Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
hansh

Esimene mehaaniline, mõned küsimused

Recommended Posts

Plaan nüüd soetada esimene mehaanilise modi komplekt. Ilmselt modiks jääb mõni Nemesis ning sinna otsa kas Kayfun või 91% Russ. Eesmärk oleks kogu kupatus üsna kompaktne hoida, seega oleks vaja abi aku valimisel.

Millised 16350 akud oleks head + milline kick sinna otsa sobiks? Lugesin siin, et mõnda kicki peab töötlema/viilima, et sisse mahuks.

Kas ma saan üldse Nemesist kasutada 16350 aku ja kickiga?

 

Mis mul veel vaja oleks.. akude jaoks kindlasti laadijat. Siis veel mingit traati - mis vahe on 30 awg või 28 awg traatidel?

Kaua selle iseehitatud coiliga umbes ära ajab?

 

Ilmselt veel oomitestrit oleks ka vaja.

 

Kuna spezz puhkab, siis kogu kraami ostan ilmselt epiip.ee-st. Hetkel siis selline list.

 

http://www.epiip.ee/et/klearomiseerijad/415-kayfun-31.html

 

http://www.epiip.ee/et/e-sigareti-akud/441-kamry-mech-kick.html

 

http://www.epiip.ee/et/e-pro/425-nemesis-1-mod.html

 

+ laadija, oomitester, traati, villa, vedelikku

Mida veel võiks vaja minna?

 

Ahjaa, siiani kasutasin 18mg vedelikku eVicuga, kuskil 8.5w juures. Palju normaalne niksi-sisaldus oleks mech modiga ja mingi algaja youtube'i õpetuse järgi keeratud coili setupiga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oled õigel teel täiesti (Y)

Kui on kompaktsus eelisjärjekorras, siis soovitaks pigem Kayfun Lite Plussi Kayfun 3.1 asemel, see umbes sentimeetri jagu lühem. Ja Kick-iga lood sellised antud hetkel, et on parem ilma selleta meh-modiga toimetada. Keera 0,5-1 oomine coil ja otse akult saad väga hea elamuse kuni umbes 3,5 voldini, aga samas peab aku ka olema võimeline 10 amprit ja rohkem välja andma turvaliselt (Sony 18650VTC5 ja Panasonic 18650PF näiteks). AWG30 on 0,25mm ja AWG28 on 0,32mm läbimõõduga traadid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud vastuse eest!

Kayfun Lite+ ilmselt jääb, ei teadnudki, et see lühem on. Kena oleks kui keegi selle kicki teema lahti seletaks või mõne selgitava lingi viskaks. Praegu on kogu kogutud info pudruks ja kapsaks muutund. Kui ma tahaks kicki kunagi lisada ja niikuinii ostaks näiteks ühe 18650 ja ühe 18350 aku, siis on äkki targem üldse mingine teleskoop mod võtta? Või saab kasutada ka Nemesisega neid akusid koos kickiga ja ilma.

Kas 0.5 - 1 oomine coil natuke hardcore ei ole alguseks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soovitaks ka kas Kayfun Lite plussi või venelast ... see küljepealne ventiil on nii nagu ta on... kord ei sobi pudel siis hakkab täite ava lekkima... lühem on ka jne. ehk siis parem see: http://www.epiip.ee/et/klearomiseerijad/413-kayfun-lite-plus.html kruvikas peab küll kassas olema... aga need väiksed võtmehoidja külge käivad täitsa töötavad.

 

piibu mehe mehe nemesis pidi päris hea olema... seega see on OK.

Kicki epiip.ee'st ei soovita kamry on voltidega ... ja teine on kuni 12W aint. Kicki kui sellist ma kindlasti alguseks soovitan... sest aku peale sobiva coili ehitamiseks läheb aega kui just esimese korraga ei joppa. Lisaks on kickiga märksa ohutum ... kui nupp alla jääb.. coil lühises vms ja auru tugevust saad ka reguleerida

Kindlasti soovitaksin spezzilt kick võtta 15w: http://spezz.ee/et/modid/218-siegelei-vw-kick.html -  kannatad ilma ära ta ju varsti tagasi :D. See kick küll vajab õrna äärte lihvimist liivapeberiga, et nemesisse mahtuda aga see pole keeruline protsess.

