Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
S1lv3r

Kehakaal

Recommended Posts

Tegemist on igivana teemaga, millest on aastakümneid räägitud, et reeglina need inimesed, kes loobuvad suitsetamisest, võtavad enamikus kaalus juurde - reeglina 5-10 kilo, üksikud ekstreemselt rohkemgi (a la aastaga 30 kilo) ja üksikud ei võta kaalus midagi juurde. Paljud inimesed seetõttu ei soovigi suitsetamisest loobuda, kartes kaalutõusu. E-sigaretile üle minnes ongi tegemist sama nähtusega, sisuliselt inimene ju loobub suitsetamisest. Nii et asi ei ole kindlasti e-sigaretis. E-sigareti tarvitamine ise ei põhjusta kaalutõusu. Mina ise võtsin 9 kuuga juurde ca 5-6 kilo ja pean makstud hinda tühiseks. Elu on ikka endine, toitumine ühesugune, töö on ehituses füüsiline, etc.

Teooriaid ja soovitusi kõnealuse nähtuse kohta liigub ringi sadu, kuid midagi lõplikku tõestatud ei ole. Isiklikult arvan, et kaalutõusu erinevused (või üksikuil juhul mitte mingisugust tõusu) tulenevad inimeste eneste konkreetsetest iseärasustest. Nagu näiteks peene kondiga inimesed võivad süüa kui tahes palju, kuid kaalus juurde ei võta ja tugeva kondiga inimestele mõjub juba üks lisavõileib päevas katastroofiliselt...

Üks huvitav copy-paste: "mis siis muutub organismis, kui inimene jätab suitsetamise maha. Muutub aga kopsude töö -organismi varustamine hapnikuga. Enne, suitsetajal, kopsud töötasid vaid osalise võimsusega, sest kopsu alveoolid olid pigi täis. Tavaliselt, kui kauaaegne suitsetaja jätab suitsetamise maha, siis võib ta veel aasta või isegi kauem kopsudest musta pigi välja köhida. Seega organismi hapnikuvarustus oli nigel. Tähtsaimad eluprotsessid kulutasid enamuse saadavast hapnikust ära, ja toidu seedimiseks jäi seda suhteliselt väheseks. Peale suitsetamise mahajätmist hakkasid kopsud paremini/võimsamalt tööle, ning keha hakkas saama rohkem hapnikku. Täiendav hapnik hakkas toitu täielikumalt seedima ja sealt rohkem kaloreid kätte saama ...ning need kalorid kogunesidki lisakilodeks. Rumalus oli ka hakata "trenni" tegema, ilma et oleks eelnevat ettekujutust, MILLIST trenni teha ja mis oleks selle trenni eesmärk. Seega, lihtsalt trenni tehes, suurendasite veel ROHKEM hapniku liikumist läbi kopsude ja veel paremini korjasite kilosid."

Aga ehk on huvitav lugeda ca 50 inimese (kellest ükski ei saanud aru, miks kaal äkki tõusma hakkas) isiklikke kommentaare oma konkreetsetest kaalutõusudest pärast suitsetamisest loobumist ja ponnistustest neist lahtisaamiseks, vt.

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?60,10871865

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minul kaal kaob, visalt küll, aga kaob. Jälgida tuleb seda, palju sa endale kaloreid sisse ajad ja palju nendest ära kulutad. Kui kulutad rohkem, kui juurde tarbid, siis kaal kaob, kui vastupidi, siis kaal kasvab. Loomulikult võivad igasugused asjad elu jooksul mõjutada seda, kui palju organism kaloreid kulutab, kuid seda peaks ise jälgima ning kui tavapärase liikumise ja tavapärase söömise juures kaal hakkab kasvama, tuleb vastu võtta otsus, kas muuta toitumist või liikumisharjumusi. Olen seda põhimõtet järginud ja ei saa kaalutõusu üle kurta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seksi jaoks tuleb õiget võtted valida, siis põleb kaloreid veel rohkem :D

 

Naise lahtiriietamine:

*naise heakskiidul 12 kalorit

*vastu naise tahtmist 187 kalorit

 

Rinnahoidjate avamine:

*ühe käega 6 kalorit

*kahe käega 12 kalorit

*hammastega 85 kalorit

*kunsthammastega 120 kalorit

 

Preservatiivi pealepanemine:

*kui see on püsti 3 kalorit

*kui see ei ole püsti 315 kalorit

 

Asend:

*misjonär 12 kalorit

*69 lamades 78 kalorit

*69 püsti olles 224 kalorit

*koer 316 kalorit

*ader 912 kalorit

 

Orgasm:

*õige 112 kalorit

*teeseldud 335 kalorit

 

Pärast orgasmi:

