Jump to content
E-sigareti foorum
Buddha

Vajan abi TC või non-TC modi valimisel - kogu ostuplaan hindadega. Olen algaja.

Recommended Posts

Terekest!

 

Olen teinud uurimistööd internetis viimased 4-5 päeva, erinevate modide, RDA/RTA, vedelike jms. kohta - vaatasin päris palju videosi Youtubes, valikuid on nii palju ja see tekitab minu peas suure segaduse. Tahan et minu esimene korralik build ja kogemus oleks viimase peal, vajan natuke abi otsustamisel - kogenenud veiperitelt nagu teie siin foorumis :).

 

Alustan nullist, ja soovin soetada kõik vajaliku (aurustajad, coilid, modi, akud jne. - ühesõnaga kõik mida ma vajan) et saaks suuri pilvi puhuda ja ka veipida igapäevaselt normaalselt. 

 

TEH SETUP

 

Mod'id mille vahel algselt kaalusin millist osta enne teemat tehes, kuna nad olid nii "Main Stream" youtubes ja internetis et ma ei teadnudki teistest modidest midagi väga.

Pioneer4You iPV 5 200W TC - 81,00

Sigelei 150W Box Mod (non TC) - 116,00

Sigelei 213 TC - 120,00

 

Modid mille kasuks ma otsustasin lõpuks - sellest foorumist abi saadud info põhjal :) tänud kõigile!

Joyetech Cuboid 200W TC - 67,70€

Joyetech Cuboid 150W TC - 74,90€

-- Mina valisin:

WISMEC REULEAUX RX200-S (3 akuga TC mod)89.90€

--

 

Clearomizerid (aurustajad)

-- Mina valisin:

Aspire Nautilus-X 2ml tank - 37,90€ (Igapäevane veip, suust kopsu tõmbamiseks)

Steamcrave Aromamizer RDA (round/ümargune) - 20,00€ (review mis mõjutas minu otsust)

--

 

Akulaadija / Akud

Nitecore D2 smart akulaadija (kahe aku laadimiseks) - 25,00

-- Mina valisin:

Xtar VC4 smart akulaadija (nelja aku laadimiseks)  - 27,90

6x LG HG2 18650 3000 mAh (13€/ea.) - 78,00€ 

--

 

Vedelikud ja Maitsed

Baas vedelik 1: Artvap 500ml 30PG/70VG (0.3% / ml) - 14,00

Baas vedelik 2: ArtVap 100ml 30PG/70VG  (0.0%) - 2,40

Baas vedelik 3: eCig 100ml 100% VG  (0.0%) - 2,40

Maitse1: Capella Cup a Joe Flavor Concentrate 13ml - 6,50

Maitse2: Atmoslab Pistachio 10ml - 7,00

 

Pudelid vedeliku kergemaks kasutamiseks - Epiip.ee

Pruun klaaspudel 20ml - Kork : pipetiga, x2 - 2,00€

PE bottle 50ml x1 - 0,70€

PE bottle 30ml x2 - 1,20€

 

Lisad ise ehitamiseks

Keraamilised Pintsetid - 11,00€

 

Kanthal A1 0,32mm traat, 5 meetrit - 2,90

Stainless Steel SS316L Grade Wire  0.4mm, traat, 5 meetrit - 1,30€

Pure Nickel Wire 0,45mm Ni200 traat, 1 meeter - 1,00

 

Orgaaniline Jaapani Koh Gen Do vatt5 lehte - 1,40

Orgaaniline Jaapani Muji vatt, 4 pakki - 2,40€

 

 

 

------------

Ma sooviks kuulda endast targemate arvamusi sellest plaanist. Ma soovin tellida eesti e-cig interneti poodiest saadaval olevaid tooteid, ma ei vaadanud paljusi tooteid mis olid juba välja müüdud. Ja ausaltöeldes ma lihtsalt tahan veipida juba varem ja mitte oodata nii kaua :) välismaalt tellimine jääb ära minu jaoks see kord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõningad mõtted esimese hooga, äkki mõni mittemüüja suudab täiendada ..

