Jump to content
E-sigareti foorum
Fedja

Üks artikkel

Recommended Posts

Ma võiks igast asjast sellise hoiatava loo teha, paraku ma pole nii lammas kui tema

 

Seda küll, samas kui ma poleks seda foorumit lugenud, siis võibolla ei oskaks ka väga 18650 akut karta, lapsepõlvest meenub et patareid lühistades midagi muud ei juhtunud kui see et patarei sai tühjaks, tänapäevaste AA/AAA pulkadega pole muidugi proovinud kas need lühistades mingi tulevärgi tekitavad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mu mõte oli pigem selles, et igasuguste asjadega võib pauku teha kui sa lammas oled. Näiteks kodus keerad gaasi lahti ja pole tunni pärast lähed kööki ja süütad sigareti. 

Miks siis meediasse ei minda sellest pasundama hoiatusena teistele, et ei tasu gaasi avada ja siis pärast tuld näidata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav palju juurdehindlus tuleks koos maksudega kui jõustub? Praegu saan keskmise kvaliteediga vedeliku segatud 100ml ~15 euroga. Kui vaadata Portugali maksupoliitikat (60 senti/ml) või Itaalia oma 80%, siis kisub asi veidi absurdseks. Seega hakkan 75 euri või rohkem halvimal juhul antud koguse eest? Kaalun täieliku loobumist sellest mürgist, aga selleks on vaja rohkem aega, sest ei soovi järsult tarbimist piirata. Loodetavasti ei libastu analoogide peale tagasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Segajate jaoks pole asi nii hull, kuna 0 baase nad nii ehk naa maksustada ei saa. Ja maksu plaanitakse sama maks olenemata kangusest st. siis ostadki kõige kangema nikotiiniga vedeliku mis kätte saab ja 0 baasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seal on ka veel lahtisi otsi.
E-vedelik saab EU reglite järele olema maksimaalse kangusega 20mg/ml.
Seega ma ei kujuta ette mis nime all või kas üldse saab turustada näiteks 100mg baase.
E-vedelikuga tegu ei ole ja sellena seda ka turustada ei tohi. Aga kui aktsiisi all on e-vedelikud ja 100mg baasi turustatakse konsentreeritud nikotiinina siis mul pole õrna aimu kas see saab legaalne olema või kas ja kuidas seda piiratakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks enne aktsiisi tulemist peab võtma liitri 100mg baasi ja siis on jupp aega muretu. Küll selle aja peale asjad paika loksuvad ja leiab ehk ka mingi augu kuidas aktsiisivabalt saada. Kurvem olukord on nendega, kes alles plaanivad e peale kolimist kuna kaob ära argument, et veipimine on odavam ehk e-sigaret muutub nende jaoks vähematraktiivseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võis olla ka mingi <piiks> laadija, mis andis välja suurema pinge kui USB standard ette näeb. Võis olla ka tehase praak. Ja võib veel palju muid põhjuseid olla. Aga vähesed neist on spetsiifilised e-sigaretile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://ejuiceologist.com/new-study-shows-electronic-cigarettes-have-no-toxic-effect/

Kas Big Tobaco (BAT) hakkab suunda muutma? .... või ongi juba samas paadis?

 

UK-s läheb nende toodang tasuta jagamiseks suitsetamisest loobujatele, mille sealne maksumaksja kinni maksab.

 

 

The UK medicines regulator has approved a brand of e-cigarette to be marketed as an aid to help people stop smoking.

The decision means e-Voke, produced by British American Tobacco, could be prescribed on the NHS.

Public Health England says e-cigarettes are far less harmful than tobacco and help smokers quit. 

http://www.bbc.com/news/health-35221292 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult on see ka analoogi puhul suht kindel, et neile kes ei tarvita reklaam ei mõju olenemata sellest kas tegemist on lapse või täiskasvanuga. Vanemad foorumlased võivad seda oma noorusaastatest meenutada.... põhjus analoogi tegema hakata ei olnud ju reklaam kuigi omal ajal oli see lubatud ja tehti ka aktiivselt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...