Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

Anna oma vastuhääl Euroopa Liidu veipimise maksule!

Recommended Posts

Euroopa Komisjon kuulutas kuni 3. septembrini välja avaliku konsultatsiooni tubakatoodete ja veipimistoodete maksustamise osas (1). Tarbijate organisatsioonid ja tubakakahjude vähendamise organisatsioonid kutsuvad üles reageerima.

Veipimine on aidanud rohkem kui 7,5 miljonil eurooplasel loobuda suitsetamisest ning lisaks 9 miljonil eurooplasel vähendada sigarettide suitsetamist (2). Pahede maksustamine (aktsiiside näol) ei ole põhjendatud nende toodete puhul, mis ei ole tubakatooted ning mis on tervisele oluliselt vähem kahjulikumad kui põletatav tubakas.

Euroopa Liidu ühtlustamise plaanid peaksid hoopis keelama aktsiisi kehtestamist veipimisele. Veipimiseks mõeldud tooted ei sisalda tubakat ning nendes ei põletata tubakat. Seetõttu ei teki veipimisel suitsu ning need tooted ei sisalda vingugaasi ega tõrva. Veipimine on vähemalt 95 protsenti vähem kahjulikum kui sigarettide suitsetamine (3). Veipimiseks mõeldud tooted ei ole tubakatooted ning nende kasutajad ei pea kannatama karistava ja põhjendamatu maksu pärast.

Veipimise maksustamisega kaitstakse lõpuks suitsetamist nagu on näha riikides, kus veipimisele on kehtestatud maks: Itaalia, Portugal, Kreeka, Eesti ja Ungari. Tulemus on, et nendes riikides on karistava maksu tõttu läbi kukkumas Euroopa Tubakadirektiivi meetmed, mille eesmärgiks oli kaitsta inimeste tervist (4).

2016. aastal toimus sarnasel teemal Euroopa Komisjoni konsultatsioon, kus 89,88 protsenti vastanutest olid vastu veipimise maksustamisele. See peaks olema piisav!

Kutsume üles inimesi, kes on mures rahva tervise ja vähemkahjulikumate toodete kättesaadavuse pärast ning kes tahavad õigust kaitsta iseenda tervist, vastama Euroopa Komisjoni avalikule küsitlusele tubakatoodete ja veipimise maksustamise osas.

Anna oma allkiri käesolevale petitsioonile ning vasta Euroopa Liidu küsitlusele, mis on kättesaadav erinevates keeltes, et kaitsta inimeste õigust juurdepääsuks maksuvabale veipimisele üle Euroopa.

https://www.change.org/p/european-commission-act-now-to-stop-the-eu-vape-tax

associazioni_unione_europea.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

EL küsitluse link on siin:

https://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-excise-duties-applied-manufactured-tobacco-and-possible-taxation-novel-products_et

See on väga jaburalt tehtud aga no mis teha.
Ma ei saa aru, kes see tarkpea seal EL's arvas, et inimeste käest peaks küsima, kui ohutu on veipimine - see on teadlaste ja faktide teema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 tundi tagasi, old kirjutas:

Teine päev.

Mul on FB's iga teine postitus see allkirja teema.

Probleem on selles, et tarbijad hakkavad üle maailma väsima... kogu aeg on vaja midagi teha aga tulemus on ikka suht saast.

Täpselt, poliitikuid ei hirmuta petitsioonidega ja veipiatel ka pole usku sellesse. Ainuke lootus midagi muuta on valimistel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsitluses on tegelikult täiesti normaalsed variandid välja pakutud. Võib loota, et kui kehtestataks üle EL ühesugused reeglid pakkumaks võrdset konkurentsi jne, lõpeks ka sotside terror, sest hullemaks nagunii enam minna ei saa. Kõige tähtsam on e-sigaretile tubakast erinevad reeglid saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...