Jump to content
E-sigareti foorum

Recommended Posts

Ma ei üritanud e-sigarette mitte mingil moel maha teha nagu e-kodanik välja luges.

Ei saa aru, miks mina sulle kurku kinni jäin? Kui oled rahul, et tervisehäda tegelikku põhjust välja ei uuritud, siis milles probleem?

Minu viidatud artikkel rõhutas just seda, et inimestel esineb kõnealust haigust senini üheselt selgeks tegemata põhjustel ning e-sigareti süüdistamine on lihtsama vastupanu teed minek.

 

Head paranemist (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, räägin ka nendest mandli korp/ kork vms loomadest.

 

Endal oli sama jama, mul eluaeg mandlid suured ja koledad olnud. Aastaid tuli seda paska sealt välja, ravida pm ei ole seal midagi. Vahepeal olid helgemad ajad, vahepeal hulemad ajad. Krooniline mandlipõletik.

Pm lõpuks lõigati munad maha, sest mandlid olid liiga rõvedad.

2 korda pandi magama, sest peale esimest ärkamist kõhisin niidid lahti ja medõe verd täis (psühho)

Polnud veel narkoosistki korralikult välja tulnud, kui uus otsa. Pärast seoti ikka totaalselt kinni ja ärkasin 6 tundi hiljem reanimatsioonis (igaks juhuks pandi valve alla).

 

Sovitan see opp ära teha, endal kergem, kuivem ja muretum tunne.

E-suitsuga pole siin kyll mingit pistmist

Näe täiesti normaalne vastus, ilma saagi oleks käima tõmmatud.

Oppi ei tehta kuna pidi ainult " kosmeetiline " viga olema. Aitab vaid erakliinik, kuhu ma ka lähen, kui second opinion on ära kuulatud.

Ma ei üritanud e-sigarette mitte mingil moel maha teha nagu e-kodanik välja luges. Muidugi see ei välista see asjaolu, et ma olen allergiline mõne koostisosa vastu mis ärritab mandleid. Angiin vast ise päris märkamatult ei möödu.

Kosmeetiline, kui seest pm mädanen, i dont think so.

Kui natukene, siis ok, aga kui endal sita keema ajab ja kõrvalt ka juba tunda annab, siis tasuks maha võtta. Ise sain riigi rahadega kiiresti tehtud, tuttav tegi ;)

Ooteaeg on muidu ikka rõve pikk, kui raha pole probleem, siis tõesti erakliinik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul oli mandliopi ooteaeg aasta. Aega läks, aga hea, et neist lahti sain :)

 

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellepärast, et sina olid ainuke kes kõrri kinni hüppas ;)

 

Peace!

Aga kuidas oleks selle variandiga, et e-kodaniku esimene lause käis hoopis arsti kiire järelduse, mitte Sinu kirjatüki või persooni pihta? Kas jääme ikka "tuuride", "lahmimise", "sae käivitamise" ja "kõrri kinni hüppamise" juurde? (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis peaks ta ennast korrektselt väljendama.

Xiios mis sa nüüd sellega öelda tahtsid? Ma juba omalt pool loopisin phiisid välja ja sa ajad jälle haava verele :D

Sama moodi võiksid siis sina arsti väite ümber lükata!

Nii palju kui ma foorumit lugenud olen, siis siia on tekkinud oma kontingent ja uued arvamused pole siia väga tere tulnud.

Kõike võetakse kui e-sigareti halvustamist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis peaks ta ennast korrektselt väljendama.

Xiios mis sa nüüd sellega öelda tahtsid? Ma juba omalt pool loopisin phiisid välja ja sa ajad jälle haava verele :D

Sama moodi võiksid siis sina arsti väite ümber lükata!

Nii palju kui ma foorumit lugenud olen, siis siia on tekkinud oma kontingent ja uued arvamused pole siia väga tere tulnud.

Kõike võetakse kui e-sigareti halvustamist.

ei võeta midagi, vahel lihtsalt tullakse mõne lolli mõttega lagedale, siis ka öeldakse :lol:

 

Ma võiks su arsti väite ymber lükata, aga mu arst sõitis hommikul gringodele külla (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No hetkeseisuga usaldan siiski vastava väljaõppega arsti :D

Aga et koguaeg ot poleks , siis ma pole täheldanud suu ega nina kuivamist kuigi mul terves korteris elektriküte + õhksoojuspump.

Ka ei ole seda kopsude puhtaks köhimist olnud. Nikotiini sõltuvus samas oli vist väga sügav , kuna esimesed hommikud oleks tahtnud uksepiidast tüki välja hammustada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda, et tervisehädadel võivad olla ootamatud põhjused, ilmestab üks vana lugu ja mine tea - äkki tõestisündinud ;)

 

Läinud mees arsti juurde ja kurtnud peavalu. Peavalu olnud selline hirmus - hakanud otsa eest peale ja liikunud nagu võru ümber pea.

Arst uurinud asja ja teatanud, et muud pole teha kui meheau maha võtta. Olnud mehel küll kangesti kahju, aga mis parata, peavalud olid kohutavad. Op tehti ära ja ennäe imet - peavalud kadunud.

Elanud mees õnnelikult peavaludeta ja läinud kord endale rätsepalt uut ülikonda tellima. Rätsep võttis mõõdud ja päris, kumbas sääres mees ... kannab. Mehe imestunud pärimise peale selgitanud rätsep, et vastav püksisäär tuleb laiem teha, muidu hakkab pigistama ja tulevat sellised hirmsad peavalud - hakkavad otsa eest peale ja liiguvad nagu võru ümber pea

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda, et tervisehädadel võivad olla ootamatud põhjused, ilmestab üks vana lugu ja mine tea - äkki tõestisündinud ;)

 

Läinud mees arsti juurde ja kurtnud peavalu. Peavalu olnud selline hirmus - hakanud otsa eest peale ja liikunud nagu võru ümber pea.

