Ajutiselt peab iga sisseloginud kasutaja valima oma foorumi keeleseaded käsitsi. Seda saab teha kas päises või jaluses oleva nupu kaudu. Link juhendile.
 

Jump to content
E-sigareti foorum

Arthem

Tavakasutaja
 • Postitusi

  45
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  0%
 1. Kas Capella maitsed ei kuulu mitte toidulisandite gruppi? Sel juhul pole isegi kõige mölakamal ametnikul mingit alust nende pealt aktsiisi nõuda. Minu arust on tegelikult maitsestajatega asi lihtne, seaduse järgi maksustatakse veibipoes müüdavad veipimiseks mõeldud ained. Capella pudelitel on kirjas multipurpose ja põhieesmärk on toiduainete maitsetamine, mitte ühtegi viidet veipimisele. Vanasti, kümneid ja kümneid aastaid tagasi kui veel keegi ei teadnud e-suitsundusest midagi nimetati neid toiduessentsideks ja muide, nende baasained olid samad mis nüüd, glütseriin või propüleenglükool! Pipar on samuti maitseaine ja ma võin seda veipimisel kasutada kui tahan! Mitte ükski ametnik ei saa sellelt aktsiisi nõuda, kui teda müüakse maitseinete poes!
 2. Jeesus188, nii hull see asi vast ei ole, näiteks Nicorex müüb oma mahlasid juba pikki aastaid hinnaga 8 - 9 euri 10ml luti eest... ja neil on hinnad praktiliselt samad ka täna peale aktsiisi. Ka minu esimesed e-sig katsed olid Nicorexi mahladega, umbes 8 euri pudel ja see oli peaaegu 5 aastat tagasi... Osteti siis ja ostetakse nüüd, kui ei ostetaks, poleks seda ettevõtet juba ammu olemas.
 3. Ilmselt jääb nii, sest sulle öeldakse pudeli sildil ja maiseainete poe tutvustuses otse, "toidumaitsestajad" ja toidumaitsestajaid ei ole (veel) aktsiisiga maksustatud. Kui nüüd hakatakse präänikumaitseid maksustama, vot siis pole enam õigusriik! Kuigi üheski õigusriigis ei tehta selliseid auklikke ja tarbijaid mittearvestavaid seadusi, nii et kustuta oma illusioonilamp, Eesti on täna seaduseloome poolest sama palju õigusriik kui Põhja-Korea.
 4. Baasvedelikud

  Nii ma teengi, kas just Austraaliast, aga jah... kohalikud kaupmehed kardavad ju nahahoolduse ja jääsulatamise "aineid" müüa, nii peabki tarbija ise hakkama asju ajama. Milleks üldse siis kohalikud kaupmehed? Käibemaksu ja aktsiisimaksu kogumiseks? Edasi hakkame ehk kõike Austraaliast tellima kui kaupmees seadusi ei taha endale selgeks teha ja leiab, et asi on "hall"?
 5. Baasvedelikud

  Jah, kõik on pahad ja ei too sulle fakte hõbekandikul kätte... Ma ju kirjutasin sulle, et kui midagi saan, saadan sulle, mida veel? Tahad, et hakkan raudus kätega salakaubavedajaid sulle ukse alla tooma? Kaupmeeste tööd me juba teeme, otsides kaupa, mida nemad müüa ei taha või kardavad, nüüd siis peame ka politsei ja piirivalveameti tööd tegema, et sinul tõendid taskus oleks? Muide, see pole tont nagu sina nimetad, vaid konkreetne näide sinu enda sõnadest, et loodus tühja kohta ei salli. Kui e-sigareti poed ei paku ja tarbija huvisid kaitsvad isikud nimetavad lapselegi selget salakaubaveo kasvu "tondiks"... kas on siis üldse mõtet midagi enam arutada? Siin kipub olema mitte e-sigaretinduse päästmine Eestis, vaid mingi klubisisene ringkaitse, mis veidigi teistmoodi mõtlejaid mugavustsooni säilimise nimel ja üleoleva paukumise saatel risti lööb.
 6. Baasvedelikud

  Miks ma kartma peaksin? Tänase seisuga muud ju üle ei jäägi kui mujalt tellida, sest kohalik kaupmees minu raha ei taha, vaid mõtleb mitteeksisteerivale seadusele viidates absurdseid vabandusi välja... Teiseks, piiri tagant tellimine on seadusega konkreetselt keelatud, mitte selline häma, et ühe nimega pood peab võtma baasilt või maitsestajalt aktsiisi, teise nimega pood mitte.
 7. Baasvedelikud

  Mul pole ligipääsu, ma ei äritse selle solgiga... Olen näinud venemaalt tulnud vedelikke ja maitsetajaid oma silmaga ja tean, et neid müüakse ja ostetakse, eriti Ida-Virumaal. Kui sattub ette, siis saadan sulle kindlasti fotosid, tooteid ma ise muidugi ostma ei hakka.
 8. Baasvedelikud

