Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
napoleon

Üleskutse kõigile veipijatele, meile tahetakse ikka täiega nahk pähe tõmmata, aga võitleme viimase veretilgani !

Recommended Posts

Kallis praegune või endine kaasveipija!

Meie valitsus, eesotsas Jevgeni Ossinovskiga (SDE), on võtnud prioriteediks saata meid tagasi lasteaeda, dikteerides ette, mida võib ja mida mitte. Et neid taas maa peale tuua ja selgeks teha, et meil on ka kodanikuõigused ning peab jääma valikuvabadus, siis palume Sind kaasa võitlema selle utoopia vastu.

Millega riik Sulle kurja hakkab tegema?

1.    E-vedelike maitsed – KEELATAKSE!
2.    Saata veipijad suitsuruumi – me hakkame jälle haisema ning võime õnnitleda kopsuvähki võidu üle, mis tuleneb uuest seadusest.
3.    Sulgeda kõik e-sigarette müüvad e-poed – kellele jäävad e-sigarette müüvad kauplused trajektoorist välja, siis need inimesed suunduvad tagasi tavasigarettide juurde ja suurendavad tulevikus kindlasti ravieelarvesse mineva raha väljaminekut.
4.    Panna e-sigaretid leti alla – inimesed ei tea, kes ja kus müüvad ning lähevad lihtsamat teed ostes tavasigarette.
5.    Aktsiis – selle tulemusena tõuseb e-vedelike hind keskmiselt 3 euro võrra, mis on paljude veipijate rahakotile vastuvõetamatu.

Hetkel on eelnõu läbinud esimese lugemise ja varsti tuleb teine lugemine. Praeguses valguses saabki nende idee teoks.

See piirab inimõigusi, piiratakse inimeste vaba valikut ja sillutatakse teed tavatubaka müüjatele, et saada ROHKEM aksiisitulu, mis on Eesti Vabariigi üks suurimaid maksutulusid. Seda piirangut seades ei hoolita rahva tervisest, vaid ainult maksulaekumisest.

Uuringud näitavad, et e-sigaret on vähemalt 95% vähem kahjulik kui tavaline tubakas. E-sigaret on mõeldud vaid suitsetajatele. Nagu turvavöö on mõeldud liikluskahjude vähendamiseks, on e-sigaret mõeldud suitsetamiskahjude vähendamiseks.

Inimesed tarbivad täna 90% ulatuses maitsestatud e-vedelikke, mida nad siis enam osta ei saaks.

Sellised piirangud mõjuvat hävitavalt e-sigareti kasutajatele ning  nii mõnegi kasutaja lemmikpood on sunnitud enda tegevuse lõpetama. See tähendab, et e-sigarette ja e-vedelikke pole võimalik enam Eestist soetada. Kas me tahame hakata kasutama keemiakaubandusest saadavat kaheldava väärtusega kraami, mille kvaliteedist meil pole aimugi?

Veidi aega tagasi koguti allkirju petitsioonile ja saime kokku ligi 5000 häält (Ossinovski sai valimistel vähem hääli). Ma usun, et ka Sina andsid oma panuse. Seekord on taas vaja Sinu abi riigivastases võitluses e-sigareti piirangute vastu.

Selle kohta tegi ka Dr Farsalinos Eesti rahvale üleskutse - võidelge oma õiguste eest! Ta väitis, et nii kallutatud meediaga ja valeinfot levitavat riiki on ta näinud vaid Indias. Valitsus nimetab seda "regulatsiooniks", meie aga "KEELUSTAMISEKS". Dr Farsalinos on kõige pädevam teadlane e-sigareti teemal maailmas, ta nõustab riike ja viib läbi e-sigareti teemalisi teadusuuringuid.

 

Meil on jäänud veel viimane õlekõrs, milleks on rahva arvamus. Kui tunned kasvõi mikrogrammi jagu, et Sulle, Sinu tervisele ja kaaskondlastele tehakse selle plaaniga kahju, siis saada riigile oma lugu.