Soovitan esimese hooga RDA valikust välja jätta ja piirduda clearoga, millel RBA põhi kaasas - Subtank seeria on väga ok valik.

Sinna külge modi soovitades .. võiks pigem kahe akuga olla - ühe akuga tervet päeva enamasti välja ei vea.

Cuboid võiks olla ok valik näiteks. Kolme akuga mode ka olemas aga need kipuvad tiba liiga suured olema algaja jaoks.

Kui akusid üle ühe siis mõistlikum odavamad laadijad unustada kuna need ei balansseeri akusid - laadimine peaks toimuma mod'i enda usb liidese kaudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajame siis asja korralikult segaseks :D.
Mina Subtanki ei soovitaks. Selle asemel võtaks iga kell Uwell Crowni.
Kuna valikus suht võimsad modid siis nende asemel mis hetkel valikus kaaluks kas cuboidi või RX200 mingit versiooni.
Samas reaalsus on see, et väga vähesed ja suht harva üle 70W kasutavad seega ka VTC mini on teada tuntud suurus. 

NB! See on minu subjektiivne arvamus :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõningad mõtted esimese hooga, äkki mõni mittemüüja suudab täiendada ..

Soovitan esimese hooga RDA valikust välja jätta ja piirduda clearoga, millel RBA põhi kaasas - Subtank seeria on väga ok valik.

Sinna külge modi soovitades .. võiks pigem kahe akuga olla - ühe akuga tervet päeva enamasti välja ei vea.

Cuboid võiks olla ok valik näiteks. Kolme akuga mode ka olemas aga need kipuvad tiba liiga suured olema algaja jaoks.

Kui akusid üle ühe siis mõistlikum odavamad laadijad unustada kuna need ei balansseeri akusid - laadimine peaks toimuma mod'i enda usb liidese kaudu.

Hmm :) miks küll nii paljud inimesed kirjutavad, et mitte usaldada USB liidese läbi laadimist? Nende artiklite põhjal mis ma lugenud olen / ja ka mõned videod mis seda arutasid, olen jõudnud järeldusele et Nitecore D2 laadija on Must-Have. Ma tahaks tagada enda akudele maksimaalse eluea, loodan et ma teen õieti kui laen akusi modi väliselt?

 

PS. Tänan väga vastuse eest!

 

Ajame siis asja korralikult segaseks :D.

Mina Subtanki ei soovitaks. Selle asemel võtaks iga kell Uwell Crowni.

Kuna valikus suht võimsad modid siis nende asemel mis hetkel valikus kaaluks kas cuboidi või RX200 mingit versiooni.

Samas reaalsus on see, et väga vähesed ja suht harva üle 70W kasutavad seega ka VTC mini on teada tuntud suurus. 

 

NB! See on minu subjektiivne arvamus :D

Ma tänan soovituste eest, ma ikkagi kuulan teie soovitusi ja otsustasin siis Cuboidi kasuks. Mulle meeldib see mida ma olen näinud Subtank Plus kohta, RBA/RDA mode on väga huvitav :). Olen algaja kuid see fakt, et mul on ise võimalik oma coil peale teha on väga super ja tahaks seda proovida mingil hetkel. Olen näinud Uwell Crownist head infot youtubest, kuid ma vist mõistan, et sinna ei ole võimalik coili otsa ise keerutada ega vatti vahetada? Ja kui coil läbi põleb peab ostma/vahetama kütte keha - ma pole kindel!

 

cuboid    :idea:

 

Coile ise keerad?

Ei, coili keeramine oleks mul esimene kord. Kuigi olen palju vaadanud selliseid videosi kus coile keeratakse, selline tunne on sees et ma saaks justkui hakkama sellega!

