Jump to content
E-sigareti foorum
Spezz

Aktsiisimaks vedelikele

Recommended Posts

No vähemalt ühte komponenti saab päris odavalt ka Eestis osta ja seda ei pakuta teps mitte e-sigaretiga seonduva jaoks kuigi kvaliteet võimaldab seda ka e-sigaretis kasutada. Maitsestajad on suures osas toiduainetööstuses kasutatavad essentsid, neid saab ka muu nime all kätte. Ehk kõik komponendid peale nikotiini saab ilma aktsiisita kätte.... võibolla nikotiini ka, aga ma ei tea et see kuskil mujal kasutusel oleks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegemist on sisuliselt sellega, mis ma kunagi ütlesin:

Koalitsioonilepingusse on tulu sisse kirjutatud ja rahandusministeeriumi ülesanne on see seaduseelnõuks vormida.

Kas seda annab muuta? Ei anna. Ametnikul on tööülesanne ja ta täidab selle. Teda ei huvita, kas reaalselt ka raha riigikassasse tulema hakkab. Ametniku ainus mure on see, et ülesanne oleks täidetud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegemist on sisuliselt sellega, mis ma kunagi ütlesin:

Koalitsioonilepingusse on tulu sisse kirjutatud ja rahandusministeeriumi ülesanne on see seaduseelnõuks vormida.

Aga neil peab see olema raske kui mitte võimatu... ehk siis nad peavad ise jõudma järeldusele, et 0 vedeliku maksutamine on absurd.

Tegelen hetkel selle teemalise artikli kirjutamisega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga neil peab see olema raske kui mitte võimatu... ehk siis nad peavad ise jõudma järeldusele, et 0 vedeliku maksutamine on absurd.

Tegelen hetkel selle teemalise artikli kirjutamisega.

Vaata mu konstanteeringut. Sa võid 100 artiklit kirjutada aga ametnik teeb kõik, et tema tööülesanne oleks täidetud :(

See ei oma tähtsust kui palju möödahiilimisi ja erisusi 0-vedeliku teemal tulevikus tuleb.

Ametnikul on kava ees - kogu kokku aastas 6M€ - that's it. Teda ei koti, kas see raha reaalselt ka kokku saab - oluline on see, et seadus oleks vormitud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaata mu konstanteeringut. Sa võid 100 artiklit kirjutada aga ametnik teeb kõik, et tema tööülesanne oleks täidetud :(

See ei oma tähtsust kui palju möödahiilimisi ja erisusi 0-vedeliku teemal tulevikus tuleb.

Ametnikul on kava ees - kogu kokku aastas 6M€ - that's it. Teda ei koti, kas see raha reaalselt ka kokku saab - oluline on see, et seadus oleks vormitud.

Ehk siis jah lõppvaatus on tõenäoliselt poliitikutega.

Juhul kui nikotiin läheb aktsiisi alla siis apteegist saab ikka nikotiini aktsiisi vabalt:

https://apteek.apotheka.ee/product/11753/nicorette-coolmint-suuoonesprei-1mg-150-pihustust-n1

VG, PG on ka juba sees... lisaks piparmündi maitse :D.

NB! Ärge siis kohe proovima hakake .... kuigi see on suuõõne spray.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impordid, nutad ja maksad. Nii lihtne see ongi.

usu mindi, ei nuta ja ei maksa.

Versioonid:

a) Jätan maha

b ) Ostan suurema koguse ette ja paari 3 aasta pärast jätan maha

c) Ostan suurema koguse ette ja paari 3 aasta pärast hakkan mustast august ostma

d) Hakkan kohe mustast august ostma

e) Kolin analoogi peale tagasi.......kõige vähem tõenäoline case

 

Saan aru, et maksustatakse mõistlikult ja asja eest, hetkel lihtsalt täidetakse kassat. Mingi tervise vms värk on teisejärguline. Herr valitsusele pole vahet, kas sa ostad suhkurt, jood, tõmbad analoogi või digitaali, peaasi, et pappi köhid.

Mul on juba aastaid tunne, et ma ainult annan ja annan riigile rohkem ja vastu saan vaid rohkem makse. Tõsiselt tasakaalus poliitika.

 

Õnneks mahladega (komponentidega) äritsemine altpoolt hõlma on kordades lihtsam kui salasuitsuäri. Ja kui nõudlust on, on ka pakkumist.