Kirjale on ainult ÜKS NÕUE, see peab olema VIISAKAS, kuid samas võib olla väga otsekoheselt karm.

Tänan Sind juba ette, ilma Sinuta me seda ei suuda! Kui Sina isegi enam ei tarbi e-sigaretti, kuid suutsid sellega suitsetamise maha jätta või tead kedagi kes suutis ja sai abi, siis anna kindlasti enda panus hoolimata sellest, et oled teemast kaugenenud. See ongi põhjus miks me seda teeme – aitame vähendada suitsetamisest tekkivaid kahjusid.
Seda üleskutset võid jagada ka oma kaaslastele, et ka nemad saaksid oma arvamust avaldada, Facebooki ja emaili link jaluses.

Seda kirja on väga lihtne teha. Kõige lihtsam on kirjutada allolevate küsimuste baasil:

1. Mis on läinud tänu e-sigaretile Sinu elus paremaks?
2. Milliseid maitseid Sa praegu eelistad?
3. Mida teeksid peale konkreetse seaduse jõustumist, (maitsed keelatud, kättesaadavus kasin ja e-vedeliku pudel 3 eurot kallim)?

Kiri saada järgmistele e-mailidele, kopeeri kogu valik saaja lahtrisse (mainitud isikud on vastutavad konkreetse seaduse vastvõtmise eest):

ri[email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected]

Kui kirja saadate, siis on veel üks väike palve. Pange CC või BCC listi ka MTÜ [email protected]. Antud üleskutse pole selle MTÜ poolt algatatud, aga kuna ka see MTÜ veipijate huve kaitseb, siis hea kui nad muu toimuvaga kursis on.

Dr Farsalinose üleskutse:
 

 

Sellest kohtumisest on intervjuu täis versioon saadaval lingilt: https://youtu.be/7qKolwI2Kuw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellest et seda siin foorumis ütled on vähe abi. Esimeses postituses on kirjas, mida teha on vaja. Suunavad küsimused on soovituslikud, võid riigi esindajatele ka päris oma loo saata ja selle sotside mittevalimise jutu sinna ka juurde panna. Aga kordan, see kiri peab olema VIISAKAS VORMIS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kardan, et sellestki ei piisa. Seda näitasid need 5000 allkirja mis põhimõtteliselt läksid Ingmari käest Nestori kätte ja sealt põhimõtteliselt prügikasti. Sotsid ei saa minult enam ühtegi häält.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah, olen sellega ka nõus aga samas usun, et see on nagu rumala inimese lootus (see ei käinud sinu pihta, napoleon). Võtan 2l õlut, siis kirjutan ära, kainena ei suuda😊

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ääremärkusena olgu öeldud, et see üleskutse on avaldatud ikka palju rohkemates kanalites kui sinne foorum, mõni on selle tõenäoliselt ka muust kanalist natuke teise sõnastusega oma e-mailile saanud või siis mõnes FB grupis näinud. Kui rahvas ikka otse oma lugusid saatma hakkab, siis see on midagi muud kui kuhugi petitsioonile antud allkiri, mille võib hetkega anda ja unustada.

Kõige valusamalt tabab see seadusemuudatus just tavakasutajaid. Kes teab, see saab komponendid ikka kuidagiviisi kätte ja oskab ise vedelikud kokku segada, aga kui vähem teadlik kasutaja hakkab näiteks õli baasil toidumaitsestajat kasutama ja kaheldava väärtusega baase ostma ja mõni sellest tõsisema tervisehäda saab, siis tõmmatakse tõenäoliselt kõigele vesi peale ehk keelatakse e-sigaretid üldse ära. Oluline ongi, et inimene kes ei taha või oska ise segada, saaks oma valmisvedelikud ka edaspidi turvaliselt poest osta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, napoleon said:

Kui rahvas ikka otse oma lugusid saatma hakkab, siis see on midagi muud kui kuhugi petitsioonile antud allkiri, mille võib hetkega anda ja unustada.

