Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Vinguviiul ehk nutke südamest

Recommended Posts

Kokkuhoid on müüt, kui ei jää ego kepikest ja ce junni imema.

Nooh...

 

Tõmban max. kolm Mini-Protank'i paaki päevas, mis teeb kuni 4,5 ml (ei vala päris kõrini täis). Vedeliku teen varasema 12 asemel 9 mg/ml, sest aeg-ajalt kasutan ka dripperit, milles 12 on osutunud minu jaoks ülemääraseks. Ostan pudeli 36 ning kolm pudelit 0 mg/ml baase kokku 27 € eest, mille omavahel segades saan 400 ml sobiva kangusega baasi (jätkub kolmeks kuuks). Maitsestajad on olemas, neid kasutan üsna tagasihoidlikult. 3 € sisse mahub mul selle baasikoguse jaoks piisav kogus maitsestajaid, traati ja vatti ära. Panen kulumaterjalina ka ühe aku ning köögipaberi juurde ning saan umbes 40 €. Suitsetades läks kolme kuuga 300 €, kui sigarettidele lisaks arvestada ka näiteks üks kadunud suitsupakk ja vajalikud tikud/tulemasinad. Nii et ma peaksin kolme kuu jooksul 260 € eest nänni ostma, et saaks tsiteeritavale lausele päris nähtavalt kaasa noogutada. No ja kui ma selle perioodi jooksul ostan veel ka Slowtechist kolme pakikese jagu kama (mõni uus mech, mõni rba) väärtusega 60 €, ikka kolmekordne vahe ju. Kusjuures tegelikult 60 € eest uut kama ostes saab tõenäoliselt vanast varustusest oma 30-40 € eest maha müüa. Nii et ka sedasi tuleb 4-5 x odavam kokkuvõttes. Suitsukonisid aga ei taha keegi osta.

 

Laadimiseks kuluva elektri hinda oskab keegi umbkaudselt välja arvutada?

Päris hea ju. Pole selle peale mõtelnudki nii nagu Teie seda kirjeldate ;)

Isiklikult saaks vinguda selle üle et olen pea 1,5 kuud ilma olnud aga vidinate peale on läinud ikka kenad koppikad. Peab vahet pidama ja nautima

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuall, mida sa ajad :D ma olen mingine 200-250€ kokku e-suitsu ja tarvikute peale kulutanud.. allkirjast näed, palju ma olen tavasuitsu pealt säästnud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ju sa oled kokkuhoidlik olnud. Mul on vedelike ja tarvikute peale läinud samapalju või isegi rohkem kui allkirjas märgitud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul läinud detsembrist siiani sama palju kui 10 kuud suitsu tehes + iga kahe nädala tagant summa tõuseb. Peab ise hakkama vedelikke meisterdama + mõned modid veel silmapiiril, siis tuleb selleks aastaks ära lõpetada. Põhiline, mis summa lakke lööb ongi see, et ei oska midagi tahta. Oleks kohe läinud modi peale, poleks väga hullu olnud. Ja vedelikest on ainult tühjaks tehtud max 10 pudelit u. 50'st. Liiga kiiresti liigun ka mägedesse. Nt esimese e-suitsuga oleks pidanud esimesed vedelikud ka ära aurutama, Vision VT'le üleminnes, ei kõlbanud need vedelikud enam mitte kuskile. Siis tuli mod ja nautilus, jäid kõik clearod, coilid ja akupulgad sahtlisse seisma. NÜüd tulemas kfun ja on sinna ka mech modi tarvis, mis tuleks FT'st, aga kuna ma ei jaksa nii kaua oodata, siis tuleb vahepeal võtta kohapealt sigelei, mis on mõttetult kallis. Nagu nõiajoon (ring ei saa olla, sest pulkade peale tagasi küll ei lähe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(facep)(facep)(facep) Ufo, lisa siia mingi emot. mis sarkasmi väljendab.

