Jump to content
E-sigareti foorum
Fedja

Üks artikkel

Recommended Posts

"Valitsuskabineti tänase otsusega läheb sotsiaalministeerium edasi tubakaseaduse muutmise eelnõuga, milles nähakse ette kõigi tubakatoodete võrdsustamist, alaealiste kontrollostude reguleerimist, dokumendi küsimise kohustuslikuks muutmist, riigisisese kaugmüügi keelamist ja müügikohtades tubakatoodete väljapaneku piiramist. Eelnõu plaanitakse valmis saada sügisel. Tubakatoodete väljapaneku piiramise ja üleminekuaja detaile täpsustatakse eelnõu koostamise käigus."

 

Riigisisese kaugmüügi keelamine on palju olulisem ja valusam teema kui mingi rõdul suitsetamine. Kui sigarette müüakse igas toidupoes ja kioskis, mis siis et tulevikus leti all, siis e-sigarettide müük ainult kaupluste kaudu, vahetult kohale minnes, on veipimise häving. Sigarettide valik on sisuliselt 20-30 ühikut, mis on kõikjal saada. E-suitsu maailm om palju mitmekesisem. Tervisest hooliv tarbija surutakse lähima veibipoe sundkliendiks, valikuvõimalused ahenevad dramaatiliselt. Maapiirkondade elanikest ma ei räägigi.... Lisame siia ka aktsiisi ja terviseterroristi nägu tõmbub laiale naerule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paari aasta pärast saavad mu mahlavarud otsa, siis otsin jälle oma 5 plokki More't ja välgumihkli välja või jätan üldse maha. E-sigaretiga jamamisel (lõputu akude laadimine, puhastamine, lurisemine, traadi keerutamine jne.) pole lihtsalt mõtet, kui see hakkab maksma peaaegu samapalju või rohkem kui analoog. Tervis samuti veel piisavalt hea, kannatab mõned aastad odavat suitsu tõmmata küll.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paari aasta pärast saavad mu mahlavarud otsa, siis otsin jälle oma 5 plokki More't ja välgumihkli välja või jätan üldse maha. E-sigaretiga jamamisel (lõputu akude laadimine, puhastamine, lurisemine, traadi keerutamine jne.) pole lihtsalt mõtet, kui see hakkab maksma peaaegu samapalju või rohkem kui analoog. Tervis samuti veel piisavalt hea, kannatab mõned aastad odavat suitsu tõmmata küll.

 

Ei saa ütlemata jätta, et vägagi läbimõtlemata väljahõige.   :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis teie hinnangul siis läbi mõtlemata jäi?

 

Kas mõte oligi vaid rahalises väärtuses ja mugavas kättesaadavuses?

Kõik loetletud veipimise "ebamugavused" on kergesti parendatavad/arendatavad ja ei kao ka VG ning PG ka peale mis iganes seadusemuudatusi tulevikus kuhugi. 

Kuna ma ei kuulu "terviseterroristide" hulka, siis ei ole see minu teema kommenteerida ja igaühe enda asi, kuidas soovib ja kauaks kestab, kuid üritagu riigi poolt mulle kasvõi tubaka mittetarbimise aktsiis selga väänata, kuid tubaka peale mind isiklikult küll enam tagasi ei suuda mitte miski suruda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas mõte oligi vaid rahalises väärtuses ja mugavas kättesaadavuses?

Kõik loetletud veipimise "ebamugavused" on kergesti parendatavad/arendatavad ja ei kao ka VG ning PG ka peale mis iganes seadusemuudatusi tulevikus kuhugi. 

Kuna ma ei kuulu "terviseterroristide" hulka, siis ei ole see minu teema kommenteerida ja igaühe enda asi, kuidas soovib ja kauaks kestab, kuid üritagu riigi poolt mulle kasvõi tubaka mittetarbimise aktsiis selga väänata, kuid tubaka peale mind isiklikult küll enam tagasi ei suuda mitte miski suruda.

 

Minu jaoks oli e-sigareti peale üleminekul määrava tähtsusega justnimelt maksumus ja kättesaadavus, pakuks umbes 70% otsuse tegemisel. 10% mõjutas enda tervis, 10% pereliikmete tervis ja 10% suitsuhais. Need protsendid on lihtsalt ligikaudsete proportsioonide jaoks, mitte mingi täppisteadus. Nii et juba piiriülese kaugmüügi keelamine mõjutab märkimisväärselt minu edaspidiseid otsuseid.

