Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
InterFace

Ja ta tõesti aitab...

Recommended Posts

Olen uus kasutaja ja tahan südamelt ära rääkida oma loo :)

Olin suitsetaja 15 aastaselt, põhikoolis sai asi alguse, seltskonna teema või nii-nagu enamusel ikka.

Tegelikult on esimesed mahvid suuresti määravad, kas inimene hakkab suitsetama või mitte.

Minule meeldis ja nii saigi minust suitsumees.

Järgmised 15 aastat sai stabiilselt tehtud, mõnel korral "maha jäetud" ja siis jälle tegema hakatud.

Kui aastaid oli kogunenud juba üle 30, siis hakkasin mõtlema oma tervise peale.

Suutsin isegi poole aastaseid pause teha ilma ühegi mahvita.

Mis aga iga kord koni otsa tagasi tõi, oli SUVI - rahvaüritused, lõkke ääres suvitamised.

Kõik algab ühestainsast mahvist, alguses vähe ning aegamööda jälle iga päev (tuttav teema kindlasti paljudele)

Ka sel - 2013 aastal tegin oma esimese sigareti suvel Jaanipäeval.

Ja nüüd sügisel hakkasin uurima, misimeasi see e-sigaret siis on?

Loomulikult teen alati põhjaliku uurimistöö enne, kui hakkan endale midagi sisse tõmbama.

3 nädalat tagasi sain siis aparaadi kätte ja mis ma arvan:

 

E-sigareti kohta võin öelda, kui mitte sajandi leiutis, siis kümnendi leiutis kindlasti.

Läksin kohe 0 nikotiini sisaldusega vedeliku peale, sest suitsetamine on alati olnud minu jaoks mitte füüsiline vajadus, vaid lihtsalt tegevuse vajadus, et suust tuleks tossu ja oleks see tõmbamisefekt.

Lisaks sellele on viimastel päevadel tõsine hapniku üledoos meeldivas võtmes :)

Igasugune vastik pahmott ja hais on kadunud, rahakotti jääb rohkem nutsu.

Tänu e-sigaretile olen vabanenud tõrvast ja pigist ning nikotiinist - IGAVESEKS :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh täna sai täpselt 1 aasta kui ostsin e-sigareti (küll jah ego aku + ce4 aga siiski - algus seegi) ning pole kordagi sigaretti teinud ega tahtnud :) 10 kuud evic+vivinova stv peal olnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh täna sai täpselt 1 aasta kui ostsin e-sigareti (küll jah ego aku + ce4 aga siiski - algus seegi) ning pole kordagi sigaretti teinud ega tahtnud :) 10 kuud evic+vivinova stv peal olnud.

Õ (Y) NNITLUSED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh täna sai täpselt 1 aasta kui ostsin e-sigareti (küll jah ego aku + ce4 aga siiski - algus seegi) ning pole kordagi sigaretti teinud ega tahtnud :) 10 kuud evic+vivinova stv peal olnud.

Õ (Y) NNITLUSED
minu poolt ka, varsti jõuan ka tähiseni (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh täna sai täpselt 1 aasta kui ostsin e-sigareti (küll jah ego aku + ce4 aga siiski - algus seegi) ning pole kordagi sigaretti teinud ega tahtnud :) 10 kuud evic+vivinova stv peal olnud.

Õnnitlused (õlut)(esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 kuud tõmbasin e-sigaretti ja nüüdseks seisab see sahtlis. Loodan, et olen prii kogu sellest suitsetamise jamast. :D Analoogi sai kimutud 10 aastat. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 kuud tõmbasin e-sigaretti ja nüüdseks seisab see sahtlis. Loodan, et olen prii kogu sellest suitsetamise jamast. :D Analoogi sai kimutud 10 aastat. :P

Edu edaspidiseks. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii siis, palju mul juba ilma analoogita on, 110 millegiga päeva vist.