Tõsi ta on, et kui jääda stardika juurde, siis lähitulevikus teenib kiirelt tasa. Aga kui hobiks asi muutub, siis saab igatsugu vahvaid asju tellida ja seetõttu pole eriti kokkuhoid tunda, kuid essu kah see kokkuhoid, vähemalt tõrvapulka ei ime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul läinud detsembrist siiani sama palju kui 10 kuud suitsu tehes + iga kahe nädala tagant summa tõuseb. Peab ise hakkama vedelikke meisterdama + mõned modid veel silmapiiril, siis tuleb selleks aastaks ära lõpetada. Põhiline, mis summa lakke lööb ongi see, et ei oska midagi tahta. Oleks kohe läinud modi peale, poleks väga hullu olnud. Ja vedelikest on ainult tühjaks tehtud max 10 pudelit u. 50'st. Liiga kiiresti liigun ka mägedesse. Nt esimese e-suitsuga oleks pidanud esimesed vedelikud ka ära aurutama, Vision VT'le üleminnes, ei kõlbanud need vedelikud enam mitte kuskile. Siis tuli mod ja nautilus, jäid kõik clearod, coilid ja akupulgad sahtlisse seisma. NÜüd tulemas kfun ja on sinna ka mech modi tarvis, mis tuleks FT'st, aga kuna ma ei jaksa nii kaua oodata, siis tuleb vahepeal võtta kohapealt sigelei, mis on mõttetult kallis. Nagu nõiajoon (ring ei saa olla, sest pulkade peale tagasi küll ei lähe)

ei tasu kõike ahnitseda (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei jõuagi mitte midagi kohale enam. Nädalavahetuse passis pakk 20 km kaugusel, tänaseks jõudis 800 km eemale rännata.

Järgmine ootab postis juba, neljap. saati ja pole ei kirja ega midagi tulnud (tglt oli pakiautomaati tellitud) See hakkab ka üle viskama, et kui ma tahan pakiautomaati oma pakki saada ja olen selle eest maksnud, tuleb see hoopis posti või ukse taha, mis võtab meeletult aega ja smartil on üle 3x hind(oleneb poest)) Aga tundub, et enam vahet pole, mis toimetusviis valida, paki saab niikuinii järgmiseks aastaks kätte.

Oleks pidanud tulema 5 pakki, tuli ainult 1 (dhl). 40 min on küll veel aega, äkki ikkagi midagi pudeneb, aga tavaliselt on enne nelja 10min sõnum tulnud.

Väga debiilne, et kõikide pakkidega korraga.

Vedelikud pole ka kohale jõudnud, peab mingit ********************** liqua **************** tirima.

Tööandja lasi ka palga ja maksudega jalga, tel numbrid ka pole enam kasutuses, tööd ikka lahmib edasi nii et vähe pole. Lubati otse tööle võtta, tänasest peaks olema üle viidud, "uut" tööandjat ei näinud täna ja töölepingut ka pole veel. Varsti peaks teada saama palju makse on maksmata. Kuna teised vennad kes samas firmas olid, on ülemusel mingid tuttavad vms, siis ma arvan, et ainult minu pealt pole makstud. Teised rääkisid midagi 15000'st, et netist leidsid. Jajah, kui juba maksuamet ei andnud mulle infot selle kohta kas minu pealt on maksud makstud ja need leiavad sellise asja netist. Kindlasti (lamp)(kick)(psühho):roll::evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaatasin üle tüki aja postkasti millega regan igale poole.... deeeeem foorum saadab privaat sõnumite teateid ju. Panin kinni.... andis neid kustutada (facep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autot remontides/remontima minnes kaotasin mechi nupu koos vedruga ära. V***u kui närvi ajab. Lähen käin nüüd pool tundi l2bikäidud teid läbi ja siis lähen kalale närvi rahustama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei jõuagi mitte midagi kohale enam. Nädalavahetuse passis pakk 20 km kaugusel, tänaseks jõudis 800 km eemale rännata.

Järgmine ootab postis juba, neljap. saati ja pole ei kirja ega midagi tulnud (tglt oli pakiautomaati tellitud) See hakkab ka üle viskama, et kui ma tahan pakiautomaati oma pakki saada ja olen selle eest maksnud, tuleb see hoopis posti või ukse taha, mis võtab meeletult aega ja smartil on üle 3x hind(oleneb poest)) Aga tundub, et enam vahet pole, mis toimetusviis valida, paki saab niikuinii järgmiseks aastaks kätte.

Oleks pidanud tulema 5 pakki, tuli ainult 1 (dhl). 40 min on küll veel aega, äkki ikkagi midagi pudeneb, aga tavaliselt on enne nelja 10min sõnum tulnud.

Väga debiilne, et kõikide pakkidega korraga.

Vedelikud pole ka kohale jõudnud, peab mingit ********************** liqua **************** tirima.