 

Tänan väga soovituste eest, Cuboid it is. Kaalun väga Cubis klearot ja mõtisklen veel RDA suhtes. Isiklikult sobiks mulle rohkem kui kaup on juba Eestis kohapeal ja valmis välja saatmiseks :)) saan aru Happyjuice.eu kohta et see kaup tuleb tellimisel ja võtab veel aega vist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwell Crownil on ka RBA põhi olemas - ehk siis saab ka ise coili teha ja vatti vahetada.
See tuleb eraldi juurde osta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise coili keeramiseks on nimekirjast puudu traat ja vatt. Alguseks võiks olla näiteks need:

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/vatt-ja-traadid/vaportech-kanthal-a1-traat 26AWG - tavacoilide jaoks

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/vatt-ja-traadid/coil-master-ss-traat 26AWG - TC coilide tegemiseks

http://www.epiip.ee/et/rba-rda/793-orgaaniline-jaapani-muji-vatt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui sul on plaanis 4 akut võtta siis enivei d2

Subtank Plus või Uwell Crownil  siis ütleks kellele ema kellele tütar kellele mõlemad arvan et võtes embkumb sa ei kahetse

 coili keeramisega mmmmm kui sa oled õige  eestimees ja paned asja kokku ilma kasutusjuhendita ja üle jääb 10+ asja siis sa saad hakkam ja ärgem unustagem harjutamine teeb harjutajaks meistriks sünnitakse  :idea: kui kuulutad välja et soovid et keegi näitaks kuidas teha arvan et on sinu piirkonnas inimest kes aitab 

või tule 15-17 juuli kokkutulekule http://www.e-suits.eu/topic/4207-suvine-kokkutulek-2016/

seal õpetajaid küll

 

 Happyjuice.eu mine Maneezi 8 ja minu tead on neil kõik saatmis valikud olemas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwell Crownil on ka RBA põhi olemas - ehk siis saab ka ise coili teha ja vatti vahetada.

See tuleb eraldi juurde osta.

Tänan selle info eest otsustasin Uwell Crowni ja RBA põhja kasuks, vaatasin ka kuidas sinna coil pannakse peale - mulle sobib! Minus on tekkinud mittevajalik-vajadus ka need teised clearod läbi proovida x) ehk siis kuna rahakott lubab teisel korral.

 

Ise coili keeramiseks on nimekirjast puudu traat ja vatt. Alguseks võiks olla näiteks need:

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/vatt-ja-traadid/vaportech-kanthal-a1-traat 26AWG - tavacoilide jaoks

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/vatt-ja-traadid/coil-master-ss-traat 26AWG - TC coilide tegemiseks

http://www.epiip.ee/et/rba-rda/793-orgaaniline-jaapani-muji-vatt.html

Tänud traadi soovituse eest, ma mõtlesin et mis erinevus on nende Coil Masteri traatidega Maitsevaur.ee'st vs siis selle Kanthal A1 0,32mm 26AWG & Stainless Steel SS316L Grade Wire 26AWG Spezz.ee'st? Kas keemiline koostis jne. millest minusugune matsu välja ei jaga x)? Hetkel otustasin odavama kasuks ehk siis see traat mis pakutakse Spezz.ee e-poes.

 

Võtsin ka selle muji vati, ei oska hinnata kas seda kulub palju või vähe - seega võtsin 4 pakki.

 

kui sul on plaanis 4 akut võtta siis enivei d2

Subtank Plus või Uwell Crownil  siis ütleks kellele ema kellele tütar kellele mõlemad arvan et võtes embkumb sa ei kahetse

 coili keeramisega mmmmm kui sa oled õige  eestimees ja paned asja kokku ilma kasutusjuhendita ja üle jääb 10+ asja siis sa saad hakkam ja ärgem unustagem harjutamine teeb harjutajaks meistriks sünnitakse  :idea: kui kuulutad välja et soovid et keegi näitaks kuidas teha arvan et on sinu piirkonnas inimest kes aitab 

või tule 15-17 juuli kokkutulekule http://www.e-suits.eu/topic/4207-suvine-kokkutulek-2016/

seal õpetajaid küll

 

 Happyjuice.eu mine Maneezi 8 ja minu tead on neil kõik saatmis valikud olemas 

Aitäh uurin ka seda kokkutuleku teemat :)!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------

...

