Jump to content
E-sigareti foorum
4ular

E-Vedeliku hoiustamine ja lühendid.

Recommended Posts

Koondan 2 küsimust ühte posti.

Olen nüüd 2 päeva sirvinud foorumit ja erinevaid teemasid lugedes jäi mul silma , et osad hoiavad oma vedelikke külmkapis, osad lihtsalt kapis.

Mõnel tõmbab vedelik pruuniks või läheb häguseks osadel ei juhtu nagu midagi.

Tehke mulle kui algajale selgeks , kuidas peaksin oma valmis segatud vedelikku hoiustama , et sellega midagi ei juhtuks.

Kas baas vedelikku ja maitse konsentraati tuleks hoida erinevalt jne.

 

Ja ehk keegi hea inimene kirjutaks edasijõudnute lühendid!

 

Näide:

Baas =

Maitsestaja =

Ja nii edasi!

 

Parimat 4ular!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõnel tõmbab vedelik pruuniks või läheb häguseks osadel ei juhtu nagu midagi.

Nikotiin vedelikus reageerib soojusele ja valgusele. Selleks ongi hea hoida neid külmkappis . Sellistel temperatuuridel peaks ka säilivus aeg pikkem olema. Isiklikult hoian baase ja valmis vedelike külmkappis eraldi papp karbis.

Näide:

Baas =

Maitsestaja =

Ja nii edasi!

http://foorum.e-suits.eu/slang-ja-luhendid-t199.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baasvedelikke hoian samuti eraldi pappkarbis külmkapis, aga valmissegatud vedelikud (4 erinevat põhimaitset, mida tarvitan) segan 30 ml pudelites ca 6 nädala varu ja hoian riiulis, kus valgust ja soojust ning kallan vastavalt kulumisele ümber 10 ml pudelitesse. Kui 30 ml. tühjaks saab, segan uue satsi. Algselt hoidsin ka kõike külmkapis, kuid praktika näitas, et mõnenädalane taoline laagerdumine soojas ja valguse käes muudab maitse paremaks ja küpsemaks, vedelik muutub taoliselt seistes ka tumedamaks. Nii et valmissegatud vedelik, mida parajasti tossan, on eelnevalt ca kuu aega laagerdunud.

Ega siin reegleid pole, rohkem maitseasi. Aga baase tasub kindlasti külmkapis hoida, eriti, kui on vähe suuremad varud, säilib kauem. Kindlasti tublisti kauem, kui pakendile märgitud kuupäev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida ei kulu hoian külmikus. Sammuti baasid. Need mis igapäevaselt kasutuses viskan saabumisel/valmimisel minigripiga kraanikuuma vette 3-4 tunniks (vett peab muidugi vahetama) ja siis sahtlisse edasi laagerduma. Kuum vesi pole vajalik aga kiirendab protsessi märgatavalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõned baasid mis varuks on ostetud on mul sügavkülmas. Mitte et neid ilmtingimata just sügavkülmas peaks hoidma, aga kuna sügavkülmas on enamasti rohkem ruumi ja külm vedelikele liiga ei tee, siis panen sinna. Eriti VG puhul peab muidugi sellega arvestama, et kui on plaanis seda kasutada peab varem välja võtma, kuna sügavkülmast võetud VG on selline sült, et seda on pehmelt öeldes keerukas kallata rääkimata süstlaga mõõtmisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sakslased on turule paisanud väga hea hinnaga spetsiaalse säilitusbaasi "Bunkerbase" kus klaaspudelis on õhu asemel lämmastik   :idea:

 

10 x 100ml - 48mg/ml PG Basis
 
Bunkerbase / Storage Base in small packages filled under nitrogen and in glass.
 
This base is optimal for storage, in small 100ml glassbottles and filled with nitrogen instead of oxygen. This prevents the nicotine from oxidation for a long time and
also the diffusion will be lesser then normal.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Välismaalt tellides tasub alati transpordi hinda ka vaadata, mõnes Euroopa poes on see päris soolane ;)