 

Arvad, et keegi neist ülalmainitutest vaevub meie lugusid lugema? Oma jutu panen teele igal juhul, aga usku kahjuks ei ole. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inimeste lood võivad mõjuda paremini kui viited mingitele uuringutele, mille vastu saab esitada teisi uuringuid või muud BS. Kui konkreetne Eesti inimene ikka ütleb, et tervis ja enesetunne on paranenud, siis sellele on juba palju keerulisem vastu vaielda kui mingile nina ette visatud välismaa uuringu paberitele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suurele rahale ei saa vaeses riigis vastu vaielda. 1. jaanuar 2018 on märgilise tähendusega, ning asjad on juba ette ära otsustatud.

Quote

Merko Ehitus sõlmis Philip Morris Lietuvaga lepingu Klaipeda tehase rekonstrueerimise ja laiendusega seotud ehitustööde teostamiseks, teatas ettevõte börsile.

Teostatavad ehitustööd hõlmavad peamiselt olemasoleva tootmishoone ja teenindava laohoone laiendamist.

Lepingu maksumus on ligikaudu 11 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad 2016. aasta novembris ning nende valmimine on planeeritud 2018. aasta jaanuari.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/merko-ehitus-rekonstrueerib-leedus-tubakatootja-tehase?id=76076857

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui keegi muu ei aita, siis näiteks Katrin Lust saaks sellest oma teema teha.

Talle sellised intrigeerivad teemad istuvad, kus ka valitsuse liikmed tema eest põgenevad ja saab neile järele joosta  :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotsiaalkomisjoni lehele on ilmunud hulgaliselt arvamusi kasutajatelt, mis on saadetud riigikogulastele käimasoleva aktsiooni käigus ehk siis inimesed räägivad oma loo.  Täiesti ametlikult eelnõu juures kõigile loetavad. Huvitaval kombel polegi neid püütud maha vaikida. Kokku on neid seal üle 100. Miskipärast on siiski ainult osad avatavad ja loetavad, teistest on vaid pealkiri

https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/d6b66ff2-6194-461b-8dde-c4e8a88e2ddc/Tubakaseaduse muutmise seadus

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, spinna said:

www.riigikogu.ee/riigikogu/koosseis/riigikogu-liikmed/saadik/bbbcacb7-c34f-48b7-a2ba-1680c93ff810/Viktor-Vassiljev

esitont

Kas ta mitte ei eemaldatud sealt? Kuskilt videost jäi nagu meelde..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, sykrot said:

Kas ta mitte ei eemaldatud sealt? Kuskilt videost jäi nagu meelde..

Ühest istungist oli juttu seal videos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tundub, et eelmistest kirjadest jäi väheks.

Meil ei ole muud valikut, kui need lood avalikuks teha - isegi kui kohe ei muutu midagi annavad avalikud lood suure põhja edasi võitlemiseks.
Siin on nüüd see koht kus kõik peavad kapist välja julgema tulla :)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1527455574036108&id=893327104115628   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaatan et see asi läheb kyll käest ära, kohe sõnu pole, lihtsalt uskumatu kuidas tavainimesele lihtsalt kott pähe tõmmatakase  aga kuulge kaasmaalased, mul selline mõte mis tuleks kindlasti alko100 poe omanikule pähe idanema panna - nimelt miks ei võiks hakata alko1000 müüma ka oma läti alko poodides e vedelikke. Mõtle kui mõnus lähed alksi jägi valka ja seal on ka tuhandeid e maitseid! Mis te arvate?

Veel uskumatum tundub aga järgmine artikkel, lugege ja imestage millega eesti veel hakkama sai

https://majandus24.postimees.ee/4335735/euroopa-lopetab-e-ostupeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...