Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
kasper

Fiber Freaks wick

Recommended Posts

Kas kellelgi on kogemust jagada Fiber Freaks wick'i kohta ?

Kuidas on võrreldes Jaapani vatiga ? Kas kasutamisel mingeid erisusi ?

Ise näpuga katsudes ma ei saanud aru kumbapidi teda coili sisse toppima peaks. Jaapani vatil (ja üldse vatil) on selge kiusuund tuvastatav   aga sellel nagu ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas kellelgi on kogemust jagada Fiber Freaks wick'i kohta ?

Kuidas on võrreldes Jaapani vatiga ? Kas kasutamisel mingeid erisusi ?

Ise näpuga katsudes ma ei saanud aru kumbapidi teda coili sisse toppima peaks. Jaapani vatil (ja üldse vatil) on selge kiusuund tuvastatav   aga sellel nagu ei ole.

 

Kui poodi paar tk sai võetud, siis lugesin nende lehelt, et tuleb siis vastavalt kas lõigata, või rebida ja lihtsalt coili sisse panna. Ise pole veel siiani proovinud, kuna väga ei wicki asju.

 

http://www.maitsevaur.ee/tarvikud/iseehitajale/fiber-freaks-wick

 

Võimalik valida kahe erineva tiheduse vahel:

Tihedus 1: Sarnane puuvillale, kuid õrnem. Samas on materjal õhuline, et anda hästi edasi vedelikku coilile.

Tihedus 2: Tugevam, näppue vahel raske rebida, peab pigem kasutama kääre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain selle ka siis ära proovida.

Pakist välja võttes ja enne lõikamist vaatasin tükk aega lolli näoga, et kuida pidi seda siis lõigata - ehk siis mina selget kiu jooksmist ei suutnud tuvastada.
Wickides ajas veel eriti vanduma (päris ropult kohe) ... kuna on libe, natuke ebaühtlane ja ei käitu üldse nii nagu jaapani vatt (sain vist ajalise wickimise rekordi). Olin suht kindel et paar mahvi proovin ja see ka kohe mul ati seest lennukit saab.

Ja siis tuli üllatus ... juba teise mahviga tuli maitset palju rohkem kui jaapani vatiga. Maitse oli nagu märksa puhtam ja vahetum.

See õnn kestis minul 2-3 päeva siis otsutas lekkima hakata :( - vatt oli kanalites kokku tõmmanud. Järgmine katsetus võtsin paigaldamist juba rahulikumalt ja pagalduse pilt sai palju viisakam. Kasutada sain jälle 2-4 päeva siis hakkas maitse kaduma ja ei wickinud enam piisavalt kiiresti.

Tugevama/puhtama maitse selge vahe oli eriti hästi tunda marjaliste mahladega. Magusate/pruunidega väga vahet ei olnud.

Üheõsnaga kes tõmbab marja mahlu ja hindab nende tugevat maitset.... ei pea tihedat wickimist probleemiks (kasutab dripperit) sellel soovitan kindlasti ära proovida.
Tegmist on märksa teistmoodi käituva materjaliga kui jaapani vms vatt.

NB! Jah ma tean, et Fiber Freaks peaks ka kauem kestma aga ülal kirjeldatud on minu kogemus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiber Freaks "vatti" soovitatakse panna palju, umbes 2 kordne coili diameetri laiune riba. Ja siis tõmmata see coili sisse nii et coili sees on korralikult täis pakitud. See on erinev Muji või KGD vatist, ta ei paisu märjaks saades. Minu kogemused küll kinnitavad FF kauem kestmist vs vatiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain ka proovida seda Fiber freaksi, panin dripperisse ning esimene kogemus oli küll positiivne, st kohe esimesest matsust alates oli maitse paigas ehk polnud nö sissetöötamise aega nagu on orgaanilise vatiga. Kuna proovinud olen seda ainult 1 päeva, siis vastupidavusest ei oska rääkida, aga dripperis vahetatakse nagunii suhteliselt tihti vatti (vähemalt mina vahetan, eriti siis kui proovin erinevaid maitseid), siis see polegi ehk nii oluline. Tundub ok asi olevat, aga ise ilmselt jään ikka Muji vati peale, sest A) orgaanilisi vatipatju on tiba lihtsam töödelda B ) mul on korralik varu seda Muji vatti ja C) kuigi Fiber freaks vb annab natuke paremini (vähemalt uuena) maitset edasi, siis vatt on ka täiesti ok. Aga kellel on aega/raha/viitsimist, siis tasub proovimist, äkki hakkab meeldima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nädal aega sama vatt sees juba ja toimetab sama hästi kui uuena. Pole küll sisse vaadanud rbasse, aga puuvillaga hakkas mul juba kolmandal päeval pruuni möga väljaajama ja coil väsis ära. See toimetab siiani nagu uus. Imemisvõimekus on kordades parem kui puuvillal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai ka proovitud seda. 

 

Miinused...

 

1.Halb jebida sellega, vati padjakestega on asi lihtsam.

2.Tossu annab vähem edasi kui vatt (vt plussid, p1)

3.Natuke raskem on leida tasakaalu selle tiheduse suhtes coilis ja mahlakanalites, kui vatiga. 

4.

 

Plussid...

 

1. Maitset tuli vist rohkem peale, kuid tundub, et tegemist on liigse mahla coilini jõudmisega, sellest ka tossu vähesus. Tegelt ei teagi, kas see on halb või hea.