 

 

Kogu asja mõte on, et asja tuleb mõistusega võtta, mida kahjuks nendel toompea ossidel pole. Ülemaksustamine viib selleni, et ei tule üldse makse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jääb arusaamatuks, mis võluväel nad maitsed plaanivad maksustada või komponente. Ok, valmiskoksiga on lihtne, eraldi.......ma kasutan vg-d näiteks õlitamiseks vms, määrdeõlina siis :D

Mingi kohtucase kindlasti tuleb, selles ma ei kahtle. Ja pigem nende poolt, kes neid samuseid komponente mujal kasutavad  

vg-d ei saa maksustada kuna seda kasutatakse kreemides näit bepanthen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VG ja PG on niipalju meditsiinis ja toiduainetööstuses kasutatav, et selle maksustamine oleks jabur ja sellega toime ei tulda. Ka maitsetega läheb neil keeruliseks, toidumaitseid ju aktsiisi alla panna ei saa. Ainuke, mida nad saaksid maksustada, oleks puhas nikotiin ja no muidugi ka vedelikud, millele on peale kirjutatud, et tegu e-vedelikega. Seega on üpris tõenäoline, et maksu sellises mahus ei hakka laekuma, nagu eesmärgiks on pandud ja igat vähegi kahte-kolme komponenti kokku segada oskavat veiparit see aktsiis ei puuduta. Kui aga hakkab toimuma mingi käteväänamine ja nõiajaht, siis mina jätan maha ja analoogi peale tagasi ka ei lähe. See riik minu käest siis enam vähemalt tubakaaktsiisi raha kätte ei saa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaata mu konstanteeringut. Sa võid 100 artiklit kirjutada aga ametnik teeb kõik, et tema tööülesanne oleks täidetud :(

See ei oma tähtsust kui palju möödahiilimisi ja erisusi 0-vedeliku teemal tulevikus tuleb.

Ametnikul on kava ees - kogu kokku aastas 6M€ - that's it. Teda ei koti, kas see raha reaalselt ka kokku saab - oluline on see, et seadus oleks vormitud.

 

Need artiklid mõjuvad pikema vinnaga. Ametnikku muidugi ei koti, AGA kui asjale meedia ja rahva tähelepanu tõmmata ja selle tulemusena rahvas poliitikute peale karjuma ja ajakirjandus ebameeldivaid küsimusi küsima hakkab, siis karjuvad poliitikud natuke ametniku peale ja midagi võib muutuda. See on siis optimistlik pilt, pessimistliku järgi ei koti see teema piisavalt suurt hulka inimesi, et suuremat kära tekitada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav, milline on SS ja N seisukoht selles küsimuses ning kas ja millistel tingimustel oleks võimalik teha koostood?

Ise olen kahtleval seisukohal - mulle tundub, et nemad on aktsiisi pooldajad. Kindlasti võimalikult väikese, aga siiski aktsiisi poolt, kaasa arvatud 0-vedelikud. See seaks tõkkeid isesegajatele ja posti teel raja tagant tellijatele. Lisaks on nende hindades piisavalt õhku, et aktsiisi lisandumist leevendada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh .lv lehed lähevad jälle moodi.

 

Moodi lähevad nähtavasti jälle eraisik eraisikule pakid.

 

 

Kui füüsilisele isikule kauba saatjaks on Euroopa Liidus asuv füüsiline isik, on maksudest vabastatud saadetis, kui kaup on ette nähtud saadetise saaja isiklikuks kasutamiseks ning kaupa ei tohi olla kaubanduslikus koguses. Maksu- ja Tolliametil on alust arvata, et kaup ei ole isiklikuks kasutamiseks, kui kauba kogus ületab järgmisi koguseid:

 
a) tubakatooted
'800 sigaretti

 

 

Jõuti järeldusele, et ühe milliliitri e-vedeliku tarbimisele vastab 5,63 sigaretti (213,59/37,91=5,63). Muud võrdlemise meetodid ei ole käesoleval ajal teada.

 

 

Selle valemi põhjal 800 sigaretti = 142ml vedelikku ehk 14x10ml pudelit, millelt tuleks e-poest ostes tasuda aktsiisi 14x3,52€ (koos käibekaga) = 49,28€, mis eraisikust saatja korral peaks puuduma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

VTC Mini omanikud - kas keegi viitdib testida, kui kaua kulub aega 1 ml vedeliku ära tõmbamiseks?