Arst uurinud asja ja teatanud, et muud pole teha kui meheau maha võtta. Olnud mehel küll kangesti kahju, aga mis parata, peavalud olid kohutavad. Op tehti ära ja ennäe imet - peavalud kadunud.

Elanud mees õnnelikult peavaludeta ja läinud kord endale rätsepalt uut ülikonda tellima. Rätsep võttis mõõdud ja päris, kumbas sääres mees ... kannab. Mehe imestunud pärimise peale selgitanud rätsep, et vastav püksisäär tuleb laiem teha, muidu hakkab pigistama ja tulevat sellised hirmsad peavalud - hakkavad otsa eest peale ja liiguvad nagu võru ümber pea

 

:lol:

tohib seda jagada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda, et tervisehädadel võivad olla ootamatud põhjused, ilmestab üks vana lugu ja mine tea - äkki tõestisündinud ;)

 

Läinud mees arsti juurde ja kurtnud peavalu. Peavalu olnud selline hirmus - hakanud otsa eest peale ja liikunud nagu võru ümber pea.

Arst uurinud asja ja teatanud, et muud pole teha kui meheau maha võtta. Olnud mehel küll kangesti kahju, aga mis parata, peavalud olid kohutavad. Op tehti ära ja ennäe imet - peavalud kadunud.

Elanud mees õnnelikult peavaludeta ja läinud kord endale rätsepalt uut ülikonda tellima. Rätsep võttis mõõdud ja päris, kumbas sääres mees ... kannab. Mehe imestunud pärimise peale selgitanud rätsep, et vastav püksisäär tuleb laiem teha, muidu hakkab pigistama ja tulevat sellised hirmsad peavalud - hakkavad otsa eest peale ja liiguvad nagu võru ümber pea

 

:lol:

tohib seda jagada?

Anektoodid ongi edasirääkimiseks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen nüüdseks kuu aega e-sigaretti suitsetanud ja tekkis ka mingi suuhaav. Alguses probleeme polnud, see on tekkinud viimase nädala jooksul. Muutunud on viimase nädalaga niipalju, et enne kasutasin 18mg vedelikke ja nüüd võtsin 12mg vedelikud. Hetkel ei ole veel 100% kindel, aga tundub et seda põhjustavad Liqua vedelikud, mida just viimase nädala jooksul rohkem kasutanud olen(enne oli peamiselt dekang ja inawera).

Küsimus targematele - kas hüpotees, et probleemiks on just ühe tootja vedelik võib tõele vastata. Eks proovin seda muidugi ka katse-eksituse meetodil kontrollida ja mõned päevad Liqua vedelikke mitte kasutada kuigi Liqua Watermelon sai juba üheks lemmikuks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis maitseid kasutad?

Osad vedelikud on happelisemad

Endal vahest harva ka suus haavad, aga need tekkinud ka enne e-suitsetamist.

Usun, et mingi seos on kindlasti olemas vedelikega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel on varuks ostetud:

Liqua - Watermelon ja Cola

Dekang - Coffee ja SAM mint

Inawera - Cherry Tabac ja Blueberry

 

viimasel nädalal olen peamiselt kasutanud just Liqua Watermelon ja Liqua Cola vedelikke, lisaks olen teisi ka varem kasutanud, aga Liqua vedelikud ostsin alles eelmisel nädalal.

 

Edit: suuhaavasid on mul olnud ülimalt harva, kuid ei saa siiski välistada, et need pole üldse vedelike ega vapsimisega seotud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suuhaavade kohta ütlen niipalju, et tee vähem väljas auru ja otseloomulikult muul ajal hinga ikka ninast sisse. E-vedelike süüs see pole, pigem on see pahe süü, millega tegeled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No väljas auru pole peaaegu et teinudki kui just autos vapsimine väljas aurutamiseks ei kvalifitseeru ja muul ajal hingan ka enamasti ninast sisse. See suuhaav on ka suht kummalise koha peal... ei oskagi õigesti nimetada, aga kui alumisest huulest allapoole minema hakata, siis seal täitsa põhjas ehk tunduks nagu loogiline, et kui koos auruga ka mõni tilk peaks tulema, siis just sinna need kogunevad. Aga eks näis, teise vedeliku kasutamine pole seni asja ei paremaks ega hullemaks muutnud ja nii hull asi veel pole, et hakkaks mõtlema nädalaks analoogi peale tagasi minemisest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nii hull asi veel pole, et hakkaks mõtlema nädalaks analoogi peale tagasi minemisest

tõ sto (lamp)

maailm toimib evulutsiooni põhimõttel, sama moodi ka su suu, nii et kui tõsti midagi erakorralist, siis organism/suu harjub sellega.

aluseks võtan , et ahvist sai inimene, mitte ei tulnud me kilpkonnast, uhvodest, puravikest ega dziisasest (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foorumitest laias maailmas saab lugeda, et haavandid suus on suitsetamise mahajätmise üks võimalikke kõrvalnähte. See olevat esimese nelja nädala jooksul üsna tavaline. Kui aga mõned haavandid kuuga taanduda ei taha, peaksid perearstilt abi otsima.

Ühtlasi mõjub haavanditele halvasti ka e-vedeliku sattumine suhu. Vali mõni selline clearo, mis tirimisel suhu ei pauguta.

 

Off-Topic :
Töö tegi inimesest ahvi, Džiisas. (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...