Aga mis seda lämmastikuga täitmist puudutab, siis ise arvan et see on pigem promo teema. Reaalsuses ei juhtu "tavalise" baasiga ka midagi niikaua kui see on kinnises pudelis eeldusel muidugi et pudel hermeetiliselt suletud on. Palju olulisem on see, kuidas seda peale avamist hoiustada. 10 aasta varu 5L kanistris läheb kindlasti hapuks kui sealt pidevalt mõne(kümne) milliliitri kaupa võtmas käia, vot sellisel juhul peaks baasi kohe peale avamist pisematesse pudelitesse villima mitte pidevalt kanistrist tilgutamas käima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sahtlikoristuse käigus tuli välja üks avamata 30 ml Peleoni päritolu pudel VG 50 mg vedelikuga. Kiri ütleb, et toodetud detsembris 2012, säilivusaeg detsember 2013. Soetatud kuskil 2013 aasta sügisel. Seisnud pimedas sahtlis toatemperatuuri. Omal ajal sai seda võetud 0mg valmisvedelike kangestamiseks. Vedelik ise kergelt kollaka värvusega (selline keskmine k**i ), aga kui õieti mäletan, siis oli ta kollaka varjundiga juba algselt.  Esimese hooga läks äravisatavate asjade hulka, aga siis jäin mõtlema, et vaja ikka katsetada. Mõeldud-tehtud, segasin portsu baasi kokku, maitseid lisaks, tavapärane steep ja tuld. Ei ole midagi paha öelda, minu maitsemeeled küll vahet ei tee. Läheb teine pool ka käiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas 100mg/ml nikotiini VG baasis võib ka südamerahuga sügavkülma visata ja midagi ei juhtu? Sama küsimus ka 48mg/ml PG baasis lahustatud nikotiini kohta.

 

Palun selgita, miks peab üldse sügavkülma panema?

Kui lastelaste jaoks hoiustad, siis peaks pigem juba vedela lämmastiku konteineris säilitama     :rolleyes:

 

Isiklikult arvan, et mida vähem pudelitele ekstreemseid soojuskõikumisi tekitad, seda stabiilsem on nende sisu ning 2-3 (ja rohkemgi) aastat säillivad need vedelikud ilusasti ka toatemperatuuril pimedas karbis.

Kui aga pudelid ei ole hermeetiliselt suletud juba tootja poolt, siis üle realiseerimissaja lõpu ei säili need enivei ja hakkavad juba palju varem värvi ning maitset muutma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

- What’s the safest storage method for e-liquid (and is it okay to freeze it?)

 
 First of all keep it away from light an air as much as possible, because it causes nicotine to oxidise, changing its colour, but not changing its properties. Keeping it in the fridge or freezing it is fine.
 
Nicotine is quite stable even when frozen (this is how it is done in clinical studies when someone wants to assay nicotine in the blood of subjects for example).

 

An Interview with Nicotine Expert Dr Jacques Le Houezec On Eliquid: Storage, Safety and More

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miks te neid kokkuostetud baase ei tarvita ja 5 aastat säilitada kavatsete?   :roll: 

 

Edit:

 

Oh krt   :-o 
Just kalkuleerisin, et mul 100 ml / 100 mg nikotiini baasi jätkub 10 liitri sobiliku kangusega baasi valmistamiseks, mida ma tõenäoliselt tarvitan 2+ aasta jooksul ja pean samuti mõtlema hakkama, et ehk tõesti pean selle sügavkülma pistma   :shock:

... või kellelegi sellest poole veel ära jagama, sest pigem kasutan nikot vaid "harjumusest", kui vajadusest ja paljud mahlad, mida oma kokteilidesse segan on juba nulli'sed ning kuna nikotiinivajadust tegelikult enam ei tunneta, siis tõenäoliselt tulevik on nikotiinivaba elu ja kauaks ma veel üleüldse enam auratagi viitsin, ei ole veel otseselt plaanidesse seatud. 

Null baasi küll sellevõrra kokku ostma ei kavatse hakata, et mingitest müstilistest aktsiisidest pääseda, mis mind tegelikult otseselt nagu ei puudutagi   (psühho)   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellepärast 100mg baas ongi suht kasutu kraam, sest poolik pudel läheb pika kasutusaja tõttu hukka ja veel on ta väga ohtlik ning vajab segamisel erivahendeid. 

 

Sai hurraaga sommidelt ilma pikalt kalkuleerimata hea hinna tõttu pudel PG-d prooviks võetud.

Kuna segan tavaliselt liiter korraga, millesse vaid 10 ml läheb, siis otsest "ohtlikkust" ei tunneta, kuid ega ma nuta kah ja majanduslik kadu ei ole suur, kui pool kraanist alla läheb ja vabatahtlikult nulli peal tulevikus jätkan.

Isegi parem, kui peale paari korda doseerimist kiirelt pruuniks muutub ja rohkem isu ei tekita    :idea:   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga ostke väikeseid klaasist apteegipudeleid, need pole kallid ja valage sinna ümber.  Enamvähem korgini täis, et õhku minimaalselt sisse jääks.

Niietnii pole plasttaara pikemaks säilitamiseks sobiv.

Siis kõike korraga lahti ei pea tegema.

 

Klaastaaras sügavkülma?

Vot seda nüüd ei teagi, kas VG või PG külmkambris kahaneb või paisub    :roll:

 

Kellel on kogemusi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...