Cuboid võiks olla ok valik näiteks. Kolme akuga mode ka olemas aga need kipuvad tiba liiga suured olema algaja jaoks.

Kui akusid üle ühe siis mõistlikum odavamad laadijad unustada kuna need ei balansseeri akusid - laadimine peaks toimuma mod'i enda usb liidese kaudu.

 

Olen küll algaja aga minu jaoks modi suurus oma tähtsust küll aga ei meeldi mulle pulga kujulised modid. Selline ülestunnistus: mulle meeldib kui modil on kõik need huvitavad funktsioonid mida ma isegi ei pruugi kasutada, kuid tean kui tahan midagi huvitavat proovida (kui tuleb mingi hoog peale) - siis ma saan seda teha, awesome! :)

 

Avastasin kogemata ühes e-poes (reklaami slideri peal), veel 1 modi (RX200 TC)! Nüüd teen siis viimased otsused, vaatan veel üle mis clearo oleks hea combo siia peale. Kui tellimused tehtud, siis uuendan enda esimest postitust kogu stuffiga ja lisan hinnad! Ehk on abi sellest listist teistele uustulnukatele kes lambist tahavad kõik asjad valmis panna ja kogu komplekti asju veipimise jaoks osta. Suur tänu kõigile kes jagasid infot ja aitasid mul mõtiskleda!

 

 

 

Kaalun siis lõppude lõpuks nende 2 modi vahel:

 

Joytech Cuboid vs WISMEC Reuleaux RX200 TC Express Kit (3 akuga mod)

 

Kas keegi on proovinud RX200 TC modi? Kas see siis ikkagi on tõsi et veipimis aega on 3 akuga tunduvalt rohkem? No vabandan kui see on ilmselge :D eks see kõlab loogiliselt et oleks - just what I'm after. Kuid olen kuulnud et see X mod ja teine Y mod kulutavad akusi erinevalt, ühega saab kauem, teisega saab vähem aega veipida jne. Selle modiga vist ei pea muretsema sellise asja pärast siiski x)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei. Päris tubli ja süviti uuritud teema paistab :) Ainult ühe asja mainiks RX200 kohta, et kui suuremat ja selgemat ekraani soovid, siis RX200-S on selline. Tal on ka uuendatud 510 keermed (roostevabast terasest), mis peaks paremini vastu pidama, kui esialgsel rx200 mudelil. DNA200 versioonil olid roostevabast keermed juba vanemal ka, aga teisel mitte.

 

Hääd Jaani! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui rahakott lubab on mõte erinevaid seadmeid proovida alati hea. Lisaks nende seadmetega on see asi, et varem või hiljem võib see kas maha kukkuda või ära kaduda seega ettenägelikul kasutajal on varu masin ka olemas. Kui soov erinevaid asju proovida ja ehitamine selge siis mingi dual coil RTA võid ka mingi hetk plaani võtta. Näiteks Griffin.

Traatidel minu teada peale pakenduse vahet ei ole.

SS'ga puhtal kujul mina väga hästi ei hakanud läbi saama. Seadmed TC modes ei käitunud stabiilselt. Minu jaoks parim lahendus oli SS ka Kanthal omavahel trelliga ära twistida. TC töötab ja stabiilselt + maitse on ka mulle sobiv. Ja coil siis spaced.

Vattidel on küll aga vahe sees. FIBER FREAKS on märksa teistsugune.
Soovitan seda proovida mõnele meeldib väga mõnele mitte - mulle ei meeldinud töötlemine, samas esmane maitse oli palju puhtam.

Kui ma omale uut RX'i ostaks siis võtaks ka tõenäliselt MaitsvaAuru soovitatud suurema ekraaniga mudeli.

Kui esimene kord ise hakkad ehitama siis soovitan mõne teadja kõrvale võtta. Saad 15-30 minutiga juhised kuidas lapse vigu vältida. Olenevalt kus asud on kindlasti nii poode kui kasutajaid kes on nõus natuke juhendama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei. Päris tubli ja süviti uuritud teema paistab :) Ainult ühe asja mainiks RX200 kohta, et kui suuremat ja selgemat ekraani soovid, siis RX200-S on selline. Tal on ka uuendatud 510 keermed (roostevabast terasest), mis peaks paremini vastu pidama, kui esialgsel rx200 mudelil. DNA200 versioonil olid roostevabast keermed juba vanemal ka, aga teisel mitte.