*üksteise kaisus magamine 18 kalorit

*lahkumine 36 kalorit

*seletamine,miks peab lahkuma 824 kalorit

 

Riietumine:

*rahulikult 32 kalorit

*kiiresti 98 kalorit

*kui tema isa koputab ukse taga 1218 kalorit

*kui sinu naine koputab ukse taga 3561 kalorit

 

 

Aga tõsisemalt rääkides mina seda hapniku juttu ei usu. Kui analoogi suitsetaja organism saab nii vähe hapniku, et ei jätku isegi toidu korralikult seedimiseks, siis peaks ju hapniku manustamine niigi täistuuridel käima ja suitsetaja ei ole üldse pädev ennast liigutama. Mina tõmbasin aastaid analoogi vähemalt paki päevas, aga näiteks jalgrattaga 100 kilomeetrit päevas sõita ei olnud üle mõistuse suur pingutus.

Kuna e-suitsu olen alles kuu aega teinud, siis enda puhul ei saa kehakaalu kohta veel mingeid järeldusi teha, aga huvitaval kombel olen hakanud vähem sööma. Ise pean kõige tõenäolisemaks põhjuseks seda, et kui enam ei pea õues suitsetamas käima, kulutab organism ka vähem energiat.

Ei paku seda absoluutse tõe pähe, aga mõned põhjused miks suitsetamisest loobumisel võib kehakaal suureneda:

- vapsimise puhul pole ehk nii hull, aga kui üldse suitsetamisest loobuda, üritatakse sellele asendustegevus leida ja enamasti on selleks teleka ees millegi söömine

- kui enam õue vahet ei pea jooksma, väheneb keha energiavajadus ja kui inimene on harjunud kindlal ajal kindla suurusega portsu sööma, siis jääb energiat üle

- kuna lõhna- ja maitsemeel on paremad, siis võib olla ka suurem ahvatlus midagi maitsvat süüa

...ja viimane kuid mitte vähem oluline - ega suitsu pealt kokkuhoitud raha siis üle jää, selle eest saab nii mõnegi õlle või muud meelepärast osta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 kuud pole pole tavasigaretti teinud ja 6 kilo olen juurde võtnud. Olen üritanud pigem vähem süüa kui varem aga mingit karmi dieeti küll pidanud pole. Ilmselt liigun talvel vähem ka. Kaalu viskas suht järsku pärast suitsu mahajätmist üles, kui ta nüüd vähemalt paigale jääks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvestades kõiki käesolevas teemas välja toodud kaalu muutumise võimalikke põhjuseid, siis selle õige tuvastamine saab toimuda vaid põhimõttel - pane paljas tagumik vastu ketassaagi ja pärast arva ära, milline hammas lõikas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raporteerin:

Analoogilt maas nüüdseks nädal aega (no okei, paar tükki olen teinud, sest ei oska veel arvestada millal vedelik otsa saab või aku tühjaks..), aga kaaluke näitab langustrendi 8-) (langevad küll need kilod, mis said suitsetamisest täiesti loobudes kiirelt külge poogitud).

Ei julge liiga vara rõõmustada, aga tundub et e-pulgaga minul kaalutõusu ei kaasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei julge liiga vara rõõmustada, aga tundub et e-pulgaga minul kaalutõusu ei kaasne.

Tubli! :)

 

Füüsilise ja psüühilise vajaduse eiramine ja selle mitte asendamine kcal-itega on tubli saavutus :)

 

 

See küll kehv näide ja kindlasti kõik naised lajatavad suure haamriga, kuid rasedad ka ei võtaks juurde, kui nad ebainimlikult palju ei sööks ja rohkem liiguks. Erinevad naised on erinevad. Mul üks tuttav sünnitas niimoodi, et peale sünnitust oligi tema kaal + tite kaal põhimõtteliselt ta sünnituseelne kaal. Teistel on +10kg ka peale sünnitamist ja siis süüdistavad lapsi...

Mina mehena päris täpselt ei mõista ka, mis raseda naise peas käib, kuid normaalne see kindlasti ei ole. Olen pidanud isegi käima kell 1 öösel hapukurke naabri aias ragistamas. Õnneks Tallinnas on mõned 24h rasedaapteegid ka, kust hädavajalikud asjad kätte saab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina mehena päris täpselt ei mõista ka, mis raseda naise peas käib, kuid normaalne see kindlasti ei ole. Olen pidanud isegi käima kell 1 öösel hapukurke naabri aias ragistamas.

(kurk) imelikud tujud su naisel, saata mees öösel kell 1 naabri aeda hapukurke sööma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maitsemeeled toidab hea vedelik ära. Seega ei liigu ega söö üldse ja kaal on kombes. Viimati kaalusin end ilmselt ajateenistuse laatsaretis aga ju ma sinna 75 tuuri ikka ole. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...