Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
mzik

Aku?

Recommended Posts

Tellisin endale tugboat rda ja modi, aga pole akut veel tellinud kuna 1 juba vedeleb ringi.
Tahaks teada kas see aku on sobiv 0.5ohmisel buildil töötama või peaks midagi uut vaatama ( http://skysmoke.eu/et/online-store/e-sigareti-osad/akud/aku-mod-18650-skysmoke-2200mah.html ) 
aku pärineb siit http://skysmoke.eu/et/online-store/starter-kits/modid/skysmoke-pro-g-mod-system-must.html

Ja sellised coilid sai ka tellitud https://www.fasttech.com/products/3033/10009432/2128803-pre-coiled-wires-for-rba-rda-rta-rebuildable

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pead skysmokest uurima mitu amprit aku stabiilselt välja annab.

0.5 ohm coili jaoks oleks soovitav vähemal 10A aku.

Matemaatiliselt ~8.5A miinimum aga amprid peaks ohutuse mõttes varuga olema.

Mina kasutan kui võimalik suurema varuga .... seega vähemalt 20A akuga on kindla peale minek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0.5 ohm kui paraleelselt paned.


AGA need on Nichrome coilid.

See ei ole just parim materjal coilide jaoks.

Kanthal A1 peaks traadi materjaliks olema.

FT puhul ma küll pead pakule, ei paneks, et ka Kanthal A1 coilid lubatud traadist kindlasti on... loe kindlasti kommentaare FT's.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njaa, selle mod'i kohta küll palju inffi ei ole nende kodukal ega ka pdf manuaalis. On see siis rebränditud Evic või kloon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ma olen 99% kindel, et see skysmoke aku ei ole 30A ja mech modi väiksemat EI TOHIKS PANNA ... kuigi coili takistus võib lubada... ikkagi ei soovitaks mina mech modi alla 30A akut panna.

Mech mod on ilma igasuguse kaitseta ja kui seal asjad valesti ... mingi lühis, nupp jääb taskus alla vms siis on oht, et sul on käes hoopis tõsine torupomm.

Mech mod ei ole alguseks kindlasti parem valik. Võta alguses mingi võimsam elektrooniline ligi nad ei ole enam väga kallid.

 

Ma küll ise kasutan 100% mech modi aga on olnud olukordi kui õnnetus ei ole kaugel olnud ja enne kui mech modi hakkasin kasutama sai ikka kõvasti uuritud ja puuritud.

Mech mod pigem siis kui on oskused ja teadmised ning näiteks välimus väga meeldib.

 

Mech modis kahtlen, et sul ka standard coilidega hea tulemus tuleb ... sinna reeglina peab ikka ise erinevaid coile katsetama. Midagi reguleerida peale coili takistuse ju ei saa.

 

Akud soovitan Eestist osta, sest hiinast võib fake akusid saada. Korralikud akud pea igal normaalsel Eesti e-poel valikus olemas.

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/akud/mod-akud/efest-18650-2500

http://spezz.ee/et/akud/135-sony-us18650vtc5-flat-top.html

http://www.epiip.ee/et/e-sigareti-akud/952-docan-imr-18650-2200mah-40a.html

 

Samadest poodidest leiad ka Kanthal A1 traati millest ise coilid saad keerata ... see Nichrome jama ei ole üldse hea valik.


Selle modi juures veel ka see ohtlik asi, et tal paistab olevat hübriid ühendus mitte standartne 510 ühendus. Need on suht ohtlikud ... USA's on päris mitmeid juhuseid kui need on lühisesse läinud. Mingi ajaga vajutab atomaizer lihtsalt aku sisse jälje ja tekibki lühis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uurimistööd mech modide kohta juba pikalt teinud :D tahangi kõiges enam kui 100% kindel olla et pommi ei paneks kokku, mille poolest muidu nichrome halb on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uurimistööd mech modide kohta juba pikalt teinud :D tahangi kõiges enam kui 100% kindel olla et pommi ei paneks kokku, mille poolest muidu nichrome halb on?

Kõrgel tembil võib sealt pahasid aure hakata eralduma ja kõrvalmaitse on ka aurul juures. 

See nichrome teema on mingi hiinlaste oma rida mida nad ajavad .... enamus kasutavad coilide jaoks ikka Kanthal A1 traati.

Kui pikalt oled uurinud siis küsimus mis saab kui panen 2x 1ohm coilid ei tohiks enam tekkida. Omhi seadusest peab ka aru saama.