Et siis pool aastat tagasi oli väga raske joosta näiteks jutti üle 1km. Lõõrid kinni ja kõik, sure ära, otseses mõttes. Nüüd siis 3,2 rahulikus tempos, umbes 8km/h, ei mingit erilist raskust hingamises, jalad väsisid ära, kuid see vähene treenitus. Peaks mainima, et siit siis minu tulemused. Mis sest, et tegelikult võtsin miskitpärast kaalust juurde.Siiski Fantastiline, ma üle pika aja NAUTISIN jooksmist.

Kõralnähtudest niipalju, et nahk muutus jube kapriiseks, kergelt tekivad punnid, nagu teenager kohe :( ARvan, et see PG´st, kuid puhas VG mulle ei istu, kuidagi ,,kuiv,, tundub selle aur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuall,

Mul on analoogita 255 päeva, kõik ok, ainus kõrvalnähe seisab tõsiasjas, et võtsin samuti kaalus juurde, ca 5-6 kilo. Istuvat elustiili mul pole, olen füüsiliselt ehitustöö peal, sebimist päris palju, sealhulgas ka tellingutel üles-alla vehkimist. Iseendast peaks kaalus juurdevõtmine loomulik nähtus olema, sest enamus inimesi, kes tavasigarettidest loobuvad, võtavad kes vähem või rohkem kaalus juurde. Ammu teada-tuntud tõsiasi. Aga pole nagu tähele pannud, et keegi varem siin seda fakti enda kohta ära märkinud on, võimalik ka, et on kahe silma vahele jäänud - teisest küljest muidugi enda kaalu kohta rääkimine pole just tavaline nähtus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tahtsin hingamise suhtes tähelepanu juhtida pigem. Võrreldes poole aasta tagusega nagu öö ja päev.

 

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tahtsin hingamise suhtes tähelepanu juhtida pigem. Võrreldes poole aasta tagusega nagu öö ja päev.

 

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk HD

Kui saladus pole siis mis vedelikke kasutad pidevalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VPG ikka. Kumbagi paljalt tõmmata ei kannata ma, VG-liiga kuiv. PG-imelik maitse.

Allday on Hangseni RY4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minul ka tervis tipptopp käisin kõik uuringud läbi just süda nagu kuld töötab ja vererõhk paigas mis pole ealeski mul korras olnud analoogi tirides (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna saab täis 300 päeva ilma analoogita ja nendest viimased 5 päeva 0mg vedelikuga. Kuigi vähendasin teatud aja tagant nikotiini sisaldust vedelikus, siis need esimesed päevad null vedelikuga olid ikkagi piin, aga tundub, et nüüd see möödas ja jätkan edasi aurutamist,

See lihtsalt meeldib mulle ja kogeda neid maitseid mis ilma nikotiinita ei ole enam kibedad, siis niipea arvatavasti vapemisest ei loobu. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna saab täis 300 päeva ilma analoogita ja nendest viimased 5 päeva 0mg vedelikuga. Kuigi vähendasin teatud aja tagant nikotiini sisaldust vedelikus, siis need esimesed päevad null vedelikuga olid ikkagi piin, aga tundub, et nüüd see möödas ja jätkan edasi aurutamist,

See lihtsalt meeldib mulle ja kogeda neid maitseid mis ilma nikotiinita ei ole enam kibedad, siis niipea arvatavasti vapemisest ei loobu. (esiga)

(Y) õnnesoovid. Sätin siin oma piipu kah vaikselt nullile lähemale. Hetkel ca 6mg peal. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natuke vähem kui aasta tagasi ostsin omale sünnipäevaks e-sigareti ning viimase paki tavalist suitsu, mille siis paralleelselt e-ga 4-5 päeva jooksul ära tõmbasin (muidu läks pakk päevas). Sealt edasi tegin ainult e-sigaretti. Suitsuhais muutus hingematvalt vastikuks. Ja kui paar nädalat hiljem korralikult vihastasin ning seepeale töökaaslaselt ühe suitsu küsisin, siis sellest tegin poolvägisi ainult 3 kõssi. Ise olin jube õnnelik - mida oligi tarvis tõestada - tavasuits on kirjeldamatult jälk. Sügisel aga hakkasid isiklikus elus igasugu krahhid järjest tulema ning kuna mul oli kõrval inimene, kes suitsetas, hakkas pihta, anna üks mahv, anna veel üks, jäta mulle pool suitsu, anna terve, lõpuks ahh, ma lähen ostan ise paki ja oligi korras. Libastusin. Ehkki need esimesed mahvid ei maitsenud üldse hästi, on inimloomus nii loll, et tõmbab ikka edasi ja harjub ära :D Võtsin mitu kuud hoogu, et jätan maha, aga vabandusi ikka leidus, miks edasi lükata. Isegi klassikaline `uuest aastast enam ei suitseta` ei toiminud.