18350 häid akusid väga polegi ... kui siis http://www.taskulambid.eu/aw18350imr.html aga pigem ikka jah soovitaks Sony VTC5 akusid: http://www.maitsevaur.ee/sony-vtc5?search=sony

Õiget villa saad ka spezzi käest... seee öko poe oma ei ole nii hea. Spezzi oma wicib paremini ... ja minu arvates on öko poe vatiga ka väike kõrvalmekk juures. http://spezz.ee/et/iseehitajale/189-maxim-organic-cotton-balls.html

30 awg või 28 awg vahe on traadi jämeduses ja sellest tulnevalt muutub ka takistus. Soovitan 28awg (0.32mm) ... see on jämedam. Ümber 2.5mm puuri keerates 8pööret saad tulemuseks ~1.25 ohmi  mis on täitsa mõistlik. 30awg (0.25mm) on minu arvates liiga peenike.

Laadijatest nitecore http://www.taskulambid.eu/nitecore-i4.html ise võtsin alguses 2 auguga aga sellest jäi väheks... kuna sellega saab ka AA ja AAA akusid laadida siis on ta ikka suht töös kogu aeg.

Mingi tester ohmida mõõtmiseks võiks ka kindlasti olla http://spezz.ee/et/iseehitajale/132-kombo-tester.html

Kokkuvõtteks ... spezz on varsti tagasi oota ära :D.


Tänud vastuse eest!

Kayfun Lite+ ilmselt jääb, ei teadnudki, et see lühem on. Kena oleks kui keegi selle kicki teema lahti seletaks või mõne selgitava lingi viskaks. Praegu on kogu kogutud info pudruks ja kapsaks muutund. Kui ma tahaks kicki kunagi lisada ja niikuinii ostaks näiteks ühe 18650 ja ühe 18350 aku, siis on äkki targem üldse mingine teleskoop mod võtta? Või saab kasutada ka Nemesisega neid akusid koos kickiga ja ilma.

Kas 0.5 - 1 oomine coil natuke hardcore ei ole alguseks?

 

0.5-1 ohm on hardcore kindlasti.
1.2-1.4 on paras.
Nemesisse saad panna 18350 aku ainult või + kick ja ka 18650 aku või + kick. Ehk siis ta võtab kõik vastu mis sa talle ette annad.
Teleskoop on minu arvates kole ... nemesis annab samad võimalused. Teleskoope on ka ilusaid aga mitte Eestis.
Kick
kick 12W - reguleerid võimust
kick 15W - sama asi aga saab rohkem matsu keerata - see on hetkel kõige parem.
Kamry VV (variable voltage) kick ja see ei võta alla 1.3ohm jutule. Ja W on kindlasti parem regullida kui volte.
Kaitse ja reguleerimise eesmärgil on kick algajale suht kohustuslik. Lisaks on ka aur stabiilne ... ainult aku pealt hakkab aur aku tühjenedes lahjemaks minema. Mina oma sony VTC4 sid saan kasutada 50% peale umbes... siis on au liiga lahja ilma kickita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui 16350 akuga kasutada tahad, võta neid akusid kindlasti mitu, eks ta oleneb kui palju ja millise watiga veibid, aga mul ei kesta isegi 18650 vahel tervet päeva. Ise ostan akusid alati mõne rohkem kui hädapärast vaja oleks, siis pole muret kui peaks reisile minema ja igal pool laadida ei saa, samuti ei pea poodi analoogi järgi minema kui mõni aku tuksi peaks minema ;)

 

Laadija koha pealt arvan, et i2 on piisav. AA pulkade laadimiseks on sul tõenäoliselt nagunii laadija olemas kui neid kasutad ja 18650 akut saad tegelikult ka evicuga laadida, seega saad ka i2 laadija puhul kolme akut korraga laadida. Laadija saad ka siit teemast http://e-suits.eu/topic/2719-m-ecig-vamo-v5-nitecore-laadija-akud-clearod-kasutatud/ ...kui pole oluline, et uus peab olema.

 

Ahjaa, kui nemesise poole vaatad, soovitan kohe ka magnetrõngad osta, Spezzi käest saad need 1€ eest http://spezz.ee/et/tarvikud/179-nemesise-magnetorngad.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas see 15W kick on ikka 15W? Fasttechis foorumis spekuleerivad, et see on 12W. Ta on kergelt suurem ja vajab lihvimist aga visuaalselt on kõik detailid samasugused nagu 12W omal. Endal on 12W ja 15W fasttechi kickid ja ei tunneta ei mina ega mart1986, et võimsust oleks rohkem kui 12W kickil. Võimalik on muidugi ka, et on mingi uuem parandatud 15W kick turul.

Kick annab ka tervamat matsu tõmbamisele juurde ja ilma kickita on kuidagi lahjem see tõmbamine.

 

Mis puudutab juttu kayfunist siis märkige juurde ka et, see on minu arvamus ja kogemus.