 

Kui tahad kindlasti mechi võtta siis:

1. Korralik  30A ++ aku. Mul endal täna oli paha juhus ja hea aku päästis hullemast tõenäoliselt.

2. Korralik mech mod  millel korralik 510 ühendus. Nemesise kloon on kõige lolli kindlam minu arvates.

3. Rull Kanthal A1 traati ja coilide keeramise pead ise selgeks saama. 

4. Jaapni vatt loomulikult ka vajalik

 

Veelkord soovitan alustuseks ikkagi võimsamat elektroonilist modi ... kui ise keeramine ja ehitamine selge ja huvi ikka olemas siis vaata meche.

Mechis õige auru välja regullimine on päris kena hunnik katsetamist... elektroonilisega vajutada matsu juurde või vähemaks ja elu lihtsam.

Ja paugu ohtu ka pole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellises modis oleks hea nibuga akut kasutada. Kahjuks meie ecig poed ei paku eriti nibuga akusid, valikus on ainult flatid :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellises modis oleks hea nibuga akut kasutada. Kahjuks meie ecig poed ei paku eriti nibuga akusid, valikus on ainult flatid :(

Hmm millised on üldse akud millel kõrged amprid ja nibuga ots?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm millised on üldse akud millel kõrged amprida ja nibuga ots?

Reeglina saab osadest kohtadest tellida akut kas nibuga või flat plussklemmiga. Näiteks olid taskulambid.eu Lauril kunagi need xtar akud (vtc4 sisuga) valikus kas flatina või nibuga. Võtsin tolle tellimuse raames osad nibuga, kuna mu tollane dna20 mod oli nii ehitatud, et flate kasutada ei saanud, see oli nii sellepärast, et akut tagurpidi sisse pannes dna-d ära ei killiks. Hiljem kasutasin neid akusid edukalt 4nine modis. Muidugi oleks seal ka flate saanud kasutada, aga nibuga oli kuidagi puhtam ja kuivem tunne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nibu asemele saab magneti otsa panna..... aga lisab muidugi täiendava riski midagi lühisesse lasta

Oma 1.5a veipijakarjääri juures olen Nemesise(kickiga) ära proovinud, aga ei meeldinud.... elektrooniline on mugavam ja 30W MODi kasutan 12-16W võimsusega ehk piiri pole ka ette tulnud.... no umbes sama teema, et kui 500kW autot omaksin, siis peamine rõõm oleks teadmisest, et 500kW on kuna praktikas kogu võimsust nagunii kasutada ei saaks... kohalt võttes oleks probleemiks pidamine ja pärast kiirusepiirangud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nibu asemele saab magneti otsa panna..

Ma ei paneks, maha kukkudes võib magnet kohalt ära nihkuda ja niimoodi on torupomm kohe olemas. Isegi midagi otsa ei tahaks sinna joota, ka see võib lahti tulla ja modi lühisesse ajada. Parim ikka nibuga aku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lähme küll natuke teemast välja vist AGA ... kas nibuga akuga on lühise oht aku klemmi vajumise/kulumise tõttu täiesti välistatud? Pigem vist mitte, sest ma kaldun arvama et need ati ääred lähevad ikka ka sellele nipu osale suht lähedale kui ei ole tõesti pikk 510 pin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lähme küll natuke teemast välja vist AGA ... kas nibuga akuga on lühise oht aku klemmi vajumise/kulumise tõttu täiesti välistatud? Pigem vist mitte, sest ma kaldun arvama et need ati ääred lähevad ikka ka sellele nipu osale suht lähedale kui ei ole tõesti pikk 510 pin.

Kusjuures ei ole eriti ohtu, see nibu peab ikka otsast väga lömmis ja katki olema et lühisesse läheks, isegi siis, kui ati pin eriti välja ei ulatu. Flatiga on oht oluliselt suurem, piisab kui natukene otsast mõlkis on ja juba on vahed ohtlikult väikesed

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ma olen 99% kindel, et see skysmoke aku ei ole 30A ja mech modi väiksemat EI TOHIKS PANNA ... kuigi coili takistus võib lubada... ikkagi ei soovitaks mina mech modi alla 30A akut panna.

Mech mod on ilma igasuguse kaitseta ja kui seal asjad valesti ... mingi lühis, nupp jääb taskus alla vms siis on oht, et sul on käes hoopis tõsine torupomm.

