Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Buddha

Mõtted / Mure e-cig keelustamisest 2017 (olen hiline selle info omandamisega)

Recommended Posts

Jah see võimalus on olemas (kaugmüük on keelatud) aga me veel ei tea kas toll saadab tagasi või võtab ära.

Keegi vist pole veel tehnikaga seda kogenud.

 

Värske kogemus tänaseks olemas.  (ullike)

26 sept tellisin DIY mod'i akukarbi kaane kinnitamise pisikesed MAGNETID (kettad 3'2 mm 20 tk, saadetis mõne grammi raskune, hinnaga 0,99 USD) ning kuna eelmise reedeni ei olnud need veel laekunud, küsisin müüjalt kuidas on saadetisega lood,

Täna hommikul sain müüjalt vastuse:

Seller's message:

"we just called the post office to let them check what happened, and we just get the response that the item has been blocked by your local customs. we r not sure how long will they let the item go. but dont worry, we promise make every buyer satisfied. we can refund you fist, In the near future , you will receive the item , u could keep as a gift , do not need to repay .and hope you can leave us 5 star .is that ok for you? Much appriciate for your understanding ,because we cant control the customs. But sincerely hope you can leave us a positive feedback . Have a nice day . Yours, "

 

Absurdiks kisub see teema.  (facep)

Senimaani ei olnud ma veel sedavõrd "kohusetundliku" tollitöötaja peale sattunud, kes mu postitusi blokeerinud oleks.

Kas saan õieti aru, et seadused reguleerivad, et tulevikus ei tohi MITTE MIDAGI (isegi mitte hambatikke ega taskurätte, kuhu pisaraid pühkida) osta e-poodidest, kus e-sigarettidega või nendega seotud teemadega vähimalgi määral, mingilgi viisil kaubeldakse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midagi on siin mäda. Isegi kui toll kinni peab paki, siis võetakse alustuseks ühendust.

 

Magneteid vaevalt nüüd keegi kinni pean.

Helista tolli ja küsi mis point on. Ja kas üldse on pakk seal ja miks tagasi saadeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praegu on tõesti selline aeg mil ei julge isegi vatti tellida hirmus, et toll tagasi saadab. Küll varsti mõni tarkpea seaduses augu leiab ja tellimine hiinast jälle täiel jõul pihta hakkab. Ei tasu ka imestada kui hiina tootjad oma seadmed millekski muuks ümber nimetavad, näiteks aromatherapy kit-iks vms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no minu loogika ei võta seda magnetite tagasi saatmist.

Kust poest need tellitud olid?

 

 

 

Kas saan õieti aru, et seadused reguleerivad, et tulevikus ei tohi MITTE MIDAGI (isegi mitte hambatikke ega taskurätte, kuhu pisaraid pühkida) osta e-poodidest, kus e-sigarettidega või nendega seotud teemadega vähimalgi määral, mingilgi viisil kaubeldakse?

Pm et siis enamus chaina e-poode läheb musta nimekirja    (psühho)

Never 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega toll sisusse ei pruugigi süveneda. Teevad massilise peatamise ja see on juba paki saaja ning saatja vaheline kokkulepe, et kuidas see sealt kätte saada. Kui ei pinguta, siis otse hunti (loe tollitöötaja lastele mängimiseks). 

 

 

Praegu on tõesti selline aeg mil ei julge isegi vatti tellida hirmus, et toll tagasi saadab. Küll varsti mõni tarkpea seaduses augu leiab ja tellimine hiinast jälle täiel jõul pihta hakkab. Ei tasu ka imestada kui hiina tootjad oma seadmed millekski muuks ümber nimetavad, näiteks aromatherapy kit-iks vms.

Ilmselt Hiina poed teevad uued laod EU piiridesse. EU ei ole ilmselt primaarne sihtpunkt, kuid raha on raha ja eks hiinlanegi oskab seda lugeda :)

Euroopa on 6,9% kogu maailma rahvastikust. Siin muidugi peaks rahalist rahvastiku hindama ja siis oleks % kindlasti suurem, sest ilmselgelt aafrikas e-sigaret väga popp teema ei ole. Nende päevane topik on "kust saaks joogivett" vms. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midagi on siin mäda. Isegi kui toll kinni peab paki, siis võetakse alustuseks ühendust.

 

Magneteid vaevalt nüüd keegi kinni pean.

Helista tolli ja küsi mis point on. Ja kas üldse on pakk seal ja miks tagasi saadeti

 

Müüja ju ei väitnud, et tagasi saadeti, vaid, et on tollikontrolli all.