Tööandja lasi ka palga ja maksudega jalga, tel numbrid ka pole enam kasutuses, tööd ikka lahmib edasi nii et vähe pole. Lubati otse tööle võtta, tänasest peaks olema üle viidud, "uut" tööandjat ei näinud täna ja töölepingut ka pole veel. Varsti peaks teada saama palju makse on maksmata. Kuna teised vennad kes samas firmas olid, on ülemusel mingid tuttavad vms, siis ma arvan, et ainult minu pealt pole makstud. Teised rääkisid midagi 15000'st, et netist leidsid. Jajah, kui juba maksuamet ei andnud mulle infot selle kohta kas minu pealt on maksud makstud ja need leiavad sellise asja netist. Kindlasti (lamp)(kick)(psühho):roll::evil:

...ehk aeg end legaalseks teha...?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...et kohalik ID kaart on olemas......? Igaks juhuks küsin.... se pisut lihtsamaks asjad teeb....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....kohaliku ID kaardi saavad ka Eesti Vabariigi kodanikud, kes on registreerinud oma põhiliseks elupaigaks Soome Vabariigi....., ja omavad reaalset igapäevast elukohta,mida saab registreerida, kohalikele seadustele vastavatesse eluruumidesse asutatud kodu puhul, ka antud taotleja postiaadressina.

 

...... e. ainult post(kast)iaadress tagab sulle võimalused elementaarseteks pangatehinguteks, kuid enda nn. "legaalseks tegemine" koos püsiva elukoha kinnitamisega, annab võimalused vaadata ja jälgida oma "vero" "kela" jpm. erinevate instansside hetkeseise.....:D(õlut)

 

-- 29 Mär 2014 00:27 --

 

Noup, selleks peaks soome kodakondsus olema siis ju !? Pole veel 5 aastast töölgi olnud

...JPS..... see 5 aastat.......enne ikka paberid korda ja siis küsima :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ID kaardi saad minna kohe esmisel päeval ka teha. 50 euri näppu ja sammud poliisi.

Välismaalased saavad teistsuguse id kaardi kui sommidel endal on. Vahet pole kaua sa seal olnud oled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paberid ongi korras, elupaik ongi Soomes, tööl ametlikult

Vähe vingu ka veel.

Mõtlesin, et kui nüüd otse saab sinna firmasse, lähevad asjad vähe paremaks, aga ei. Palk sama, tunde peab panema nii nagu tuleb (Päevas tuleb 4-6h harva 7-8h, ühtegi pausi/lõunat pidada ei saa, varem polnud jah see nende mure et 8h päevas tööd oleks, sest nemad lihtsalt rentisid meid) Ja nagu ma aru sain siis läheb jälle katseajaga, aasta seal tööd teinud ja jälle katseaeg wtf, vb parem ongi, kui vaja saab kiirelt minema minna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ID kaardi saad minna kohe esmisel päeval ka teha. 50 euri näppu ja sammud poliisi.

Välismaalased saavad teistsuguse id kaardi kui sommidel endal on. Vahet pole kaua sa seal olnud oled.

Pärs nii lihtne ikka ka pole......

 

xxxx on muidugi kodakondsuse kohal ..... ;)

 

...eks see paberite bisnes kõigil pisut erinev...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma südamest ei nuta, ent tahtsin välja öelda oma arvamuse ühe oksjoni osas, mille lõppu eile õhtul pealt nägin.

http://foorum.e-suits.eu/oksjon-akud-vedelikud-ja-muud-lopp-28-marts-kell-22-00-t1360-25.html

 

Oksjoni korraldaja kirjutab:

 

Oksjoni lõpp 28.märts kell 22.00

teeme nii et pikenevat lõppu ei ole , täpselt 22.00 läheb lukku... ( foorumi postituse aja järgi , mis on tunnike maas, siis 21:00 - ks viimane pakkuja võidab)

Leian, et eelnevate valguses on täiesti üheselt mõistetav -- oksjon lõpeb sel hetkel, mil kell saab 22:00 ehk pakkumised, mille kellaajaks on 22:00:??, on tühised.

 

...mitte rahalises mõttes, vaid kui kirjutasin postituse ajaks 21.00 , siis pidasin silmas, et kui 21.00 on parima pakkuja postituse (mitte 20:59 sama moodi sekundeid ei tea...) aeg siis tema on võitja...

Ma saan sellest murest aru küll, et sekundeid ei näidata, kuid sellise probleemi ees seistes tuleks siiski asja vaadelda ka loogilisest küljest. Me ilmselt ei hakka arutlema selle üle, et kumb sündmus leidis aset enne -- kas kella kukkumine või pakkumise jõudmine. On selge, et pakkumine ei saanud jõuda enne kella kukkumist. Täpselt samal ajahetkel teoreetiliselt sai küll, ent isegi siis, kui pakkumine tehtigi täpselt-täpselt kell 22:00:00,0000... s.o. samaaegselt kella kukkumisega, tuleks endale teadvustada, et sel hetkel oli ka tingimustes sätestatud kellaaeg 22:00 saavutatud ehk oksjon lõppenud. Sellest tuleneb, et viimase kehtiva pakkumise aeg sai maksimaalselt olla 21:59:59,9999... Oksjon ei saa ju samal ajahetkel olla ühtlasi nii lõppenud kui ka veel kesta. Ometigi just sellise absurdi aset leidmist meil lõpptulemuse põhjal paradoksaalselt nentida tuleb. See ei ole "tõlgendamise teema".