Ma ei ole kordagi täitunud Kayfun 3.1 versiooni küljepealt täite avast ja olen alati kasutanud meetotid topcap maha ja pealt suvalise pudeliga mahla sisse ja topcap peale tagasi ja samaaeg hoides sõrme õhuaval peal. Täiteava ei ole 10 kuu jooksul kordagi lekkinud.

Tavalisel kayfun litel ei suuda mina selle võtmehoidja kruvikeerajaga lahtikeerata täiteava kruvi, kuna see ristpea on liialt väikene kruvi jaoks ja kruvikeeraja ise ka liialt väikene. Võimalik, et mul on siis kruvi liiga tugevalt kinni keeratud.

 

Nagu näha on mul täiesti teised kogemused kayfunnidega ja kelle jutt siis on õige, mille najal teha ostu otsus?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas see 15W kick on ikka 15W? Fasttechis foorumis spekuleerivad, et see on 12W. Ta on kergelt suurem ja vajab lihvimist aga visuaalselt on kõik detailid samasugused nagu 12W omal. Endal on 12W ja 15W fasttechi kickid ja ei tunneta ei mina ega mart1986, et võimsust oleks rohkem kui 12W kickil. Võimalik on muidugi ka, et on mingi uuem parandatud 15W kick turul.

 

See kas ta reaalselt 15W välja annab seda ei tea ... aga mul mõlemad olnud ja neid kõrvuti kasutanud ja võrrelnud korduvalt ... on küll vahe sees ja päris tuntav. Võreldes siis mõlemad põhja keeratud. Võimalik, et ka 12W ei anna reaalselt seda välja ja 15 annab lihtsalt rohkem... Aga see, et 15w on võimsam kui 12W see on küll minu arvates kindel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok me mart1986-ga testisime neid nii kuuaega tagasi ja ei suutnud kumbki meist arusaada, et oleks mingit vahet neil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi räägib fasttechi foorumis, et voltmeetriga ei ole õige mõõta ja peaks mõõtma seda watti teemat ostsilloskoobi abil.

http://www.fasttech.com/forums/1670801/t/1254407/so-is-it-really-15-watts-or-not-awnsers-within

 

Alljärgnevast lingist leiab juttu, et ei usuta Sigelei kick on 15W :

http://www.fasttech.com/forums/1670801/t/1234353/not-15-watts/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on see Sigelei 15W kick. 12W pole proovinud, aga vahe eVicuga on tuntav ja päris põhja ma seda kicki ei keera.

 

Mis voltmeetriga mõõtmisse puutub, siis see ei pruugi tõesti õiget tulemust anda ja VW korral ei anna kohe kindlasti. Volti peaks mõõtma kasutamise ajal, aga see on juba pisut keerulisem kuigi mitte võimatu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milles küsimus, mõne lahtise kapotiga RBA kruvide pealt mõõta tulistamise ajal. Takistus ka teada ja muu on juba hr. Ohm'i rida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei viitsi telefoniga neid ft linke vahtida aga toimiva taadeldud voldimeetriga peaks üsnagi täpse tulemuse saama. Ma mõõdan multimeetriga tulistamise ajal ja siiani võtan andmeid tõesena. Täpsemalt saab alati aga nagu MTN ütles, töötab ka kicki puhul Oomi seadus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rääkige veel kuidas nikotiini tõmmata on mechiga? Endal 12mg evicuga üldse ei toitnud ära, aga kui 12-15w juures imeda siis milline see normaalne kogus võiks olla?

Ning mille jaoks need magnerõngad head on?

 

Ilmselt tuleb ikka spezz ära oodata jah : ) Ongi veits aega plaan paika panna

Share this post


Link to post
Share on other sites

See vist individuaalne varem tegin 12mg ja nüüd tundub 4mg ka kange..

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seda tahtsingi öelda, et volti peab mõõtma tulistamise ajal, kui lihtsalt klemmidelt volti mõõta, siis ei saa sealt mingit adekvaatset tulemust ei kickiga ega ilma kickita.

 

Ning mille jaoks need magnerõngad head on?

 

 

Mehaanilise MODi aktiveerimine käib põhjast ja põhimõtteliselt surud klemmi vastu akut. Nemesisel hoiab seda klemmi akust eemal vedru. Magnetrõngad saadki selle vedru asemele panna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milles küsimus, mõne lahtise kapotiga RBA kruvide pealt mõõta tulistamise ajal. Takistus ka teada ja muu on juba hr. Ohm'i rida.