 

Hääd Jaani! :)

Tänan väga selle soovituse eest, kohe tekkis küsimus siin koha pealt. Kuna RX200-S modi sees on aku klemmide ümber sellised plastikust "O ringid" mis on korpuse külge ehitatud, sama asi on ka DNA200 versioonil sellest modist (kuid mitte tavalisel RX200'l, seal need nn. plastikust "O ringid" puuduvad), kas need aku slotid töötavad siis nn. "ilma nibuta" akudega, ehk akudega mis ma kavatsen soetada: LG HG2 18650 3000 mAh RX200-S modi sees?

 

PS. Olen huvitatud, kui kõik töötab nende akudega - I'm sold :D. Siis saangi tellida 3'st erinevast veipimis e-poest midagi Eestis (väga tore).

Share this post


Link to post
Share on other sites

RX-200-S versioonil neid rõngaid pole klemmide ümber. Lähevadki jah, ilma nibuta akud. Akude kohalt oleneb, mida teha soovite. Kui väga madalale coilide takistusega ei lähe ja oluline on aku maht, siis sobivad Samsung 30Q akud, mis on 3000mah ja 20A (Reaalselt on HG2 akud ka 20A). Kohekohe jõuan koju ja teen ära asja mille olin ära unustanud - RX200-S + 3 akut combo, mis tuleb odavam, kui eraldi osta. Nagu on meil Cuboidiga.

Anna aega umbes pool tundi, teen ära.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm :) miks küll nii paljud inimesed kirjutavad, et mitte usaldada USB liidese läbi laadimist? Nende artiklite põhjal mis ma lugenud olen / ja ka mõned videod mis seda arutasid, olen jõudnud järeldusele et Nitecore D2 laadija on Must-Have. Ma tahaks tagada enda akudele maksimaalse eluea, loodan et ma teen õieti kui laen akusi modi väliselt?

Kui juba neli akut võtad, siis mina soovitaks pigem I4 või D4 laadijat. Kui paned ainult kaks akut laadima, siis laeb natuke kiirmeini kui D2, aga kui peaks juhtuma et suudad mõlemad komplektid akusi tühjaks tõmmata, siis saad ööseks kõik neli laadima panna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii, tehtud. Jah, laadija tuleb valida protsessoriga "tark laadija", mis tuvastab, mis tüüpi aku on ja kuidas seda laadida. Sobivad nii i4 kui VC4 laadijad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui coili keeramisel abi vaja ja Tallinna kandis asud, siis kirjuta :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Kiidan mehe oskusi (Y)

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa muide kõik seadmed mis hetkel on siin arutluse all olnud on mõeldud otse kopsu tõmbamiseks.
Ehk siis kui soov suhu ja kopsu tõmmata siis peame algusesse tagasi tulema :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa muide kõik seadmed mis hetkel on siin arutluse all olnud on mõeldud otse kopsu tõmbamiseks.

Ehk siis kui soov suhu ja kopsu tõmmata siis peame algusesse tagasi tulema :D.

Mõtlesin samuti selle peale, kas oskate soovitada mõnda mõnusat suust-kopsu clearot mida olete ehk ise kasutanud? Eelistan nii, et 1x Suust kopsu clearo, 1x Otse kopsu pilvede jaoks. Ühesõnaga pilvede jaoks tahaksin RDA siis saab õppida coilimist (mis kõige tähtsam minu jaoks hetkel), hetkel on mul listis selline SteamCrave Aromizer RDA. Rahakott ei luba kõike lõbu ühe korraga kahjuks, aga kindlasti tulen tagasi Uwell Crowni juurde hiljem.

