Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Vinguviiul ehk nutke südamest

Recommended Posts

ID kaardi saad minna kohe esmisel päeval ka teha. 50 euri näppu ja sammud poliisi.

Välismaalased saavad teistsuguse id kaardi kui sommidel endal on. Vahet pole kaua sa seal olnud oled.

Pärs nii lihtne ikka ka pole......

 

xxxx on muidugi kodakondsuse kohal ..... ;)

...eks see paberite bisnes kõigil pisut erinev...

Täpselt nii lihtne ongi.

Kodakontsuse saad taodelda alles siis kui oled 5 aastat püsivalt elanud soomes. Selleks pead tegema siis keeletesti jms .

Kui oled soomes koolis käinud siis keeletesti tegema ei pea.

Id saad minna taodelda kasvõi esimesel päeval kui soome lähed. Sulle väljastatakse lihtsalt välismaalase IDkaart ja kogu muusika.

Paberite bisnes on kõigil üks ja sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga selle soome ID kaardil kodakondsuse XXX iga võib tulla probleeme ehitusel. Nimelt, kui kuskile ehitusele tuleb reid ja kontrollitakse su veronumbreid ja muid asju siis parem seda soome id kaarti mitte näidata, sest XXX tähendaks sama, mida hall pass. Ehk sul peaks olema tööluba soomes. Sõbral eelmine nädal nii juhtus, oleks teadnud oleks näidanud isikut tõendavaks dokumendiks eesti id kaarti või juhilube. Imelik, et soome juhilubadel on märgitud EST aga id kaardil XXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis jutt see nüüd on :D

Su semul olid muud probleemid ilmselt. Ma välgutan oma kaarti igalpool ja mul pole kordagi probleemi tulnud. Tal üldse algne tööluba on võetud poliisist?

Siin on seda teise astme bürokraatiat nii palju, et ametnikud tegelikult ei tea ise ka mis nad suust välja ajavad. Mind on korra toll tahtnud sadamasse eskortida ja laevapeale saata, kiire kõne advokaadile ja tollitöötajatel oli suu emmi täis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teise astme bürokraatiat nii palju, et ametnikud tegelikult ei tea ise ka mis nad suust välja ajavad. Mind on korra toll tahtnud sadamasse eskortida ja laevapeale saata, kiire kõne advokaadile ja tollitöötajatel oli suu emmi täis.

....paraku kõik ei lenda Boeing 777 äriklassis... (esiga)

..ja igalpool su nn. rusikareegel ei kehti... vt. oma postitust ;)

 

-- 29 Mär 2014 16:20 --

 

Aga selle soome ID kaardil kodakondsuse XXX iga võib tulla probleeme ehitusel. Nimelt, kui kuskile ehitusele tuleb reid ja kontrollitakse su veronumbreid ja muid asju siis parem seda soome id kaarti mitte näidata, sest XXX tähendaks sama, mida hall pass. Ehk sul peaks olema tööluba soomes. Sõbral eelmine nädal nii juhtus, oleks teadnud oleks näidanud isikut tõendavaks dokumendiks eesti id kaarti või juhilube. Imelik, et soome juhilubadel on märgitud EST aga id kaardil XXX.

1x (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No seadus on seadus. Kui kõik paberid korda aetud, siis ei saa sind keegi töömaalt kuskile saata, eriti veel kui sul tehtud soome pildiga dokument.

See mitu xxx või asja sul seal peal on ei huvita kedagi. See ongi turistide ID, soomlaste id on hoopis teistsugune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isegi eile seda mõtlema jäin, et kui oksjon lõppeb 22:00 siis see ongi nii mitte 22:00:01

 

-- 29 Mär 2014 12:54 --

 

Kui tööpäev algab 08:00 siis 08:00:01 oled juba hiljaks jäänud ja 17:00:01 jooksevad juba ületunnid.

lihtne näide, päev lõppeb ka 23.59.59, uus päev algab 00.00.00.00.00. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nüüd sina minu pihta nagu aru saan. Kirjutasin ka ise, et vist jäin ajaliselt hiljaks. Selle vältimiseks oleks võinud olla siiski pikenev lõpp vmi. Või n. lõpp: 22:00:00

Eks see näitab jällegi näiliselt reguleeritud ala, kuid mis ehk vajaks täpsustamist.

Loodan, et Siimul nüüd väga hullu pole. Siinse foorumi liikmena, kes ta nüüd on, oleks ma ikkagi tegelikult pakkunud talle pigem mingit VV/VW modi, sest elu on näidanud, et enamik läheb sinna lõpuks ja pigem natukene suurem alg investeering, kui hunnik vahepealset jama.

Ärge mind siis nüüd ka vardasse tõmmake, Üritasin siiski minimaalselt müüat survestada.

Aga müüa otsustas teisiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nüüd sina minu pihta nagu aru saan. Kirjutasin ka ise, et vist jäin ajaliselt hiljaks. Selle vältimiseks oleks võinud olla siiski pikenev lõpp vmi. Või n. lõpp: 22:00:00

Eks see näitab jällegi näiliselt reguleeritud ala, kuid mis ehk vajaks täpsustamist.