Muidugi üks tore asi, mille peale ma ennist ei tulnud, on see et kick vaevalt korralikku alalisvoolu välja annab. Ja katsed seda tõestasid. 12W kick (Spezzi müüdav mudel) näiteks lasi 33,3 Hz sagedusega. Nii et oleneb laine kujust kõik see tegelik spec ja päris nii lihtne asi pole nagu ma reklaamisin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ära nüüd väga hinge võta, eks Spezzil ole see esimese eelis. Lisaks võin Spezzi kiituseks öelda, et ta hoiab ka foorumi teemadel silma peal ja annab ka kasulikku nõu. Ja eks sellega ole ikka nii nagu uute tulijate puhul, et kui keegi on harjunud oma asju ühest kohast saama ja probleeme pole olnud, siis ei kipu ta seda teise vastu vahetama kui sellel teisel on hind, kaubavalik ja tingimused sarnased. Näiteks mina olen ka selles suhtes laisk, et isegi kui keegi 5-10% odavamalt pakuks, ostaks vist ikka edasi sealt kust olen alati kõik kiiresti ja korralikult kätte saanud.

 

Hindades vist nii palju õhku pole, et uued tulijad suuremat sorti hinnaralli saaks algatada, küll aga tunnen pisut puudust poest, kuhu võiks ka kell 18-19 sisse astuda, asju oma silmaga näha ja vajadusel pädevat nõu saada. Ehk siit sulle üks idee - võibolla saad oma poe lahtiolekuaja ära muuta, et see oleks näiteks kell 10-19 või 11-20.... või siis hoopis kell 12-19 ja hoida mingil ajal ka laupäeval lahti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ägedalt kukub välja:

Ega jah, ainus koht, kust miskit soetata on spezz.ee.

:kunn:

 

No sellel on ilmsed põhjused:

1. Spezz on minu arvates (subjektiivne) kõige ÕIGEMA kaubavaliku kokku pannud... eks ta loeb foorumit ja selle alusel kohe tegutseb. Teistes poodides on sageli palju muid huvitavaid/konkureerivaid vidinaid mis aga pole nii populaarsed ja neid niipalju ei soovitata.

2. Spezzi poest saab algaja ja edasjõudnud kõik ühest kohast ... ego akust kuni vati ja traadini - teistel on ikka midagi olulist puudu - õige laadija, aku, traat vms.

3. Spezzi hinnad on suht soodsad. Ma olen ka ennem seda maininud, et uute tuljate huvides võiks hinnad natuke kõrgemad olla... mitte, et ma ise rohkem tahaks maksta aga turu huvides. Kui Spezz seda lugema juhtub siis minu soovitus oleks teha erinevad hinna tasemed ... ühed on need mis avalikult väljas (kõrgemad) ja teised need (hetke hinnad või veel soodsamad) mis kasutajatele kes head hinda soovivad ja küsida oskavad.... ning on pikaajalised kliendid.

4. Lisaks eelnevale pakub Spezz ka väga head konsultatsiooni ja lahendab probleemid kiiresti ja kliendile soodsalt.

 

NB! Ma ise olen Spezzilt ostnud tehnikast ainult ühe aku ... ja kui keegi küsib, et soovitage siis alati katsun soovitada ka alternatiive teistest poodidest aga neid ei ole väga lihtne leida - vahel tuleb neid lausa klaviatuurist välja imeda (ehk siis soovitada asja mis spezzil ka olemas aga konkurendil ka ja sama hinnaga). Soovitamine on üldse subjketiivne ja Spezzi kaubavalik langeb lihtsalt kokku sellega mis minu arvates on hea.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud, Marc55-le, võtsin ikka epiibust enamus asjad ära. 5+ teenindus! Suure hooga sai meeter traati ära kulutatud ja midagi asjalikku ikka välja ei tulnud, kõik 28awg-ga keeratud coilid jäid alla 1 oomi. Samuti, jube sitt on tegelt seda 28st traati sinna pisikeste ümmarguste Kaifuni kruvide alla kinnitada. Ostsin kiiruga epiibust veel prooviks selle trustfire 18650 IMR aku, aga see ei tahtnud hästi mahtuda Nemesisse. Ainus aku mis oli, oli evicu samsung mingine ja seda väga kasutada ei julgend. Natuke ikka proovisin mingise 0.7 coiliga ja päris mõnusalt niitis 12mg-ne vedelik, samas oli maitset ja tuba tossu täis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul oli Spezzilt ostetud Panasonicu akuga sama mure, et ei tahtnud väga Nemesise sisse mahtuda. Siin teemas http://e-suits.eu/topic/2829-soovitage-mod-i-backupiks/ soovitas Spezz akult üleliigse kile eemaldada ja probleem lahenes. Kas ka sinu aku peal selline üleliigne kile on, ei oska muidugi öelda kuna ühtegi Trustfire akut pole ma ise käes hoidnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...