cottonilt tuleb see pealmine kiht maha votta et jääks ainult fluffy cotton. Samas teises videos tüüp küll seda maha ei kiskunud.

Ja ma ei tea, kui ma selle ära võtan siis mul jääb igakord vatt nii õhuke/õhuline, et läheb katki kui natukenegi kinni jääb coili külge.

Üldiselt üsna keeruline on arusaada, et kas see vatt on nüüd liiga kõvasti kinni surutud või liiga õhuline. Sama kõhklus tekib ka siis kui coili katte peale panen ja vatt vaja ilusti ära paigutada(õhuliselt). No eks paistab :D kui kõik plaani päraselt läheb siis saan täna spezzilt vatti jms. Siis saan ohtralt harjutada vati panekut.

 

/igaljuhul sain hetkel coili päris hästi toimima. Lükkasin vati mahla aukude juurest natuke eemale. Nüüd tuleb mullikesi kohe peale mahvi tõmbamist või mahvi ajal, niiet wickib vist korralikult. Hakkan edaspidi kohe alguses sedasi tegema, et algul ajan vati ilusti laiali coili sees ja siis mahla avadest lükkan vati veidike eemale.(ennem vaatasin lihtsalt, et vatt august välja ei ulataks ja silusin augu ette täpselt)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kas te kisute ka vatilt selle pealmise kihi maha? Video guides õpetas, et cottonilt tuleb see pealmine kiht maha votta et jääks ainult fluffy cotton. Samas teises videos tüüp küll seda maha ei kiskunud.

Ja ma ei tea, kui ma selle ära võtan siis mul jääb igakord vatt nii õhuke/õhuline, et läheb katki kui natukenegi kinni jääb coili külge.

Üldiselt üsna keeruline on arusaada, et kas see vatt on nüüd liiga kõvasti kinni surutud või liiga õhuline. Sama kõhklus tekib ka siis kui coili katte peale panen ja vatt vaja ilusti ära paigutada(õhuliselt). No eks paistab :D kui kõik plaani päraselt läheb siis saan täna spezzilt vatti jms. Siis saan ohtralt harjutada vati panekut.

Mina jah eemaldan alati mõlemalt poolt selle tugevama kihi. Lõika laiem riba ja mudi see ümmarguseks ilusti.

Lisaks vaata seda scotsih roll videot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda väliskihti saab edukalt imeõhukeselt maha võtta. Nurgast kiht lahti, paned padja lapiti lauale ning ühe käega kihti lahti tõmmates sätid teise käe sõrmi padja peal koguaeg rebitava koha lähedale -- et liiga palju vatti kaasa ei läheks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda väliskihti saab edukalt imeõhukeselt maha võtta. Nurgast kiht lahti, paned padja lapiti lauale ning ühe käega kihti lahti tõmmates sätid teise käe sõrmi padja peal koguaeg rebitava koha lähedale -- et liiga palju vatti kaasa ei läheks.

Mhm selles videos täheldasin sama. Õhtul proovin siis selle õpetuse järgi wickida kui saan cottonit!

Vahepeal ei saa mainimata jätta, et tänud kõigile kes on viitsind aidata! Ei oleks osanud arvata, et vaping community nii abivalmis on :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kas te kisute ka vatilt selle pealmise kihi maha? Video guides õpetas, et cottonilt tuleb see pealmine kiht maha votta et jääks ainult fluffy cotton. Samas teises videos tüüp küll seda maha ei kiskunud.

Ja ma ei tea, kui ma selle ära võtan siis mul jääb igakord vatt nii õhuke/õhuline, et läheb katki kui natukenegi kinni jääb coili külge.

Üldiselt üsna keeruline on arusaada, et kas see vatt on nüüd liiga kõvasti kinni surutud või liiga õhuline. Sama kõhklus tekib ka siis kui coili katte peale panen ja vatt vaja ilusti ära paigutada(õhuliselt). No eks paistab :D kui kõik plaani päraselt läheb siis saan täna spezzilt vatti jms. Siis saan ohtralt harjutada vati panekut.

 

/igaljuhul sain hetkel coili päris hästi toimima. Lükkasin vati mahla aukude juurest natuke eemale. Nüüd tuleb mullikesi kohe peale mahvi tõmbamist või mahvi ajal, niiet wickib vist korralikult. Hakkan edaspidi kohe alguses sedasi tegema, et algul ajan vati ilusti laiali coili sees ja siis mahla avadest lükkan vati veidike eemale.(ennem vaatasin lihtsalt, et vatt august välja ei ulataks ja silusin augu ette täpselt)

Tuleb nagu meelde, et keegi soovitas subtanki puhul natuke vatti aukudest välja ka tirida, ja toimis imho paremini kui tavaliselt aga vot ei mäleta kes see tarkpea oli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma laisk ja ei viitsi pealmist kihti maha kakkuda, keeran hoopis pealmised küljed omavahel kokku nii et pealmised kihid jäävad vati riba sisse, toimib siiani hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mida vi**u... tund aega nussisin sellega et saada perfektne wick ja tõmbama hakates käis aint üks särts ja vsjo... displei näitas, et coili takistus on 0.0, 0.1, 0.2. ja ei tööta...

ilmselt jebisin traadi paigast ära vms... igaljuhul viskasin kõik minema ja uuesti ei viitsi proovida. :D

Kui kunagi OCC coilid otsa saavad siis proovin uuesti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt puutus coil vastu kambri seina.

Tean mida sa tunned - mitu korda erinevate RBA põhjadega samamoodi higistanud ja kurja vandunud :D

 

No just, täpselt see jama oligi. Coili välimised keerud olid suuremad kui keskmised ja siis keerasin kruvid lahti, tõmbasin otstest pingemale et keerud samasuguseks läheks. 

Otsad lõikasin maha, aga suurte kääridega ei saand täiesti kruvi juurest lõigata :D ja pole paremaid tööriistu ka hetkel käepärast.

Tegelikult oleks võind kruvi lahti keerata, selle traadi otsa ilusti kruvi alla panna, aga tol hetkel ajas see kammajaa nii leili.

Kõik oli juba vedelikuga koos ja ei viitsind enam jamada... kiskusin selle coili lihtsalt ära ja alustan nullist mõni teine kord kui meeleolu rahulikum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ehitasin ajaviiteks uue coili valmis :D traadi keeramine on imelihtne (Y)

 

Enivei tahtsin küsida, et kuidas likvideerida vilistamist? Algul vist ei pannud tähelegi, aga nüüd hakkab igakord kõrvu... Vastavalt õhuavale erineb vilina sagedus. Kõige avaram õhuava kõlab nagu flööt xD kõige väiksem õhuava teeb jällegi üliteravat heli. See heli suhteliselt vaikne, aga ennast veidike ikkagi häirib :/ ehk annab miskit ette võtta?

Proovisin põhja puhtaks pesemist ja puhusin/kuivatasin vee ära, aga sellest ei muutunud midagi.

 

Ideid?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...