Aga kättevõtmise asi. Ostsin baasvedelikke juurde ning segasin endale mitu pudelit erinevaid maitseid valmis, peale suurt vedelikega solgutamist läksin tegin oma viimase suitsu, millest oli pool päeva halb olla, kuna enne segamise käigus olin korralikult e-suitsu kimunud ja maitseid testinud :D See oli 31.jaanuaril. Seega siis mõtlesin, et 1.veebruarist olen täitsa tubakavaba. Ja olen ka :)

Natuke häiris see, et tööl kõik muigasid, umbes, et eks näis, kaua vastu peab. Ja ma käin selle pulgaga enamasti siiani suitsuruumis, sest seal saavad enamus tähtsad jutud räägitud :D Teisalt ka seepärast, et kui on suitsupaus, siis on imelik kuskil nurga taga või WC-s oma pulka imeda, midagi jääb nagu puudu :D Aga see suitsuhais seal võtab küll hinge kinni ja hakkab vastu. Alkoholiga ei tohiks ka probleeme tekkida, eelmisest korrast mäletan, et siis läks suitsetamine üldse meelest ära, kui keegi tavalise ette pani, siis tuli meelde ja haarasin oma pulga järgi :D

Miks üldse e-sigaretile mõtlema hakkasin, oli meeletu rahakulu suitsu peale, tervis muidugi ka. Mul üks tuttav on nüüdseks üle 3 aasta e-suitsu teinud, tellis omale e-bayst hunniku akusid, muid jubinaid ja vedelikke, edasi juba segas ise, kuskilt õnnestus tal ka puhast nikotiini saada. Seda jagas ta suvel natukene mullegi, hästi mugav oli niimoodi segada. Nüüdseks see otsas. Küsikski, kas keegi teab, kust seda saaks? Ta enda varusid mulle enam ei müü, muidu jääb ise kuivale ning sealt kust varem sai, enam ei saa ja uut kohta pole ta otsinud.

Olin aus ja muutsin oma signatuuri ka ära, muidu näitaks see juba 290 päeva, tegelikult uuest alustamisest aga 12 päeva alles.

Toredat tossutamist kõigile ja tänud neile, kes selle pika jutu läbi ka lugeda viitsisid :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsikski, kas keegi teab, kust seda saaks? Ta enda varusid mulle enam ei müü, muidu jääb ise kuivale ning sealt kust varem sai, enam ei saa ja uut kohta pole ta otsinud.

Kahtlen, et sa puhast nikotiini mõtlesid, see puhta mürk, ma hoiaks sellest heaga eemal :roll:

juua myyakse siin suht iga nurga peal- valmis, ise keedetud jne

muuk-f32.html

uhistellimused-f39.html

lollikindel koht on spezzi yhistellimusest osa võtta, loogiliselt peaks kõige suurem valik olema.

Piilu ka sahtlisse ;)

 

aitab kyll hommikuks (teretule)

 

 

 

Sent from space using stargate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris paljud kirjutavad, et suitsuhais muutus vastikuks või lausa matab hinge.

Ma pole küll nii kaua suitsuvaba olnud kui enamus siinseid, aga mind jätab suitsuhais täitsa külmaks.

Olin suht kindel, et libastun esimese nädala jooksul juba, aga analoog isegi mitte ei tulnud meelde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...segasin endale mitu pudelit erinevaid maitseid valmis, peale suurt vedelikega solgutamist läksin tegin oma viimase suitsu, millest oli pool päeva halb olla, kuna enne segamise käigus olin korralikult e-suitsu kimunud ja maitseid testinud...