 

Siin koha pealt olen vist kõvasti mööda pannud, jäin liiga palju cloud-chasingu reviewsi vaatama ja unustasin kogu selle suust-kopsu kontsepti ära x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõtlesin samuti selle peale, kas oskate soovitada mõnda mõnusat suust-kopsu clearot mida olete ehk ise kasutanud? Eelistan nii, et 1x Suust kopsu clearo, 1x Otse kopsu pilvede jaoks. Ühesõnaga pilvede jaoks tahaksin RDA siis saab õppida coilimist (mis kõige tähtsam minu jaoks hetkel), hetkel on mul listis selline SteamCrave Aromizer RDA. Rahakott ei luba kõike lõbu ühe korraga kahjuks, aga kindlasti tulen tagasi Uwell Crowni juurde hiljem.

 

Siin koha pealt olen vist kõvasti mööda pannud, jäin liiga palju cloud-chasingu reviewsi vaatama ja unustasin kogu selle suust-kopsu kontsepti ära x)

Aromizer RDA on suht kinnise õhuvooluga #justsoyouknow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suust kopsu parim vist kayfun 5.
Hind on natuke nuga makku aga head odavat konkurenti talle ka vist väga pole.

Kui kurviga alt täitmine ei häiri siis soovitan mõnda vanemat kayfun'i proovida. Kasutatult ei maksa need midagi :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suust kopsu parim vist kayfun 5.

Hind on natuke nuga makku aga head odavat konkurenti talle ka vist väga pole.

 

Kui kurviga alt täitmine ei häiri siis soovitan mõnda vanemat kayfun'i proovida. Kasutatult ei maksa need midagi :D.

Russian 91% kas seda siis tõesti annab võrrelda Kayfuniga :)? Vähemalt selle review põhjal (all) Ilmselt peaks ma selle muretsema "nii sama arvutitaga veipimiseks"

 

https://www.youtube.com/embed/fi84jkfzBqY

 

 

 

 

//Valikuid on nii palju et ei oska vahepeal üldse mõelda ega otsustadagi.

 

Muidugi oleks tore kui sellist "suust kopsu" jaoks mõeldud RBA oleks kergemini täidetav (ehk mitte kruviga). Aga ma usun, et kruvi mind ei häiri ja mõnes mõttes ongi huvitav sellist "teistmoodi ebatavalist" asja proovida x). Kui keegi oskab midagi soovitada siis võtan nõuandeid kuulda veel. Homseks plaanin kogu stuffi ära tellida ja ehk siis paari päeva möödudes saan juba korralikult veipima hakata.

 

 

Väga suur tänu kõigile kasuliku info eest, see mõjutas minu otsuseid palju :). Head Jaani kõigile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

rda puhul soovitaksin sellist millega saaks teha ka singelcoili ehk algus oleks lihtsam, kohe kahega paugutada mmmm võib tiba keeruliseks minna alguses vähemalt .

 

ah ja kui tahad ise kerama hakkata siis läheb sul vaja veel puure 2mm 3mm või lihtsam varjant väike kruvikate komp midagi sellist 

https://osta-ee.postimees.ee/vaikesed-kruvikeerajad-20237211.html

 

kääre

soovitavalt head

 

pinsetid 

ei pea olema keraamilised aga nendega oleks lihtsam 

http://www.epiip.ee/et/rba-rda-lisad/881-ceramic-tweezer.html

 

ja tangid traadi lõikamiseks 

http://tehnoturg.ee/ht-109-loiketangid-125mm.html

 

 

või võtad mingi komp. 

 

http://www.epiip.ee/et/rba-rda-lisad/2017-coil-master-diy-kit-v2.html

 

 

tegelt saad enamvähem kõik asjad ka mingit ehituspoest vähemalt mina olen saanud välja arvatud pintsetid 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kayfun 5 on suust kopsu siis, kui vastava adapteri juurde soetad. Ideaalne maitsepahvakas tuleb Kayfun Mini v3-st.

Parim suhu-kopsu aurustaja, mida 5 aastase kogemuse jooksul proovinud olen.

http://www.maitsevaur.ee/aurustajad-akud/aurustajad/svoemesto-kayfun-mini-v3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...