Analoogi peale tagasiminek tõesti eriti meeldiv ei ole. Proovisin ükspäev, pärast 3,5 kuud veipimist analoogi tõmmata ja paari tunni jooksul tehtud 3 suitsu olid kõik päris vastikud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mõne aja pärast harjud tubakaga ära ja hiljem ei tunne enam mingit vastikut lõhna ega maitset (ei tunne ka meeldivaid)

 

Küsimus vaid, et kui teismeline ei ole ja "meheksolemist" enam tõestama ei pea ning mõistus peas, siis kas sellel ikka on mõtet või on parem juba üldse koge see jama pikalt saata ning kättesaadavus ei ole enam probleemiks ja ka kogu raha jääb alles?

Riik vaid kurvastaks, et jälle üks aktsiiside maksmisest kõrvalehoiduja juures, kes nikotiinisõltuvusest ei värise    (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sõltuvusest vabanemisele ikka mõtlen vahel, eriti nüüd, kui analoogi sõltuvusest sain vist enam-vähem lahti. Nüüd oleks ilmselt ka lihtsam sellest natuke veidrast tegevusest täielikult loobuda, kuna ma ei kanna enam alati nikotiini manustamise vahendeid endaga kaasas, seoses viitsimisega ja võimaliku lekkimise vmt. probleemidega. Varem oli mul alati pakk suitsu ja tsäks kaasas isegi mõnesaja meetri kaugusel poes käies ning vahel juhtus, et tegin selle käigu jooksul 2 suitsu, sest mulle poed lihtsalt ei meeldi.
Keeruliseks muudab asja praegu see, et mul on päris suured varud kogutud, lisaks analoogi varud ja ära tarbida on tunduvalt lihtsam kui müüma hakata. Aga eks ma mõtlen veel kunagi selle peale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sõltuvusest vabanemisele ikka mõtlen vahel, eriti nüüd, kui analoogi sõltuvusest sain vist enam-vähem lahti. Nüüd oleks ilmselt ka lihtsam sellest natuke veidrast tegevusest täielikult loobuda, kuna ma ei kanna enam alati nikotiini manustamise vahendeid endaga kaasas, seoses viitsimisega ja võimaliku lekkimise vmt. probleemidega. Varem oli mul alati pakk suitsu ja tsäks kaasas isegi mõnesaja meetri kaugusel poes käies ning vahel juhtus, et tegin selle käigu jooksul 2 suitsu, sest mulle poed lihtsalt ei meeldi.

Keeruliseks muudab asja praegu see, et mul on päris suured varud kogutud, lisaks analoogi varud ja ära tarbida on tunduvalt lihtsam kui müüma hakata. Aga eks ma mõtlen veel kunagi selle peale.

 

Tõeline eestlane   :mrgreen:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kahjuks seda lugeda ei saa, aga mõte iseenesest on väga ok

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/tervis/norras-tahetakse-keelata-tubaka-muumine-neile-kes-on-sundinud-parast-2000-aastat?id=74684343

 

2000 aastal sündinud on hetkel 16 aastased ehk ametlikult ei tohi anyway suitsetada. No mingi osa kindlasti teeb veel edasi...see lisaraha eelarvesse trahvide näol (mitte, et Norra seda vajaks), otseselt ei ole kellelgi ka kobisemist, sest seadust vastu võttes see neid ei puudutanud    (psühho)    (Y)

 

Ma ytleks, et win-win-win olukord 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varud kenasti olemas. Hetkel läheb 3ml 6mg vedeliku päevas varasema 6-15ml asemel. Ilmselt loobun peale varude otsa lõppemist kuna otsest tungi ei ole nagu sigarettiga. Need 1-2 pudelit 10ml vedeliku vast jaksab osta kui peaks libastuma. Peab endale muu toreda hobi leidma. Varustusse on oma 500+ eurot investeeritud viimase 4 aasta jooksul, aga mis teha kui riik on paras emm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

varud hetkel ei puutu asja, kui sa just 15 aastane pole ja siis saad kohe bänni siit

Vaielda saab alati. Netist olen tellinud alati 1 liitri 6mg baasi sain enne seadust 15-20 euriku kommiraha eest. Minugi poolest võiks panna foorumile id kaardi autentimise peale, et siia heeliumid ei satuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...