Ma ei viitsi ühe dollari pärast eriti pead valutada ja tagaotsa keema ajada, kui niikuinii lubati raha tagastada.

Aiman, et tegemist lihtkirjana saadetud postisaadetisena ja lihtsalt kusagil ladudes kaduma läinud. Või siis tõesti tolli poolt kui "keelatud ainetega tegelev tarnija" saadetis kuhugi kõrvale tõstetud ja unustatud ilma sisusse süvenemata.

Kui kunagi minuni jõuab, siis ongi pisike üllatuskingitus.

Aga ega ma viitsi enam imestadagi selle kõige üle, mis toimub, vihastada tasuks veel vähem.

 

Viimasel ajal olen kõik omad saadetised saanud mingite EU erikleepsudega kollaset taustal: "Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 9 and 10 of the Treaty establishing the European Economic Community" või erikleebisega tollile, et võib avada ja kontrollida, et sisu vastab EU reeglitele, kuid sellest hoolimata on tavaliselt 2-3 nädalaga kohale toodud ilma minu isikut erikohtlemata.

 

Ehk need "magnetitabletikesed" on kuhugi kinni haakunud või tõesti ajasid tollil mõistuse rulli ja ei osata seisukohta võtta enne radioaktiivsuse süvauuringuid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kollased kleepsud pannakse pakkidele, mis tulevad EU tarnija kaudu, aga tulevad väljaspool EEC-d. Ilmselt transpordifirmad vingerdavad ennast vastutusest mööda. Hiina või Singapuri tarnijad kleepse ei lisa. Seega - see kollane kleeps ei tähenda otseselt tolli minekut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Aiman, et tegemist lihtkirjana saadetud postisaadetisena ja lihtsalt kusagil ladudes kaduma läinud

Vot vot, mina usun et nii see tegelikult ongi. 

Ma enam ammu ei telli ilma trackinguta ühtegi pakki, maksku kasvõi 99 senti.

 

Ma tellisin gearbestist 2 miband 2 kaitsekilet, saadeti a4 suureuses ümbrikus   :D

Peal oli see samune kollane lipik. 

Paki tuli nn hollandi kaudu, samas ma arvan, et see tuligi otse hollandis vahelaost.

Ei taha eriti uskuda, et teada tuntud muneja gearbest suudab 6 päevaga alates tellimuse tegemisest paki minuni toimetada 26.10 öösel tellisin   :D

Päevake varem oleks saanud, kui tädi poleks sellega mu ukse taha kolistanud......ei tea, mis tal jälle mõttes oli. Teist korda juba tahavad kohtuda. õhtul kell 19 siis saadavad sms, et pakk kohal

YV3rdep.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vot vot, mina usun et nii see tegelikult ongi. 

Ma enam ammu ei telli ilma trackinguta ühtegi pakki, maksku kasvõi 99 senti.

 

Ma tellisin gearbestist 2 miband 2 kaitsekilet, saadeti a4 suureuses ümbrikus   :D

Peal oli see samune kollane lipik. 

Paki tuli nn hollandi kaudu, samas ma arvan, et see tuligi otse hollandis vahelaost.

Ei taha eriti uskuda, et teada tuntud muneja gearbest suudab 6 päevaga alates tellimuse tegemisest paki minuni toimetada 26.10 öösel tellisin   :D

Päevake varem oleks saanud, kui tädi poleks sellega mu ukse taha kolistanud......ei tea, mis tal jälle mõttes oli. Teist korda juba tahavad kohtuda. õhtul kell 19 siis saadavad sms, et pakk 

 

Mul kah enamus vähegi väärtuslikumat alati trackinguga (üle 20 USD asjadel see enamuses hinna sees), kuid mis kasu sellest träkingust, kui Singapur posti kaudu toob Omniva kauba mulle 8-10 päevaga koju kätte ning kui miskit kuhugi netivõrgus träkkimiseks kirjutatakse, siis näen vaid teelesaatmise kuupäeva ja paar päeva peale paki minuni jõudmist, ilmub andmebaasi märge, et kohale toimetatud ilma pikemate vahepealsete märgeteta   (relv)

Tulevad ka ühedollarised asjad muidu 2-3 nädalaga.