Mech mod ei ole alguseks kindlasti parem valik. Võta alguses mingi võimsam elektrooniline ligi nad ei ole enam väga kallid.

 

Ma küll ise kasutan 100% mech modi aga on olnud olukordi kui õnnetus ei ole kaugel olnud ja enne kui mech modi hakkasin kasutama sai ikka kõvasti uuritud ja puuritud.

Mech mod pigem siis kui on oskused ja teadmised ning näiteks välimus väga meeldib.

 

Mech modis kahtlen, et sul ka standard coilidega hea tulemus tuleb ... sinna reeglina peab ikka ise erinevaid coile katsetama. Midagi reguleerida peale coili takistuse ju ei saa.

 

Akud soovitan Eestist osta, sest hiinast võib fake akusid saada. Korralikud akud pea igal normaalsel Eesti e-poel valikus olemas.

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/akud/mod-akud/efest-18650-2500

http://spezz.ee/et/akud/135-sony-us18650vtc5-flat-top.html

http://www.epiip.ee/et/e-sigareti-akud/952-docan-imr-18650-2200mah-40a.html

 

Samadest poodidest leiad ka Kanthal A1 traati millest ise coilid saad keerata ... see Nichrome jama ei ole üldse hea valik.

Selle modi juures veel ka see ohtlik asi, et tal paistab olevat hübriid ühendus mitte standartne 510 ühendus. Need on suht ohtlikud ... USA's on päris mitmeid juhuseid kui need on lühisesse läinud. Mingi ajaga vajutab atomaizer lihtsalt aku sisse jälje ja tekibki lühis.

 

No meh mod koos kick'ga peaks ju ka suht turvaline olema .

Mul Nemesis koos kick-ga, 18350 AW akuga ka hübriidina seatud. Pole veel aru saanud et ohtlik oleks.

Kas peaks miskit kartma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No meh mod koos kick'ga peaks ju ka suht turvaline olema .

Mul Nemesis koos kick-ga, 18350 AW akuga ka hübriidina seatud. Pole veel aru saanud et ohtlik oleks.

Kas peaks miskit kartma ?

Ei kickiga kõik korras. Tegelt on kickiga mech elektrooniline ju.

Hetkel arutluse alla ilma kickita mech .... kick piirab takistuse 1.2omh'i ja vatid 13-15W peale.... mõnele see aga vähe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei kickiga kõik korras. Tegelt on kickiga mech elektrooniline ju.

Hetkel arutluse alla ilma kickita mech .... kick piirab takistuse 1.2omh'i ja vatid 13-15W peale.... mõnele see aga vähe.

 

A mis moodi on hübriid ühendus ohtlikum kui standartne 510 ühendus ? Mul siis atty center pin läheb otse Kicki peale.  Kas oleks õigem panna tagasi peale see 510 jupp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mis moodi on hübriid ühendus ohtlikum kui standartne 510 ühendus ? Mul siis atty center pin läheb otse Kicki peale.  Kas oleks õigem panna tagasi peale see 510 jupp ?

Kickiga vist ei ole väga vahet, sest kickil on korralik vasest pin seal.

Akudega pigem probleem .... sest akude otsad on suht pehmest materjalist ja kuna ati kekmise posti jäärte vahe väike siis on oht, et nii välimine äär kui keskmine pin lähevad vastu akut ja tekib lühis.

Üldiselt kui atil pikalt välja ulatuv keskmine pin siis peaks kõik ok olema.

mzik aga said siis teada palju SkySmoke aku ampreid välja annab? Me tahaks ka teada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain vastuse küll aga nad ütlesid mulle aku mAh mite amprid :D , saatsin uue kirja vastu et sooviksin teada palju ampreid välja annab mitte palju akul mAh on, pole veel vastust saanud.
Rda-ga tulid ka muidu mingid coilid kaasa, 1.1ohm näitab nendega, on mingi viis muidu niimodi peale vaadates ka aru saada kas need on nichrome või kanthal?
11124797_894515397254269_1719820217_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

igal juhul ostaksin ma sinna uue aku, millel kindlalt teada, kui palju ampreid välja annab. Ja mehhi otsa, mida rohkem ampreid, seda parem. Ja ostaks Eestist usaldusväärselt müüjalt, Hiinast ostes ei tea kunagi, mida sa akude puhul tegelikult saad.

Usaldusväärseid müüjaid leiad foorumi rubriigist "Poed Eestis"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...