 

 

Enivei, mina jään jaapani puuvilla juurde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tähelepanekud on sul suht õiged, aga harjumist vajav. Enda poolt olin läbilasknud ühe coiliga ca 200ml vedeliku ja 11 päeva, poleks siiski pidanud vahetama, coil oli täiesti puhas, puuvillaga on mul juba kolmandal päeval nii mögine, aga sain uue traadi ja tahtsin seda proovida. Kestvus ja maitse on küll tal parem, ülejäänud on ümberharjutamine lihtsalt. Raske on töödelda temaga, aga kui kord või kaks kuus vahetad vatti, siis mind see ei morjenda. Ostes mõtlesin, et hind kirves ainult, aga ta hoiab coili märksa paremini, et polegi väga kallis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on kogemus ainult density 2 ga , mis on padjakeste kujul. (Fiber freaksil on density 1 ja density 2 ja need on erinevad.  Density 2 tuleb coili suruda nii palju kui võimalik, nii et coili ära ei käkerdaks.  Sellepoolest on puuvilla padjakestega (KGD, Muji ...) põhimõtteline erinevus. Aga töötab IMO paremimini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul sai ka nüüd lõpuks otsa paar lehte mis ma prooviks sain. Proovisin eri tankides (ego one mega, bellus ud, kayfun lite, subtank mini), lekkeprobleeme ei täheldanud, maitse oli küll veits teravam osade vedelikega. Vertikaalse coili ehitusel on see vatt vähe rohkem abiks, kuna hoiab oma vormi üsna hästi. Jaapani vatiga hakkasid mingi aja vältel kuskilt ikka mõned väikesed kiud narmendama, fiber freaksiga mitte. Kui üks räbal välja lõigata ja seda veidi näppude vahel mudida/rullida, sai ilusti ümmarguseks küll ja kõik toimis nagu vaja.

 

Kokkuvõtteks, vahelduse mõttes kasutaks kindlasti veel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovisin seda tselluloosi, tekkis kahtlane maitse tihtipeale. Mõtlesin et äkki wick kuiv, aga ei olnud. Proovin veel seda tavalist fiber freaksi varsti. Praegu aga koh gen do peal tagasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soojalt soovitan, kui saad sõbraks, siis on parem kui SATAHHA MATAHHA  vatt. Tiba üle kuu proovitud ja tundub, et asendamatu, maitseelamus kohe peale kolmandat litakat.Ei mingit lambavilla maitset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muhvigi aru ei saa, millest jutt käib:

 

- Cellulose Wicks - 70x10x2mm
- Cellulose Fil Yarn - 2x2x2000mm 
- Cotton Bads - 70x50x2mm - Density 1 (fluffy)
- Cotton Bads - 70x50x2mm - Density 2 (dense)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõenäoliselt oli jutt tselluloosist, kuna tselluloosil on kordades parem imendusvõime, siis ma eelistan kah seda ja muidugi pole puuvilla maitset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel Tfv4-s 0,16 ss clapton ja siis pealkirjas olev wick. Esimene õhtu oli ikka mingi imelik maitse juures, järgmine hommik juba maitse selge. Ega mingit suurt vahet maitses ja aurus jaapani vatiga ei näe. Hinnas aga vahe sees ja milleks osta kallimat, kui saab odavamalt sama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel Tfv4-s 0,16 ss clapton ja siis pealkirjas olev wick. Esimene õhtu oli ikka mingi imelik maitse juures, järgmine hommik juba maitse selge. Ega mingit suurt vahet maitses ja aurus jaapani vatiga ei näe. Hinnas aga vahe sees ja milleks osta kallimat, kui saab odavamalt sama...

Olles kasutanud pikalt fiberit olin olude sunnil korraks dripperisse sunnitud panema tavalist jaapani vatti. Vahe oli nii suur, et kirjeldada raske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olles kasutanud pikalt fiberit olin olude sunnil korraks dripperisse sunnitud panema tavalist jaapani vatti. Vahe oli nii suur, et kirjeldada raske.

Milles peamiselt vahe seisnes? Wickimises? Maitses? Kas oskad ka midagi kosta selle density ehk tiheduse kohta? On seal vahet? Oled sa mõne teise tootja tselluloosist vatti proovinud? St erinevad cellucottonid jms?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olles kasutanud pikalt fiberit olin olude sunnil korraks dripperisse sunnitud panema tavalist jaapani vatti. Vahe oli nii suur, et kirjeldada raske.

Jah, ei tea, ei kasuta dripperit. RTA/RBA minu jaoks sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milles peamiselt vahe seisnes? Wickimises? Maitses? Kas oskad ka midagi kosta selle density ehk tiheduse kohta? On seal vahet? Oled sa mõne teise tootja tselluloosist vatti proovinud? St erinevad cellucottonid jms?

Vahe on maitses,wickimises,kuumuse talumises ja veelkord maitses. D1 tihedam D2 tundub kuidagi suurema kiuga,samas suuremate pooridega ehk hoiab rohkem vedelikku endas. Olen proovinud veel Ryan tselluloosi mis oli sama hea. Enda tutvusringkonnas 10-15 inimest ainult fiiberi peal ja ei taha keegi enam tavalist näha. Ah jaa D1 tankidele D2 dripperitele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madalatel pööretel ja säästlikumatel normaal-reziimidel ei ole tavalisele igapäevaveiparile peale hinna erilist vahet, kuid erinevus algab siis, kui kõik turu viimased amprid ja vattid korraga rauda surutakse ja parimad kütused on käesirutuse ulatuses vabalt saadaval    (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...