Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Romka

Septembri offtopic

Recommended Posts

Go!

 

Küsimus laiemale ringile, plaan tellida edasimüügi eesmärgil suurem kogus kaupa Hiinast (Mitte e-sigarette, täiesti teisest valdkonnast), tüki hinnaks jääb asjal ~55usd, ehk kogumaksumus siis kuskil 550$. Mis see Tolli % siis on, mis nad võtavad selle pealt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go!

 

Küsimus laiemale ringile, plaan tellida edasimüügi eesmärgil suurem kogus kaupa Hiinast (Mitte e-sigarette, täiesti teisest valdkonnast), tüki hinnaks jääb asjal ~55usd, ehk kogumaksumus siis kuskil 550$. Mis see Tolli % siis on, mis nad võtavad selle pealt?

Tollimaks sõltub kaubast.

Käibemaksu maksad 20% kauba + transpordi hinnalt.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus laiemale ringile, plaan tellida edasimüügi eesmärgil suurem kogus kaupa Hiinast (Mitte e-sigarette, täiesti teisest valdkonnast), tüki hinnaks jääb asjal ~55usd, ehk kogumaksumus siis kuskil 550$. Mis see Tolli % siis on, mis nad võtavad selle pealt?

Ligikaudsed maksud:

1. Tollimaakleri teenustasu - tavaliselt vahemikus 5-10€ kui on tegemist väiksemate kaubakogustega (550$ on veel väike kogus)

2. Kaubadeklaratsiooni paberite vormistamine - olenevalt Eestimaisest edastajast 8-16€

3. Käibemaks nii tollimaakleri teenustasult kui paberite pealt (lisaks siis P1 ja P2 väljatoodule)

4. Tollimaks sinu tellitud kaubalt, enamasti ca 3...8% kauba, transpordi ja makseülekannete teenustasudelt, ühesõnaga kõige pealt mis kajastub sinu ostuarvel ja transpordiarvel.

5. Ja viimasena käibemaks 20% ostetud kaubalt ja teenustelt.

 

Kokkuvõttes tuleks sellise summa korral arvestada ligikaudse koefitsendiga 1,25...1,6 ehk 687,5...880$ (536,25...686,40€)

 

Näide:

LED valgustite ost väljaspoolt EU-d 1296USD, sisaldab transporti (DHL).

Maaklerile 6,39€

Paberimajandus 12,78€

Käive esimese kahe pealt 3,83€

Tollimaks 54,43€

Käibemaks 206,57€

KOKKU MAKSUDEKS: 284.00€

 

 

Parimat,

Lauri_L

Taskulambid.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus laiemale ringile, plaan tellida edasimüügi eesmärgil suurem kogus kaupa Hiinast (Mitte e-sigarette, täiesti teisest valdkonnast), tüki hinnaks jääb asjal ~55usd, ehk kogumaksumus siis kuskil 550$. Mis see Tolli % siis on, mis nad võtavad selle pealt?

Ligikaudsed maksud:

1. Tollimaakleri teenustasu - tavaliselt vahemikus 5-10€ kui on tegemist väiksemate kaubakogustega (550$ on veel väike kogus)

2. Kaubadeklaratsiooni paberite vormistamine - olenevalt Eestimaisest edastajast 8-16€

3. Käibemaks nii tollimaakleri teenustasult kui paberite pealt (lisaks siis P1 ja P2 väljatoodule)

4. Tollimaks sinu tellitud kaubalt, enamasti ca 3...8% kauba, transpordi ja makseülekannete teenustasudelt, ühesõnaga kõige pealt mis kajastub sinu ostuarvel ja transpordiarvel.

5. Ja viimasena käibemaks 20% ostetud kaubalt ja teenustelt.

 

Kokkuvõttes tuleks sellise summa korral arvestada ligikaudse koefitsendiga 1,25...1,6 ehk 687,5...880$ (536,25...686,40€)

 

Näide:

LED valgustite ost väljaspoolt EU-d 1296USD, sisaldab transporti (DHL).

Maaklerile 6,39€

Paberimajandus 12,78€

Käive esimese kahe pealt 3,83€

Tollimaks 54,43€

Käibemaks 206,57€

KOKKU MAKSUDEKS: 284.00€

 

 

Parimat,

Lauri_L

Taskulambid.eu

Tänud detailse vastuse eest. Kas sellega kõik tegeleb toll ise kui kaup nendeni jõuab või pean ma ise ka mingeid pabereid ette valmistama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toll ainult kontrollib. Vormistamise jaoks ongi maakler.

