Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Leino

E-vedelikud mürgitavad Rootsis lapsi

Recommended Posts

http://www.tarbija24.ee/2647200/e-sigar ... tsis-lapsi

 

Vedel ja aurustuv nikotiin on Rootsis muutunud kodukeemiaks, mille tagajärjel suureneb e-sigarettidest saadud mürgistuse arv ka laste seas.

 

Tänavu teatati Rootsis 29 nikotiinimürgituse juhtumist, mis olid juhtunud e-sigarettide käsitlemisel, kirjutab The Local. Tunamullu oli seesuguseid juhtumeid vaid kolm. Kolmandik juhtumeid olid sel aastal seotud lastega.

 

«Oleme äärmiselt mures selle toote tõttu, mis levib kulutulena,» ütles tubakavastase ühenduse pressiesindaja Barbro Holm Ivarsson uudisteagentuurile TT. «Kui sellised kanged vedelikud on müügis, siis on väga suur probleem, et need ei ole veel kuidagi reguleeritud,» lisas ta.

E-sigaretid on tehtud tavasigarettide analoogtootena ning sisaldavad üldiselt nikotiini – seda siiski mitte alati. Vedela nikotiini müümine on Rootsis küll keelatud, kuid täitevedelikke saab jätkuvalt online´ist tellida, kuna nõudlus selle järele aina kasvab.

 

Kuna täitevedelik e-sigaretis aurustatakse, on see väga kõrge nikotiini kontsentratsiooniga ja muutub üsna väikese koguse juures surmavaks. «Kümnemilliliitrise täitevedeliku nikotiini kontsentratsioon on nii suur, et see võib tappa väikelapse,» lausus Ivarsson.

 

Maikuus suri Iisraelis kaheaastane tüdruk pärast täitevedeliku joomist ning nikotiinimürgitused on e-sigarettide kasutamise tagajärjel muutunud üha tavalisemaks kogu maailmas.

 

«Ma ei usu, et meil Rootsis oleks olnud juhtumeid, kus laps oleks e-sigaretti sisse hinganud. Tavaliselt lapsed leiavad pudeli ja joovad vedelikku. Sisuliselt on see sama, kui ta suitsetaks tavalist sigaretti. Nende organism pole nikotiiniga harjunud ega tule sellega toime,» lausus apteeker Eva Olssen The Localile. Apteekrid on Rootsis näinud mitmeid juhtumeid lastega, kus nad oksendavad, on šokis, neil tekivad krambid ja südamepekslemine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama võib igatsugu kodukeemia kohta pajatada. Pigem keelata sellistel debiilikutest vanematel, vanemaks olemast, kes lasevad e-vedelikul sattuda lapse kätte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

joodame lastele torusiili ja saame jooksvad pommid talibanile ,lahe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu eks paljud asjad võivad mürgitada, kuid nu liqua pudelid nt. näevad välja nagu minidringid ju :roll: Torusiil ikka sama palju last maitsma ei kutsu, kui ilus Cola või Strawberry jne. Kõik on omanikus kinni, tuleb turvalises kohas hoida. Lukutaga kasvôi, kui teada, et lapsele meeldib tuhnida.

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu eks paljud asjad võivad mürgitada, kuid nu liqua pudelid nt. näevad välja nagu minidringid ju :roll: Torusiil ikka sama palju last maitsma ei kutsu, kui ilus Cola või Strawberry jne. Kõik on omanikus kinni, tuleb turvalises kohas hoida. Lukutaga kasvôi, kui teada, et lapsele meeldib tuhnida.

via Tapatalk 2

no kui lapsel aju on, siis ta ei puutu pudelit ja teab et see on issi oma

õnneks mu laps teab, kuigi 4 aastane

Share this post


Link to post
Share on other sites

täpselt. see on nende vanemate viga, et

1. laps sõna ei kuula

2. asjad ripakile jätavad

3. lapsele ei seleta, millega on tegu

 

Mul põnn teab, et kui ta seda joob, võib ta ära surra. Käib suure kaarega vedelikukapist mööda

Share this post


Link to post
Share on other sites

mul endal igaks juhuks luku taga,vahel tuleb keegi külla kui ise kodus pole jõmm kaasas kurat teab mis võib juhtuda endal süda rahulikum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

täpselt. see on nende vanemate viga, et

 

2. asjad ripakile jätavad

 

 

Mul põnn teab, et kui ta seda joob, võib ta ära surra. Käib suure kaarega vedelikukapist mööda

hakkasin e-suitsetama, siis ytlesin kohe, et neid pudeleid ei puutu. ja ses suhtes siiani kokkulepe kehtib. ,mul nad arvutilaua peal vedelesid (kinnised), ytles siis issile, et võta need pudelid ära, ma ei saa mašat rahulikult vaadata :lol:

 

-- 01 Jaan 2014 15:24 --

 

mul endal igaks juhuks luku taga,vahel tuleb keegi külla kui ise kodus pole jõmm kaasas kurat teab mis võib juhtuda endal süda rahulikum.

nats liiga extreemne, aga kui viitsid jamada, siis miks mitte (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mina hoian oma hunnikut sahtlis mille põhjale kritseldasin markeriga suure pealuu pildi ja hoiatuse, et tegu on mürgiga :D Majas pole alaliselt küll ühtegi last aga kurat teab, äkki mõni sugulase või sõbra põnn läheb ringi kolama siis kui mina ei vaata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parem olla ettevaatlik kui pärast rängalt kahetseda. Meie võimud saaks korraliku field day kui mõne laps sellega haiglasse jõuab. Kardan kahjuks, et seda ei pea kaua ootama... Loodame parimat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Järjekordne suunatud retoorikaga artikkel.

Laste kannatustest on loomulikult kahju aga no mida sa teed kui vanemad debiilikud juhtuvad olema. :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul ka pudelid (sh kogu miximise jant) enamasti eest ära pandud, igapäevases kasutuses on kas arvutilaual või taskus. Üldiselt üle ühe-kahe pudeli ju päevas vaja ei lähe...

3 aastane laps igastähes saab aru ja ei näpi. 2-aastase osas ei oleks ma nii kindel, kuid tänase päevani ei ole ta neid puutunud ega mänginud.

 

Aga samamoodi on ka lukutaga kodukeemia ja muu sarnane. Ega see toiletduck just lapse mõistes inetus purgis ju ei vedele....or ajax. Ilusad värvid ju.

 

Igastähes kui nüüd artiklit mõtiskleda, siis tõsine ja totaalne BS.

 

Nikopudelid on hirmus tapamasin, kuid suitsupakke ja alkoholi võib ju vabalt toas ladustada lapse kappi... (psühho)

Lapsepõlve kodukandis olid mingid sibulad, kes statist võtsid liitri või kaks ja seda siis tarbisid - soodsam kui viin või õlu isegi. Keelaks siis bensiinimüügi ka ära, eriti nüüdsel automaattankla ajastul, kus bensiini ostmine on vabavoliline tegevus olenemata vanusest....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...