Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Napsitrall Totu

"Tasuta" akud

Recommended Posts

Suri üks õhtu aku ära. Ja surfates netis leidsin et osades koduseadmete akudes on sobivad akud.

Sain 4x18650 vana läppaka akust ja 8x18350 akutrellist, kasutusele küll ei võtnud kuna ümbrist pole.

Läppaka 1 aku kestis päeva SVD peal ilusti ära.

 

Äkki kellegil kasu sellest postist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul hakkavad läpaka aku seest saadud elemendid nüüdseks juba vaikselt ära surema. Eks sellised vanad akud pool aastat umbes vastu peavadki. Aga no abiks ikka (Y);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isegi lammutasin hiljuti ühe läpaka aku ära ühe DIY mod'i jaoks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neid akusid tuleb kindlasti kontrollida, sest kui need taluvad alla 10 ampri võivad need vabalt plahavatada veipides.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makita LXT 18V originaalakudes on kasutusel korraliku tootja 18650 pulgad. 3,0 Ah akus on neid näiteks 10 tk. Mittetöötavaid akusid (laadija ei võta akut omaks kui kasvõi üks elementide paar on nullpingega) on juba ka osta.ee-s näha olnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akupulgad võtsin ühelt Acer läpaka akult ära (BTP-60A1) , aku kestis hästi, aga läpakas ise ei kestnud.

 

Akud panin VV seadmesse, korralikult koormates pole kuumaks saanud akusid. Oomiseaduse järgi suudab see leiutis mul maksimaalselt 12W välja pigistada, mida ka voltmeetriga (seieriga) mõõtsin.

1.5ohm nanocoil @ 4.2V ja pinge ei lange.

Off-Topic :
VV jaoks kasutan seda http://www.fasttech.com/products/1005/1 ... r-stepdown .

Säästuprojekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rohkem infot võiksid anda. Mis on selle aku peale veel kirjutatud, kas Ni-Mh või Li-ion või hoopis midagi muud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui akule on märgitud 10.8V / 7.14 Ah , kas siis on okei evicus kasutada?

Ühele elemendile on peale märgitud 10,8V? 10,8 VOLTI?!?! Ma ei kasutaks

Share this post


Link to post
Share on other sites

1300 mah on 18650 aku kohta ikka vähe mis vähe , aga 10A mahalaadimisel on ok - seega kasutamiseks sobivad, aga väikese mahtuvuse tõttu vast ebapraktilised .

 

leidsin oma surnud tööriista akust siis 10 sellist isendit http://www.alibaba.com/product-gs/16038 ... y.html.kas tasub alles hoida?ehk võtan omale ka tõsisema malaka mingi aeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on üle üks tuksis 12000Mah 7.4V netbooki aku, kestis hästi kuni ühel päeval lihtsalt enam ei laadinud, tõenäoliselt on üks element lühises vms. Endal pole huvi seda lammutama hakata, kui keegi soovib võin tasuta ära anda. Kätte saab Tallinnas ja kui keegi nädala jooksul soovi ei avalda, läheb utiili.

 

Edit: broneeritud kasutajale Tammekas

Edit2: läinud

Share this post


Link to post
Share on other sites

selge eks kui mõni 4,0ah ära sureb kiikan sinna ka,peaks vähe pädevamad olema.tänud vastamast

Ma lammutasin oma 4000mah-ise läpaka aku laiali... sain siis 6*2000mah-ist sanyo akut, ühendatud oli siis 3+3 paralleelselt, sealt siis tulenes läpaka aku 4000mah-i.... akudest siiamaani proovitud 2 tk ei pea eriti kaua ja 2 tükki suht ok 2000mah-i kohta... 2 veel katsetamisel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neid akusid tuleb kindlasti kontrollida, sest kui need taluvad alla 10 ampri võivad need vabalt plahavatada veipides.

No vaevalt küll. Peab olema mingi väga sub-ohm coil + nupu põhja unustama mehaanilisel. AW 18650 on 10 amprit, 18490 8A ja 18350 6A. Aga seda pidev koormus, taskulamp vms. Aurutades sa vaevalt kasutad seadet jutti üle 5-10 sek. Topeltkoormust taluvad selle aja vabalt. Ja on lubatud. Kui need läpakast võetud isendid on halvimal juhul 3A siis kui mingeid 1min mahve ei kisu on 0.7 ohmi spiraal täitsa OK.

 

Muidugi ei soovita aga niisama hirmutada pole ka vaja. Inimesi tuleks harida parem... :) Ja enne kui se aku paugu teeb siis läheb seade VÄGA kuumaks. Ja minu arusaamise järgi muutub seade torupommiks alles siis kui puuduvad vent augud.