 

Sent from my CAT B15 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja maakleri saad ise "palgata" või siis kasutada trasnportija poolset teenust. Viimane variant enamasti kiirem ning väikeste kaubakoguste korral soodsam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oma augusti kuu kogemus: sai kasutatud DHL-i maaklerit

Kogu kaup koos transaga (DHL) - 477,75 USD

Kogu tolli jama koos k/m - 115,74 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okei, veel üks küsimus tolli kohta, et kui müüja saadab esimesed 10tk niiöelda tootenäidistena, mitte edasimüümiseks, märgib selle paberitele ka, kas siis on tollimaksud väiksemad? Või lajatavad ikka samamoodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvestangi, eks homme helistan tolli ja uurin täpsemalt seda asja ka.

 

Hetkel päris hea äri idee, Hollandis reisides avastasin väga huvitava meditsiini/comfort seadme mida Eestis veel kuskil ei müüda ja usun, et sellel oleks väga head müüki siin ka. Tuleb kiirelt ära teostada aga raske alguses kui pole sellise asjaga kuidagi kursis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvestangi, eks homme helistan tolli ja uurin täpsemalt seda asja ka.

 

Hetkel päris hea äri idee, Hollandis reisides avastasin väga huvitava meditsiini/comfort seadme mida Eestis veel kuskil ei müüda ja usun, et sellel oleks väga head müüki siin ka. Tuleb kiirelt ära teostada aga raske alguses kui pole sellise asjaga kuidagi kursis.

(Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvestangi, eks homme helistan tolli ja uurin täpsemalt seda asja ka. Hetkel päris hea äri idee, Hollandis reisides avastasin väga huvitava meditsiini/comfort seadme mida Eestis veel kuskil ei müüda ja usun, et sellel oleks väga head müüki siin ka. Tuleb kiirelt ära teostada aga raske alguses kui pole sellise asjaga kuidagi kursis.

Kui tegemist vähegi meditsiinilisse valdkonda kuuluva seadmega/vahendiga, siis alusta oma asjaajamisi Tervisekaitseametist ja Tarbijakaitseametist. Sellised teemad on väga range järelevalve all ning see mis on lubatud mujal EU-s ei pruugi olla lubatud Eestis (olenemata erinevate sertifikaatide jne olemasolust), lisaks võib juhtuda, et vajalikud on erinevad spetsiaalsed müügiload jms. Näiteks tean väga head kurguvalurohtu, mida müüakse Saksamaal, kuid Eestisse tuua ei tohi (N).

 

Tervisi,

Lauri_L

Taskulambid.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain täna siis meilile sellise hea pakkumise, aga kuna omal rahaga väga kitsas pole siis jagan seda teistega kel äkki näpud põhjas.

 

Tere Sõber,

 

Kuigi teil võib olla pingeline minu e-mail, kui me pole varem kohtunud. Minu nimi on hr Chris Salmon, olen töö Bank of England. On see summa GBP £ 10.600.000,00 (kümme miljonit kuussada tuhat Great Briti nael) minu pank ei olnud abisaaja kinnitas oma puudutavad need fondid, mis tähendab, ei ole üksikisiku kunagi tulema esipoolele sunnitud esitama nõudeid.

 

Minu eesmärk Teiega on meie koos töötada, et paigutada raha välja mu pank oma pangakonto või muu tühi arvesse oma valik. Niipea, kui raha kantakse sinu valitud pangakontole, me siis jagada 60% suhe on minu jaoks, 40% sulle. Kui huvitatud ja varustatud seda teha äri koos minuga, siis tagasi, kasutades allpool e-mail, et saada lisateavet.

 

Märkus: Ma ei ole väga hea eesti keele. Kui te võite rääkida, kirjutada ja mõista inglise keelt, siis palun andke mulle teada, kuidas see on parem meie side.

 

Ootan sinult.

 

Parimate soovidega,

Mr Chris Salmon

Tegevdirektor

Pangandus ja Chief Kassa

Bank of England.

Tel: + (44) 701 004 6359

E-mail: [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et nad ka ei väsi, järjekordne "Nigeeria" kiri... Varajasematest võis lugeda vähemalt mõnda südaantlõhestavat ulmelugu kukutatud diktaatori varandusest, mis vaja riigist välja toimetada vms, nüüd kutsutakse otsesõnu pangast raha välja kantima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...