Loodan, et Siimul nüüd väga hullu pole. Siinse foorumi liikmena, kes ta nüüd on, oleks ma ikkagi tegelikult pakkunud talle pigem mingit VV/VW modi, sest elu on näidanud, et enamik läheb sinna lõpuks ja pigem natukene suurem alg investeering, kui hunnik vahepealset jama.

Ärge mind siis nüüd ka vardasse tõmmake, Üritasin siiski minimaalselt müüat survestada.

Aga müüa otsustas teisiti.

ma ei tulista kellegi pihta, ma räägin reaalselt faktist.

korra oli hv foorumis mul suht sama case, tõin sama näite ja asi rahunes maha.

00.00.00 hakkab uus ring ja nii see on eluaeg olnud

 

olgem rahulikud ja nautigem laupäeva rummi, grilli ja spordi kaisus (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alkost ei hoooli eriti, grillist kõht täis veel ja sport puhkab teises toas (psühho)

see sport või ataki tekitada, tugitolisport on tervislikum (psühho)
Kui täna öösel õige ajastusega "sportida", siis võib sooritus isegi 1 tunni ja 3 minuti pikkuseks venida. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

täna öösel õige ajastusega "sportida", siis võib sooritus isegi 1 tunni ja 3 minuti pikkuseks venida.

 

Hahahaha . :D +1

 

Mnjah, ma eile tegin naisele haiget, niiet täna öösel spordile loota ei ole... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ID kaart on pohhui, peaasi, et hangid soome load (hiljemalt poole aasta pärast pead vahetama ümber) ja pildiga kela kaart. enam kahjuks 50 aastaseid lube ei saa, saab 15 aastased nüüd. eestisse tagasi minnes lubasid ümber ei ole vaja vahetada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alkost ei hoooli eriti, grillist kõht täis veel ja sport puhkab teises toas (psühho)

see sport või ataki tekitada, tugitolisport on tervislikum (psühho)
Kui täna öösel õige ajastusega "sportida", siis võib sooritus isegi 1 tunni ja 3 minuti pikkuseks venida. :lol:
ma oleks selle aja peale juba surnud (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ID kaart on pohhui, peaasi, et hangid soome load (hiljemalt poole aasta pärast pead vahetama ümber) ja pildiga kela kaart. enam kahjuks 50 aastaseid lube ei saa, saab 15 aastased nüüd. eestisse tagasi minnes lubasid ümber ei ole vaja vahetada.

Pildiga kelakaarti enam ei väljastata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pildiga kela kaarte ei väljastadata juba nii 3-4 aastat. Soome juhiload oli pointi ära vahetada aasta lõpuga 2012. Sest siis sai veel load järgnevaks 50 aastaks. Mina lähen oma juhilube vahetama aastal 2047. 2013 aastaga tuli uus seadus, et saad load 15 aastaks.

 

Mis puudutab eelnevat juttu, et id kaart ja kodakontsus XXX siis kedagi ei huvita kas sul paberid korras jne. Jutt oli konkreetselt ehitusobjektil kus käivad soome ametnikud jahtimas/kontrollimas musta tööjõudu. Lihtsalt politsei ja maksuamet teavitasid tuttavat, et kui on kodakontsus XXX siis võrdub see samaga mis venemaalt tulnud hallipassi omanik. Seadused on korerkeerimata ja väiksed lüngad sees. Eesti on euros ja ei ole vaja mingit tööluba aga kodakontsus xxx järgi ei saa teada ju kust riigist sa pärit oled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei oska öelda, miks nad väljasta id kaarti just korrektse kodakondsuse märgistusega. Juhilubadel ok aga id kaardil on kõigil eestlastel XXX seal.

Kodakontsus jääb sul ikka eesti...alles jääb sul ju eesti id kaart ja pass, kus ka kirjas et oled eestlane. Soome juhilubade saamisel võetakse sul eesti load ära ja saadavad vist eesti need, kuskile hoiule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sõnastasin veits valesti, mõtlesin et ehk semu sul loobus Eesti kodakondsusest ja sellepärast seal xxx.

Ma pole siiani juhilube Soome omade vastu vahetanud, kuna sõidan eesti registris oleva rendiautoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TRAAAAAA!!! Taifun GT on mu lemmik. Siis kui töötab. Iga teine build paneb näkku.

0.7ohm

SICK AS TITS!

(õlut)(õlut)(õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maku, väljastatakse, 3.10.2014-ni, peale seda enam ei.

Siis mul vale info, kõik räägisid aastalõppust.

 

-- 30 Mär 2014 00:48 --

 

TRAAAAAA!!! Taifun GT on mu lemmik. Siis kui töötab. Iga teine build paneb näkku.

0.7ohm

SICK AS TITS!

(õlut)(õlut)(õlut)

Mul ei ole taifuniga küll mingeid probleeme olnud, toimib alati :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

,!,, külmale ilmale. Laps natu tatine ja eriti välja ei kipu, seega kammin foorumit, sest hetkel multikad huvitavamad kui vanamees.

Läheks igavusest keerama coile ja proovima erinevaid vedelike dripperis aga ei viitsi. Laisk olen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...