  Levia.ee, kõik on arusaadav ja mööndustega õige, kuid jälle see: "Aktsiis kehtib toodetele juhul kui neid müüakse e-sigaretipoes, kui samat kraami müüks aroomipood, siis aktsiisi neil ei oleks." Milliste seaduste alusel saab aktsiisi maksmise puhul määravaks poe nimi või suunitlus? Kuidas saab sellist asja üldse tõsiselt võtta? Iga kaupmees ju peaks teadma, et aktsiisimaks kehtestatakse igale tootele või tootegrupile eraldi ja see hakkab kehtima kogu riigi territooriumil, kust otsast on seaduslik see, et ühel pool tänavat on glütseriin või aroom aktsiisvaba ja teisel pool tänavat aktsiisiga maksustatud???? Mis kuradi jama kaupmehed ajavad? Millises kohtus selline asi läbi läheks? Minu jaoks on see, et kaupmehed seda fraasi "ühes poes on aktsiis ette nähtud, teises pole" järjepidevalt ketravad, punane latern ja tõsine hoiatus, et asi on juurteni mäda... ja et sellega pole tegelenud mitte keegi, ei siin ega sealpool toompea väravaid. Kuid hoolimata kõigest serveeritakse seda umbluud seaduse pähe ja kes serveerib? Kaupmehed ise!
 9. Baasvedelikud

  Järsult kallineva valmisvedeliku taustal hakatakse kindlasti odavamaid alternatiive otsima ja ise kokkusegamine on tunduvalt odavam... eriti kui kogu see äri põranda alla läheb ja ta läheb kindlasti, siin pole mingit "vist" ega "ehk". Nii et kui kohalik, tarbijast hooliv kaupmees ei riski, hakab levima jumal teab kust pärit VG ja PG, kahtlase koostisega maitsetest ma ei hakka rääkimagi, venemaa on seda solki täis ja see solk on juba siin Eestis.
 10. Üks artikkel

 11. Lugemist - Ärileht 13.01.2015

  Kuulge, hakkame ennast VÄHEMUSEKS kutsuma, ja siis nõudma privileege... Sellisel juhul on riik krapsti platsis soove täitma... nii vähemalt tundub...
 12. Paari kuu pärast saab aasta, kui tegin viimase analoogi ja läksin üle e-suitsule. 30 aastat suitsetajastaaži ja paugupealt sain lahti, ilma igasuguse vaevata! Kui keegi nõustajaonu või plaastritädi väidab, et e-sigarett ei aita suitsetamisest loobuda, torgake neile oma vedelema jäänud esimene EGO pulk silma, sest nad valetavad!
 13. Ärilehes Skysmoke kinni plekitud lugu

  Ma nüüd mõtlen, kumb valetab rohkem, skysmoke või kreml... Mõlemad valetavad suurelt ja süüdimatult. Igatahes, mõnel olevat jalad e-suitsust kärna läinud, ei tea... Minul lähevad sellistest valedest vist varsti kõrvad kärna. Allergia?
 14. Liqua Turkish tobaccol on jah mingi imelik kõrvalmekk ja kõrvalmaitse, mis mind tugevalt häirib. Kunagi ammu, kui minu vavavanaema oma rohtusid sööma ja jooma hakkas, siis oli toas alati samasugune lõhn... Mina igatahes olen loobunud "õige pläruga" sarnaneva vedeliku otsimisest, mida edasi, seda hullemaks on läinud. Tõmban parem Liqua mustikat, see on tõesti hea minu jaoks. Kui mõistust peas poleks, ostaks seda kolme liitrise purgitäie...
 15. Vivi STV 3,5

  Lõpuks leidsin endale Vivi Nova STV näol sobiva clearo! Seni krõbistasin Kanger MT3S-e ja ega needki pole halvad, ainukesed vead: täita on tüütu ja õhk käib liiga kergelt läbi. STV on parem. Ei vilise, mugav täita ja hea soe aur. Mul on välja kujunenud selline kiiks, et clearol peab olema ümber kaitsekate ja ilmtingimata musta värvi. Ja veel üks kiiks, ilmtingimata pean coilid ise valmis keerama, isegi uued headid lammutan laiali ja keeran uue spiraali sisse... nii kangeril, kui STV-l on seda lihtne teha. Dual coilidega iClearid jäävad niisiis valikust välja kahjuks. Mul oli korra ka mingi CE5 heade kasutav Vivi Nova kloon, mis keermete vahelt lekkis ja peale nädalast kasutamist läks alumine keere puruks... siis mõtlesin et aitab Vividest. Hea, et otsustasin korra veel proovida, seekord originaaltootega. Nüüd olen Oma STV-ga täiesti rahul ja MT3S-id on nende vedelike jaoks, mida tossutan harva. Jääb veel üle oma lemmikmaitse leida ja siis võib päris rahule jääda.
×