10W peal kayfuniga või 75W peal dripperiga? :D

Esimsel juhul läheb ikka natuke aega ... teisel juhul 3-5 mahvi ~10-20sec

Share this post


Link to post
Share on other sites

18mg vedelikku ikka?  (psühho)

0-18mg. 1ml 18mg kannab ka paari mahviga dripperis ära tõmmata ikka .... siis muidugi päris pikalt midagi muud ei soovi ja natuke aega tuleb istuvas asendis veeta :D ... minul vähemalt.

Aga niko kandmine ja vajadus on erinevad ... ma tean inglismaal härrasid, kes tõmbavad 56mg kangusega mahlu ... ja mitte ce4's - küll mouth to lung loomulikult. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mingi normaalne keskmine võiks ju dripperiga olla ja mg tagaajamine pole selles katses oluline. Sellest, et ütleme, et rahmini arvutustes kasutatu on jama, jääb väheseks. Vaja oleks realistlikku keskmist. Kellaga mõõtmine just kuigi täpne pole. Ise saan Velocityga 0,8 dual coiliga 35w-ga ca 15 mahvi, mahv keskmiselt u 5 s. 1 ml korraga sisse panna on tiba palju, 0,7 aga üsna paras. Seega minu ligikaudne tulemus 1 ml 75 sekundit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mingi normaalne keskmine võiks ju dripperiga olla ja mg tagaajamine pole selles katses oluline. Sellest, et ütleme, et rahmini arvutustes kasutatu on jama, jääb väheseks. Vaja oleks realistlikku keskmist. Kellaga mõõtmine just kuigi täpne pole. Ise saan Velocityga 0,8 dual coiliga 35w-ga ca 15 mahvi, mahv keskmiselt u 5 s. 1 ml korraga sisse panna on tiba palju, 0,7 aga üsna paras. Seega minu ligikaudne tulemus 1 ml 75 sekundit.

Meil on olemas se ju??? .... Küsitluse tegime ju 820 inimest vastasid. Sealt saame vajaliku info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meil on olemas se ju??? .... Küsitluse tegime ju 820 inimest vastasid. Sealt saame vajaliku info

Sellist küsimust küll ei mäleta... Rahamin väidab, et 1 ml aurustamiseks kulub 213 sekundit. Sealt ka aktsiisi arvutused. Must-valgel tõestus selle kohta, et tegelikult on selleks ajaks nt 100 sekundit, vähendaks aktsiisi poole võrra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellist küsimust küll ei mäleta... Rahamin väidab, et 1 ml aurustamiseks kulub 213 sekundit. Sealt ka aktsiisi arvutused. Must-valgel tõestus selle kohta, et tegelikult on selleks ajaks nt 100 sekundit, vähendaks aktsiisi poole võrra :)

Aaa need numbrid on nii mööda, et nende kohta tuleb nõuda pädevaid arvutisi ja uurimust - tõestust. Hetkel on need s**  tükkide pealt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mingi väga umbmäärane estimate koos põhjendusega oleks hea võibolla kohe saata. Seda selleks, et rahamini tädid kratsivad selle peale kukalt ja ütlevad, et kui TAI tädid meile nii ütlesid, ju siis nii on ja mõistliku dialoogi tekkimiseks kulub mitu kuni palju kirja ning saabuva aastavahetuse ja sibulate jõulu valguses vastatakse tõenäoliselt aeglaselt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaubanduskoja arvamus e-sigarettide maksustamise kohta
 
 

 e-vedelike aktsiisimäär peaks olema madalam Rahandusministeeriumi poolt väljapakutud 0,293 eurost ühe milliliitri kohta. E-sigarettide aktsiisimäära puhul ei peaks aluseks võtma sigarettide aktsiisimäära, sest need ei ole võrreldavad. Leiame, et Eestis kehtestatav aktsiisimäär ei tohiks olla kõrgem kui naaberriigis Lätis. Vastasel korral võib Eestil piiriülese kaubanduse tõttu jääda loodetud aktsiisitulu saamata.

Lisaks teeme ettepaneku luua eraldi töögrupp või korraldada erinevate osapoolte (ministeeriumid, Maksu- ja Tolliamet, ettevõtjad ning nende esindusorganisatsioonid) vahel arutelu pärast VTK kooskõlastusringi lõppu. Kaubanduskoda on valmis arutelu korraldamisele kaasa aitama. 

 

Toetame Rahandusministeeriumi ettepanekut, mille kohaselt oleks aktsiisivabaks koguseks 10 milliliitrit e-vedelikku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...