 

Kui nüüd muidugi saab sellise lollusega hakama, et unustab kuskile ja nupp põhjas ei päästa enam ka kõrged amprid. (facep)

 

VV/VW seadmetel savi mis seal sees, need ise kaitstud. Üldjuhul ei rebi suuremalt levinud seadmed alla oohmi asju käimagi (va. DNA20/30 etc.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain vanast HP läpaka akust kolm LGDBB31865 elementi. Huvitav on see, et akuga arvuti ei käivitunud aga igas elemendis oli 3.84V kenasti sees. Aurutasin eile igaühega umbes pool tunnikest 1.4oomi @ 14 vamowatti. Multimeeter andis pärast seda 3.6 - 3.67V aku kohta. Arvestades, et umbes pool tundi ei ole just ideaalne mõõtühik, on tulemus hea. Öösel laadisid ja praeguseks pole maja maha põlenud. Ilmselt neid kasutama ei hakka ja lammutamise põhjus oli pigem lõppenud elemendi tuvastamine, mis kahjuks ebaõnnestus. Minu arvates on kõik korras ja sellest, miks aku arvuti otsas ei toiminud, ma aru ei saa. Kuna aku korpus jäi enam-vähem terveks, asendan elemendid miskite odavate uutega ja loodan parimat.

 

E: Ilmselt ei ole ma ainus, kes ettevaatamatusest pealmist plastikut kahjustas. Rewrapping: Link! Eks isoleer käib kah. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain vanast HP läpaka akust kolm LGDBB31865 elementi. Huvitav on see, et akuga arvuti ei käivitunud aga igas elemendis oli 3.84V kenasti sees. Aurutasin eile igaühega umbes pool tunnikest 1.4oomi @ 14 vamowatti. Multimeeter andis pärast seda 3.6 - 3.67V aku kohta. Arvestades, et umbes pool tundi ei ole just ideaalne mõõtühik, on tulemus hea. Öösel laadisid ja praeguseks pole maja maha põlenud. Ilmselt neid kasutama ei hakka ja lammutamise põhjus oli pigem lõppenud elemendi tuvastamine, mis kahjuks ebaõnnestus. Minu arvates on kõik korras ja sellest, miks aku arvuti otsas ei toiminud, ma aru ei saa. Kuna aku korpus jäi enam-vähem terveks, asendan elemendid miskite odavate uutega ja loodan parimat.

 

E: Ilmselt ei ole ma ainus, kes ettevaatamatusest pealmist plastikut kahjustas. Rewrapping: Link! Eks isoleer käib kah. :D

Sain vanast HP läpaka akust kolm LGDBB31865 elementi. Huvitav on see, et akuga arvuti ei käivitunud aga igas elemendis oli 3.84V kenasti sees. Aurutasin eile igaühega umbes pool tunnikest 1.4oomi @ 14 vamowatti. Multimeeter andis pärast seda 3.6 - 3.67V aku kohta. Arvestades, et umbes pool tundi ei ole just ideaalne mõõtühik, on tulemus hea. Öösel laadisid ja praeguseks pole maja maha põlenud. Ilmselt neid kasutama ei hakka ja lammutamise põhjus oli pigem lõppenud elemendi tuvastamine, mis kahjuks ebaõnnestus. Minu arvates on kõik korras ja sellest, miks aku arvuti otsas ei toiminud, ma aru ei saa. Kuna aku korpus jäi enam-vähem terveks, asendan elemendid miskite odavate uutega ja loodan parimat.

 

E: Ilmselt ei ole ma ainus, kes ettevaatamatusest pealmist plastikut kahjustas. Rewrapping: Link! Eks isoleer käib kah. :D

Siis tõenäliselt aku elektroonikaga midagi viltu.

Minu kogemuse järgi kestavad nad jah päris hästi. Sõber aint neid kasutabki kuigi võttis omale ka VTC4'jad aga mingid suvalised läpaka omad mille mahtu(marki) ei tea pidid tutikatest VTC4'dest paremini kestma (mech modis koos kickiga 1.5ohm coilid)... ehk siis subohmi ei tee. Ütles, et ühest oli 4 päeva välja vedanud :D. Aga eks oleneb tõmbamisest ka.

Elektroonilistesse seadmetesse toimiv ja odav alternatiiv... ainuke asi jah, et sageli marki ei tea ... ehk siis ohtus kahtlane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natuke raske jah ette kujutada, mismoodi neid akupanku e-sigarettide juures kasutada kõlbaks või kuidas see info haakuks maha kantud akupakkidest saadavate 18650 akudega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõningates pankades, ehk 18650 akud sees? samas vaevalt, et keegi ostaks panga ehku peale (lamp)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA PANEN SIIA IGAKS JUHUKS (SUURELT JA PUNASELT), ET ÄRGE NÜÜD JUMALA PÄRAST SUURE ÕNNEGA NENDE TASUTA AKUHUNNIKUTE OTSAS HAKAKE VEIPIMA MIDAGI ALLA 1.2 OOHMI!!!

 

ja matemaatikutele: teoreetiliselt on võimalik aga mitte ohutu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...