 

Kui foorum kuvaks kellaaegades ka sekundeid, siis loogika- ja eetikalõtvuse vohada laskmise puhul argumenteeritaks peatselt, et "komakohti ju ei näe".

Arusaam, mida korraldaja vahetult enne teema sulgemist tutvustas, rääkis eelnevalt seatud tingimustele vastu, kuna avas võimaluse tegelikult pakkumisi teha kellaajani 22:00:59,9999..., mis on minu jaoks 59,9999... sekundit üle mõistuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paberid ongi korras, elupaik ongi Soomes, tööl ametlikult

....asjade ajamist netis teeb ikkagi lihtsamaks ligipääs vajalikele ametkondadele.....

 

....aga maassa maan tavalla.. (Y)(õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma südamest ei nuta, ent tahtsin välja öelda oma arvamuse ühe oksjoni osas, mille lõppu eile õhtul pealt nägin.

http://foorum.e-suits.eu/oksjon-akud-vedelikud-ja-muud-lopp-28-marts-kell-22-00-t1360-25.html

 

Oksjoni korraldaja kirjutab:

 

Oksjoni lõpp 28.märts kell 22.00

teeme nii et pikenevat lõppu ei ole , täpselt 22.00 läheb lukku... ( foorumi postituse aja järgi , mis on tunnike maas, siis 21:00 - ks viimane pakkuja võidab)

Leian, et eelnevate valguses on täiesti üheselt mõistetav -- oksjon lõpeb sel hetkel, mil kell saab 22:00 ehk pakkumised, mille kellaajaks on 22:00:??, on tühised.

 

...mitte rahalises mõttes, vaid kui kirjutasin postituse ajaks 21.00 , siis pidasin silmas, et kui 21.00 on parima pakkuja postituse (mitte 20:59 sama moodi sekundeid ei tea...) aeg siis tema on võitja...

Ma saan sellest murest aru küll, et sekundeid ei näidata, kuid sellise probleemi ees seistes tuleks siiski asja vaadelda ka loogilisest küljest. Me ilmselt ei hakka arutlema selle üle, et kumb sündmus leidis aset enne -- kas kella kukkumine või pakkumise jõudmine. On selge, et pakkumine ei saanud jõuda enne kella kukkumist. Täpselt samal ajahetkel teoreetiliselt sai küll, ent isegi siis, kui pakkumine tehtigi täpselt-täpselt kell 22:00:00,0000... s.o. samaaegselt kella kukkumisega, tuleks endale teadvustada, et sel hetkel oli ka tingimustes sätestatud kellaaeg 22:00 saavutatud ehk oksjon lõppenud. Sellest tuleneb, et viimase kehtiva pakkumise aeg sai maksimaalselt olla 21:59:59,9999... Oksjon ei saa ju samal ajahetkel olla ühtlasi nii lõppenud kui ka veel kesta. Ometigi just sellise absurdi aset leidmist meil lõpptulemuse põhjal paradoksaalselt nentida tuleb. See ei ole "tõlgendamise teema".

 

Kui foorum kuvaks kellaaegades ka sekundeid, siis loogika- ja eetikalõtvuse vohada laskmise puhul argumenteeritaks peatselt, et "komakohti ju ei näe".

Arusaam, mida korraldaja vahetult enne teema sulgemist tutvustas, rääkis eelnevalt seatud tingimustele vastu, kuna avas võimaluse tegelikult pakkumisi teha kellaajani 22:00:59,9999..., mis on minu jaoks 59,9999... sekundit üle mõistuse.

Küsisin ufolt, vaatas andmebaasist:

Scuall pakkumise ajatempel 1396036805 ehk 22:00:05 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isegi eile seda mõtlema jäin, et kui oksjon lõppeb 22:00 siis see ongi nii mitte 22:00:01

 

-- 29 Mär 2014 12:54 --

 

Kui tööpäev algab 08:00 siis 08:00:01 oled juba hiljaks jäänud ja 17:00:01 jooksevad juba ületunnid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teeme nii et pikenevat lõppu ei ole , täpselt 22.00 läheb lukku... ( foorumi postituse aja järgi , mis on tunnike maas, siis 21:00 - ks viimane pakkuja võidab)

 

....kui Spezzi info foorumi pääliku käest paika peab siis

......(teretule) võitjaks.........

 

...............Siim1989 ....... (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...