Hetkel esimene ebamäärane kogemus millegi viivitusest, kuid ega ma eriti põe kah, sest sain olemasolnud magnetitega hakkama ja mõni on veel järelgi ning võin vabalt paar nädalat veel järgmist saadetist oodata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Millegipärast arvan, et kõik mida see magnetite müüja teada sai on see, et e-sigareti kaugmüük Eestisse on keelatud, konkreetse paki kohta ta ilma trackinguta ju uurida ei saanud.

Kui toll võttiski ära, siis tõenäoliselt oli ümbriku peal suurelt poe nimi, mis otseselt e-sigaretile viitab või siis tõesti blacklisti pandud müüja.

 

Aga magnet on muidugi natuke ebamugav asi saatmiseks. Kui see liiga õhukesse ümbrikusse panna, siis transpordi käigus võib juhtuda, et hakkab mõne metallist konteineri külge ja sinna ta jääbki. Ehk pigem on tõenäoline, et need magnetid läksid lihtsalt kaduma mitte ei võtnud toll neid ära.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul kah enamus vähegi väärtuslikumat alati trackinguga (üle 20 USD asjadel see enamuses hinna sees), kuid mis kasu sellest träkingust, kui Singapur posti kaudu toob Omniva kauba mulle 8-10 päevaga koju kätte ning kui miskit kuhugi netivõrgus träkkimiseks kirjutatakse, siis näen vaid teelesaatmise kuupäeva ja paar päeva peale paki minuni jõudmist, ilmub andmebaasi märge, et kohale toimetatud ilma pikemate vahepealsete märgeteta   (relv)

Tulevad ka ühedollarised asjad muidu 2-3 nädalaga.

Hetkel esimene ebamäärane kogemus millegi viivitusest, kuid ega ma eriti põe kah, sest sain olemasolnud magnetitega hakkama ja mõni on veel järelgi ning võin vabalt paar nädalat veel järgmist saadetist oodata.

 

http://www.17track.net/en

See erinevalt omniva süsteemist näitab ka vahepeal toimuvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valitsus kukkus   (kick) , äkki saab nüüd ka totraid seaduseid blokeerima hakata    8-)

Kukkus pm jah, aga...........

 

A sotsid jäävad pult, nii et selles vallas vaevalt midagi muutub 

Oss ju vaid väntab, keevitab ja keelab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valitsus kukkus   (kick) , äkki saab nüüd ka totraid seaduseid blokeerima hakata    8-)

Seni kuni peaminister pole tagasi astunud või ära umbusaldatud pole midagi kukkunud.

Kuigi jah märgid näitavad, et kukub kohe. RIngivaates peaks kohe midagi selguma ... Oss peaks tulema rääkima.

 

Minul on küsimus mis saab riigieelarve lugemisega kui valitsus vahetub? 

Uut valitsust ei saada ju selleks ajaks kokku ja riigikogu ei hakka eelmise koaltsiooni eelarvet vastu võtma.

 

Miks see mind huvitab on see, et riigikogu liikmed on toonud ettekäändeks, miks filmi mitte vaatama tulla selle, et neil on istung (eelarve lugemine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kukkus pm jah, aga...........

 

A sotsid jäävad pult, nii et selles vallas vaevalt midagi muutub 

Oss ju vaid väntab, keevitab ja keelab.

Jah, seda küll aga peab meeles pidama, et sotsid ei ole üksi valitsuses. MTÜ võiks juba tasapisi pugema möh lobi tegema hakata. Tuleb loota, et uues valitsuses rohkem ajuga inimesi kes midagi muud kui aktsiisi keevitada ka midagi muud oskab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO nii kuukunud siis jah...

 

Mis edasi?

Mis edasi?! Nüüd vaja kõik targad pead kokku panna ja endale selgeks teha mida me saavutada tahame ning kuidas seda saavutada. Kindlasti tuleks nõuda igasuguste piiragute ja aktsiiside kustutamise seniks kuni nad ei ole teinud uuringuid mida nad usuvad ja seaduste aktsiiside tegemisel määramisel aluseks võtavad. Tuleks rohkem meediaga suhelda ja nõuda kallutatud ekslike artiklite kustutamist, valeväidete ümberlükkamist ning vajadusel ka pöörduda pressinõukokku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO nii kuukunud siis jah...

 

Mis edasi?

 

Kuidas see oligi - kui sina ei tegele poliitikaga, siis tegeleb poliitika sinuga

 

http://www.keskerakond.ee/et/45-hetkel-oluline/152-liitu-erakonnaga.html

 

:D

 

Edit: Kui tõsisemalt, siis laias laastus peaks eesmärgiks võtma seadusandlikes regulatsioonides Briti mudeli aluseks võtmise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...