Solgutamise käigus võib ka seda juhtuda, et läheb sõrmede/käte peale, ununeb kohe ära pesta ning jõuab sedapidi vereringesse -- siis ka ei pruugi teinekord hea olla [olla] :)

 

...kuskilt õnnestus tal ka puhast nikotiini saada. Seda jagas ta suvel natukene mullegi, hästi mugav oli niimoodi segada. Nüüdseks see otsas. Küsikski, kas keegi teab, kust seda saaks?...

Ära taha puhast nikotiini. Esiteks oht enesele -- väike õnnetus vedelike "kokkamisel" ja puhaku rahus Marita. Teiseks oht ülejäänud leibkonnale/külalistele. Leiab laps pudeli või puutub tema/elukaaslase/sõbra küünarnukk kokku lauale kukkunud tilgakesega või hingab sisse aure...jälle jama. Kolmandaks transport -- kui see pudelike avastatakse tollis või veel hullem, see teekonnal lekib... Siis doseerimine. Mille abil Sa seda piisavalt täpselt mõõdaks? Üks milliliiter puhast nikotiini kaalub 1.01 grammi ehk 1010 milligrammi -- kui tõmbad 12-18mg/ml kangusega vedelikke, siis see kogus vastab vastavalt 84...56 milliliitrile valmisvedelikule. Ütleme näiteks, et peenikese insuliinisüstlaga suudad enam-vähem adekvaatselt doseerida täpsusega +-0.02ml, mis vastab puhta nikotiini puhul 20 milligrammile. Kas tahad, et su valmisvedelike kangus kõiguks sellisel määral? Näiteks 1ml proovivedeliku tegemisel oleks 20mg/ml raudselt vastuvõetamatult suur veavõimalus. Unustad veel korralikult loksutada ja vupsab see 0.02ml haljast kraami ühes "tükis" clearosse, sina imed alul uskumatusest pead raputades mõned mahvid nullist vedelikku ning siis aurustub nikotiinitilk mingil hetkel ühe mahviga -- mõnna, mis? Ka 10ml valmistamisel viga 2mg/ml minule ei sobiks, sest proovin ikka tasapisi kanguse ja koguse osas allapoole liikuda või vähemalt sirget joontki hoida, mitte end rohkem sõltuvusse harjutada. 100ml hulgas 0.2mg/ml siia-sinna on juba köömes. Jõudsin lõpuks Sinust rääkimise pealt enese näiteks toomiseni ehk rõhutangi, et mina mõtlen niimoodi.

 

36mg/ml baas on piisavalt hea kompromiss hinna ja ohutuse osas. 2-3 korda kangem kui vaja, aga 30 korda ohutum kui see, mis mind sõna võtma ajendas :) Seda on kerge doseerida, kerge kasutada (ei pea mitmes järgus paranoiliselt segama/loksutama) ja hingele rahulikum säilitada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xiios, jh, su jutt on jumala tõsi. Aga võibolla see ei olnudki päris puhas nikotiin, ta ütles, et 75mg nikotiin, seega siis loogiliselt võttes lihtsalt 75mg baas?

Praegu teengi nii, et ostan 36mg baasi ja lahjendan seda PG ja VG-ga 1:1 ja natuke peale, nii et tuleb minu loogika järgi kuskil 15mg.

Ühistellimusest olen plaaninud osa võtta küll, kuid magan need alati maha või pole piisavalt raha tol momendil :D Ja ma eriti võõrkeelt ei valdaa, et sealt lehelt midagi asjalikku üles leida :D:D:D

Olen selle foorumi siin enam-vähem risti-rästi läbi surfanud ja jube palju on abiks olnud :) Palju on muidugi ka veel arusaamatuks jäänud. Kuid vähemalt olen CE4 usust ära pööranud, kuna nendega on kogu aeg mingi jama, eile ostsin omale Evodi ja siiani olen sellega väga rahul (kunii esimese jamani :D)

Nii et väga tänuväärne foorum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...